Jump to content
FORUM

Recommended Posts

50 minutes ago, Grunf said:

Ima tu istine. Migranti i migrantska kriza su jednim djelom i dobrodošli kvazi državicama poput ex-yu država da bi se pažnja sa stvarnih problema i propasti skrenula na migrante, migrantsku krizu a evo i na ovaj hebeni koronavirus za kojeg lično vjerujem da nije ništa opasniji od sezonske gripe a na kraju za sve neupjehe okrive se pomenuti događaji. Npr. kod nas politička kriza i medjusobna prepucavanja i prebacivanja migrantske krize na suprotnu stranu a onda uzvraćanje a sva će krivica biti svaljena na ovo što sam pomenuo. Jedina grana privrede u Hrvatskoj koji (hajmo reći) nešto privređuje je turizam ali je zadnjih par godina u totalnom k..., prošle godine se počelo u medijima pričati o utjecaju migrantske krize na turizam i mogućim posljedicama a evo sad i o koronavirusu. Isto tako i Slovenija koja je istina 100 godina ispred svih ostalih ex-yu državica ali industrija je u totalnom raspadu. Pa vidi samo par nekadašnjih giganta tamo - nema ih nigdje. Tako će "ovaj koronavirus možda utjecati na slovenačku industriju"...svi smo mi ista vnaGo

Kod nas su ljudi doslovno ovce koje zive 25 godina u istom toru u nadi da ce biti bolje a u stvari je sve gore i gore primjer tome je kantonalna bolnica koja je u ratu imala bolje usloge nego danas niti imaju dijagnostiku niti mogucnosti a najzalosnije doktori nemaju volju u obavljanju casnog zvanja kao sto je lijecnik. Nama mladi ljudi umiru zbog pogresnih dijagnoza pogresnog lijecenja ili zanemarivanja i nikom nista. A ista ta bolnica je poslije rata imala toliko donacija da je mogla biti kao u Berlinu .

Mi imamo 5 penzionera na jednog zaposlenog i ljudi misle da to moze funkcionisati ,borci se bore 25 godina za neka dopunska prava penzije samo lezi hljebe da te jedem nek je i 120 maraka samo da ne moram raditi . Bio borac branio si svoju kucu i porodicu izasao iz rata hvala bogu ziv i zdrav sta sad hoces da budes parazit jer si obavljao svoju duznost .Poslije rata je 60% boraca najvise oboljelo od nerada dosade . Drzava te penzionise sa 30 godina zivota jer si malo bio ranjen nezamjetno potkupis komisiju i ti si hadzija mozes jesti piti kockati ici na termine nogometa a ne mozes raditi. Cast istinskim invalidima i ranjenicima poput paraplegije i slicnih invalditeta njima dzava treba da obezbjedi svaku potrebnu zastitu i pomoc ali to nije moguce jer je mnogo laznih invalida koji uzimaju ta srestva .Za 25 godina je desetke milijardi otislo u nepovrat a za taj novac se moglo zaposliti 90% demobilisanih boraca i ranjenika omoguciti im stambene kredite te njihovoj djeci dozvoliti besploatne studentske domove . Danas bi bili na nivou drzave koja ima razvoj u svim pogledima . Covjek bez ruke ili noge moze sasvim ravnopravno da konkurise na trzistu rada ne kazem da treba da radi fizicke poslove moze biti Taxist moze raditi na recepciji moze raditi milion drugi poslova i biti sretan i zadovoljan.Srestva koja su usmjerena na invalidnine trebala su sluziti kao poticaj privrednicima i firmama da zaposljavaju ovu populaciju. Pa ljudi moji i partizani su iz sume usli u fabrike direktno poslije rata .Mene niko ne moze ubjediti da u Njemackoj ili Svedskoj covjek bez ruke ili noge ili u kolicima moze raditi sasvim ravopravno samo kod nas ne moze on treba da prima penziju citav zivot i bude na teretu .

Nasa zemlja ima tolike potencijale da joj sve zemlje svijeta mogu pozavidjeti a uz to dobra klima vode za zalijevanje i navodnjavanje na svakom cosku a sta imamo ? Vozis se od Bihaca do Petrovca sve zaraslo korov uhvatio niti ko kosi niti kupi a da je sta posijano da ne pricamo poneka bascica i to je to. 

Nek je Caca sjeko tortu pa nek gori sve .

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Ovo je ono o cemu ja pricam imas pasos licnu kartu na granici je i svakoj kontroli dostupna sva tvoja biometrija dolazis iz Europske zemlje doslovno u srcu Europe ali si opet obespravljen popuni anketu koliko ces puta piskiti kakiti i sta ces jesti i piti . A tamo neki kozojebac iz nedodjije moze preci sve granice kozijim stazama i on ne podlijeze nikakvom zakonu osim o zakonu o socijali. 

image.thumb.png.e1fdaa7db5736694587c91c2f89a4ef9.png

• Like 1
5 hours ago, Grunf said:

Ovamo na vijestima javise da je Turska ove vijesti opozvala (znaci pridrzavat ce se sklopitog dogovora).

1 hour ago, gargamel said:

Ne treba sumnjat da će svi ovi iz Turske,  njih tri miliona,  na ovaj ili onaj način završit u Bihaću. 

Ako krene tri miliona nesumnjam da nece zavrsiti u Bihacu. Al ta tri miliona ce zgaziti i BiH i HR jer nema nas toliko ni zajedno

• Like 1

Gledam ovaj uzivo prilog AJB na njihovoj fb stranici i o sukobu migranata sa grčkom policijom na grčko-turskoj granici. I vojska je tu. Došao sam do zaključka da je sama EU zapravo u totalnom qrcu zbog međuodnosa samih clanica i razmisljao sam nesto i dosao do zakljucka da ovakva EU gdje svako vodi svoju brigu a dok je uzimati novce i druge blagodati nesto sasvim drugo. Nije niti čudo onda zašto su Britanci napustili ovu tvorevinu

• Like 4

Ako se ova masa  sa  link videa (a + koliko jos ovim  slicnih po Turskoj ima), iz izbjeglickih lagera pokrene, nadrlja ce sve zemlje na ovoj izbjeglickoj ruti . Ne gotivim Erdogana ali pod pritiskom svojih gradjana (kojima su izbjeglice dozlogrdile) + izbjeglica  te ponasanje nesposobne EU, njegovo ponasanje nebi nikog zacuditi trebalo. :/

prije 1 sat, Grunf said:

Gledam ovaj uzivo prilog AJB na njihovoj fb stranici i o sukobu migranata sa grčkom policijom na grčko-turskoj granici. I vojska je tu. Došao sam do zaključka da je sama EU zapravo u totalnom qrcu zbog međuodnosa samih clanica i razmisljao sam nesto i dosao do zakljucka da ovakva EU gdje svako vodi svoju brigu a dok je uzimati novce i druge blagodati nesto sasvim drugo. Nije niti čudo onda zašto su Britanci napustili ovu tvorevinu

O ovim izbjeglicama neka Turska vodi brigu.  Koliko mi je poznato Turci su svojom vojskom ušli u Siriju i saodgovorni su za ovo.   Ne znam kako to Turci misle da će pustit sve da uđu u Grčku.   Pa nisu ni Grci vesla sisali pa da prime toliku masu ljudi.     Grci su ludi,  kada im pukne film biće gadno.

• Like 1

O ovim izbjeglicama neka Turska vodi brigu.  Koliko mi je poznato Turci su svojom vojskom ušli u Siriju i saodgovorni su za ovo.   Ne znam kako to Turci misle da će pustit sve da uđu u Grčku.   Pa nisu ni Grci vesla sisali pa da prime toliku masu ljudi.     Grci su ludi,  kada im pukne film biće gadno.

Grci izgleda jesu ludi, po sturim informacijama doslo je do zestokog sukoba između građana i policije na Lezbosu a sve zbog migranata. Građani su uzeli oružje u ruke, policija se predala. Ništa službeno nije

• Aferim! 2

Truci su i prije tog ulaska imali preko 3,5 miliona izbjeglica a takodje su prozivali EU jer se nije drzala sporazuma o izbjeglicama.Za njihovo zbrinjavnje EU je samo polovinu od obecate sume platili. Njihov ulazak u Siriju je druga prica a novi val izbjeglica bi imali i da nisu tamo usli.Kako god i EU su hinje svoje vrste.Svi bi da se pitaju i da pomuzu sto god se pomuzti da, a kad treba odgovorno reagovati onda svi te odgovornosti drugima guraju.Kako ocekuju da im Grcka kod ovakvog haosa sama granice cuva.To vise nisu samo granice Grcke nego i granice EU. I jos kad ka svemu dodamo ove "humanitarce i takozvana ljudska prava" - EU i svi nadleznici trebaju prvo na zakonima ljudskih prava poraditi.To zahtjeva novonastalo "globalno stanje".  

prije 3 sati, Grunf said:

Grci izgleda jesu ludi, po sturim informacijama doslo je do zestokog sukoba između građana i policije na Lezbosu a sve zbog migranata. Građani su uzeli oružje u ruke, policija se predala. Ništa službeno nije

Neće policajci pucat na svoje ljude.  Ovaj jeb.eni Brisel definitivno nije normalan. Ponašaju se kao totalni debili.  Ali nije da je to neka novost.  Da se stara qurva Evropa pitala u BiH bi još bio rat. Treba sve migrante strpat u avione i brodove i pravac Njemačka, Francuska i Švedska.  Prije sam bio mišljenja da se ilegalni migranti trebaju sprečavat na granicama,  ali više ne.  Kao što rekoh sve to slat u Zapadnu Evropu.

Edited by gargamel
  • Like 1

Ovaj val će sav ići preko Bosne, to zapamtite. Mađarska granixa sa Srbijom je sva u žici i tamo ni jedan kozojeb ne može proći. Istočna Hrvatska granica je djelom Dunav i to se lako kobtrolira a djelim kopno koje se upravo ograđuje tako da ni tuda ne može. Dakle ostaje Bosna kao meki trbuh Hrvatske i njena granica u Krajini, JEDNOM RJEČJU NAJEBALI SMO

• Like 4

Puno sam puta govorio da je Eu jedna impotentna zajednica koja nemoze nista rjesiti, ova situacija to najbolje pokazuje, nitko ne naziva situaciju pravim imenom, radi se o INVAZIJI, ako ti rulja nasrce na policiju i nasilno ulazi u zemlju onda je to INVAZIJA i jedini pravi odgovor bio bi bojeva municija. Svi  znamo da pucanja nece biti  pa makar eu propala, onda je stvar jednostavna, sve sto krene iz Turske doci ce ovamo, ako ne smijes pucati onda ce se oni kretati gdje god zele, ako vec nasa govna ne zele cuvati granicu oruzjem, treba kao i 2015 koridor prema Njemackoj pa nek si merkel  hebe ater svoju.

• Like 3
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...