Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Novac ce navodno prebaciti na Bakirov racun u Turskoj tako da bude sto manja provizija i bankarski troskovi! Naime nas uvazeni Bakir ima otvorene bankovne racune u nekoliko bliskoistocnih zemalja nakon sto je njegova mama jednu vrecu zlata za mog Bakira prebacila .

image.png.0ea941b1de3b2d52e81f5b3ab6443df2.png

22 hours ago, Grunf said:

Inspektor Mup-a (mislim da je jos u Mupu i jos uvijek inspektor) renta dio kuće u Hatincu migrantima. Sudac i njegov otac , rentaju kuću u Bakšaišu, @Fap mašina bi mogao znati malo više o ovom u Bakšaišu - kuća kod benzinske na cesti prema Biri. Kad vidis da Zakon krše oni koji Zakon treba da provode, sve ti bude jasno.

https://usn.co.ba/izdvojeno/nevjerovatan-podatak-na-podrucje-usk-u-ovoj-godini-stiglo-vec-oko-1-800-migranata/166966/

:/Pa dragi ministri vi nevidite ( ili se pravite da nevidite ) kriminalne radnje drzavnih sluzbenika koji umjesto da lopovluk sprejecavaju i kaznjavaju oni se i sami istim lopovlukom bave . Pa ovog  inspektora treba nogom nabiti i ne dozvoliti da se igdje u drzavnu instituciju zaposli. Ignorisat ovako nesto, sta ocekujete - da vas narod ili ovi u Sarajevu kao ozbiljne i sposobne politicare gledaju. :S 

• Like 1

@yaomingTi si očito poglup da svatiš o čemu ja pišem a ne da mi se objašnjavati glupanima i nacionalistima SDA profiterima te glasačima koji za ovcu daju glas najgoroj mafiji . Svi smo mi u ratu izgubili najmilije i svačija žrtva jednako boli samo što Je neko dobro unovčio posebno krezuba Munira koje se treba stidjeti svaki normalan Bošnjak ! 

9 hours ago, rucica1 said:

Dobro, MUP RS-a nije ništa niti radio. To se vidjelo. IOM je srezao i reže one koji ga ometaju u poslovanju. Narocito domaći "iomovci" i iz organizacija bliskih iom-u. Bračni par u jednoj takvoj organizaciji tuče 5000 KM mjesečno. Naravno zajedno. I naravno da bi željeli da to stanje potraje što duže. Znam taj bračni par i istina je. Žena ima 2400 KM platu, muž ima 2800 KM. Osigurani na puni iznos, kod njega jedino problem što mora raditi u Biri. 

Dalje, rasizam koji ispoljavaju IOM i ostale organizacije naspram domaceg stanovnistva sad je vidljiv i u sferi gdje ne bi smio biti prisutan ni pod razno. U školama. Ove sedmice krenula je nastava. Trebala je krenuti prošle sedmice ali zbog nepotpisivanja ugovora za prevoz učenika nije. Ove sedmice (jučer) je nastava počela ali nema prevoza. Sad imamo situaciju da djeca građana iz udaljenih naselja ili sela idu ili pjesice ili se snalaze kako umiju ili ne idu na nastavu. Prevoz za učenike iz Sedre ili Borića se odvija normalno. Msm meni to ne igra nikakvu ulogu. Mom djetetu treba 5-10 minuta pješice ali nekima treba i 30 minuta vožnje. Degradacija i poniżavanje građana ovog grada je toliko uzela maha da je to užasno.

Edited by Grunf
  • Like 2
  • Thanks 1

5 minutes ago, Anušić said:

@Barba odgovaraš na post koji si izbrisao i ukom te čovijek rasturio na proste faktore. Bolje da izbrišeš 80% svojih komentara.

Ti i tvoji dupli nickovi mene ne zanimaju. Ja sam vec objasnio sta sam mislio i imao za reci . A sad sto nacionalisticki glupani to ne kontaju to je njihov problem .Ti si se maksuz registrirao da meni to kazes a nisi napisao niti jedan kvalitetan postav .A korisnici koji vade stvari iz konteksta i sire offtopic ce biti sanksionisani. 

55 minutes ago, Grunf said:

Dobro, MUP RS-a nije ništa niti radio. To se vidjelo. IOM je srezao i reže one koji ga ometaju u poslovanju. Narocito domaći "iomovci" i iz organizacija bliskih iom-u. Bračni par u jednoj takvoj organizaciji tuče 5000 KM mjesečno. Naravno zajedno. I naravno da bi željeli da to stanje potraje što duže. Znam taj bračni par i istina je. Žena ima 2400 KM platu, muž ima 2800 KM. Osigurani na puni iznos, kod njega jedino problem što mora raditi u Biri. 

Dalje, rasizam koji ispoljavaju IOM i ostale organizacije naspram domaceg stanovnistva sad je vidljiv i u sferi gdje ne bi smio biti prisutan ni pod razno. U školama. Ove sedmice krenula je nastava. Trebala je krenuti prošle sedmice ali zbog nepotpisivanja ugovora za prevoz učenika nije. Ove sedmice (jučer) je nastava počela ali nema prevoza. Sad imamo situaciju da djeca građana iz udaljenih naselja ili sela idu ili pjesice ili se snalaze kako umiju ili ne idu na nastavu. Prevoz za učenike iz Sedre ili Borića se odvija normalno. Msm meni to ne igra nikakvu ulogu. Mom djetetu treba 5-10 minuta pješice ali nekima treba i 30 minuta vožnje. Degradacija i poniżavanje građana ovog grada je toliko uzela maha da je to užasno.

na ovakve stvari treba ukazivati. Dok se sve brine za migrante i svi paznju samo na tu temu upucuju, ostali problemi koji se ticu grad i lokalno stanovnistvo se ne odradjuju. Medjutim o tome niko ne prica. U Kladusi sastanak gradskog vijeca ne znam kad je zadnji put odrzan. Niko o tome ne vodi racuna, gradjani se ne bune. Situacija katastrofalna.

• Like 2
  • Dislike 1

Na ostrvu Lesbosu prije 2 dana ponovo velike demonstracije grka (oko 10 hiljada). Traze da se ostrvo od velikog broja izbjeglica, rasterti (javljali njemacki mediji). Kad ( i ako ) ih u unutrasnjost zemlje prebace, ima da balkansku rutu preplave ( jer u Grckoj niko od njih ne zeli ostati ). EU i dalje bez konkretnog rijesenja sto znaci svak nek svoje granice cuva. 

20 minutes ago, Grunf said:

Za divljake ne postoje pravila ili zakon. Na silu treba silom odgovoriti a ove "humanitarce" sve protjerati  ( zao mi samo ove njihove djecice ). 

Edited by rucica1
  • Like 1

4 hours ago, milko said:

To ja zovem poduzetnost. Nije prošlo ni punih pet godina od kada grcaju pod teretom migranata i pucaju po šavovima a već su se sjetili probati poduzeti nešto u vezi toga. To te ja pitam. :)

Stanovnici su ocekivali, od strane grcke vlade u sklopu sa EU, rijesenje. Kad su vidjeli da EU a ni njihova vlada nista konkretno ne poduzima ..., ma prekipilo ljudima .-Da si neznam kako dobrodusan al i dobrodusnost ima svoje granice. 

• Like 1

Kako god, sad cu vam reci da zbog migrantske krize, Bihac je zaobislo jos jedno kapitalno ulaganje. Umjesto da dobijemo privatnu fabriku sa par desetina pa mozda i stotinu radnih mjesta, dobit cemo migrantski centar a njemacka fabrika ode u hercegovinu. Nek krajsnici idu u njemacku. Trudio sam se da ih dovedem u Bihac ali sve je palo u vodu, sto zbog sporosti nasih lokalnih vlasti, sto zbog nesigurnosti sa bezbjedonosnog aspekta kako kazu

Edited by Grunf
  • Aferim! 1
  • Sad 2

3 hours ago, Grunf said:

Kako god, sad cu vam reci da zbog migrantske krize, Bihac je zaobislo jos jedno kapitalno ulaganje. Umjesto da dobijemo privatnu fabriku sa par desetina pa mozda i stotinu radnih mjesta, dobit cemo migrantski centar a njemacka fabrika ode u hercegovinu. Nek krajsnici idu u njemacku. Trudio sam se da ih dovedem u Bihac ali sve je palo u vodu, sto zbog sporosti nasih lokalnih vlasti, sto zbog nesigurnosti sa bezbjedonosnog aspekta kako kazu

Prije ljudi po Bihacu trazili nekretnine za kupiti a sad ga u sirokom luku zaobilaze ( bar tako se prica ).

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...