Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Just now, paša said:

Pobugu brate , ti ponoviš isto što i ja i kažeš da brkam pojmove

Vidi paša ja mogu ući recimo u neku zemlju (ilegalno) to je činjenica,ali ako nemam na to pravo tj. (Vizu) nisam legalan.Znači nije isto "moći" nešto napraviti i imati na to "pravo".

• Replies 17,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3145

• Barba

1122

• rucica1

1117

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Koja prdnjava.  Tačno se znaju pravila oko traženja azila.  Ovi svejebi iz ratom ugroženih područja mogu tražit azil u prvoj zemlji koja je sigurna, a to je uglavnom Turska.  Ekonomski migranti su tek druga priča.  Oni pogotovo ne smiju prelazit ilegalno granice.  Znači jedino njihovo pravo je da ih policija uhvati, ispendreči i pošalje u rupe iz kojih su izgmizali.  Prešao milion kilometara da se nakači na švedsku socijalnu. Maaarš

prije 18 minuta, Real said:

Vidi paša ja mogu ući recimo u neku zemlju (ilegalno) to je činjenica,ali ako nemam na to pravo tj. (Vizu) nisam legalan.Znači nije isto "moći" nešto napraviti i imati na to "pravo".

Naravno.  Neka gospodin proba preći ilegalno granicu sa SAD-om pa neka javi kako je prošao. 

Edited by gargamel
  • Like 2
prije 2 sati, paša said:

Traženje azila neznači i dobijanje azila.Po tim nekim konvencijama svak na svijetu ima pravo tražiti azil. Kako će pojedina država zauzeti stav stvar je svake države posebno. U suštini azil bi trebao zaštititi ljude od nekog progona što bi svaki pojedinac trebao da dokaže u postupku.

Po običaju muljaš s pojmovima, Haldir to radi na tzv. elitnoj, a ti na narodnoj razini. Jedno je traženje azila, a drugo je ulazak u zemlju. Svatko ima pravo izraziti namjeru za dobijanje azila, ali isključivo na graničnom prijelazu. Eventualno ju može zatražiti u centru za strance ili u policiji, ali samo ako je prethodno legalno ušao u zemlju. Nadalje, izražavanje namjere za azil ne eliminira potrebu poštivanja ostalih zakona, dakle ako je netko ilegalno ušao u zemlju on ima samo dva prava: platiti kaznu i dobiti nogu u dupe, pa tek onda doći na granični prijelaz izraziti namjeru za azil. Nadalje, zakonodavstvo o azilu ne uključuje da azilant mora odluku o azilu čekati u zemlji u kojoj je zatražio azil; može ju čekati i u drugoj zemlji, ako je ta zemlja sigurna.

• Like 3
  • Dislike 1
prije 8 minuta, toby said:

Po običaju muljaš s pojmovima, Haldir to radi na tzv. elitnoj, a ti na narodnoj razini. Jedno je traženje azila, a drugo je ulazak u zemlju. Svatko ima pravo izraziti namjeru za dobijanje azila, ali isključivo na graničnom prijelazu. Eventualno ju može zatražiti u centru za strance ili u policiji, ali samo ako je prethodno legalno ušao u zemlju. Nadalje, izražavanje namjere za azil ne eliminira potrebu poštivanja ostalih zakona, dakle ako je netko ilegalno ušao u zemlju on ima samo dva prava: platiti kaznu i dobiti nogu u dupe, pa tek onda doći na granični prijelaz izraziti namjeru za azil. Nadalje, zakonodavstvo o azilu ne uključuje da azilant mora odluku o azilu čekati u zemlji u kojoj je zatražio azil; može ju čekati i u drugoj zemlji, ako je ta zemlja sigurna.

Svaka čast koliko imaš živaca da debilima objasniš neke stvari.   

Edited by gargamel
  • Like 1

Neka se Bira puni, 30% migranata sa Vucijaka je vec u Biri, mini Vucijak na Baksaiskim brinama i otoci je u funkciji vec godinu dana, skrsili ( posjekli macetama, sjekirama i sl., prave sebi ljudi) min. 10-15 m3 drva (nasi ljudi robijaju za metar), niko ni uz pozive nije zasao unutar. Vecina njih sa kisom i snijegom prebacila se u objekte oko Bire. Vec dva dana silaze sa Vucijaka, sve prema Biri, novi takodjer (primijete se, malo dezorjentisani, prvi put vidi Unu pa bace selfie, sve ih primaju, trpaj ( kad kazu ima ih 2.000, onda ih sigurno ima 2.500, kao i do sad manipulacije ). Kad svane ponedjeljak, na Vucijaku ih nece biti 10 % ( naci ce se u Biri, poljima, objektima, ali iz Bihaca nece ). Iz Bihaca ce ih otici sacica za Sarajevo ili vec gdje, uz obrazlozenje da su ih toliko zatekli na Vucijaku ( ako uopste dodje do toga ). Na objavu IOM-a da se u Miralu nesto uradilo u vezi smjestaja kriticnih kategorija, nas veliki sugradjanin jos veceg iskustva sa smjestajem migranata postavi kratki pregled kako smjestaj i kreveti izgledaju kod njega u privatnom kucnom prihvatnom. Pokupiti i staro i mlado, sve do cega ti je normalni covjece stalo, i legalnim putem nastoj pobjeci odavde i ne okrenuti se nikad, nikad ni pogledati ovu gamad domacu izdajnicku. Da profiteri ratni i poslijeratni, polticari i kvazi isti, ostali sljam krimi rada pod krinkom humanitaraca ubijaju ono malo sjete na nesto dobro ovdje, ako je ikad i bilo, pljuju po normalnom narodu, zeljnom sad vec opet mira. Crvajte se zajedno, i neka je ovako, bar ce normalna raja otici, i svakom savjetujem isto, ako trunke pameti imamo.

• Like 8
  • Aferim! 1
prije 2 minuta, Haldir said:

Nije tačno da ilegalni migranti nemaju pravo tražiti azil ako na teritoriju države uđu nezakonito, mimo graničnog prelaza. To je naprosto laž. 

Ohoho, pomogni mi malo, kako se zove ona šoroševska proteroristička plaćenička izdrkotina koja je rekla da me blokirala? Nije mogla izdržati? Idemo ispočetka, trudi se čitati pažljivije. Dakle, svatko ima pravo izraziti namjeru za azil, pa i onaj tko uđe nezakonito. ali prvo ga se treba izbaciti nogom u dupe iz zemlje. 

To je zakon, već smo o tome pisali. Zakon o azilu BiH, čl. 31

(1) Namjeru podnošenja zahtjeva za azil stranac može iskazati:
a) Graničnoj policiji BiH, na graničnom prijelazu ili
b) organizacijskim jedinicama Službe.

Kužiš? Namjera se iskazuje na granici ako migrant nije ušao u zemlju, ili u Službi za poslove sa strancima, ako je u zemlju ušao legalno.

To je kao kad pljačkaš banku, pa tijekom pljačke ulete policajci, pa ti zatražiš azil. Imaš pravo zatražiti azil, ali nemaš pravo nastaviti pljačkati banku.

• Like 2

Pazi Barba sto pises taj lobi vlada Europom i politicari ih se boje kao crne kuge, eu je dekadentna tvorevina nesto slicno zadnjem periodu rimskog carstva, elita je potpuno izgubila kompas i samo trkeljaju o ljudskim pravima, ne znaju vise sto bi, to je sto se obrane tice tigar od papira, da rusi zele bili bi u Nizozemskoj za manje od 24 sata. 

Ekipa klice Pakistanu iz kojeg su 'pobjegli'? , zadatak im je od eu napraviti Pakistan i to zorno pokazuju gdje god dođu. Problem je sto neki u BiH ocito misle da to nije losa ideja. 

• Like 2
2 hours ago, toby said:

Ja takve slučajeve srećem svaki dan u praksi i znam šta pričam.

prije 3 sati, Grunf said:

Posto iduce sedmice Manchester City gostuje u Zagrebu protiv Dinama u okviru lige prvaka u nogometu, savjetujem Sterlingu, Fernandinhu, Gabriel Jesus,Saneu i ostalim tamnoputim igracima da ne izlaze iz hotelske sobe da nebi zavrsili na Vučjaku 😂😂😂

Mislim da će 'rvati od sad biti oprezniji sa crncima, pogotovo ovima sa vizom ali zato vlasnik šeik Mansour neka dobro pripazi. 

• Dislike 1

Sad sam pogledao onu reportažu što je napravio Jutarnji na Vučjaku.  Ono je strašno.  Pa te životinje kenjaju pored onih umivaonika. 

prije 4 minuta, Rijecanin said:

Hrvatska polis no gud, pa sto onda ideš tamo?. 

Kaže jedan ne vidimo policiju,   imaju termovizijske kamere, uhvatit će nas sigurno.   I opet idu.

• Like 1
prije 5 minuta, Rijecanin said:

Reportaža s Vucjaka je rađena kao promo za izazivanje empatije ali izaziva suprotan efekt, ovaj ološ pustiti među svoj narod? 

Zamisli da ne mogu ići vršit nuždu van nego tamo gdje se nalazi pitka voda.  Užas,  bljuje mi se.

Demokratija je spala na to da oni mogu prelaziti sve granice bez ikakvog dokumenta jesti piti liječiti se džaba znaci nikakvih obaveza a sad ako ja ili neko drugi kaže da to nije uredu mi smo šovinisti ovakvi onakvi . 
A nas čovjek koji zaradi 500 maraka ne može operisati slijepo crijevo ako nije osigurat i sve ostale premije . Može umrijeti kao pas u agoniji i to je demokratija 

• Like 3
prije sat vremena, Rijecanin said:

Reportaža s Vucjaka je rađena kao promo za izazivanje empatije ali izaziva suprotan efekt, ovaj ološ pustiti među svoj narod? 

Ne boj se nista, ti si otporan na empatiju. Imas dobar imunitet na nju, usadjen svakako. 

• Like 2
  • Dislike 1
53 minutes ago, Barba said:

Demokratija je spala na to da oni mogu prelaziti sve granice bez ikakvog dokumenta jesti piti liječiti se džaba znaci nikakvih obaveza a sad ako ja ili neko drugi kaže da to nije uredu mi smo šovinisti ovakvi onakvi . 
A nas čovjek koji zaradi 500 maraka ne može operisati slijepo crijevo ako nije osigurat i sve ostale premije . Može umrijeti kao pas u agoniji i to je demokratija 

Jeste, to ti je demokratija. 25 godina demokratskog biranja SDA dovelo je do toga da ni recept ne možemo dobiti besplatno i da taj komad papira plaćamo 1 KM. Nas je, za razliku od migranata, sreća pomazila - geografski, političkim odnosima i osvajačkim pohodima. Pa tako imamo razne stogodišnje sporazume sa Austrijom i drugim državama koje osjećaju potrebu i da nas do danas primaju kao studente i useljenike koji bježe od zvijeri koju smo sami 25 godina birali. 

2 hours ago, paša said:

Ma ne znam što mu se trudiš objasniti. NDH podmladku neke stvari nikad neće biti jasne. Samo ga stavi na ignore listu. 

5 hours ago, Real said:

Pa imaju pravo kao ilegalni migranti tražiti azil. Barem u Bosni i Hercegovini. Problem je u tome što je to dugotrajan proces, pa oni koji su većina a ne bježe od rata, ovdje mogu ostati i više od godinu dana dok država dođe do njihovog papira, napravi odbijenicu i udari pečat. 

Edited by Haldir
  • Dislike 1
prije 2 sati, paša said:

Na žalost, već smo na ovoj temi zaključili da uopće ne razlikuješ pojmove migranata, azilanata, izbjeglica i onih s dozvolom boravka, ali to za nekog na tvom položaju  portira u azilantskom centru nije ni bitno, ti si samo mali kotačić u globalnim procesima.

• Like 1
14 minutes ago, Haldir said:

Jeste, to ti je demokratija. 25 godina demokratskog biranja SDA dovelo je do toga da ni recept ne možemo dobiti besplatno i da taj komad papira plaćamo 1 KM. Nas je, za razliku od migranata, sreća pomazila - geografski, političkim odnosima i osvajačkim pohodima. Pa tako imamo razne stogodišnje sporazume sa Austrijom i drugim državama koje osjećaju potrebu i da nas do danas primaju kao studente i useljenike koji bježe od zvijeri koju smo sami 25 godina birali. 

Ma ne znam što mu se trudiš objasniti. NDH podmladku neke stvari nikad neće biti jasne. Samo ga stavi na ignore listu. 

Pa imaju pravo kao ilegalni migranti tražiti azil. Barem u Bosni i Hercegovini. Problem je u tome što je to dugotrajan proces, pa oni koji su većina a ne bježe od rata, ovdje mogu ostati i više od godinu dana dok država dođe do njihovog papira, napravi odbijenicu i udari pečat. 

Bravo u pravu si. 25 godina biramo istu politiku? Ko nam je kriv? Mi imamo u Bosni x razloga da svaki dan idemo na proteste i protjeramo sve politicare, a zasto to ne radimo?

Gdje je nas odvelo ovo sto nas je pola Bosanaca otislo u svijet? Zar nebi bilo bolje da smo se izborili za nasa prava i zivjeli medju svojim narodom, kulturom i naravima?

Tako isto ti ljudi. Umjesto da se ujedine i okrenu se protiv vlasti, oni su svi krenuli na zapad? I kad dodju na zapad? Zasto se ne uklope u drustvo? Zasto (statisticki) prave tolika sranja i kriminal? Zasto svaki dan se mora citati u novinama i vidjeti na ulicama njihovo bahato ponasanje? Zasto ne nauce jezik, ne nadju posao i pocnu zivjeti? Ko da se sazali na ljude bez dokumenata, koji su skloni da urade grupna silovanja? Naravno, ne treba generalizirati, ali ti ljudi (vecina) nikad nece se priviknuti na zivot na zapadu i prihvatiti zapadni zivot i vrijednosti te zemlje u koju dodju!

I na kraju, ne moze Zapad rijesavati sve probleme u svijetu. Znamo svi koliki je Banglades, Indija, Pakistan, a tek gdje je crna Afrika!

• Dislike 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...