Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Ove sto su izjavili da ce uskoro opet za Bihac - na putu pohvatati i dobro ispendreciti. Ilegalno su usli u drzavu,dobili krov nad glavom i hranu i sad jos mogu se po svemu sto se za njih cini srati i sviju budalama praviti. 

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sest-promrzlih-migranata-ostalo-na-vucjaku-nadaju-se-deportaciji-do-sarajeva/191211031

53 minutes ago, Rijecanin said:

Citam u Blazuju nema kanalizacije pa rade na tome da je spoje u lokalni potok? Haloo? u potok?. 

Pa koliko se sjećam i đački dom u Borićima su spojili na kanal/potok odmah pored stadiona. U to vrijeme sam išao na utakmice i nesnosno je smrdilo. Da li su to sanirali pojma nemam jer ne idem više na tekme

• Like 1

90 % drzave nema kanalizaciju vec je sve spojeno na septicke ostali seru u obliznje potoke rijeke rijecice zato imamo dobar riblji fond . Ali to nije ni cudno cak i bivse firme fabrike su direktno kanalizaciju ispustale u Rijeke kao Kombitex Zeljezara u Unu .

Migrantska najezda ilegalnim putem je neizbjezna i nakon zime. Prihvatni migrantski centri se trebaju otvarati na istocnoj granici gdje ulaze u zemlju. Naravno, treba i ojacati granicu i onemoguciti ih u ulasku ali oni koji uspiju uci u zemlju trebaju da se smjeste u vece centre u blizini granice na istoku. Tu treba da dobiju svu skrb i da cekaju rijesavanje statusa. U Sarajevu treba da se otvori deportacijski centar za one kojima ce azil biti odbijen ili oni koji nepodnesu zahtjev za azilom. Oni kojima se odobri azil treba proslijediti u druge centre koji bi bili formirani za azilante dakle za one sa odobrenim azilom nebitno Bihac,Tuzla, Banja Luka,Zenica,Mostar...Samo tako se situacija moze imati pod kontrolom

7 minutes ago, Barba said:

90 % drzave nema kanalizaciju vec je sve spojeno na septicke ostali seru u obliznje potoke rijeke rijecice zato imamo dobar riblji fond . Ali to nije ni cudno cak i bivse firme fabrike su direktno kanalizaciju ispustale u Rijeke kao Kombitex Zeljezara u Unu .

Istina, doduse sjecam se kanala sa otpadnom industrijskom vodom iz Kombiteksa na Brvicama. Kao djetetu mi bilo interesantno vidjeti (nazalost a tad nisam kontao) Unu jedan dan crvenu, jedan dan plavu itd...Međutim, to je sad prošlost i u 21 smo vijeku. Treba gledati buducnost i da se takve stvari ne desavaju. Najgore mi kad ljudi (i moje prve komsije) kazu pa tako je bilo oduvijek. Bilo jeste ali treba stvari mijenjati. Nekad su sve one kuce uz Brvice izlijevale kanalizaciju u Unu. Bar mislim da vise nije tako jer je kanalizacija odavno rijesena u gradu. Ali cisto sumnjam. Brvicama tesko mozes i pristupiti jer su oni Četići stavili i rampu na sred puta i pristup je donekle onemogucen. A sagradili su na onom malom otocicu (Lučica) nekoliko apartmana i cisto sumnjam da su se spojili na kanalizaciju. Kod ovog slučaja najžalosnije je što sirotinja mora ostaviti tzv. "Ribarski put" a tajkuni i stranacki poslusnici mogu i djelove Une uzeti pod svoj vlastiti posjed. Cisto sumnjam da imaju zakonske osnove ali to je nasa drzava i vlast.

Edited by Grunf
  • Like 6
2 hours ago, Sadik said:

@Haldir  Zar  se ne tvrdi da su u Djackom domu u Boricima  smjestene samo porodice sa djecom i maloljetnici bez pratnje ? Oni koji su juce silazili prema Zegaru niti su porodice s djecom niti maloljetna lica bez pratnje ? 

Lažeš. Među grupom koju je Avaz objavio bila su najmanje tri maloljetnika.

• Dislike 3
  • Confused 1
57 minutes ago, Grunf said:

Migrantska najezda ilegalnim putem je neizbjezna i nakon zime. Prihvatni migrantski centri se trebaju otvarati na istocnoj granici gdje ulaze u zemlju. Naravno, treba i ojacati granicu i onemoguciti ih u ulasku ali oni koji uspiju uci u zemlju trebaju da se smjeste u vece centre u blizini granice na istoku. Tu treba da dobiju svu skrb i da cekaju rijesavanje statusa. U Sarajevu treba da se otvori deportacijski centar za one kojima ce azil biti odbijen ili oni koji nepodnesu zahtjev za azilom. Oni kojima se odobri azil treba proslijediti u druge centre koji bi bili formirani za azilante dakle za one sa odobrenim azilom nebitno Bihac,Tuzla, Banja Luka,Zenica,Mostar...Samo tako se situacija moze imati pod kontrolom

Istina, doduse sjecam se kanala sa otpadnom industrijskom vodom iz Kombiteksa na Brvicama. Kao djetetu mi bilo interesantno vidjeti (nazalost a tad nisam kontao) Unu jedan dan crvenu, jedan dan plavu itd...Međutim, to je sad prošlost i u 21 smo vijeku. Treba gledati buducnost i da se takve stvari ne desavaju. Najgore mi kad ljudi (i moje prve komsije) kazu pa tako je bilo oduvijek. Bilo jeste ali treba stvari mijenjati. Nekad su sve one kuce uz Brvice izlijevale kanalizaciju u Unu. Bar mislim da vise nije tako jer je kanalizacija odavno rijesena u gradu. Ali cisto sumnjam. Brvicama tesko mozes i pristupiti jer su oni Četići stavili i rampu na sred puta i pristup je donekle onemogucen. A sagradili su na onom malom otocicu (Lučica) nekoliko apartmana i cisto sumnjam da su se spojili na kanalizaciju. Kod ovog slučaja najžalosnije je što sirotinja mora ostaviti tzv. "Ribarski put" a tajkuni i stranacki poslusnici mogu i djelove Une uzeti pod svoj vlastiti posjed. Cisto sumnjam da imaju zakonske osnove ali to je nasa drzava i vlast.

I samo da dodam - za te (kao primjer) navedene centre i deportaciju (posto su iz EU- Grcke dosli)  financiranja treba EU obavezati. Ako EU nece da svoje granice u Grckoj da zatvori i obezbjedi onda su duzni i troskove snositi.

U Ripcu gdje je stari mlin bio covjek ga je u vrstu stambenog objekta izgradio - WC solja i sve direktno u Unu ide.Do tog objekta izgradjena kuca i najvjerovatnije kanalizaacija u Unu ide. Sve to nije dovoljno pa se i ograda postavila tako da na tom djelu nema pristupa rijeci.Ovo je samo jedan od mnogih primjera koji se uz Unu protezu.Kad se zna da postoji i zakon o zabrani ogradjivanja obala na rijekama i moru. O ovom nebi bilo lose posebno otvoriti temu (sa nazivom npr. Una i njene obale ili nesto slicno) pa da oni koji o ovom nesto znaju komentarisu. Bilo bi dobro znati ko je u to vrijeme te dozvole (ako postoje) izdavao.

• Like 2

https://www.klix.ba/vijesti/bih/migranti-smjesteni-u-kasarni-usivak-vec-planiraju-kako-se-vratiti-u-krajinu/191211035

Sad se pitam hoće li naša policija i vlast biti spremni za ovaj najavljeni povratak. Šta sa ovima koji već jure nazad u Bihać. Po meni je rješenje formirati mini "Vučjake" u Otoci i Ključu. Odmah vaditi iz buseva i voza,skupiti na jedno mjesto i nazad u Sarajevo. 

• Like 4

Za propast ovog briljantnog plana prebacivanja terorista u okolicu Sarajeva potrebna je samo jedna šibica ili upaljač, pa kad planu Ušivak i Blažuj, što onda? Sve ovisi o taktici kreatora plana ubacivanja terorista u zapadnu Europu, odgovara li mu trenutni predah dok traje zima ili mu je cilj kontinuirani pritisak i intenziviranje balkanske migrantske rute. 2015. su u Zagrebu prvi dan u potpunosti uništili azilantske centre u koje su bili smješteni, u Sloveniji su u roku od dva sata nakon smještanja zapalili privremena naselja koja su služila samo za registraciju. No, sad su druga vremena, sad imaju zapovijed biti kuš i što manje prkositi, te strpljivo čekati priliku.

• Dislike 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...