Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3488

• rucica1

1380

• Barba

1221

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

4 hours ago, milko said:

To ja zovem poduzetnost. Nije prošlo ni punih pet godina od kada grcaju pod teretom migranata i pucaju po šavovima a već su se sjetili probati poduzeti nešto u vezi toga. To te ja pitam. :)

Stanovnici su ocekivali, od strane grcke vlade u sklopu sa EU, rijesenje. Kad su vidjeli da EU a ni njihova vlada nista konkretno ne poduzima ..., ma prekipilo ljudima .-Da si neznam kako dobrodusan al i dobrodusnost ima svoje granice. 

• Like 1

Kako god, sad cu vam reci da zbog migrantske krize, Bihac je zaobislo jos jedno kapitalno ulaganje. Umjesto da dobijemo privatnu fabriku sa par desetina pa mozda i stotinu radnih mjesta, dobit cemo migrantski centar a njemacka fabrika ode u hercegovinu. Nek krajsnici idu u njemacku. Trudio sam se da ih dovedem u Bihac ali sve je palo u vodu, sto zbog sporosti nasih lokalnih vlasti, sto zbog nesigurnosti sa bezbjedonosnog aspekta kako kazu

Edited by Grunf
  • Aferim! 1
  • Sad 2
3 hours ago, Grunf said:

Kako god, sad cu vam reci da zbog migrantske krize, Bihac je zaobislo jos jedno kapitalno ulaganje. Umjesto da dobijemo privatnu fabriku sa par desetina pa mozda i stotinu radnih mjesta, dobit cemo migrantski centar a njemacka fabrika ode u hercegovinu. Nek krajsnici idu u njemacku. Trudio sam se da ih dovedem u Bihac ali sve je palo u vodu, sto zbog sporosti nasih lokalnih vlasti, sto zbog nesigurnosti sa bezbjedonosnog aspekta kako kazu

Prije ljudi po Bihacu trazili nekretnine za kupiti a sad ga u sirokom luku zaobilaze ( bar tako se prica ).

prije 12 minuta, rucica1 said:

Prije ljudi po Bihacu trazili nekretnine za kupiti a sad ga u sirokom luku zaobilaze ( bar tako se prica ).

To nije bas tacno, evo ja konkretno trazim stan u jednom od centralnih dijelova grada. Sve je rasprodano, pa cak i ova nova naselja (kod Binga). Ona nova zgrada na Ozimicama 1 je sva rasprodana, a nije se ni zavrsila (cak fale jos 2 sprata, da ne govorim o unutrasnjim radovima - dakle skoro godinu dana prije nego ce biti gotova, vec je rasprodano sve). Cak se tesko moze naci i stan za iznajmiti (citaj, STAN, ne kuce ili sprat kuce na Novoj cetvrti ili sl. manje atraktivnim lokacijama).

Bilo kako bilo, ja ne primjetim mnogo migranata u Centru, bude nekada period da ih se skupi nekolicina, ali za mnostvo manje nego sto je bilo dok je Vucjak bio aktuelan. Makar meni, sada je izdrzljivo stanje. ^^

• Like 2
2 hours ago, Grunf said:

Ko kaže da nismo spremni za novi migrantski val na proljeće? Novi restać je tu, odmah pored je kladara a i šiša je u blizini.

Imas i PAKTIKA (ne znam je li restoran ili kafic) na Novoj Cetvrti, tako da nema brige, a vidim u subotu u frizerskom salonu preko puta Unicredit banke guzva, puna ilegalnih migranata, s tim da jedan od njih uredno sisa, iz cega se da vidjet da inspekcija "uredno" radi svoj posao (pretpostavljam da je isti prijavljen i placa doprinose), a zna naci domacih neprijavljenih (sto ne podrzavam da se neko ne bih nasao uvrijedjen ovdje) po raznim zavlačcima, ovdje u centru grada ne vidi sto je veoma zanimljivo.

Edited by nelexxx
Typo
  • Like 2

Sacekaj te malo sta vi mislite da vlasniku binga robota i ostalih robovlasnickih preduzeca odgovara sto nasi ljudi idu vani raditi jer nece vise da rade za robovlasnike i izrabljivace kao sto su oni 6 dana uz jedan dan slobodno i to najcesce u toku sedmice a svaki vikend se mora raditi tako da ovi jadni ljudi sto imaju djecu sa istima nista ne mogu uraditi i druziti se lijepo jer su djeca u skoli. 

Pa njioma odgovara da dodje jeftina radna snaga u liku migranata sad se na tome radi da se odrade odredjene izmjene dopune zakona o radu i stupanju u radni odnos osoba koji su strani drzavljani ili azilanti .

Novi talas nas ocekuje ubrzo i to se predpostavlja da ce biti najveci do sada ali ne treba paniciti pred nama je vidjet ce mo. 

• Like 2
4 hours ago, Grunf said:

Ko kaže da nismo spremni za novi migrantski val na proljeće? Novi restać je tu, odmah pored je kladara a i šiša je u blizini.

A sta rade ministri i opcinske vlasti - zasto ovo dozvoljavaju.

Ovakve i slicen slike brzo do Grcke,Turske i balkanske rute stignu. Krijumcari i "humanitarci" ih koriste kako bi " dobrodoslicu" u Bihacu prikazali i ljude na taj put (rutu) nagovorili.  Za ovo su nadleznici krivi - zar tamo ne postoje ljudi sa logickim razmisljanjima. Kako god ali ovo ce biscani i njihova djeca debelo na svojim ledjima osjetiti. 

1 hour ago, Barba said:

Sacekaj te malo sta vi mislite da vlasniku binga robota i ostalih robovlasnickih preduzeca odgovara sto nasi ljudi idu vani raditi jer nece vise da rade za robovlasnike i izrabljivace kao sto su oni 6 dana uz jedan dan slobodno i to najcesce u toku sedmice a svaki vikend se mora raditi tako da ovi jadni ljudi sto imaju djecu sa istima nista ne mogu uraditi i druziti se lijepo jer su djeca u skoli. 

Pa njioma odgovara da dodje jeftina radna snaga u liku migranata sad se na tome radi da se odrade odredjene izmjene dopune zakona o radu i stupanju u radni odnos osoba koji su strani drzavljani ili azilanti .

Novi talas nas ocekuje ubrzo i to se predpostavlja da ce biti najveci do sada ali ne treba paniciti pred nama je vidjet ce mo. 

Ovi migranti nisu jeftina radna snaga, zapravo nisu uopste radna snaga nego prikljuci na EU socijalu. Da su htjeli raditi, radili bi u svojim zemljama, pa za siću za siću. I mi radimo za siću. Možda oni i misle da je to jeftina radna snaga ali se varaju. Kako misle natjerati jednu takvu osobu da uopste radi a kamoli još za male novce??? Kad ne dobiju ono što hoće, iskasapiće prvu osobu do sebe jer je "sretna".

Edited by Grunf
  • Like 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...