Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

5 hours ago, Grunf said:

@Haldir upravo se odnosilo na tebe. Prije si tvrdio da imaju pravo na to. Kasnije cu potkrijepiti to dokazom citirajuci tvoj post od prije. Nemam sad vremena traziti ali necu to ostati duzan.Barba dobro zna sta sam htio s tim reci ;) , zato je tebe tagirao. Ne pokusavaj nas opet zavaditi

Moram dodati i komentar na ove slike: ovako su i meni ostavljali smeće, odjeću , obuću i ostalo u kući kad su provaljivali

Opet da vas pokušam zavaditi? Nisam ja druže vas ni prije zavadio, ono je bio tvoj trenutak slabosti, potreba za pažnjom, kad si kao djevojčica dramatično najavio odlazak sa foruma da bi se pojavio par sati kasnije. Ja sam gotovo pa siguran, koliko me pamćenje služi, da nikad nisam napisao ovdje da migranti imaju pravo ilegalno prelaziti državne granice. Ako sam to kad napisao, evo odmah tvrdim da sam napisao glupost. Ono što sam ja tebi i drugima pisao, a ne želim opet ulaziti u tu temu, da po Pravilniku o azilu BiH migranti i unatoč ilegalnom prelasku granice imaju pravo da podnesu zahtjev za azil. Naglasak sam više puta stavljao i na činjenicu da taj azil većina njih neće ni dobiti jer ne postoji osnova, ali da je birokratski sistem u BiH iznimno spor pa neki ovdje mogu ostati i više od godine dok na red dođe njihova aplikacija za azil. 

4 hours ago, milko said:

Haldire svaka čast na fotkama. Iskreno, sumnjao sam da ćeš to napraviti.

Međutim, možda sam pristran no moram reći da mi to djeluje slično linkovima koje je stavio ST11. Hrpa otpadaka koja ostaje iza ljudi. Ništa od toga što bi upozoravalo da je policija na licu mjesta skinula migrante i otjerala ih gole i bose nazad. Gdje god idu, iza njih ostaje trag.

Gledaj na to ovako...ljudi ilegalno prelaze preko granica (množina), lažu da su izgubili dokumente, lažu kako se zovu i kad su rođeni. Ako lažu takve očigledne stvari zašto bih im uopće vjerovao oko ičega? Kada imigrant nešto izjavi, poučen svojim iskustvom , ja prvo pretpostavim da sve, od A do Ž, laže sve dok se ne dokaže suprotno. Zašto bih im vjerovao?  Po svojim postupcima i izjavama koje se daju provjeriti, pokazali su da baš i nisu moralne vertikale.

Ti vjerovatno smatraš svaku njihovu izjavu apriori istinitom. I onda pokušavaš ubijediti druge ljude oko sebe da je to istina, uključujući i ovdje na forumu. Zar ne?

Nije to tačno. Ne mogu se sad sjetiti dana, četiri smo proveli na terenu, mislim da je bio utorak, bili smo u Kladuši oko 8 navečer. Tražili smo mjesta van kampa gdje spavaju migranti. Negdje u blizini gradskog parka je stari kolodvor. Tu smo sreli dvojicu koji su nam rekli da im niko mjesec dana ne dozvoljava da uđu u kamp, da su gladni, da kreću sutradan u Game, da ih možemo pratiti, bla bla. Drugi novinar im je kupio hranu, uveli su ga u stari objekt (kolodvor) te tvrdili da tu spavaju mjesec dana. Sutradan ujutro sreli smo ih u Miralu, čekaju u redu ispred DRC-ovog kontejnera da ih pregleda doktor. Tu su već dva mjeseca i tu redovno spavaju. Dakle, da ne idem u širinu, puno lažu zarad vlastite koristi. Tako da smatrati njihovu izjavu a priori istinitom bi bila glupost. 

Ono zbog čega sam ja siguran u to je pet osoba s kojima smo razgovarali u krugu pograničnog dijela u naselju Glinica. Svi su ispričali identične priče o batinama, jaucima, hicima iz vatrenog oružja, ulasku HR policije duboko u teritoriju BiH. 

Elem, slažemo se da granice treba zatvoriti. Ako treba i hermetički. Ali ja ovdje već više od mjesec dana pišem da, ako već neko smatra da treba uživati pravo suvereniteta, u ovom slučaju RH koja svoje granice štiti onako kako štiti - bilo to sistematskom represijom ili ne, ne treba da oduzima pravo suvereniteta nekome drugom - u ovom slučaju BiH na čiju teritoriju bez prisustva bh. graničnih policajaca vraćaju stotine pa i hiljade migranata godišnje. 

• Like 2
prije 16 minuta, Haldir said:

Ali ja ovdje već više od mjesec dana pišem da, ako već neko smatra da treba uživati pravo suvereniteta, u ovom slučaju RH koja svoje granice štiti onako kako štiti - bilo to sistematskom represijom ili ne, ne treba da oduzima pravo suvereniteta nekome drugom - u ovom slučaju BiH na čiju teritoriju bez prisustva bh. graničnih policajaca vraćaju stotine pa i hiljade migranata godišnje. 

Pišeš malo duže, gotovo godinu i pol, i to potpuno isto, širiš jednu te istu šoroševsku kriminalno terorističku propagandu s isključivim ciljem očuvanja balkanske kriminalno-terorističke rute za što si i plaćen, jedino što svaki put svoje upise zamataš u drukčiji omot. Što zapravo hoćeš reći? Da, dok mafija, političke strukture i šoroševska teroristička bagra mlate lovu od šverca migranata od Turske do BiH i usput domicilnom stanovništvu prave pakao od života, pri tome otvoreno kršeći sve moguće zakone kroz otvoreno podupiranje prakse krijumčarenja ljudi i ilegalnih prijelaza državnih granica, Hrvatska bi trebala trošiti novac na glađenje i milovanje istih prokrijumčarenih kriminalaca i terorista, osigurati im besplatni smještaj, besplatnu hranu, besplatno zdravstveno, besplatni internet tijekom procedure azila, potrošiti stotine tisuća eura po glavi migranta provjeravajući njihov identitet s nikakvim šansama za uspjeh, usput se natezati s šoroševskom bagrom koja će vršiti dodatni pritisak na RH i tražiti da mu se odobri azil jer je lik navodno peder, žena u tijelu muškarca, prešao na kršćanstvo, talibani su mu ubili 20 tisuća članova obitelji, dobio je otkaz na institutu za nuklearnu fiziku zbog političkih stavova, i kad se (ako se ikad) ustanovi da je lik lagao onda ga vratiti avionom u matičnu zemlju na račun države, umjesto u zemlju iz koje je ušao u RH? :)

Oprosti, ali o kakvom suverenitetu BiH pričaš, gdje je suverenitet države po kojoj se nesmetano kreću tisuće ilegalnih uljeza organiziranih poput specijalnih postrojbi, zaraženih tko zna kakvim bolestima i naoružanih tko zna kakvim hladnim oružjem bez ikakvih dokumenata? 

A što je najbolje, nakon godine i pol ni ti ni šoroševska bagra nemate ni jedan, ali niti jedan jedini stvarni dokaz ikakve represije hrvatske policije, a kamoli sustavne represije, za što bi ipak trebalo malo više dokaza. 

• Like 2

@Haldir ne znas ti kolega ni šta si jucer pisao a kamoli prosle godine. Rekao sam svima dobit ce tvoj post na uvid. Ponašaš se poput kakve senilne babe ovdje i u svakom drugom postu pobijaš sam sebe i svoje tvrdnje iz prethodnog posta.Tako je od samog pocetka i zato te ljudi ovdje neshavataju ozbiljno. Vise bam dodjes kao forumski klaun. Cudim se da to nisi primjetio svo ovo vrijeme

• Like 2

Grcka dobiva pare od Eu, sad se napunila do čepa, navodno ima oko  100.000 migosa i trazi preraspodjelu po Eu, eto sad se vidi sto je to Eu zajednica, ja cijelo vrijeme govorim da je to samo zajednicko trziste, sve ostalo je luk i voda, nista Brisel nikada nije niti ce rijesiti, 'preraspodjela' pokazuje svu nemoc, nesposobnost, javasluk i dekadenciju 'uređene' Eu i njenu TOTALNU nesposobnost da rijesi bilo kakav problem. Po svemu sudeci ovdje ce biti kaos na proljece, nitko nece moci reci da je zatecen a opet nitko nista nece uciniti, vise manje raditi ce iste stvari ocekujuci da ce se stvari rjesiti same od sebe, naravno da nece, naravno da ce obicna raja nahebati, naravno da ce 'humanitarci' trljati ruke. Tko ne stavi vojsku na granicu i pocne upotrebljavati silu biti ce kad tad pregažen. Vlasti Slo i Hr  javno kazu da su protiv ilegalnih migracija, ja pratim ovo vise od godinu dana, mozda sam u krivu pa cete me demantirati,da li je vodeci bosnjacki politicar Izetbegovic ikada ijednu rijec rekao protiv ilegalnih migracija i ako nije u cemu je tu onda kvaka?, da li stvarno misli da moze izmanipulirati ovu situaciju?.

• Like 3
13 hours ago, milko said:

Jel ovaj Et Tore neki  psihopat?  Proganja me po forumu. Na sve moje postove redom je stavio dislike... :D

pogledao sam mu dva tri posta i vidim da piše nešto kao da je retard... ništa se ne razumije...

Suzdrzite se grubih uvreda na racun korisnika molio bi lijepo ! Slijedi upozorenje !

Par puta sam vec ukazivo na lika, medjutim ovdje ili nema moderatora ili ne rade nista. Taj frajer moze i dalje lupati glupim komentarima i bezveze davati minuse!

Cak i moderatorima dijeli bzeveze minuse i oni ne reaguju!

Ako ima funkcija ocjenjivanja komentara, onda i to treba do neke mjere se moci moderariati, i ako se uvide neke nepravilnosti treba i to sankcionisati!

• Dislike 2
  • Haha 1
2 hours ago, Rijecanin said:

Grcka dobiva pare od Eu, sad se napunila do čepa, navodno ima oko  100.000 migosa i trazi preraspodjelu po Eu, eto sad se vidi sto je to Eu zajednica, ja cijelo vrijeme govorim da je to samo zajednicko trziste, sve ostalo je luk i voda, nista Brisel nikada nije niti ce rijesiti, 'preraspodjela' pokazuje svu nemoc, nesposobnost, javasluk i dekadenciju 'uređene' Eu i njenu TOTALNU nesposobnost da rijesi bilo kakav problem. Po svemu sudeci ovdje ce biti kaos na proljece, nitko nece moci reci da je zatecen a opet nitko nista nece uciniti, vise manje raditi ce iste stvari ocekujuci da ce se stvari rjesiti same od sebe, naravno da nece, naravno da ce obicna raja nahebati, naravno da ce 'humanitarci' trljati ruke. Tko ne stavi vojsku na granicu i pocne upotrebljavati silu biti ce kad tad pregažen. Vlasti Slo i Hr  javno kazu da su protiv ilegalnih migracija, ja pratim ovo vise od godinu dana, mozda sam u krivu pa cete me demantirati,da li je vodeci bosnjacki politicar Izetbegovic ikada ijednu rijec rekao protiv ilegalnih migracija i ako nije u cemu je tu onda kvaka?, da li stvarno misli da moze izmanipulirati ovu situaciju?.

Ne moze raspodjela se napraviti, kad ti ljudi ne zele u druge zemlje, vec samo u one najrazvijenije.

Svedska puna - izbori vec pokazuju da migrosi nisu dobro dosli

Merkelova od izbora do izbora pada zbog migrantske krize.

U Austriji zeleni jacaju samo iz klimatskih razloga (ksto je po meni totalno precjenjeno i na zadnjim izborima su bili samo sporedna tema i descnirai su imali problema zbog korupcije)

Danska ih ne zeli uopste, imaju desnicarsku vladu i salju migrante na neko hebeno ostrvo

Engleska vodi politiku oko Brexita - jedan od glavnih razloga je sto vec imaju previse migrosa i opcenito ljudi iz vana

Italija puna, stiscu ih migranit sa svih strana. 

Spanija isto tako.

Ceska, Madjari, Poljaci ne zele i protiv su svake raspodjele, a i migranit ne zele u te zemlje.

Kako napraviti raspodjelu?

EU treba da kaze ti ljudi nisu pozeljni i da kazu da ti ljdui nemaju pravo na azil i svi koji nisu iz validnog razloga u bijegstvu ce biti po kratkom postupku deportovani.

Znaci zahtjevi za azil trebaju da se u roku od mjesec dana okonca u prvoj zemlji gdje migraniti dodju (Spanija, Italija, Grcka). I tu se odlucuje dali ima pravo na azil ili ne.

Ako nema vrati ga nazad u maticnu zemlju (time bi i tim ljudima olaksali da se en pate dzaba).

Ali kao sto se ti zahtjevi ne obradjuju kako treba, EU ne govori nista (zbog ljudskih prava ili zbog tog sto bi svaki politicar bio razapet od ljevicarskih novina)

I cak kad se u Njemackoj obradi zahtjev za azil i ustanovi da nema migrant pravo na azil on ulaze zalbe i to se vuce godinama. I u trecoj instanci kad bude negativan onda ga cesto ne mogu deportovati zato sto ne postoje dogovori izmedju odredjenih zemalja (naprimjer Maroko ne prima svoje gradjane nazad i nema dogovora koliko se sjecam). Ti ljudi dobiju dokument i imaju status "Duldung". I to je strasno za te ljude, jer ne mozes nikakav zivot poceti, stalno si u strahu! 

Po meni je jedino rjesenje da se ljudima pomogne na licu mjesta kroz raznorazne ekonomske i edukativne programe. I pod hitno treba u tim zemljama uraditi neku politiku i smanjiti nekontrolisano mnozenje kao sto je to Kina dugo godina radila!

• Like 4
  • Dislike 1

@Lidjo @milko ne znam zasto se toliko palite na minuse kao da je to nesto bitno djecka nazivate pogrdnim imenima kao da vam je ne znam sta uradio osim tog Dislike i to je sad toliko bitno . Okrenite se temi vjerujem da ce vam od sad @EtTore davati samo like- ove  ja ga molim ovim putem da to uradi a mozemo uvesti i opciju pusa pa da vas ljubi za sve napisano na forumu !

• Thanks 1
  • Haha 3
prije 4 minuta, Barba said:

@Lidjo @milko ne znam zasto se toliko palite na minuse kao da je to nesto bitno djecka nazivate pogrdnim imenima kao da vam je ne znam sta uradio osim tog Dislike i to je sad toliko bitno . Okrenite se temi vjerujem da ce vam od sad @EtTore davati samo like- ove  ja ga molim ovim putem da to uradi a mozemo uvesti i opciju pusa pa da vas ljubi za sve napisano na forumu !

Primio na znanje i evo, ispričavam se dotičnom na grubim riječima.

Inače, meni likeovi znače puno. Svako jutro pokažem mami koliko sam dobio. Od toga mi zavisi hoću li dobiti bijelu kavu i kiflu za doručak ili ne. Tako da, molim malo razumijevanja i za mene.

ps. puse ne želim. to mi je malo derpe

• Like 1
  • Haha 2
1 hour ago, Barba said:

U ovoj drzavi nista nije slucajnost  .

Pa gle, zvuci mi diktirano iz Sarajeva. Pošto imamo dva mjesta iz kog nam se doturaju migranti željeznicom. Ovaj drugi je Tuzla-Doboj i presjedanje u Doboju za Bihac koliko sam upucen. Imam osjecaj da Sarajevo pokusava usporiti dotok migranata iz Tuzle a svoj pojacati. Fuj

• Like 1
13 minutes ago, Grunf said:

Pa gle, zvuci mi diktirano iz Sarajeva. Pošto imamo dva mjesta iz kog nam se doturaju migranti željeznicom. Ovaj drugi je Tuzla-Doboj i presjedanje u Doboju za Bihac koliko sam upucen. Imam osjecaj da Sarajevo pokusava usporiti dotok migranata iz Tuzle a svoj pojacati. Fuj

Bihac je bio 20 i kusur godina bez zeljeznickog saobracaja i povezanosti i zamisli Sarajevo proda pricu sa talgom da je to zbog nas a ne zbog migranata. 

Cijelo vrijeme je bila prica kako se ne mogu dogovoriti sa RS o povezanosti Bihaca zeljeznicom 20 godina nakon sto su nas zaobisli svi vazniji komunikacijski projekti koridori aerodromi ovo ono da se ne nabraja. Znaci niko se nije mogao sjetiti da se nadje drugo rijesenje i da se stave karte na stol i da se spoji recimo dio Unske Pruge Martin Brod sa Jablanicom  ili da se ide na rijesenje i zajednicki projekat sa republikom Hrvatskom gradnja nove pruge Knin pa kroz Hercegovinu do Jablanice ili Mostara to nisu toliko veliki projekti ali bi uveliko znacili mnogo a mislim da nasa drzava ima novca za to i da se kroz projekte EU mogu naci srestva . Neki ce reci reljef i geo-struktura tla ali danas je arhitektetura na najvecem nivou tako da to nije priblem . Samo je volja i interes a isto se moglo uraditi i sa Auto- putevima Bihac Karlovac .

• Aferim! 1
3 hours ago, Barba said:

Tako je Barba!
Nije li ti rekao LIDJO da mi salje privatne poruke i psuje mater, NIJE!?!

• Dislike 2
  • Haha 2
prije 32 minuta, Alen12 said:

Za teroriste i ove koji ih podržavaju je uvijek minus spreman

Na kraju krajeva samo iskorištavam mogućnost koju mi je forum omogogućio,da se slažem sa nečim ili ne.A eto ti bi me zbog toga banovao.Kad postaneš moderator ,slobodno.

Edited by Alen12
  • Like 5
prije 4 sati, Grunf said:

Kako sam razumio, tu liniju su ukinule Željeznice RS-a. A i sa logicke strane, Sarajevu bi neukidanje te linije zapravo odgovaralo jer svako ko iz Tuzle krene za Bihac, nece doci u Sarajevo jer nema tu potrebu. 

Mada mislim da migranti dolaze vozom uglavnom sa sarajevske stanice. U obrazlozenju zasto je ukinuta ova linijea Doboj-Tuzla je navedeno i manjak putnika sa federalne strane.

Profit je svima najdraza strategija tako da ga ima, ne vjerujem da bi uopste doslo do ukidanja. 

10 minutes ago, Pavarotti said:

Kako sam razumio, tu liniju su ukinule Željeznice RS-a. A i sa logicke strane, Sarajevu bi neukidanje te linije zapravo odgovaralo jer svako ko iz Tuzle krene za Bihac, nece doci u Sarajevo jer nema tu potrebu. 

Mada mislim da migranti dolaze vozom uglavnom sa sarajevske stanice. U obrazlozenju zasto je ukinuta ova linijea Doboj-Tuzla je navedeno i manjak putnika sa federalne strane.

Profit je svima najdraza strategija tako da ga ima, ne vjerujem da bi uopste doslo do ukidanja. 

Pa bas sam i mislio isto samo ovo odgovara Sarajevu (mislim na vlasti BiH) jer i mi smo trazili suspendovanje kompletne linije. Ovako vec imaju nesto pa si mogu pripisati malo zasluga da smire strasti

5 hours ago, Grunf said:

kako sam razumio tu liniju su održavale željeznice republike srpske i one su je ukinule. Tako sam gledao na tv, razlog su naveli nekvalitetan i zastario voz

, dok za muskarce u najboljim godinama brinu razni crveni krstovi, IOMi, NVOji i sta ja znam koji jos ostali migrantoljupci. 

http://www.uskinfo.ba/vijest/video-ena-i-nana-havka-vise-su-gladne-nego-site/67384

(dolje ispod vidim samo ziro racun broj, pa mi je nekako premalo, da bi im mogao nesto € poslati iz SLO. Cini mi se, da trebam barem IBAN i referencu) 

• Like 2
  • Sad 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...