Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

7 hours ago, SAMO_REALNOST said:

Čitav grad bruji o zarazenim u Bihacu, u KB-u, Cazin, i B. Krupa, a kao da kriju od nas, kao i sve ostalo izgleda što kriju. Bagru migrantsku pustaju da setka, a i ako zabrane kretanje iz BIRE, šta je sa ostalih 1.500 koji su u Krajinametal-u, napustenim objektima, privatnim objektima, po brinama i poljima, još u doticaju za terenskim kvazihumanitarcima iz Italije, Njemacke itd., kao i našim fake profiterskim humanistima. Deponije smeća po gradu, gdje god, ni škole nisu izuzetak. Migrona u svom punom sjaju, 00-24, Bakšaiški most, brine, velika i mala nuzda, lake i teske droge, alkohol u izobilju, palezi, upadi u privatne posjede...., Osnovna škola udaljena 50 metara, El. tehnička/Saobraćajna malo dalje. Ovakvo stanje je više od godinu dana, papirica niko pokupio nije, Šuki spusti se nizvodno malo i baci pogled, isto tako i stare i nove mlade face turizma Bihaća, više navrate lazni humanitarci i logisticari migranata.

20200310_072616.thumb.jpg.fe36d3c35e5a3d59b7518667cfcd5754.jpg20200311_160724.thumb.jpg.3a075406ed1685f1d3606f968d98e2d6.jpg

https://www.cazin.net/vijesti/stab-civilne-zastite-grada-cazin-otpoceo-sa-preventivnim-djelovanjem-povodom-covida-19

1 hour ago, belamy said:

Ja cu opet isto, zar u ovoj drzavi ne postoji nikakav autoritete da zabrani Talgo voz na 15 dana zbog opasnosti sirenja virusa, ili se mozda ceka da ih se zarazi na stotine. Ko ce biti odgovoran Zeljenice F BiH ili Vlada F BiH.

Ako nasa kantonalana vlada bude neka ovlastenja iz Sarajeva cekala ima da se i naceka (s cim bi im onda ilegalci iz Sarajeva za Bihac isli). Na osnovu aktuelnog stanja i zdravstvene ugrozenosti gradjana, imaju potpuno pravo samostalno, bar ulazak voza u kanton zabraniti. 

1 hour ago, Grunf said:

Šta se događa pred Rio Mare i pred Birom? Vidim na oba mjesta po jedan policijski kombi pod rotacijama?

Prošao sam maloprije i stojala je ta kod Riio Mare. 

Zadnje vrijeme vidim na različitim lokacijama policijsko vozilo s upaljenom rotacijom, a policajci sjede unutar auta. Mislim da su konačno počeli djelovati preventivno.  A ne kaznama. Ko vidi rotaciju usporava. 

Radoncic fino prica ali biscani i kladuscani nista od njegove price jos nisu osjetili - pardon jesu, i dalji svakodnevni dolazak ilegalaca. Kad je rekao da nece dozvoliti da Bihac i V.Kladusa sav teret snose, zasto ne suspendira talgo voz koji tu bagru prevozi. U ovom razgovoru iznosi i ovlasti koje ima, moze i treba kantonalna vlada da sprovodi.

I dalje sam mišljenja da migrantski centar ne treba da bude na Lipi. Po meni, ako treba i da bude na području USK onda je trebao biti u Jasenici u onoj kasarni jer mislim da svi preduvjeti imaju. Nisam bio u samoj kasarni pa nisam 100% siguran

Edited by Grunf

5 hours ago, Grunf said:

I dalje sam mišljenja da migrantski centar ne treba da bude na Lipi. Po meni, ako treba i da bude na području USK onda je trebao biti u Jasenici u onoj kasarni jer mislim da svi preduvjeti imaju. Nisam bio u samoj kasarni pa nisam 100% siguran

Gdje god... Samo pod hitno ih treba iseliti iz grada

• Like 1

Koja glupost svi u izolaciju a migranti po gradu slobodno hodaju.

Treba novi Vučijak ali ovaj put ograditi žicom od 3 metra visine i u istu pustiti struju ali ne samo da pecne Već da onemogući svaki preskok . Te stražare sa dugim cijevima svako bježanje pucati bez upozorenja . Pokupiti sve migrante i smjestiti ih u ograđeno pa nek onda dolaze .

• Like 2

34 minutes ago, rucica1 said:

Ja ne vjerujem da ih ovakvih po Bihacu a pogotovo u Biri nema. Puno toga se od naroda krije.  

Čuj, ako je to tačno 99.99% je da su došli ili preko Bihaća ili preko Velike Kladuše. Dakle, zarazu su morali pokupiti negdje , ne bitno od drugih migranata ili građana. Pretpostavka je da je virus tu

12 minutes ago, Grunf said:

Čuj, ako je to tačno 99.99% je da su došli ili preko Bihaća ili preko Velike Kladuše. Dakle, zarazu su morali pokupiti negdje , ne bitno od drugih migranata ili građana. Pretpostavka je da je virus tu

Da ali ima i onaj mali procenat koji iz Srbije preko Hrvatske u Sloveniju udju.

Pozz iz hrvatske Istre. Odlukom Istarskog županijskog stožera (mi imamo jebenih 20 županija a ovlasti praktički nemaju( sve uhljebi), osim korone), svi Istarsksi restorani, kafići, kladione, kasionoi, knjižnice, zborovi (idt,itd) te sva okupljanja iznad 20 ososoba su zabranjeni. Zaboravio sam sigurno još 20 mjera, da i ne spominjem blokadu granica. I da, razdaljina je minimun 1,5  metara. U svim trgovačkim centrima na ulazu dobiješ masku i rukavice pa idi šopinguj. 

E dragi moji Bošnjaci, svu vam sreću želim sa Doktorima, Inženjerima te Nulearnim fizičarima..

Pošto živim blizu Italije (30 km), znam da nas u Hrvatskoj tek čeka najgori scenarijo. Do sada je u HR obvavljeno samo cca 800 testova. Slovenci obavili preko 5000 testova.  Na krimigrantima nije obavljen ni jedan.

Vama želim sve najbolje.

• Like 4
  • Dislike 2
  • Thanks 1

5 hours ago, rucica1 said:

Treba njih deportovati u maticne zemlje inace ova iluzija o privremenom kampu u Lipi ce biti na dobrom putu da postane mini grad/geto svjetskog skarta koji ce polako ali sigurno trovati sve u radiusu od 200 km oko sebe!

• Like 3

https://www.radiovkladusa.ba/velika-kladusa-u-fizickom-obracunu-jedan-migrant-tesko-povrijedjen-dvojica-lakse/

I sad prikljucen je na respirator kojih ionako fali. Nemojte me pogresno shvatiti, svako treba pomoć u ovakvoj situaciji ali prosipati silu i raditi ovakve probleme nema nikakvog smisla, pogotovo u ovakvim situacijama kakve imamo sa koronavirusom. 

Edited by Grunf

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...