Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Iz Centrotransa:

Na područje Unsko-sanskog kantona (USK) , odnosno Bihaća i Velike Kladuše, svakodnevno svim vrstama prevoza pa i pješice, stižu stotine migranata.

Samo u prvoj polovini oktobra u USK stiglo je oko 2.000 migranata.

Najviše ih dolazi dnevnom i noćnom autobusnom linijom Centrotransa iz Sarajeva.

Dok građani apeluju na nadležne da se dolazak migranata zaustavi, iz sarajevske putničke agencije su kratko poručili da nikome, pa ni migrantima, ne mogu uskratiti pravo na prevoz

• Confused 2

6 minutes ago, JohnQ said:

Sinoc je bila najhladnija noc otkako su tu i vidis odmah da poduzimaju neke stvari iz ocaja kao sto su ovi protesti i blokiranje granice. A moze biti puno hladnije. 

Unutar Sedre nije bilo hladno, niti ce biti, zato sam zbunjen.

• Like 1

image.thumb.png.a0e3054bc284f1be1d3bbd73bfe399ea.png

Zasto Mektic i IOM ovo nisu ispostovali? Od 20.07.2018 do danas, mogli su sve prikljucke provesti i kontenjere poredati.Oni su glavni krivci za danasnju situaciju.Svojim dogovorima samo su narodu oci mazali.

31 minutes ago, rucica1 said:

image.thumb.png.a0e3054bc284f1be1d3bbd73bfe399ea.png

Zasto Mektic i IOM ovo nisu ispostovali? Od 20.07.2018 do danas, mogli su sve prikljucke provesti i kontenjere poredati.Oni su glavni krivci za danasnju situaciju.Svojim dogovorima samo su narodu oci mazali.

Ne vodi IOM pregovore, vec Ministarstvo Sigurnosti direktno sa vlasnikom objekta, nakon toga IOM potpisuje ugovor o najmu. Ovo nije proslo zbog zestokih reakcija Opstine Petrovac, kao i povratnickih udruzenja, i nekih delegata u Skupstini BiH. IOM ne moze preuzeti lokaciju koju prethodno nije Ministarstvo Sigurnosti usaglasilo sa vlasnikom. To jest Sluzba za Strance BiH, koja ima svoj ured u Bihacu. Nista se ne moze raditi oko migranata bez aminovanja Sluzbe za Strance BiH.

Edited by Sinbad

Bravo, ovakvi nam protesti trebaju, a ne pozivanje na bilo kakvo nasilje! Ovo je najviše usmjereno za one odgovorne za ovo sve a to je državna vlast... Živio USK, Bihać, Bišćani i MUP. 

Edited by Ammar
  • Like 1

1 minute ago, SAMO_REALNOST said:

To je Bira sad novi?, dom jedan i drugi, sedra, to su 4 ?, jos do 10 neka naguraju!!!!

Nema ih u BIRI, oni hoće da idu, navodno će krenuti prema GP Izačić sutra. 

Samim tim  što napuštaju Sedru koja je bolja i od Borića i Bire, mislim da je jasno da žele van BiH. 

15 minutes ago, Ammar said:

Nema ih u BIRI, oni hoće da idu, navodno će krenuti prema GP Izačić sutra. 

Samim tim  što napuštaju Sedru koja je bolja i od Borića i Bire, mislim da je jasno da žele van BiH. 

Neće izaći iz BiH jer je Hrvatska granica blokirana. Uzalud se nadate da će proći dalje, ovi ljudi mogu samo nazad a to ne žele jer ovi što su ostali ne bježe od rata. Sirijci se vraćaju u Siriju(oni koji nisu prispjeli u Njemačku, Švedsku itd.), a ovi što bježe iz ostali država vjerovatno bježe od zatvora i zakona,a takvi će sve uraditi da se ne vrate u svoje države. 

• Like 1
  • Dislike 1

Ima raznoraznih načina "borbe" protiv smještaja migranata u Biru a najefikasniji način "borbe" protiv "biznismena" je kad mu ne ostavljaš novce. BOJKOT ROBOTA !!!!!!!!!! GRAĐANI BIHAĆA BOJKOTUJMO ROBOT !!!

• Like 5

7 minutes ago, Burbon said:

Dobit ćemo mi poklon i večeras od Talgo vozića. 

Turisti xD

• Haha 1

Neka neko sutra na skupu pozove sve građane na bojkot Robota. Dalje što sam htio reći, u starom vatrogasnom na plandištu u onoj ruševini boravi grupa migranata. Ja ovo ne pišem jer mi je želja da se oni izbace od tud, ako ne smetaju okolnim kućama ne smetaju niti meni.Svrha onog što sam želio napisati je da sam iz one ruševine čuo plač malog djeteta. Naježio sam se kad sam to čuo te sam ja htio zamoliti ako neko zna nekog ko može pomoći tom djetetu bar, mada poučen iskustvom od večeras i napuštanju Sedre sumnjam da oni uopšte žele ikakvu pomoć. Ali zbog djece je

Danas na RTV USK Darmin pita jednog migracionog momka - "Gdje idete?" - "Na granicu Hrvatskom". - "Šta ćete tamo?" - "Pa tamo ćemo da molimo da nas puste" - "Ako vas ne puste?" - "Pa sjest ćemo i čekati da nas puste". 

Eto, to je takav rezon s kojim je vrlo teško razumno i logički razgovarati. 

• Aferim! 2

Očigledno da smo svi postali očajni. Treba još više mobilizirati građane na dostojanstven proteste. Ne samo Bihac nego i ostale građane USK

• Like 1

18 minutes ago, Leclerc said:

Danas na RTV USK Darmin pita jednog migracionog momka - "Gdje idete?" - "Na granicu Hrvatskom". - "Šta ćete tamo?" - "Pa tamo ćemo da molimo da nas puste" - "Ako vas ne puste?" - "Pa sjest ćemo i čekati da nas puste". 

Eto, to je takav rezon s kojim je vrlo teško razumno i logički razgovarati. 

Da, baš sam i ja to primjetio. Njihovom mentalitetu je teško objasniti da ovaj večerašnji potez neće uspjeti, tamo će ih dočekati spremna policija kao na Maljevcu danas. Samo će se uzalud izmoriti. Teško im je išta objasniti vezano za zakone, a jednako teško će biti i odvesti neke od njih do te navodne kasarne u Hadžićima, ako iko uopšte u to i vjeruje. A o eventualnom dužem suživotu sa njima- da ne govorim.

Dnevni avaz piše da ih je stotinu krenuli prema gore, znači li to da su im se pridružili i neki iz Đačkog doma ili je to i dalje grupa iz Sedre?

Postovani gradani i gradanke oglasio sam se putem medija na RTV USK za Dnevnik 7 gdje mozete pogledati jasno i glasnu poruku koju sam izjavio na sljedecem linku tacno vrijeme mozete pogledati od 13:50 do 14:15 pa mozemo zajedno da prodiskutujemo 1f642.png:)

Hvala RTV USK na pozivu 1f642.png

http://www.rtvusk.ba/video/dnevnik-22102018/3177?fbclid=IwAR1O8DZLhxMLPHuNEIXcd9VoAqm_y-XsMDnkzaudlPkNsgq-UJeyqNZ1Rj4#.W84euo5UI2Q.facebook

• Like 1
  • Thanks 1

Ima li neko blizu autobusne.Tamo se navodno nešto žestoko događa,trka zbrka i vriska...tako čitam da ljudi pišu

Edited by Grunf
  • Confused 1

Sad ce Mektic,kako bi malo narodu ocii zamazao, 400-500 njih u Hadzice odvesti a ostatak Bihacu ostaviti.Ako se nevaram kapacitet u Hadzicima je za 400 osoba predvidjen.

Ovo kako vidim na autobusnoj..njih 50-tak trči prema autobusnoj od mosta...neko ih vozi nekud???

Just now, Grunf said:

Ovo kako vidim na autobusnoj..njih 50-tak trči prema autobusnoj od mosta...neko ih vozi nekud???

Na izačić?

5 minutes ago, rucica1 said:

Sad ce Mektic,kako bi malo narodu ocii zamazao, 400-500 njih u Hadzice odvesti a ostatak Bihacu ostaviti.Ako se nevaram kapacitet u Hadzicima je za 400 osoba predvidjen.

Ako mektic ministar =nesigurnosti=u svoja zadnja dva dolaska nije rijesio situaciju,tesko ce i trecim dolaskom...mekticu podnesi ostavku i olaksaj narodu bih a najvise građanima bihaća i kladuse!

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...