Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Online izdanje Der Spiegela jednog od najodanijih  evoropskih sorosevih kujica ispod teksta imaju 68 stranica komentara, ne 68 komentara nego 68 stranica komentara, dao sam si truda pa sam na brzinu prelgedao 30 stranica, 95 posto komentara je protiv ilegalnih migracija i kritiziraju svoje, dosta ih pohvalilo Hr sto  cuva svoje granice i svoje građane tako da ni tamo bas  ne prolazi promoviranje dolazaka najgore taloga pakistanskog drustva, morati ce vam soros malo vise novaca poslati, nesto se posustali u propagandi.

• Like 3
  • Thanks 1

40 minutes ago, Haldir said:

Online izdanje Der Spiegela, jednog od najboljih evropskih medija, sinoć je objavio priču o nasilju nad migrantima i ilegalnim aktivnostima HR policije, navodeći i informacije da su pištolji korišteni više od 30 puta, te da je u BiH ilegalno vraćeno oko 10 hiljada migranata. https://www.spiegel.de/politik/ausland/bosnien-humanitaere-katastrophe-vor-den-toren-der-eu-a-1297625.html

Ja i dalje ne razumijiem to "ilegalno": kako to može biti ilegalno. Stvarno tebe i još par ljudi ne shvatam. Ti si pominjao neki svoj prekršaj nedavno, čini mi se prelaz preko zebre ili tako nešto i policajac ti napisao kaznu, da li je to bilo ilegalno od strane tog policajca? Ne postoji niti jedan jedini validan dokaz. Na hiljade ilegalaca je vraćeno i svi imaju telefone...ne postoji niti jedan jedini snimak tog zlostavljanja.

Ovako se čuva zemlja i njena granica. Jedna od stvari za kojima žalim iz exYu

granica.jpg

25 minutes ago, Rijecanin said:

Online izdanje Der Spiegela jednog od najodanijih  evoropskih sorosevih kujica ispod teksta imaju 68 stranica komentara, ne 68 komentara nego 68 stranica komentara, dao sam si truda pa sam na brzinu prelgedao 30 stranica, 95 posto komentara je protiv ilegalnih migracija i kritiziraju svoje, dosta ih pohvalilo Hr sto  cuva svoje granice i svoje građane tako da ni tamo bas  ne prolazi promoviranje dolazaka najgore taloga pakistanskog drustva, morati ce vam soros malo vise novaca poslati, nesto se posustali u propagandi.

Isto preletio komentare onako na brzinu, 95% ih opravdava hrvatsku policiju. Jbte zamisli da smo poštovali ljudska prava do te mjere u zadnjem ratu pa da smo četnike morali pustiti da idu kuda oni žele...hahahaha

• Like 2
  • Thanks 1

Ilegalno je recimo vratiti migrante iz Slovenije u Bihac preko sume. Ili ove uhvate u Gorskom kotaru i sprovede ih stotinu za Bihac preko sume. Sta ja znam jel on dosao preko Bihaca ili uplovio u neku jadransku luku ili dosao iz Srbije . Govorimo hipoteticki. Sutra ti moze neko turiti turu iz Spanije a nije BiH ocima vidio. Neke stvari se rade preko zvanicnih granicnih prijelaza. 

Na stranu sto ja razumijem svacija nastojanja da se rijesi migranata, zapravo bio bih licemjeran kad ne bih razumio te neke akcije Hrvata a istovremeno zelio da nasa policija isto radi Srbiji ali bas da je sve legalno, naravno da nije. 

Kriza se od Grcke do Slovenije rijesava po principu - brigo moja predji na drugoga i ja to razumijem. To sto smo mi tu daleko najslabiji, to je druga stvar. 

Edited by Pavarotti
  • Like 1

Možda umišljam, ali prema toj nekoj teoriji NWO, mi bismo sad bili u fazi u kojoj se teren priprema za to da građani sami počnu da mole za neprestan nadzor i veću ovlast državnih aparata sile. Da bi čovjek sam pobjegao u takve lance, potrebno ga je do te mjere zastrašiti. Ako je vjerovati tom protokolu, veliki dio građanstva još voli i želi slobodu, i još nas je mnogo koji bismo brzo bili svjesni da iz čista mira neko hoće totalni nadzor nad nama. Ali šta ako nam pod izgovorom ratnih migracija dođe sav ološ koji možemo da smislimo? I krene takav haos da svaki građanin pristane na sve, baš sve, samo da to ludilo stane? 

I čim pristanemo, nekim čudom haos se riješi, ali okovi koje smo sebi stavili ne mogu više spasti sa vrata? 

Možda umišljam, kažem, ali ja uvijek i u svemu gledam mnogo šire, dalje i više. Ništa ovde nije slučajno... Ama baš ništa. Svi se slažemo da je sve ovo sto nekog većeg plana,ja sam svoju viziju upravo napisao. Po svaku cijenu, treba se zaštititi naša granica, a ovo što ima vratiti u Srbiju pa neka se oni sa njima bakću. Ali ništa dok se domaće izdajice ne riješe. 

• Like 3
  • Thanks 2
  • Angry 1

Večeras gledam Provjereno reportaža iz Bihaća sa Vučjaka i sa Plješevice i da nije žalosno bilo bi smješno naša Policija zaustavlja grupu migranata nagovara ih da se vrate na Vučjak a oni ih mole (pliz , pliz) da uh puste pa kad Policija ne popušta oni počnu bježati prema HR granici a policajci trče po šumi i mraku za njima. Pa je*o te gdje to ima umjesto stoj stani pa ako neće zna šta sljedi al ne kozojebi i "plizavci" rade šta hoće jer znaju da im niko ništa ne smije. Na HR granici u u HR je sad druga sutacija začas se policajac oklizne 😂😂😂

• Like 2
  • Thanks 3

https://www.svt.se/nyheter/inrikes/manga-kommuner-sparar-pa-de-mest-utsatta

Novi dosezi migrantoljubnog debilizma. Općine u Švedskoj više nemaju novaca za vlastitu sirotinju, obitelji i invalide jer moraju skrbiti za tisuće maloljetnih napaćenih doktora i inženjera po imenu Mohammad Ali. Svaka druga općina planira smanjenje socijalnih davanja za vlastite građane. Neke zatvaraju i program za organizaciju dnevnih aktivnosti za mentalno hendikepirane u cilju njihovog uključivanja u normalan život i tržište rada.

• Dislike 1
  • Sad 1

Ma niko ove divljake neće. Ista ta EU je tamburala par dana kako treba zatvoriti Vučjak,obećavali pare za nove kampove,dolazili,slikali i snimali skoro svi mediji iz svijeta i na kraju šta se desilo pa jedno veliko NIŠTA. Kako došli još brže otišli. Došli eksperti u BiH i mislili da se kod nas gradovi nude za kampove ko na tacni,pa shvatili brzo da su došli džabe jer niko neće dati da im ovi kriminalci nasele gradove. Propale obećane kasarne pa EU shvatila da je ipak bolje da se migranti posmrzavaju na Vučjaku i ratuju sa domaćim stanovništvom. Njima je bitno samo da su zaglavljeni ovdje. Pa BiH sa novim ministrom sigurnosti prvo mora da riješi problem da Hrvatska prestane vraćati u Bihać migrante koji su ušli preko granice sa Srbijom i da se zaustavi divlje vraćanje mimo zvaničnih procedura i graničnih prelaza. Ništa sa ovim niti postižu niti ima efekta jer isti se odmah vraćaju nazad u HR i ponovo se probijaju.

• Like 1

16 hours ago, Venom said:

Ma niko ove divljake neće. Ista ta EU je tamburala par dana kako treba zatvoriti Vučjak,obećavali pare za nove kampove,dolazili,slikali i snimali skoro svi mediji iz svijeta i na kraju šta se desilo pa jedno veliko NIŠTA. Kako došli još brže otišli. Došli eksperti u BiH i mislili da se kod nas gradovi nude za kampove ko na tacni,pa shvatili brzo da su došli džabe jer niko neće dati da im ovi kriminalci nasele gradove. Propale obećane kasarne pa EU shvatila da je ipak bolje da se migranti posmrzavaju na Vučjaku i ratuju sa domaćim stanovništvom. Njima je bitno samo da su zaglavljeni ovdje. Pa BiH sa novim ministrom sigurnosti prvo mora da riješi problem da Hrvatska prestane vraćati u Bihać migrante koji su ušli preko granice sa Srbijom i da se zaustavi divlje vraćanje mimo zvaničnih procedura i graničnih prelaza. Ništa sa ovim niti postižu niti ima efekta jer isti se odmah vraćaju nazad u HR i ponovo se probijaju.

Problem je tome sto to niko ne smije javno izgovoriti! DA smiju svi bi rekli stop, idite nazad. Vratite se svojoj kuci. ali to je neizbjezno. Treba svim ovim migrantima, koji nisu iz ratom zahvacenih podrucja, to u lice reci i sviju bez iznimka vracati nazad. I naravno da je potrebno da se azilski zahtjevi brze obradjuju. Trenutno to predugo traje!

• Like 3
  • Dislike 1

31 minutes ago, Lidjo said:

Problem je tome sto to niko ne smije javno izgovoriti! DA smiju svi bi rekli stop, idite nazad. Vratite se svojoj kuci. ali to je neizbjezno. Treba svim ovim migrantima, koji nisu iz ratom zahvacenih podrucja, to u lice reci i sviju bez iznimka vracati nazad. I naravno da je potrebno da se azilski zahtjevi brze obradjuju. Trenutno to predugo traje!

Predugo traje jer daju uglavnom lažne podatke. Ako je veliki broj zahtjeva onda pogotovo odulji a vjerujem da jeste veliki broj. Inače da je sve ok trebalo bi odvojiti zahtjeve sirijaca a sve ostale automatski odbiti jer nemaju osnova za azil Onda ove sirijce obrađivati laganini, prvo provjeriti zemlju porijekla a onda provjeriti jesu li već podnijeli negdje drugdje zahtjev za azil (Turska,Grčka,Makedonija,Srbija,Crna Gora) Ako su podaci lažni ili su već negdje drugo podnijeli zahtjev i njih odbiti. Sve odbijene vratiti u zemlju iz koje su i ušli u roku od 24 h  Srbija ili Crna Gora. Zato je neophodno imati centre na istočnoj granici gdje bi ih trebalo odmah po ulasku u BiH koncentrisati i obrađivati (tu ih i slikati i uzeti otiske prstiju do okončanja zahtjeva za azil). Predavanje zahtjeva za azil je samo korištenje tromosti,sporosti i nerada nadležnih službi tj. ukratko kupovina vremena dok ne pređu granicu sa EU ovdje. Jako dobro su upućeni u ovaj naš problem. Isti problem je i u HR sa sporošću administracije i da im dozvoljavaju čekanje doveli bi se u situaciju kao i mi u BiH

57 minutes ago, Grunf said:

Predugo traje jer daju uglavnom lažne podatke. Ako je veliki broj zahtjeva onda pogotovo odulji a vjerujem da jeste veliki broj. Inače da je sve ok trebalo bi odvojiti zahtjeve sirijaca a sve ostale automatski odbiti jer nemaju osnova za azil Onda ove sirijce obrađivati laganini, prvo provjeriti zemlju porijekla a onda provjeriti jesu li već podnijeli negdje drugdje zahtjev za azil (Turska,Grčka,Makedonija,Srbija,Crna Gora) Ako su podaci lažni ili su već negdje drugo podnijeli zahtjev i njih odbiti. Sve odbijene vratiti u zemlju iz koje su i ušli u roku od 24 h  Srbija ili Crna Gora. Zato je neophodno imati centre na istočnoj granici gdje bi ih trebalo odmah po ulasku u BiH koncentrisati i obrađivati (tu ih i slikati i uzeti otiske prstiju do okončanja zahtjeva za azil). Predavanje zahtjeva za azil je samo korištenje tromosti,sporosti i nerada nadležnih službi tj. ukratko kupovina vremena dok ne pređu granicu sa EU ovdje. Jako dobro su upućeni u ovaj naš problem. Isti problem je i u HR sa sporošću administracije i da im dozvoljavaju čekanje doveli bi se u situaciju kao i mi u BiH

ja mogu samo da zamislim da je problem sljedeci:

U EU ima uhodan proces kako se podnosi zahtjev i to ide centralno kroz jedan registar. Znaci ako Muhamedi Ali 1 podnese zahtjev u Grckoj, u Njemackoj to vide i vrate ga nazad, jer je odgovorna ona clanica EU za obradu azila u koju je prvo uso. 

Zato Muhamed 1 dodje u Hrvatsku i predstavi se kao Muhamed 2, u Sloveniji kao Muhamed 3 i u Njemackoj je onda ili pod pravim imenom ili opet pod laznim! Zato i imamo kod sviju datum rodjenja 1.1.2000 i svaki drugi se zove Muhamed..

Ali oni moraju u svaku zemlju u koju udju podnijeti zahtjev za azilom. I onda legalno boravi u zemlji. Za to vrijeme dok ne dodje do procesa i obrade statusa on je vec u drugu zemlju makno. 

Jako kriminalno kako ti ljudi mogu cijele zemlje i fakat cijeli jedan kontinent praviti budalom - i to fakat na jedan lagan nacin.

• Like 2
  • Dislike 1

24 minutes ago, Real said:

U globalu gledajući, kako to Njemci "lijepo" rade, pozovu i pozivaju i dalje migrante ali im zatvore granice za ulazak u EU i onda gledaju, proucavaju i nas i njih, naše međusobne (ne)odnose...pa mi smo postali jedan golemi ljudski zoo!!!

Postupak azila nije iznad osiguranja provedbe zakona o nadzoru državne granice niti bilo kojeg drugog zakona npr. o javnom redu ili zdravstenoj sigurnosti. To je podvala šoroševske bagre. Čak i ako se uzme da migranti imaju pravo izraziti namjeru za podnošenje zahtjeva za azil iako su ušli ilegalno u zemlju (a to pravo nemaju), to ne znači da nisu i dalje u prekršaju i da ih se ne smije izbaciti iz zemlje. Kakva su to sranja? Ko da lik dođe u banku i počne s pljačkom, dođe policija, lik zatraži azil i policija ga pusti da nastavi s pljačkom jer je izrazio namjeru za azil. 

• Like 3

prije 1 sat, toby said:

Postupak azila nije iznad osiguranja provedbe zakona o nadzoru državne granice niti bilo kojeg drugog zakona npr. o javnom redu ili zdravstenoj sigurnosti. To je podvala šoroševske bagre. Čak i ako se uzme da migranti imaju pravo izraziti namjeru za podnošenje zahtjeva za azil iako su ušli ilegalno u zemlju (a to pravo nemaju), to ne znači da nisu i dalje u prekršaju i da ih se ne smije izbaciti iz zemlje. Kakva su to sranja? Ko da lik dođe u banku i počne s pljačkom, dođe policija, lik zatraži azil i policija ga pusti da nastavi s pljačkom jer je izrazio namjeru za azil. 

Hoće li to đubre Soroš više krepat 'ebo nanu svoju.  Pa govno ima 100 godina.  Kad odapne ko će plaćat ove sitne lokalne jajare što bi rođenu mater prodali za 5 eura

• Like 4
  • Haha 2

23 hours ago, Grunf said:

Ja i dalje ne razumijiem to "ilegalno": kako to može biti ilegalno. Stvarno tebe i još par ljudi ne shvatam. Ti si pominjao neki svoj prekršaj nedavno, čini mi se prelaz preko zebre ili tako nešto i policajac ti napisao kaznu, da li je to bilo ilegalno od strane tog policajca? Ne postoji niti jedan jedini validan dokaz. Na hiljade ilegalaca je vraćeno i svi imaju telefone...ne postoji niti jedan jedini snimak tog zlostavljanja.

Ovako se čuva zemlja i njena granica. Jedna od stvari za kojima žalim iz exYu

A šta ću ti više odgovarati. Tebi kad bi čovjek nacrtao ti bi opet našao način da ne shvatiš. Možda ti je teško.

Moderator kpji je obrisao moj post,nije mi objasnio zašto.sigurno je to uradio da zabvi svoje drugare ......došljake oslobodioce bihaća.

• Like 1

VIDEO - Građani zadržali migranta koji je ukrao mobitel i predali ga policiji

http://www.uskinfo.ba/vijest/video-gradani-zadrzali-migranta-koji-je-ukrao-mobitel-i-predali-ga-policiji/66449

Pa drage sarajlije kako vas nije sramota zadržati nevinog migranta tj "izbjeglicu" i još reći da je ukrao mobitel djevojci u tramvaju. Pa zar ste zaboravili da ste i vi bili izbjeglice,pa on nije ukrao mobitel,on je doktor koji je posudio mobitel da se javi porodici,pa dajte molim vas bili ste u njegovoj poziciji pustite ba čovjeka

• Like 3
  • Thanks 2
  • Haha 2

2 hours ago, Haldir said:

A šta ću ti više odgovarati. Tebi kad bi čovjek nacrtao ti bi opet našao način da ne shvatiš. Možda ti je teško.

Mene ne mozes uzeti na foru koju propagiraju NVO i ciji si svjesno ili nesvjesno glasnogovornik. Nadam se bar da zaradiš nešto na tome i da ne radiš badava

• Haha 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...