Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Dragi bišćani ako ste kojim čudom šokirani velikim brojem migranata ovih dana po gradu zahvalite se putničkoj agenciji Putnik prevoz iz B.Krupe koja je uvela bus liniju Tuzla - Bihać.

Pa mi nismo ni svjesni kakav nas haos tek čeka na proljeće. Političari nam vješto šute,Bira i dalje u centru grada,a o Lipi nema ni priče,a Vučjaka više nema. 

20200111_145725.jpg

• Like 1
  • Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

51 minutes ago, Grunf said:

Kakva je ovo invazija po gradu? Izviru poput žohara. Čitam da ih samo u Krajinametalu ima 1500

Šire se, opušteno, što i ne bi, kad im je dopušteno, dogovoreno, plaćeno.... da silom zauzimaju, provaljuju, pale, kradu... privatnu a i drzavnu imovinu....Prijete, fizicki se obračunavaju, izmedju sebe, sa nama... Šeta majka sa unučetom, a ''lijepi brat'' naših sugradjana vrsi veliku, malu nuzdu na oci istih, na privatnom zemljistu. Smeca ( sprice, ambalaze alkohola, energetskih pica...odjeca, deke, razno razne vrste otpada ) gdje god se okrenes. Ovo nisu ljudi, ovo nisu životinje, ovo je najveći sljam što je ikad hodao zemljom, vlasti i organi reda sve tolerisu, uvijek su nemocni. Sunce se promolilo i tek sad se vidi koliko gadosti u gradu ima, u svakom sumarku, u svakom zavlacku, varamo se iz dana u dan, a oni svaki dan samo opusteniji, slobodniji, bahatiji, agresivniji. Kad nije stajalo u Biru, prvobitno je počelo oko Bire, satorovanja i sl., pa okolna polja, pa malo dalje u napustene objekte, bivse proizvodne hale, pa tako pedalj po pedalj, pa kuca po kuca, nema mjesta u Bihaću gdje ih se u razmaku 50 metara ne moze naci. Kako je ono počeo rat na nekom otoku, kako nazvati ovo stanje ugrozenosti?, mentalno silovanje sa naznakama primjene fizicke sile, otimanja imovine, unistavanja..., koji organi reda, koji red, kakvi ljudi nas vode, štite? Šuti se uveliko zadnje vrijeme, poslali Vučijak u Sarajevo po nalogu EU, pola Vučijaka se vratilo, i još ih se slilo 10 puta više, ohrabreni našom opuštenošću, našim šuti i trpi. Svi uvezani, krimi rad na vrhuncu u svim sferama, kad nas lažu ovi što treba da nas štite, sve je suvišno.

• Like 9
  • Angry 2

Svi su spremni pomoci al samo da kod njih nisu.:S

SARAJEVO Pomoć najugroženijoj populaciji

Češka donirala kabanice, vreće za spavanje, deke i posuđe za migrante

Vrijednost pomoći 176.018 KM

A. Ka. / Avaz.ba 
prije 1 sat

- Avaz, Dnevni avaz, avaz.ba

Češka donirala kabanice, vreće za spavanje, deke i posuđe za migrante 

• - Avaz, Dnevni avaz, avaz.ba

+3

Predstavnici Češke u Bosni i Hercegovini te uprave Vatrogasno-spasilačke službe Češke danas su predali humanitarnu pomoć koja će se distribuirati putem Crvenog križa BiH. 

Vrijednost donacije je 176.018 KM.

Radi se o kabanicama, vrećama za spavanje, dekama i posuđu koje će se koristiti za potrebe migranata u pokretu u našoj zemlji.

Roba je dopremljena kamionom. Primopredaji su prisustvovali predstavnici Ambasade Češke u BiH te Rajko Lazić, sekretar Crvenog križa BiH.

• Like 1
2 hours ago, Haldir said:

Čisto sumnjam da je tako. Jedan dan osvane ovakva vijest, drugi put pominju par miliona, treći put da su došle te pare al da IOM upravlja tim novcem...da su ti novci i dobra volja do sad se mogla zaustaviti najezda ovih termita sa 80 miliona. Nije se trebao uzeti ni jebeni fening a ove smradove izbatinati i poslati nazad u Srbiju. 

Edited by Grunf
  • Like 1

Vecina te cifre su zavrsile kod IOM-a i ostalih organizacija slicnih njima da se isplate plate ljudima u tim organizacijama pa i ljudima koji rade volonterski pod navodnicima u CK,pa hrana migranata,smjestaj migranata ,zdravstvena zastita migranata.opremanje kampova itd itd i to su ogromne sume.Vrlo malo ide direkt lokalnoj zajednici i obicno je to kupovina mira u tim lokalnim zajednicama kao sto je rasvjeta kod nas ili kamion za otpad itd.Inace stranci tj UN neda pare ni za zivu glavu nasim u FBiH ili u likalnim zajednicama jer znaju sta bi bilo sa tih 80 miliona ponukani prijasnjim donacijama u zadnjih 25 godina.Pozdrav

• Like 2
4 hours ago, Grunf said:

Čisto sumnjam da je tako. Jedan dan osvane ovakva vijest, drugi put pominju par miliona, treći put da su došle te pare al da IOM upravlja tim novcem...da su ti novci i dobra volja do sad se mogla zaustaviti najezda ovih termita sa 80 miliona. Nije se trebao uzeti ni jebeni fening a ove smradove izbatinati i poslati nazad u Srbiju. 

Ovo je izvještaj IOM-a o utrošku sredstava kojima oni upravljaju. BiH u pravilu ne dobije puno novca kojim sama upravlja. Ove su cifre sasvim realne, obzirom na činjenicu da IOM ima stotine uposlenih, 30-40 hiljada obroka dnevno, da ne govorimo o najmovima, troškovima električne energije, vode, transporta, zdravstva bla bla. Mi nemamo para za vozila Graničnoj policiji, kamoli da desetine hiljada ljudi iz mjeseca u mjesec vraćamo ili spriječavamo da uđu na našu teritoriju. 

Već sam nekoliko puta objasnio kako stvari idu sa tim donacijama pomoći od EU MMF . Sve i jedan krov obnovljena kuća u našoj zemlji  i sve ostalo iz donacija je proknjižena kao dug naše zemlje MMF-u. Tome treba pridodati troškove svih mirovnih misija raznih organizacija te njihove platne liste . 
Mene osobno najviše vrijeđa i smeta mi što niti jedan političar iz opozicije ili vlasti za 25 godina ovo nikad nije spomenuo i objasnio narodu  to je još jedan dokaz njihove nesposobnosti neobrazovanosti . Pored svih neslaganja u državi oko svega i o svim pitanjima zanimljivo da nikad nije bilo problema neslaganja oko centralne banke imenovanja guvernera i ostalih bankarskih poslova i bankarskog sistema pitate se zašto ? Pa iz razloga što to kontroliše MMF a ne Dodik ili Bakir ili neko treći . Ja sam baš neki dan razmišljao za ono zlato koje smo imali deponirano i za koje su kupljene DEM a onda EURO kao konverzija našoj BAM posljednjih deset godina vrijednost zlata je enormno porasla oa danas bi imali vrijednost 1=1 u odnosu na Euro ali EU je našu valutu trajno stavila u podređen položaj .

• Like 1
prije 2 sati, Haldir said:

Ovo je izvještaj IOM-a o utrošku sredstava kojima oni upravljaju. BiH u pravilu ne dobije puno novca kojim sama upravlja. Ove su cifre sasvim realne, obzirom na činjenicu da IOM ima stotine uposlenih, 30-40 hiljada obroka dnevno, da ne govorimo o najmovima, troškovima električne energije, vode, transporta, zdravstva bla bla. Mi nemamo para za vozila Graničnoj policiji, kamoli da desetine hiljada ljudi iz mjeseca u mjesec vraćamo ili spriječavamo da uđu na našu teritoriju. 

Pa ni Hrvatska nema ne znam koliko novaca za natezati se s gomilom ilegalnih kriminalaca i terorista u beskonačnost, pa zato koristi EU i šengenska sredstva. Apsolutno svakom u Europi danas odgovara da što manje ovih maloljetnih doktora i inženjera završi kod njih na socijalnoj pomoći, dilanju droge ili čakijanju prolaznika po ulicama, i svatko je spreman financirati da istih dođe što manje. A spremni su financirati i žicu, ako treba. Lova samo čeka. :)

• Like 2
8 hours ago, toby said:

Pa ni Hrvatska nema ne znam koliko novaca za natezati se s gomilom ilegalnih kriminalaca i terorista u beskonačnost, pa zato koristi EU i šengenska sredstva. Apsolutno svakom u Europi danas odgovara da što manje ovih maloljetnih doktora i inženjera završi kod njih na socijalnoj pomoći, dilanju droge ili čakijanju prolaznika po ulicama, i svatko je spreman financirati da istih dođe što manje. A spremni su financirati i žicu, ako treba. Lova samo čeka. :)

Ma i bez financijera, Hrvatska radi ono što njen narod voli. Tako za represiju love mora biti, taman se iz penzija vukla.

prije 10 sati, Haldir said:

Ma i bez financijera, Hrvatska radi ono što njen narod voli. Tako za represiju love mora biti, taman se iz penzija vukla.

Što ćeš, takvi smo mi u Europi. :)

prije 47 minuta, Haldir said:

Ne, ne. Takvi su bili u Evropi, a ostalo ih još u NDH i Poljskoj.

Pa ako je problem samo u zločestima fašističkima i ksenofobnima Hrvatskoj i Poljskoj, od kuda onda ova hrpa terorista i kriminalaca koji su zapeli u BiH?o.O 

Ili je problem ipak samo u poremećenim glavama poremećenih šoroševskih govnara koji su u stanju za šaku eurića od vlastite zemlje i vlastitog grada napraviti migrantski svinjac i ugroziti svoju obitelj i svoje sugrađane ?:)

prije 6 sati, Grunf said:

Migrant je prvi vijesnik proljeća. Kakva lasta,kakva visibaba

A tek nježni i topli proljetni pljuskovi šoroševskih eurića....:)

• Like 3

Ljudi dajte se malo vratite na temu koja nema nikakve veze sa Hrvatskim pasosem drzavljanstvom ili svim ostalim.

Hrvatska da je htjela i da je tako fasisticka zatvorila bi granicu prema nama hermeticki a radi se o najvecoj granici izmedju dvije zemlje u Europi Hrvatska je to vrlo lako mogla uraditi  ali nije a boga mi imaju oni i mogucnosti i srestava za to ,najzad na Izacicu nasa granicna policija pravi najveci zastoj i kod izlaska i ulaska  . Kod nas ide po dobrom starom obicaju uvijek je neko drugi kriv sto se tice migrantske krize Bakir i Dzaferovic kao i Komsic cute kao kurve to ih ne zanima zasto niko ne uputi protestne note ambasadama Pakistana Indije da zbrinu svoje gradjane . 

• Like 3

@Haldir otkud ti pravo da Hrvatsku nazivaš fašističkom zemljom a njenu putovnicicu fašističkim dokumentom. Jel razlog tomu što tvojim štićenicima ne dozvoljava nesmetan prolaz, što tebi i tvojim nalogodavcima kvari posao pa si toliko ogorčen. Zato Haldire smanji doživljaj,budi miran i k nozi, jer bi se mogao iznenaditi kod sljedećeg prelaska HR granice.

@sk64 smanji malo dozivljaj i nemoj covjeka nazivati pogrdnim imenima 

• Like 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...