Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Komesar je neki dan izjavio da 20ak migranata od njih 600 odbija hranu ali možda je poglavica u međuvremenu ubijedio i ove druge da prate njegove upute.

Nego ja evo vani sjedim tipkam jedva prste pomjeram koliko je hladno. Kako je na Vučjaku u toku noći ne mogu ni zamisliti ali neće još dugo u tom sam siguran.

10 minutes ago, Hysteria said:

Komesar je neki dan izjavio da 20ak migranata od njih 600 odbija hranu ali možda je poglavica u međuvremenu ubijedio i ove druge da prate njegove upute.

Nego ja evo vani sjedim tipkam jedva prste pomjeram koliko je hladno. Kako je na Vučjaku u toku noći ne mogu ni zamisliti ali neće još dugo u tom sam siguran.

Obuci dugačke gaće nemoj sjediti na betonu .

• Haha 1

http://www.uskinfo.ba/m/vijest/uskinfoba-saznaje-migranti-iz-kampa-na-vucjaku-sutra-sele-u-sarajevo-u-toku-pripremni-radovi/66924

http://www.federalna.ba/bhs/wap/vijest/297176

Evo istina je. Vučjak se sutra zatvara,a migranti idu u Ušivak pa ce fol kasnije u taj novi kamp Blažuj. 

Ovo je nažalost uzmačina nas u Bihaću jer znamo da će za dva dana voz vratiti sve njih nazad i svi će ući u Biru bez problema. Nije moguće da u Ušivak koji ima kapacitet 700 osoba a koji je vec pun, dovedes jos 800 i kazes ostat ce oni tu. 

Jedva čekam da čujem gradonačelnika i premijera kantona i da cujem sta ce reci gdje ce sa novim migrantima koji vec hrle za Bihac sad kad je Vucjak zatvoren. 

Prica da ce se Bira zatvoriti i da ce se praviti kamp na Lipi su jedna velika laz.

19 hours ago, toby said:

Pa piše da im je putovnice poslao prijatelj iz Zagreba. Koja bi bila logika da Hrvatska proslijeđuje njihove dokumente u Kladušu, valjda bi interes Hrvatske bio da putovnice bace u smeće. Btw. vize više nisu uredne, nego su istekle, i gospoda študenti više ne mogu ući u Hrvatsku bez nove vize.

Mektićeva izjava.

Napomenuo je da su studenti provjereni te da su imali validne isprave, a BiH sada ima mogućnost da ih po readmisiji vrati u Hrvatsku ili vrati u Nigeriju, a želje studenata je da ih se vrati u matičnu zemlju zbog, kako kaže ministar, lošeg iskustva kojeg su imali u Hrvatskoj.

Eto oprat cemo hrvatsku sramotu i vratit ih nazad u Nigeriju. Vala ako budu pametni cim se vrate nazad kuci angazovat advokata i tuzit Hr

Vala ne razumijem ovo s til cdntrima. Zasto ne vracahu sve ove koji nisu iz rata zahvacenim podrucjima? To treba po kratkom poatupku. Sve ostalo ne pali i neide! 

I treba tim ljudima reci da nemaju sta dolaziti, da nema nade za njih!

• Dislike 1

Ma bravo pa migranti neće ni za Sarajevo nego se širi kapacitet Bire i Mirala. Bravo Šuki,Bravo Mustafa. Bravo za prodaju Bihaća. Od najave zatvaranja Bire došli do širenja kapaciteta Bire. Pa da imate obraza već sutra bi dali ostavke. Pitam se samo čemu glumatanje Šukija i Mustafe pred onom Dunjom da nema sirenja Bire,a iza ledja pristali. Eto sutra ujutro ce nas premijer i sluzbeno prodati IOM-u,a svi migranti iz Tuzle i Sarajeva mogu krenuti za Biru odmah

Sutra ujutro u Sarajevu imam sastanak s premijerom Unsko-sanskog kantona Mustafom Ružnićem, kada ću pokušati dogovoriti da odmah od sutra migrante s Vučjaka premjestimo u tri prihvatna centra, jedan dio u Ušivak, drugi u Biru i treći u Miral, kako bi sklonili ljude s ove vjetrometine. Nakon 15 do 20 dana, čim se uspostavi Blažuj, sve te ljude ćemo povući nazad i smjestiti ih tamo", rekao je Mektić.

20191205_174545.jpg

• Like 2

Hahahaha... Ovo je laga veća. Privremeno u Biru pa ce za Blazuj...hahahaha a kako ce molim te naci bas one sa Vucjaka da ih prebaci. Da li je Mektić zbilja glup ili je samo bezobrazan pa se pravi glupim. Šuki rece jucer ili dan prije da nema  u Biru. Da vidim da li je od rijeci.

Edited by Grunf
  • Like 2

50 minutes ago, Grunf said:

Vučjak, ako ovi i odu za Sarajevo u šta sumnjam prije ce za Biru nego za Sarajevo a ovo je prica za mase, ne treba zatvoriti jer eto njih nakon dva dana nazad. I šta onda? Kuda sa svim novopridoslim koji ce tek doci?

https://bhrt.ba/mektic-migranti-iz-vucjaka-idu-u-usivak-biru-i-miral/

Lazu da u Usivku nema problema.Jucer sestra moje kolegice koja u Hadziicima zivi kaze da je narodu i gradonacelniku svega dosta.Gradonacelik,kako kaze,vise  nedozvoljava dolazak novih izbjeglica.Narodu pun nos svega.Ves nesmiju vani susiti - sve im pokradose (i njoj jadnici sve sa strika pokupili).Narod se i preko dana od njih zakljucava.Policija ih po Hazdicima ganja - kako bi za Sarajevo krenuli, hoce nasilno da u autobuse udju. I policiji pun nos.Ovo sto ova pricaa je slika za javnost ali ne i realno.Nasi ne smiju popustati.Mektic i ova guska, za ovaj problem, imali su dovoljno vremena.Sad neka se snalaze kako znaju ali Bihac neka u usta ne uzimaju. Nasi nadlezni su se dosad dovoljno njihovih lazi naslusali i nesmiju dozvoliti da ih opet prefarbaju. 

• Like 4

Nema nista od svega toga  jer se ne smije ograniciti kretanje, gdje god ih odvedete eto njih nazad. Kad bi se zatvorila Bira i Miral bilo bi im teze ovdje se zadrzavati 

Oni ne žele u Bihać ni u Sarajevo nego u Berlin.  Od Berlina nema ništa,   od Sarajeva teško.   Znači ostaje Bihać.   Koeficijent da će vam to postat novi sugrađani je 1,15.

Nego, cujem da je kod Gazproma opet bilo bockanja, zna li ko nesto vise?

3 minutes ago, gargamel said:

Oni ne žele u Bihać ni u Sarajevo nego u Berlin.  Od Berlina nema ništa,   od Sarajeva teško.   Znači ostaje Bihać.   Koeficijent da će vam to postat novi sugrađani je 1,15.

Interesantno je da 90% njih ne zeli u Njemacku nego u Italiju a manji dio u Francusku. Ali omiljena destinacija im je Italija. Kod Njemaca nema zajebancije i oni ih se lako rijese i u kratkom roku. Zato bas toliko i ne zude za Njemackom

Edited by Grunf

Grunfe to je zato jer uzivaju svesrdnu podršku sudaca, u Italiji u par mjeseci u vise navrata napali policiju, policija privede magistrati ih puste. Covjece pa tamo je Salvini kao bivsi ministar unutarnjih poslova trenutno  pod istragom za otmicu jer nije dozvolio uplovljenje NGO krijumicara  broda u talijanske luke i iskrcaj ilegalaca, zato im je Italija draga. 

• Like 1

31 minutes ago, gargamel said:

E pa onda je vrijeme da im se pokazu zubi i da na svojoj kozi osjete da im niko nece i nije duzan njihove zelje ispunjavati. Ni u ljudskim pravima nigdje ne stoji da im se zelje ispunjavati moraju. A ovo za Italiju - pola njih kad stignu u italiju fataju najkraci put za Njemacku. 

53 minutes ago, Grunf said:

Hahahaha... Ovo je laga veća. Privremeno u Biru pa ce za Blazuj...hahahaha a kako ce molim te naci bas one sa Vucjaka da ih prebaci. Da li je Mektić zbilja glup ili je samo bezobrazan pa se pravi glupim. Šuki rece jucer ili dan prije da nema  u Biru. Da vidim da li je od rijeci.

Pa i ja čekam da vidim šta će reći Šuki i Mustafa. Mislim da će nastupiti "šutnja" za medije kao i poslije najave oko zatvaranja. Najbolje se praviti mutav par dana i nastaviti trpati u Biru.

Tuzlaci se drže zajedno,ništa od kasarne.Gle samo ovog cirkusa u režiji Sarajeva. Vlada FBiH nije "znala" da je iznajmila kasarnu  nekakvom liku da mu ista služi kao štala. Znači jbg bolje za Bihać slati migrante nego izbaciti ovce iz kasarne.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kasarna-ljubace-kod-tuzle-otpada-kao-lokacija-za-smjestaj-migranata/191205077

Edited by Venom
  • Confused 1

https://www.vecernji.hr/vijesti/prema-nasim-saznanjima-zele-se-vratiti-u-hrvatsku-da-bi-podnijeli-zahtjev-za-azil-1364347

U hostelu nisu ostavili apsolutno ništa. Dokumenti su im po prijavi odmah vraćeni, a nije bilo zaboravljenih stvari ni u sobama. Apsolutno nitko nije dolazio u hostel po njihove dokumente, niti bismo ikome predavali tuđe stvari.

Znači, afrikanci slažu kako im se digne i onda se svi ostali moraju opravdavati....

• Like 2

Znači onaj Nigerijac nema 18 godina kako je tvrdio nego 29.   Sad pravac Nigerija skupa sa Fazlićem i onim međedom Mektićem

• Like 3

11 minutes ago, Venom said:

Pa i ja čekam da vidim šta će reći Šuki i Mustafa. Mislim da će nastupiti "šutnja" za medije kao i poslije najave oko zatvaranja. Najbolje se praviti mutav par dana i nastaviti trpati u Biru.

Tuzlaci se drže zajedno,ništa od kasarne.Gle samo ovog cirkusa u režiji Sarajeva. Vlada FBiH nije "znala" da je iznajmila kasarnu  nekakvom liku da mu ista služi kao štala. Znači jbg bolje za Bihać slati migrante nego izbaciti ovce iz kasarne.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kasarna-ljubace-kod-tuzle-otpada-kao-lokacija-za-smjestaj-migranata/191205077

Pa to sam vec postala.Prece ovce i divljac nego biscani.Jos ce svasta tuzlaci izmisliti.Glavno da je njihov gradonacelnik nasem Sukiju razumjevanje izrazio. Vrijeme je da i nasi pocnu ovako kreativni biti. Mektica raja treba sa jajima (po mogucnosti pokvarenim) docekati. 9_9 Sjecam se kad su njemci Kola i Fisera u znak nezadovoljstva jajima gadjali.

13 minutes ago, gargamel said:

Znači onaj Nigerijac nema 18 godina kako je tvrdio nego 29.   Sad pravac Nigerija skupa sa Fazlićem i onim međedom Mektićem

Dječko ima krupne kosti pa djeluje starije u suštini nema ni 17 godina .

prije 3 sati, Venom said:

Mektićeva izjava.

Napomenuo je da su studenti provjereni te da su imali validne isprave, a BiH sada ima mogućnost da ih po readmisiji vrati u Hrvatsku ili vrati u Nigeriju, a želje studenata je da ih se vrati u matičnu zemlju zbog, kako kaže ministar, lošeg iskustva kojeg su imali u Hrvatskoj.

Eto oprat cemo hrvatsku sramotu i vratit ih nazad u Nigeriju. Vala ako budu pametni cim se vrate nazad kuci angazovat advokata i tuzit Hr

Mektićeva izjava? :o Onog Mektića? :o

Ne znam čemu ovakvo naslađivanje i ne znam zašto mene identificiraš s Hrvatskom i hrvatskom politikom, a još mi je manje jasno zašto sebe identificiraš s BIH politikom, uključivo Mektićem. 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...