Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Sarajevo je dugo problem sa migrantima guralo pod tepih. Sad kad im se sručilo 750 migranata za jedan dan,odmah sad kreće medijska akcija. Nema više tekstova gdje se poziva na humano izvještavanje. Sad se ignorise riječi ksenofobija i izbjeglice, a forsira migranti,šuga,loši uslovi,provale,pljačka itd

• Like 4
  • Replies 17,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3156

• Barba

1125

• rucica1

1119

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

2 minutes ago, logan said:

Opa evo uvedena i linija Beograd-Zvornik. Željeznice nas ne zaboravljaju, svi nam pomažu ❤️ Ne znam što se muče, neka uvedu neku liniju Atina-Bihać (Velika Kladuša) da se ne patimo svi.

To sam citao danas i odmah mi palo na pamet isto

• Like 1
15 minutes ago, Marjetka123 said:

Ovo bi trebali onoj guski sto je na Vucjaku pred kameramal vaz drzala, pod nos gurnuti.A to,kako rece da je svugdje isla i nigdje tako nesto kao Vucjak nije vidjela, znaci da ni tamogdje je isla,  svoj posao nije kako treba obavljala.   

• Like 1

Naša kantonalna vlast sad mora što brže krenuti u realizaciju plana da se novi migranti svake sedmice vraćaju u Blažuj i Ušivak. Jer ekipa se počinje vraćati nazad sad kad znaju da nema više Vučjaka i da mogu u Biru. Već možemo vidjeti po gradu kako novajlije kako izgubljeno lutaju,također opet se okupljaju i spavaju u građevini. To je onaj glavni problem o kojem smo pisali kad se zatvorio Vučjak,a to je kud sad sa ovim novim koji pristižu.

Al što uživam u ovoj ofanzivi sarajevskih medija. Dvije godine su glumili humaniste,a sad se udarilo drvljem i kamenjem po migrantima,IOM-u,Mektiću... reklo bi se ima pravde.

IOM je raspolagao sa 36 miliona eura: BiH nije dobila novac za migrante, već samo opremu

https://faktor.ba/vijest/iom-je-raspolagao-sa-36-miliona-eura-bih-nije-dobila-novac-za-migrante-vec-samo-opremu/62458

Udarile sarajevske ulizice sad po Peteru,a razlog je gdje je lova koja je stigla za migose? Pa kao šokirani sa obrazloženjem da lovu troši samo IOM i na što je maznuta lova.

• Like 5
prije 13 sati, rucica1 said:

Ovo bi trebali onoj guski sto je na Vucjaku pred kameramal vaz drzala, pod nos gurnuti.A to,kako rece da je svugdje isla i nigdje tako nesto kao Vucjak nije vidjela, znaci da ni tamogdje je isla,  svoj posao nije kako treba obavljala.   

I to im je previše.  Ne bi ih strpao ni u zatvor jer i tamo ih moraš hranit.  Šut karta u jednom smjeru.

IOM je poklonio graničnoj policije BiH pet terenskih vozila.   Hahaha   Ima li igdje na svijetu sličan primjer da udruga koja se bavi krijumčarenjem ljudi  policiji neke države pokloni vozila.    Stvarno čudo. I još se hvale sa time.   🤣

• Like 2

Interesantno kako je hrvatska strana granice kod Glinice u Kladuši skoro u potpunosti očišćena od odjeće, obuće, plastike i ostalog dok je bh strana u potpunosti prekrivena osobnim stvarima migranata koje Hrvati tjeraju da se skidaju.  Pitanje je samo koliko duboko ulaze u teritoriju BiH jer je put prekriven odjećom, razbijenim telefonima i ostalim u dužini od 350 metara.

Komandiru GP to ne smeta.

• Dislike 4
  • Confused 1
prije 39 minuta, Haldir said:

Interesantno kako je hrvatska strana granice kod Glinice u Kladuši skoro u potpunosti očišćena od odjeće, obuće, plastike i ostalog dok je bh strana u potpunosti prekrivena osobnim stvarima migranata koje Hrvati tjeraju da se skidaju.  Pitanje je samo koliko duboko ulaze u teritoriju BiH jer je put prekriven odjećom, razbijenim telefonima i ostalim u dužini od 350 metara.

Idi tamo, uključi lokaciju na mobitel i snimi par fotki razbijenih telefona itd i objavi ovdje da svi vidimo o čemu govoriš. Ovako, samo ispadaš lažov. Ne postoji razlog zašto bi ti itko vjerovao.

Da su ti migranti pošteni ljudi došli bi na granični prijelaz. Jedino kriminalci izbjegavaju zakon i policiju. 

Edited by milko
  • Like 5
  • Dislike 1
1 hour ago, Haldir said:

Ja da sam na mjestu migranata okupio bih grupu desetak ilegalaca, pozvao novinare i uputio se na granicni prelaz i pred svima od hrv. granicne policije zatrazio azil. Kako se niko nije sjetio? Ili postoje neki drugi razlozi da to do sad niko nije ucinio. Evo zbilja ovo mislim i to bi dokazalo tvrdnje jedne ili druge strane a kontra stranu pokazalo da nije u pravu. A grupa koja bi to uradila svakako bi profitirala ili bi dokazali svoje tvrdnje i to bi otislo u svijet ili bi bar uspjeli predati zahtjev za azil da se Hr ne blamira pred novinarima.

Edited by Grunf
  • Like 1
prije 16 minuta, Grunf said:

Ja da sam na mjestu migranata okupio bih grupu desetak ilegalaca, pozvao novinare i uputio se na granicni prelaz i pred svima od hrv. granicne policije zatrazio azil. Kako se niko nije sjetio? Ili postoje neki drugi razlozi da to do sad niko nije ucinio. Evo zbilja ovo mislim i to bi dokazalo tvrdnje jedne ili druge strane a kontra stranu pokazalo da nije u pravu. A grupa koja bi to uradila svakako bi profitirala ili bi dokazali svoje tvrdnje i to bi otislo u svijet ili bi bar uspjeli predati zahtjev za azil da se Hr ne blamira pred novinarima.

Ne rade to zato što je besmisleno. Zašto bi u HR tražili azil kada u BiH nema rata?

• Like 1
  • Dislike 1
prije 1 sat, Haldir said:

Hajde debilu, polij se benzinom i zapali od muke

20 minutes ago, Grunf said:

Ja da sam na mjestu migranata okupio bih grupu desetak ilegalaca, pozvao novinare i uputio se na granicni prelaz i pred svima od hrv. granicne policije zatrazio azil. Kako se niko nije sjetio? Ili postoje neki drugi razlozi da to do sad niko nije ucinio. Evo zbilja ovo mislim i to bi dokazalo tvrdnje jedne ili druge strane a kontra stranu pokazalo da nije u pravu. A grupa koja bi to uradila svakako bi profitirala ili bi dokazali svoje tvrdnje i to bi otislo u svijet ili bi bar uspjeli predati zahtjev za azil da se Hr ne blamira pred 

A izvini, ti si zaboravio da se to već desilo?

• Confused 1
prije 1 sat, Haldir said:

I ne samo to, očito hrvatska policija ulazi toliko duboko da ostavlja svinjac sve do Grčke, obzirom da je opće poznato da su migranti svi redom pristojni, uredni i čisti i nikad iza sebe ne ostavljaju sranja. Npr. Vučjak je nakon evakuacije migranata ostao kao apoteka.

• Like 4
  • Haha 3

Grunfe, za doci do Hr granicnog prijelaza moraju proci BiH granicni prijelaz, s kojim dokumentima?,  kad bi BiH pocela preko granicnih prijelaza pustati ljude bez valjanih dokumenta Hr bi s pravom istog trena zatvorila granicni prijelaz tako da ova varijanta ne moze nikako proci. 

2 hours ago, Haldir said:

A izvini, ti si zaboravio da se to već desilo?

Nemam pojma! Daj video

5 hours ago, Grunf said:

Apeliram na MUP USK da izvrši pretrese objekta bivše predione u Kombiteksu pod hitno i to ako je moguće u večernjim satima !!!!

I objekat bivše konfekcije!!!!! Baterije rade po cijelu noć po zgradi. Mislim da su migranti u pitanju jer ko bi u tri ujutro se naganjao po tim objektima. Velik je rizik jer ako to spale ode sve do vraga

2 hours ago, Rijecanin said:

Grunfe, za doci do Hr granicnog prijelaza moraju proci BiH granicni prijelaz, s kojim dokumentima?,  kad bi BiH pocela preko granicnih prijelaza pustati ljude bez valjanih dokumenta Hr bi s pravom istog trena zatvorila granicni prijelaz tako da ova varijanta ne moze nikako proci. 

Iskreno, budući da znam kakvo je sranje kod nas najviše bih volio da Hr zatvori sve granične prelaze sa BiH i da time prisile naše vlasti da odmaknu ove smrdonje bar 20 km zračne linije od granice. No to bi vuklo druge poslijedice i to je ne moguca misija

• Like 1
8 hours ago, milko said:

Idi tamo, uključi lokaciju na mobitel i snimi par fotki razbijenih telefona itd i objavi ovdje da svi vidimo o čemu govoriš. Ovako, samo ispadaš lažov. Ne postoji razlog zašto bi ti itko vjerovao.

Da su ti migranti pošteni ljudi došli bi na granični prijelaz. Jedino kriminalci izbjegavaju zakon i policiju. 

Slike ću okačiti malo kasnije, sad mi se stvarno ne da čekati na 100mb uploada. Ono što je vrlo bitno u svemu ovome jeste to da je apsolutno nevažno u cijeloj ovoj priči jesu li migranti fini i pošteni ljudi ili ne. Pravdati nečije ilegalne radnje tim tvrdnjama nadasve je glupo. 

Evo i New York Times je jučer pisao o ilegalnim postupcima HR policije. Pretpostavljam da i njih Soroš kontroliše. 

• Dislike 3
  • Haha 1
prije 29 minuta, Haldir said:

Slike ću okačiti malo kasnije, sad mi se stvarno ne da čekati na 100mb uploada. Ono što je vrlo bitno u svemu ovome jeste to da je apsolutno nevažno u cijeloj ovoj priči jesu li migranti fini i pošteni ljudi ili ne. Pravdati nečije ilegalne radnje tim tvrdnjama nadasve je glupo. 

Evo i New York Times je jučer pisao o ilegalnim postupcima HR policije. Pretpostavljam da i njih Soroš kontroliše. 

A što ako ti mama u međuvremenu pospremi sobu, kako ćeš onda uslikati svinjac kod sebe doma kako bi za to optužio hrvatsku policiju? Osim toga, ne odlučuješ ti što je nevažno, a što je vrlo bitno, jer da je tako, onda bi ti netko možda i povjerovao u to što pišeš.. Ovo je, pretpostavljam, članak NY Timesa o kojem govoriš, nije od jučer, nego od prije 6 dana.

https://www.nytimes.com/2018/12/08/world/europe/migrants-bihac-bosnia-croatia.html

U tekstu nema niti jednog slova o ILEGALNIM postupcima hrvatske policije, ali se zato nekoliko puta spominju ILEGALNI migranti i ILEGALNI ulasci u zemlju: 

Croatia’s Interior Ministry said it strongly rejects accusations made by people who, by passing borders illegally...

...Frontex, reported last month that “2018 is on track to see the lowest number of illegal border crossings since 2013.”

...So deterring illegal entry, migrants and groups that help them stay, has often meant violence...

who now worry about being mistaken for illegal migrants...

“We know we are illegal,” said Faraz Khan, a 26-year-old from Pakistan...

Dobar tek. :)

Edited by toby
  • Like 2
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...