Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Ale je za sada jedini javno i otvoreno progovorio o ovoj pošasti koja nas je pogodila i jedini se otvoreno zalaže za zaustavljanje dolaza kozojeba u naš grad. Koliko vidim nitko drugi se tako ne izjašnjava. S obzirom da je to trenutno najveći problem ovog grada, a iz kojeg proizlaze i svi ostali problemi ( smanjen turizam i trgovina, otežan prelaz granice i dr. da ne nabrajam) mislim da je on trenutno najbolji izbor, stim više jer je potpuno neopterećen financijski a i IOM- u nije "dužan" kao recimo neki, a bogami nije ni koliko znam nikoga reketario. I dalje mislim DA JE OVAJ GRAD I DRŽAVA JEDNA OBIČNA SPRDNJA

• Replies 18,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3488

• rucica1

1380

• Barba

1221

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

Ljudi ja vam opet ponavljam migrantsko pitanje i migrantska kriza se ne rjesavaju kampovima Vucijacima Lipama Usljivicima i slicno, migrantsko pitanje se rjesava isljucivo kroz zakonske i podzakonske akte u pogledu stranih drzavljana na nasem teritoriju i sve dok se to ne rijesi mi ce mo imati problem sa migrantima .

To je isto uradila i Madjarska i to je glavni azlog asto se otvorila ruta preko Bihaca . 

Donesi zakon prema kojem se strani drzavljani ne mogu kretati po zemlji bez dokumenata promjeni zakon o Azilu  oformi kamp zatvorskog tipa i tu jednostavno privodi strance migrante koje treba deportovari.

Zabraniti rad svih volonerskih i humanitarnih organizacija koje su u doticaju sa migrantima .

Tri meseca da se ovo primjeni ne bi imali vise problema sa  migrantima .

• Like 2

Realno Alen ne može tu baš ništa .Dogod postoje stranke poput SDA ,SDP i druge slične kojima je centrala u Sarajevu, ili gradonačelnik koji kmeči u Sarajevu a u Bihaću najavljuje još pet Vučjaka, neće se ništa dogoditi.Nama treba stranka ili udruženja ljudi kojima je prioritet USK i koji će dignuti glas protiv ,ako državne odluke idu na štetu naših građana.Kad je čitav kanton ujedinjen i istinski se bori za boljitak građana USK ne može nam nijedna federalna vlada ili domovi naroda,prokleti IOM ,UN ili EU ništa.

Da ne bi bilo zabune...apsolutno me ne interesira šta pojedinci rade. Ali koliko mi poznato da je MUP USK zabranio ovakav vid pomoći svim pojedincima i organizacijama koje nisu prjiavljene kod CK ili nešto tako? Očekujem da se ovaj čovjek sankcioniše jer je čak javno objavio kako krši odluke Vlade i MUP-a USK !

• Like 4
9 hours ago, Barba said:

Ljudi ja vam opet ponavljam migrantsko pitanje i migrantska kriza se ne rjesavaju kampovima Vucijacima Lipama Usljivicima i slicno, migrantsko pitanje se rjesava isljucivo kroz zakonske i podzakonske akte u pogledu stranih drzavljana na nasem teritoriju i sve dok se to ne rijesi mi ce mo imati problem sa migrantima .

To je isto uradila i Madjarska i to je glavni azlog asto se otvorila ruta preko Bihaca . 

Donesi zakon prema kojem se strani drzavljani ne mogu kretati po zemlji bez dokumenata promjeni zakon o Azilu  oformi kamp zatvorskog tipa i tu jednostavno privodi strance migrante koje treba deportovari.

Zabraniti rad svih volonerskih i humanitarnih organizacija koje su u doticaju sa migrantima .

Tri meseca da se ovo primjeni ne bi imali vise problema sa  migrantima .

Madjarska ima desnicarsku  vladu, Madjarska ima Orbana koji suradjuje sa zemljama koje su istog misljenja kao i on i sto je najvaznije nema duga prema MMF. Prema tome moze sam da gradi sudbinu zvoje zemlje.

Moramo shvatiti da su migracije pozeljne i one teku, ovo je globalni problem. Jedan Suhret Fazlic i jedna Bosna je totalno nebitna u ovom svemu a i generelno imamo politicare kojima sve pase, samo daj kakvu kovertu!

• Like 1
  • Dislike 1
1 hour ago, 1260 said:

Bezbjedonosna situacija na USK zadovoljava... Meni je apsolutno nejasno da naši lokalni političari budu tako idiferentni na ovakve stvari. Moze neko dijete slučajno stradati u takvom sukobu pa čak i njihovo vlastito a ne mora se to ni desiti, dovoljno da dijete vidi takvo nešto

Sudeći po komentarima požare su izazvali migranti:

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/sarajevo-u-krugu-nekoliko-prodajnih-objekata-na-pofalicima-izbio-veliki-pozar/200528133

Edited by Grunf
  • Like 3
1 hour ago, 1260 said:

Smrtno stradao i treći migrant

Ne znam vala sta bi reko. Ne volimo ih, ne zelimo ih ovamo, dosta sranja prave, ali ne zasluzuju da na ovakav nacin napuste svijet. Ovo je zaista pasiji zivot!

• Dislike 2
13 hours ago, Lidjo said:

Madjarska ima desnicarsku  vladu, Madjarska ima Orbana koji suradjuje sa zemljama koje su istog misljenja kao i on i sto je najvaznije nema duga prema MMF. Prema tome moze sam da gradi sudbinu zvoje zemlje.

Moramo shvatiti da su migracije pozeljne i one teku, ovo je globalni problem. Jedan Suhret Fazlic i jedna Bosna je totalno nebitna u ovom svemu a i generelno imamo politicare kojima sve pase, samo daj kakvu kovertu!

Orban je rijesio problem migranata u Madjarskoj sa adekvatnom reakcijom na vrijeme a da nije tako danas bi se Madjarska gusila u problemima kao Grcka .

Sto se tice MMF oni su kao i SAD vojne kompanije i ta duboka drzava koja diktira kako i na koji nacin da se stvari odvijaju . George Bush je prije nego ce postati predsjednik amerike u kampanji rekao da ce sve americke vojne snage povuci u zemlji i kad je postao predsjednik i namjeravao to uraditi a vjerujem da bi to i uradio njemu se desava 11. septembar za kojeg su ljudi dokazali da nema veza sa istinom i onim sta su nama predstavljali. Duboka drzava i gospodari rata su dobili ono na osnovu cega mogu da zarade milijarde i da diktiraju politiku u svijetu. Ista stvar se ponavlja i sa Trumpom cim je najavio povlacenje vojske odmah je dozio raketne napade na americke baze pad aviona i slicno. Po istom principu radi i MMF jer se sve humanitarne pomoci podrska knjize kao medjunarodni dug te zemlje MMF od drzave pravi duznicko robstvo da bi onda mogli diktirati vlastitu politiku i interes drugi kojeg imaju u datom momentu i datom teritoriju. Covjecanstvo je moglo jos prije 100 godina upotrebljavati solarnu energiju i BIO goriva ali to se nije dozvolilo jer se dvije tri familije trebale obogatiti i izgraditi carstvo na nafti i oni su licno sprecavali svaki progres i tehnoloski napredak alternativnih mogucnosti pogona masina automobila i ostalog . 

Migranti imaju ulogu da se na svijetskom nivou dovede upitanje postojanja dosadasnjih zakona granica pa i organizacije drzave kakvu do sada poznajemo jer ljudi se odavno pitaju kako to da za mene koji imam ime prezime dokumente vrijedi jedan zakon a za onog tamo nekog bez identiteta ne vrijedi nikakvo pravilo ponasanja on moze da predje deset drzava bez ikakvog dokumenta da na tom putu jede pije sere siluje pljacka i niko mu nista ne moze i ako se skrene paznja na njega javljaju se razne organizacije sa unaprijed dogovorenim sablonima demokratija ljudska prava prava covjeka konvencije ovo ono. Ja se samo pitam zasto te razne organizacije koje se kao brinu za prava ovih ljudi ne pomazi istim u njihovim maticnim drzavama ? Zasto UN UNICEF IOM MMF i ostali ne kazu jednom H&m ,Levisu Nike i slicnim megakompanijama ne mozete vi radnicima na Filipinima Indonesiji Taiwanu davati tako losa primanja koja su ispod prosjeka plati i te ljude koliko zasluzuju pa ce on radije ostati u vlastitoj zemlji i biti sretan a ne da prima socijalu u Njemackoj i bude parazit. 

• Like 2

Mislio sam da je Alen Islamovic iskren na prvi mah a svaka pomoc u pokusaju rjesavanja mig. krize je dobrodošla. Međutim, ovo je samo jedan spin i pokušaj uguravanja onog prasca nazad u fotelju. Alene oprosti, nisi ti za politike. 

• Like 4
18 minutes ago, Grunf said:

Mislio sam da je Alen Islamovic iskren na prvi mah a svaka pomoc u pokusaju rjesavanja mig. krize je dobrodošla. Međutim, ovo je samo jedan spin i pokušaj uguravanja onog prasca nazad u fotelju. Alene oprosti, nisi ti za politike. 

Ti to tek sad skuzio. Budemoli svakom od prve povjerenje davali i u nebesa ga dizali onda smo za sve sami krivi.:( 

Kad ga toliko, stanje grada boli, zasto (jos na prvim protestima) nije sakupio bar grupu ljudi pa snjima na protest izasao. 

3 minutes ago, rucica1 said:

Ti to tek sad skuzio. Budemoli svakom od prve povjerenje davali i u nebesa ga dizali onda smo za sve sami krivi.:( 

Kad ga toliko, stanje grada boli, zasto (jos na prvim protestima) nije sakupio bar grupu ljudi pa snjima na protest izasao. 

Nisam ja još skužio. Ja nisam osoba koja olako vjeruje medijima. Neki govore ovo, neki ono, oni bliski ASDA ili Pomaku pišu da je zbog prasca, drugi to ne pominju. Iskreno još uvijek pokušavam ga prokužiti bar na osnovu njegovih postova na fb profilu. Možda mu postavim direktno pitanje

4 minutes ago, Grunf said:

Nisam ja još skužio. Ja nisam osoba koja olako vjeruje medijima. Neki govore ovo, neki ono, oni bliski ASDA ili Pomaku pišu da je zbog prasca, drugi to ne pominju. Iskreno još uvijek pokušavam ga prokužiti bar na osnovu njegovih postova na fb profilu. Možda mu postavim direktno pitanje

Nadam se da u njegov odgovor neces povjerovati (ono sto kazu u jeziku neJma kosti).:)

1 hour ago, Grunf said:

Bihacu nije potreban lik kao alen Islamovic koji je bio vjecnik i iskljucivo radio za sebe i svoje interese bas kao i 99% ostalih vjecnika bio potrcko Hamdije Lipovace afera stens Teniski tereni i ostalo sve su oni to uradili novcem iz budzeta i na kraju na sebe uknjizili a kad se radilo bacale se price to je za nasu djecu. 

• Like 2

Alen, to jest Alija, promijenio je svoje ime (citaj: prodao se) da bi se mogao dopasti ostatku ex-yu plocama, sta bi tek uradio u politici, covjek koji je vise svog zivota proveo u zg-u, nego ovdje... Vjerovatno i navigaciju koristi kad dodje ovdje.

• Like 2
On 23. 05. 2020. at 7:47, Grunf said:

U napustenoj kuci u mojoj ulici (zadnjih 10 dana ih nema) bilo je i po 30 migranata. Svaki dan zvao policiju, nikad nisu dosli i uvijek govorili nemamo kud s njima tako da ti pada u vodu. Nego se je lično i sam prihvatio palice i sad ih nema. Za sada

Ma ništa od murje..meni rekli da su dobili depešu da ih do 1.06.ne smiju pipnuti,a poslije prvog kako im narede..već su obavješteni za Žegarsko polje,znaju gdje ih mogu naći i pokupiti,al ništa od toga..ni murja nema muda to hvatati..jbg,kad dođu ovi se razbježe po šumi i po grmlju,a za neko vrijeme eto ih opet na ista mjesta..kažu"ne možemo mi to po šumi ganjati".ma ne možeš naravno,haman ti u lice ne kaže,ganjaj ga ako ti smeta...to kampira stari,peče se roštilj,ljudi ne smiju na svoje doći,to ne mrda..još im zadnjih par dana harmanski mutavelija i nekakva nane umotana ko ninđa dolaze u goste..to se drzi vaz,a migići leže po travi i slušaju predavanje,ima ih 20-30 samo tu..još veći fazon kad se neki skinu goli i hodaju po livadi i peru se u potoku,to se sunča ,igra lopte,a kad prolaziš do svog imanja,gledaju te ko da si ušao na njihovo..

• Like 2
On 27. 05. 2020. at 19:07, samke43 said:

Samo nikako da shvatim naš narod. Gledam na FB komentare u vezi kanditature ALENA ISLAMOVIĆA. Znači imamo sad gradonacelnika koji ne radi ništa u vezi migranata. Alen kaže da će nešto pokušati i odmah sve loši komentari. Pa ne može gore od Šukija. 

Alenovo je da pjeva Bog ti dao,znam ga iz komšiluka,stariji je od mene,ali i kao klinac nije se isticao inteligencijom,bio mangup u pokušaju a i to nije znao biti..onaj Galijašević još ima obraza reći da će se ponovo kandidovati,malo mu bilo što je polapo pa bi još,Šuhret nas je sviju razočarao,previše je mekan da vodi koze kamoli narod..ruku na srce,kakvo je stanje u gradu nama treba jedan radikalac,koji ne pardonira nikome,a ima muda stati i svima očitati lekciju koju zasluže..svi će oni krasti,nema ga ko neće uzeti ako može,al de nek nešto naprave za svoje sugrađane,nek rastjeraju migiće i M-IOM,nek pokrenu  ikakvu fabriku da ljudi rade,disciplina je nužna..takav ili takva ako se kandiduje onda bi se i moglo glasati..ovakvi kandidati su samo produživanje agonije i bjede nas sviju..

• Like 3

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...