Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Večeras u dnevniku Nova tv bilo direktno javljanje sa Štrbačkog buka HR Policija pojačala kontrolu djeluje da ni ptica ne može proći u tom dijelu. S obzirom na konfiguraciju terena (kanjon) i na prugu koja sa njihove strane prolazi pa im je olakšano kretanje mislim da kozojebi tuda nemaju prolaz tako da će i dalje pravac kretanja sa Lipe biti preko Ripča i Bihaća pa na Plješevicu. Dakle Policija ako hoće tj. ako smuje neka postavi patrolu u Ripački klanac i kozojebe tjera natrag na Lipu. VRLO JEDNOSTAVNO ZAR NE?

• Like 1
  • Replies 18,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3482

• rucica1

1374

• Barba

1219

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

5 hours ago, sk64 said:

Večeras u dnevniku Nova tv bilo direktno javljanje sa Štrbačkog buka HR Policija pojačala kontrolu djeluje da ni ptica ne može proći u tom dijelu. S obzirom na konfiguraciju terena (kanjon) i na prugu koja sa njihove strane prolazi pa im je olakšano kretanje mislim da kozojebi tuda nemaju prolaz tako da će i dalje pravac kretanja sa Lipe biti preko Ripča i Bihaća pa na Plješevicu. Dakle Policija ako hoće tj. ako smuje neka postavi patrolu u Ripački klanac i kozojebe tjera natrag na Lipu. VRLO JEDNOSTAVNO ZAR NE?

Mislis da nije policija shvatila da je trenutno (vjerovatno) glavni prelaz preko Pljesavice i tu pojacala kontrolu?

• Dislike 1
10 hours ago, Lidjo said:

Mislis da nije policija shvatila da je trenutno (vjerovatno) glavni prelaz preko Pljesavice i tu pojacala kontrolu?

Ma naravno a to je zbog Lipe.

U međuvremenu:

http://www.uskinfo.ba/vijest/zasjedala-operativna-grupa-od-iom-se-zahtijeva-da-pripremi-lokaciju-lipa-za-prihvat-preostalih-migranata-iz-kampa-bira/76128?fbclid=IwAR0FdXgjbi07SJGIVQdMZmMp-RpUxJNR34IJBplAp_upjeHABVuzVm6ZEiI

1. Operativna grupa ostaje dosljedna u sprovođenju zaključaka Skupštine Unsko-sanskog kantona a koji podrazumijevaju da u funkciji ostanu samo privremeni kampovi Borići u Bihaću i Sedra u Cazinu, u kojima se smještene ranjive kategorije. Kamp Bira u Bihaću, nakon što je stvorena lokacija van naseljenog područja, mora biti hitno zatvoren. Od IOM se zahtijeva da pripremi lokaciju Lipa za prihvat preostalih migranata iz kampa Bira.

2. Od nadležnih organizacija, prvenstveno UNICEF-a, zahtijeva se, ovaj put sa konačnim rokom za izvršenje do 21. maja, da izvrše relokaciju djece migranata, smještenih u neadekvatnim uvjetima kampa Bira u Bihaću, u druge centre van Unsko-sanskog kantona. U suprotnom ova organizacija će morati preuzeti odgovornost za maloljetne migrate, nakon što dođe do konačnog zatvaranja kampa Bira.

3. S ciljem daljeg očuvanja sigurnosne i zdravstveno-epidemiološke situacije i dalje se zahtijeva stroga kontrola unutrašnjeg saobraćaja i cirkulacije migrantske populacije sredstvima javnog prevoza u cilju prevencije širenja bolesti koja može ugroziti zdravlje većeg broja ljudi te iznajmljivanje privatnih smještaja. Za izvršenje ovih mjera staraće se MUP USK i Kantonalna uprava za inspekcijske poslove.

4. Od Gradske uprave Bihać traži se da hitno privevede kraju aktivosti na izvršavanju obaveza preuzetih na lokaciji Lipa, prije svega na postavljanje ograde i kapije te osiguranja vode.

5. Od Općinskog vijeća Velike Kladuše traži se da formira koordinaciono tijelo koje će sarađivati sa Operativnom grupom i UN agencijama te da pokrene aktivnosti za određivanje lokacije sa infrastrukturnim preduvjetima za hitno uspostavljanje tranzicionog kampa, van naseljenog područja Velike Kladuše što je preduvjet za zatvaranje kampa Miral i izmještanje migranata iz improviziranih smještaja.

6. Od titulara vlasništva stambenih i napuštenih objekata kao što su nekadašnje proizvodne hale ili nedovršeni objekti, u kojima borave migranti bez smještaja u postojećim kampovima, zahtijeva se da, u roku od 72 sata, poduzmu mjere fizičke zaštite objekata.

7. Zahtijeva se strogi nadzor aktivnosti svih organizacija, pojedinaca i NVO koje realiziraju programe usmjerene na podršku migrantskoj populaciji u partnerstvu sa UN agencijama i CK USK. Zabranjuju se aktivnosti u divljim kampovima svim neovlaštenim organizacijama i pojedincima, neodobrene od UN agencija i njihovih partnera ili Crvenog križa USK. Za provedbu se zadužuje MUP USK.

3 minutes ago, 1260 said:

Inače vatreno je u VK. Gori lovačka kuća u Glinici i hala u Polju

Gledao sam neke slike. U oba slucaja migranti. Ja sam maloprije propjesacio krug oko grada i kroz grad. Licno nisam vidio niti jednog jedinog migranta kod nas

Hala iza Mirala

FB_IMG_1589831434442.jpg

Lovačka kuća u Glinici

FB_IMG_1589831422859.jpg

Edited by Grunf

Mislim da je krajnje vrijeme da se pocne sa drukcijim pristupom prema ovim zlotvorima i agresorima jer oni doslovno nisu nista drugo nego agresori koji nemaju morala i spremni su na sve samo da bi ostvarili svoj cilj . Oni bi sutra zapalili tako i bolnicu i ostale ustanove. 

Opet cu ponoviti nasa vlast je totalno pala na testu posebno policijski komesari i njihovi planovi koji su ocito nedovoljno dobri. 

Jucer mi kolega prica da mu je policija prije nekolio sedmica kaznila mater od 78 godina sa 500 KM jer je zena otisla u pekaru i prodavnicu jer u tom trenutku nikog nije imala da da to uradi za nju . Radi se o starijoj zeni koja ne zna koristiti ni mobitel ni wattsaap da bi nekog angazovala da to uradi za nju . Zena koja je citav svoj zivot zivjela posteno od svog rada ciji je suprug poginuo u ratu ona je sama kao zaposlenica kombiteksa i iskusan snajder citav rat sila uniforme za nasu vojsku i policiju da bi je na kraju ta ista policija kaznila sa 500 KM mislim sramota . Posebno jer se radi o dementnoj starijoj zeni koju je doslovno glad natjerala da ode po kruh u pekaru . E zbog ovog sam posebno ljut na policiju pa jebem mu mater nekad se moze i progledati kroz prste a ne da ti komesar kaze moramo puniti budzet i danas moras napisati 20 kazni najmanje. Ne radi se ovdje o 500 maraka ali se radi o cinu krsenja osnovnih ljudskih prava i ogranicavanja sloboda kretanja i ostalog. Sve je ono lijepo zvucalo na pocetku mladi ce da pomazu starijim i tako nazovite broj medjutim to je sve bilo prividno i nedovoljno organizirano u stvarnom zivotu i zivonim situacijama .

• Like 3
12 hours ago, 1260 said:

Izgleda da ih ganja policija. Maloprije dvojica u parku  ugledase kombi bijeli na semaforu kod pošte, sakrise se iza drveta. Mislila da je policija

Ne ganja. To je bila izgleda puka slucajnost. Sad sam prosao autom. Prekoputa MUP-a ispred one zgrade bukvalno sjedi grupa od 30-tak migranata. Niko ih i ne gleda iako ima tri-cetiri policajca ispred ulaza u MUP

• Sad 1

Nek pale, tako i treba, ovo je i dalje tek pocetak sta ce da nam rade. Sutjeli smo kad je Suhret 'Droopy' Fazlic potpisao Borice kao uvertiru za Biru, Sedru, Miral, pa divlji kamp Vucjak i na kraju beskorisnu Lipu. To je 6 migrantskih kampova na kantonu. Pa toliko kampova nema Balkan citav, koliko su nama uvalili.

Sta god vi rekli za profesora Seja, jedini on je imao muda stati pred narod i pokusati nesto i zato ce uvijek imati respekt od mene. A to sto se kod nas narod boji policije i kazni ili sto mu je sladja migrantska/IOM-ovska marka od rodjene matere, to je vec stvar podanickog mentaliteta tipa 'suti nek ne puca'. Da se revolucije vode preko foruma i Facebooka, mi bi zivjeli u utopiji koliko smo tu jaki.

Kod nas treba pasti mrtva glava da bi se mi pokrenuli, a koliko smo umrtvljeni, inertni i podijeljeni, bojim se da ni tad necemo imati kriticne mase za bilo kakve promjene.

• Like 5
53 minutes ago, 1260 said:

Na FTV kažu da su do utorka prodane sve autobuske karte za autobus na liniji Sarajevo - Bihać 

Provjerena informacija od jučer. Centrotrans linija za Bihać od 26 putnika, 23 su bila migranti koje je naša policija izbacila iz busa u Ključu.

I gle čuda sad,manje putnika su vozili jer poštuju naredbe štaba CZ zbog korone,ali se zato zanemaruje naredba državne vlasti o zabrani kretanja i prevoženja migranata zbog korone. 

Znači nastavlja se dobra stara sarajevska politika tj puno priče,a malo rada. Radončić postao kao i Mektić. Presice,kukljavina i nikakav plan. Kljajić se ponovo posipa pepelom sa ovom pričom da će do petka Bira biti zatvorena.

• Like 2
22 hours ago, 1260 said:

Zanimljivo

22 hours ago, 1260 said:

Ovaj lik sto je isao skupljati "kocice za paradajz", inace je iznajmio lokal na Novoj Cetvrti i pretvorio ga u restoran cuvenog imena PAKTIKA, upravo mu je ovaj golf parkiran pred navedenim restoranom, sigurno sadi paradajz uuntra posto je isti zatvoren

22 hours ago, 1260 said:

Edited by nelexxx
Ponavljanje
  • Like 1

Šta psoj*** drugo očekuju ? Ovo je malo koliko su zaslužili ? Da li smatraju da oni imaju pravo dići ruku na jednog policajca (ja sam lično bio prisutan takvoj sceni) i očekivati da im se titraju m***?  Podrška za našu policiju ! Ovakve porcije batina treba da dobije svaki od njih i svaki dan jer je svaki i zasluzio a ako nije zasluzit će kad tad.  Taj dan su spalili tri objekta u Velikoj Kladusi i onda sta ocekuju? Mobitele policija treba da im uništava na licu mjesta baš kao što to radi i Hrvatska policija !

Edited by Grunf
  • Like 4
  • Thanks 1

Austrijanci namjeravaju ilegalce kojima je odbijen azil u Srbiju (s kojom imaju sporazum) vracati.Ako se to desi kruzni tok ce dalje da se nastavi, to jest oni ce ih u Srbiju, Srbija u BiH (zapravo u federaciju) iz federacije ce opet za Hrvatsku i t.d. .  :S

https://www.youtube.com/redirect?q=https%3A%2F%2Fwww.google.at%2Famp%2Fs%2Famp.nachrichten.at%2Fpolitik%2Finnenpolitik%2Fasyl-regierung-will-abgelehnte-fluechtlinge-nach-serbien-schicken%3Bart385%2C3250924&redir_token=h2rRFxpbU9QyiDe0fpH9t1UL5N18MTU5MDA1MzM5M0AxNTg5OTY2OTkz&stzid=UgxLaZYAqqetw2LDFvl4AaABAg&event=comments

• Like 1
1 minute ago, Grunf said:

@nelexxx ja tek sad gledao ovaj video ali na prekok trazeci ovog uzgajivaca paradajza...ahahahahah... pa on je krijumcar ljudima...nadam se da je i policija to shvatila

Nadam se i ja a restoran zvucnog imena Paktika do uvodjenja mjera bio okupljaliste ilegalnih migranata, ali koliko vidim auto mu je tamo parkirano mozda puno paradajza uzgaja tamo

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...