Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Evropa neće zatvoriti granicu kod turske i grčke.granica hrvatske će se pojačati i sa lovom i sa ljudstvom tako da će krimigranti biti nagomilani ovdje.

6 hours ago, toby said:

Kakve veze ima EU s EBRD?

Više od 60% od ukupnog EBRD-ovog kapitala drže Evropska unija, Evropska investiciona banka i države članice Evropske unije. Evropska unija je najveći pojedinačni donator EBRD-u. Najveći pojedinačni dio uloženih bespovratnih sredstava ima EU zajedno sa svojim članicama. Da li pored ovoga treba još šta da napišem ili očekuješ nešto više kako bi se shvatila veza između EBRD-a i EU? 

Ontopic:

https://zurnal.info/novost/22587/hrvatska-policija-kidnapovala-nigerijske-studente-i-prebacila-ih-u-bih

Ovako je NDH kidnapovala i 1940-ih. 

• Like 1
  • Dislike 2
  • Angry 1

Jos jedna gadura s 20000 eura mjesecno dosla soliti pamet ovdje, 'ljudska prava' je nesto sto ce u potpunosti unistiti zapadne demokracije, policija vise ne smije nista, gledam kod nas mali cigani napadaju stara domacinstva, tuku stare ljude, kradu, policija privede, sudac pusti i tako ukrug, nemoze im nitko nista zbog mantre o ljudskim pravima i pravima maljoljetnika da teroriziraju sve oko sebe, ova kokoš je mogla tih 600 ili koliko ih je vec sve poslati za bruxellles u svoj kvart, tamo im otvoriti prihvatni centar, naravno da stoka to nece ucinit, danas pljuju vas, sutra ce nas ali u njen kvart nece doci,  zar se nemoze naci nitko tko ce ovakve licemjere  doslovce opaliti nogom u guzicu i potjerati odavde.

• Like 2

6 minutes ago, Grunf said:

E vala ako im policija nije uzvratila na ovo i slomila leđa onda se policiji crno piše

https://www.klix.ba/vijesti/bih/migranti-na-vucjaku-napali-policiju-nervoza-sve-vise-raste/191203114

Palo pet centi snijega i krenuo haos. Sad Nermin da rjesi sve. Zatvorit ce umjesto Bire gore Vucjak,prebacit ih u Biru sve i nema vise tuce sa policijom

Situacija sa Vucjakom je takva da se mrzne policija, ovi volonteri, migranti, ovi funkcioneri EU sto povremeno odu tamo te je uz to situacija na rubu eskalacije i sve to samo da bi se za 15tak dana osposobila neka kasarna kod Sarajeva u koju ce isti biti prebaceni te da bi isti ti migranti u roku od 24 sata opet bili u Bihacu, ovaj put u Biri.

Dakle, ocigledno da vlast ne zeli gubiti obraz i zeli se dovesti u situaciju da moze reci - migranti nisu prebaceni u Biru nego u Sarajevo iako bukvalno na istom zavrsis ako ih npr danas prebacis u Biru. 

Mi smo svakako izgubili onog trenutka kad je otpisano Medeno polje ili bilo kakav drugi kamp uz granicu koji bi mozda rasteretio ovu rutu. Ove sad sa Vucjaka kad prebacis u Sarajevo/Tuzlu, oni su samo jos jedna u nizu turi od 500 migranata u Tuzli/Sarajevu koji ce prvim vozom za Bihac jer EU je zapadno. 

• Like 1

prije 44 minuta, Haldir said:

To treba prvenstveno ovaj Rijecanin da procita pa i ostali šlihteri. To je cisti rasizam. Samo zbog boje kože su donijeli zakljucak da su "sumnjivi".

Edited by Bosanac
  • Like 1
  • Dislike 1

Sad kad ih prebace sve u Biru priča o drugim lokacijama i kasarnama završava. Vlast ce dobiti para,sklopit ce se novi ugovori,migranti ce da hrle za Bihac,a mi cemo da imamo kampove u centru grada jos jako dugi niz godina. Koga briga sto spavaju migranti u Tuzli vani kad se zna da ce za Bihac. Nema pravit kampove nego hajte vi tamo imate kamp u centru grada. Hvala ti Šuki za kampove

• Like 1

prije sat vremena, Haldir said:

Više od 60% od ukupnog EBRD-ovog kapitala drže Evropska unija, Evropska investiciona banka i države članice Evropske unije. Evropska unija je najveći pojedinačni donator EBRD-u. Najveći pojedinačni dio uloženih bespovratnih sredstava ima EU zajedno sa svojim članicama. Da li pored ovoga treba još šta da napišem ili očekuješ nešto više kako bi se shvatila veza između EBRD-a i EU? 

Ontopic:

https://zurnal.info/novost/22587/hrvatska-policija-kidnapovala-nigerijske-studente-i-prebacila-ih-u-bih

Ovako je NDH kidnapovala i 1940-ih. 

Europska unija ima 3% udjela, EIB isto 3%, ostalo drži različitih 69 zemalja potpuno neovisno o tome jesu li članice EU, štoviše dvije trećine zemalja koje imaju udjele nisu članice EU. Danas jesu, sutra nisu, poput Ujedinjenog kraljevstva, i dalje će ostati dioničari. Čak je i BiH suvlasnik EBRD-a. 

Naravno, zanima me postoji li ikakva veza između EU i EBRD, dakle ustrojbena, upravljačka, organizacijska, politička, nešto više od toga da su neke EU zemlje suvlasnici, odnosno postoje li ikakvi mehanizmi upravljanja EBRD-om od strane EU? :)

Sve vezano uz tvoju ciljanu šoroševsku "prijetnju" da će u pitanje doći projekti koje na području USK financira EBRD. Kojim konkretno mehanizmima?

• Haha 1

14 minutes ago, Venom said:

Mogu oni svasta traziti ali ne od biscana.Taj apel nek Sarajevu upucuju. Tamo sjede nadleznici koji plate primaju a nista ne rade.Nasi nesmiju popustati.Oni nisu krivci a ovo je drzavni problem.Drzavne probleme duzan je drzavni vrh rijesavati. Popustanja ni po koju cijenu ne smije biti . Te kasarne su prazne i tu ih vec sad smjestiti mogu.Oni to namjerno odugovlace - upravo kako bi ovakvo stanje na Vucjaku isprovocirali u nadi da ce Bihac popustiti.>:(  

• Like 1

Kad je švicarska TV objavila snimak kako hrvatska policija prebacuje ilegalno migrante preko granice - niko nije vjerovao. Šuki pričao da je vidio vlastitim očima, bio ismijan ovdje. Sad počeli crnce zbog boje kože prebacivati, samo još cigani i Srbi nedostaj-U-.

• Like 1
  • Dislike 1

Rijecanin je procitao i ako je to istina onda to svakako  nije u redu kao sto nije u redu hodati gradom bez dokumenata u stranoj zemlji. Pravi  mi se nasli drzati lekcije, postovi su vam puni ljubavi i mira.

• Like 1

42 minutes ago, Grunf said:

NEMA DALJE...HAHAAHAHA...JA SE PRESMIJAVAM VEĆ SAT VREMENA I NE MOGU SEBI DOĆI.

Ja sam se bukvalno valjala od smijeha na poslu kad mi je kolegica poslala link. Znaci  vrhunac i poenta sve ove gehanije je da se vise ne zna ni ko pije ni ko placa a ocigledno ko je ilegalni migrant a ko nije. Ja ni necu da pisem vise nista ovuda, dodjem da procitam ima li sta novog ali ovo morala staviti 🤣🤣🤣

• Like 1

2 hours ago, jokesOnYou said:

Ona je bila nekad dobra zena, jel sa godinama pobudalila ili sta joj se desilo, ja pojma nemam! :( Meni je nje zao! Prije par mjeseci su je isto jako prozivali i napadali, pa se zena pocela i tresti:

-------?

Ja mislim da je kod nje djelovalo Iskustvo koje su imali sa nasim izbjeglicama.Posto su nasi balkanci - izbjeglice, a kojih je najvise iz BiH bilo imali normalno - civilizovano ponasanje (naravno osim pojedinaca) ona je mislila da ce i sa ovima tako na kraj izaci. U svemu tome nije sagledala da kultura i sprovodjenje islama u arapskim zemljama nije isto kao u evropskim.Da je to na vrijeme spoznala sigurna sam da se snjima nebi slikala. Takvu zabludu priznati je, za jednog politicara vrlo tesko - za to je narod a i sebe samu s rijecima " wir safen das"  tjesila. Kad je narodu to prokuzio mnogi su svoj dobrovoljni humanitarni rad stopirali a radikalne stranke pocele napredovati. Ovo sto se trese vjerovatno su tjelesne reakcije povezane sa stresom i klimaksom.Mnogi, (u zemlji a i drugim drzavama) , su je kao politicarku cijenili. Sa ovim kaosom dobro je svoj ugled narusila. 

• Like 2

Mektić na N1 je upravo rekao da će migranti sutra privremeno biti premješteni u postojeće centre dok se ne osposobi kasarna u Blažuju. Prvo nije htio reći koji su to centri, ali na inzistiranje novinara da li su to Bira i Miral rekao je da jesu. Novinar je pitao da li je siguran da će bira i miral to odobriti on je rekao da eto biti završeno

• Sad 1

45 minutes ago, Rijecanin said:

Rijecanin je procitao i ako je to istina onda to svakako  nije u redu kao sto nije u redu hodati gradom bez dokumenata u stranoj zemlji. Pravi  mi se nasli drzati lekcije, postovi su vam puni ljubavi i mira.

Čuj opravdanja za fašizam. Nije u redu hodati bez dokumenata. 

• Dislike 1
  • Haha 1

46 minutes ago, Rijecanin said:

Tačno. Nije u redu ali nije u redu ni hodati bez dokumenata. Da su nosili pasoše sa sobom sve bi bilo ok. Samo jel ovo stvarno ovako bilo? I onaj je imao djete od kojeg su ga odvojili pa....

2 minutes ago, Haldir said:

Čuj opravdanja za fašizam. Nije u redu hodati bez dokumenata. 

Naravno da nije u redu hodati bez dokumenata. Nemoj mi reci da ne nosis licnu sa sobom kad izidjes setati gradom. Ja je nosim uvijek jer sam ranije imao problema zbog tog. Kad sam na terenu (u zemljama EU) pasos nosim uvijek sa sobom cak i u prodavnicu

• Like 2

Nije uredu hodati bez dokumenata, ali za to postoji kazna a ne deportacija kroz šumu u Bihać

• Like 1
  • Haha 1

4 minutes ago, Grunf said:

Tačno. Nije u redu ali nije u redu ni hodati bez dokumenata. Da su nosili pasoše sa sobom sve bi bilo ok. Samo jel ovo stvarno ovako bilo? I onaj je imao djete od kojeg su ga odvojili pa....

Naravno da nije u redu hodati bez dokumenata. Nemoj mi reci da ne nosis licnu sa sobom kad izidjes setati gradom. Ja je nosim uvijek jer sam ranije imao problema zbog tog. Kad sam na terenu (u zemljama EU) pasos nosim uvijek sa sobom cak i u prodavnicu

Par zar nema neki zakon sto kaze da svako mora imati uz sebe identifikacijski dokument vanka u gradu. Neki opcinski il tako nesto?

1 minute ago, Fugaziii said:

Par zar nema neki zakon sto kaze da svako mora imati uz sebe identifikacijski dokument vanka u gradu. Neki opcinski il tako nesto?

Nisam citao Zakon ali znam da sam duzan imati ident. dokument kod sebe i na zahtjev sluzbenog lica pokazati ga

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...