Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Rjesenje je i staviti sve u avion i poslati nazad. Rjesenje i podici zicu od 100 metara na granici. Ali to je utopija.

To niko nije u stanju uraditi a kamoli BiH. Kao i ti kampovi zatvorenog tipa.

Tu se otvara milion pitanja. Ko da to obezbjeduje i sto je zapravo jos bitnije, kako da to obezbjeduje? Ovdje svako malo incident napravi 100 ljudi jer im ne daju uci u Biru a drzat ces jel njih cca 3000 ocajnika i nasilnika koji ne mogu nikud mirnim. Od tog kampa bi u roku od 48 sati ostao samo pepeo. 
I nemas nikakvu garanciju da bi odustali od ove rute. Zapravo sam uvjeren da ne bi. Sta onda? Jbg, da je to rjesenje, pravili bi ih svi redom, ovi vide da ih trpaju u zatvorene kampove i ne daju nikud, okrenu se i nazad  za Bliski istok. Gotova kriza. U stvarnosti to niko ne radi, s razlogom. 

To ako ce prestrasiti i demotivirati njih 50 hiljada, nece drugih 50. I tako do ukupnog broja migranata koji je neogranicen.

Ovo moje nije rjesenje jer rjesenja, barem kompletnog, nema. Ali svakako jedna od najbezbolnijih opcija. 

Edited by Pavarotti
  • Like 1

Gledam neka videa i neke vijesti. Pa danas se pokazuje da ovo nije invazija migranata na Grčku nego čisti napad i agresija Turske na Grčku. Krajnje je vrijeme da ovaj zlikovac i diktator ode sa vlasti u Turskoj. 

Edited by Grunf
  • Like 4

Turska i Erdogan su najvece kurve u ovoj prici a ovdje ce biti jos svasta vjerujte meni .Njima je u interesu da se Europa i svijet bave ovim migrantima i neredima koje izazivaju a u medjuvremenu Turska u Siriji i u pogranicnom podrucju te u Kurdskim privincijama rijesava svoj interes izvlacenje resursa te obezglavljivanje i osiromasivanje Kurda da bi ovi bili prisiljeni napustiti ta podrucja zauvjek. Pricao mi je jedan prijatelj koji je kurdskog porijekla kaze da Turci posljednju godinu primjenjuju isti mehanizam i politiku kao i Cionisti na zapadnoj obali .Nakon snaznog bombardovanja dodju bageri i samo lijepo sve poravnaju i zatrpaju sve bunare sa pitkom vodom koja je izuzetno oskudna na tom podrucju. Erdogan ovu situaciju zeli da iskoristi i da se zauvjek rijesi Kurdsko pitanje i nastanak Kurdske drzave . 

Opet su patke platile na Baksaiskim brinama kao i sve ostalo pod nogama migrosa koji se okupljaju oko Baksaiskog mosta, na brinama, pale, piju, droga portoroz, deponija, polugoli migrosi...., mehlem za oči, svačije. Još im danas dobro dodje obilazak crvenokrizasa ili vec kojih uniformisanih humanih snadbjevaca na istoj lokaciji, povod nepoznat. Fatmire pojavi se na plaži !

• Thanks 2

Bilo je pitanje vremena mada je sa virusom više izvikano nego sto jeste svi starci sto su umrli posljednjih sedmica su deklarirani sa dijagnozom korona . U Holandiji umro čovjek od 87 godina deset dana o tome pričaju na televiziji . A svake godine umre isti broj od sezonskog gripa ili infekcije . Ljude drže po karantenama zbog obične gripe praćene sa temperaturom . 

@Barba istina da od korona virusa umiru najčešće stariji i iznemogli ljudi, baš kao i u slučaju sezonske gripe. Obicni ljudi gledaju brojeve o kojim nisu razmisljali ali stvarnost izgleda ovako: od sezonske gripe na 10.000 oboljelih umre jedan oboljeli a od korona virusa na isti broj oboljelih (trenutno po nekom prosjeku) umre 385 ljudi. Znaci 385 puta više. Statistike kazu i da godisnje od sezonske gripe umre 500 000 ljudi ali je i broj oboljelih drasticno veci. Sad tih 500 000 pomnoži sa 385 trenutnih. Stravicna cifra. Istina sve su to statistike i brojke ali zamisli tragediju da se korona virus raširi na srazmjere sezonske gripe. Mislim da i kuga je mala maca za ovako nesto

4 hours ago, Fap mašina said:

Samo realonost- Sigurno su im umanitarci donijeli dnevnu dozu drogica i nešto lažnih dokumenata.

Navlace ih, prvobitno su cetiri muske osobe u uniformama crvene boje obisle migrose, kojih svaki dan ima preko 200.  U toku dana policija rastjerala, da bi netom prije 16:00 opet okupljeni migrosi, dobili isporuku u vidu paketa od nepoznatih osoba, koje su bijelim vozilom ( nisu uocene tablice ) nonsalantno kroz privatne posjede, vrsili isporuku migrosima. A migrosi ilegalni da ilegalniji ne mogu biti, zajedno sa ilegalnim "humanitarcima", dilerima i ostalim ljubiteljima azijskog fetisa ordiniraju po tudjoj imovini. Moze da se udje, da se rusi tudje.....

10 hours ago, SAMO_REALNOST said:

Navlace ih, prvobitno su cetiri muske osobe u uniformama crvene boje obisle migrose, kojih svaki dan ima preko 200.  U toku dana policija rastjerala, da bi netom prije 16:00 opet okupljeni migrosi, dobili isporuku u vidu paketa od nepoznatih osoba, koje su bijelim vozilom ( nisu uocene tablice ) nonsalantno kroz privatne posjede, vrsili isporuku migrosima. A migrosi ilegalni da ilegalniji ne mogu biti, zajedno sa ilegalnim "humanitarcima", dilerima i ostalim ljubiteljima azijskog fetisa ordiniraju po tudjoj imovini. Moze da se udje, da se rusi tudje.....

Amerika je pravo privatnog posjeda najbolje uredila od svih zemalja na svijetu a samim tim i zastitila privatni posjed i vlasnike. Mozes upucati bilo koga ko te uznemirava ili ti nanosi stetu .

Kod nas komsija ti udje u posjed dva metra pomjeri medju i jos bi te tukao i ako imas sve crno na bijelo na papiru i precizno ocrtano . 

54 minutes ago, Real said:

https://images.app.goo.gl/XxqYhxAzLTbbWdcV6

Šta ko njemcima? A gdje ti živiš? Koliko znam u njemačkoj,jer se to tebe ne tiče?Možda sutra budeš i sama žrtva murkelovske politike i ostalih političkoljevičarkih govana što su napravili od njemačke prije najbolje države za živjeti u svijetu,sad anarhija.

Koliko ti toga znas to ja ne znam, samo tvoja izjava pokazuje da dosta toga ne znas . Ko god je u njemackoj odredjen status postigao ima pravo (kao i njemci) da ga se tice (a takodjer i pravnu zastitu) . Kad je kod nas toliki napredak i tako sposobni  politicari,  zasto narod gleda kako da se njemacke "anarhije" docepa. 

Video snimak sam stavila da se vidi u koju situciju mozemo doci.Njemacka je odmah nakon ove invazije brojcano pojacala policiju i urede koji su po azilskom pitanju nadlezni. Nasi u vladi umjesto da pojacaju policiju i ostale nadlezne oni sebi plate pojacavaju.    

Kako neko ovdje reče Pakistanci su za razliku od Afganistanaca miroljubivi ? Na šta se odnosi to silovanje maloljetnika? Koliko sam upućen odnosi se na nekog maloljetnika iz Bire? Dijete je dijete bez razlike a pedofil je pedofil ne bitno da li je zlostavljao maloljetnog migranta ili maloljetnika iz grada. To je samo dokaz kakvi predatori nam čuče pod prozorima

• Like 2

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...