Jump to content
FORUM

Recommended Posts

On 10. 04. 2020. at 11:34, Barba said:

Svoje gradjane i studente trpaj kao pse u satore u karantenu a ove dzukele i teroriste nek se setaju slobodno kud god zele. Odavno treba zapucati na migrante kad policija dodje reci da si cistio oruzje i da je samo opalilo i tako .

I malo onda u ćuzu par godina odležati. Uzmi ti pištolj pa pucaj, ne preporučuj drugima. 

Edited by Haldir
  • Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3304

• rucica1

1236

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Mislim da samo pokusavaju se probiti a ne da su nasli rupu na granici. Ne znam kakvo je stanje sa hr strane jer nisam bio sa onu stranu granice jos od februara. Moje licno misljenje je da bjeze iz grada jer sve se odvija zadnjih par dana i da idu na Koranu da tamo kampiraju zbog najave Lipe koja bi trebala poceti primati prve migice tokom naredne sedmice.

On 11. 04. 2020. at 17:44, Haldir said:

I malo onda u ćuzu par godina odležati. Uzmi ti pištolj pa pucaj, ne preporučuj drugima. 

Kaže lik koji je otvoreno pozivao na ubijanje hrvatskih graničnih policajaca. Kako si ono vapio: "Šoroša mi i sto mi nevladinih organizacija, ima li koga da puca na ove hrvatske policajce koji slučajno uđu u BiH pola metra"? Pozdrav, nismo se dugo vidjeli i čuli, kako je kod dede Šoroša sad kad se tresu burze, curi li i dalje pinkica?

prije 23 sati, Grunf said:

Mislim da samo pokusavaju se probiti a ne da su nasli rupu na granici. Ne znam kakvo je stanje sa hr strane jer nisam bio sa onu stranu granice jos od februara. Moje licno misljenje je da bjeze iz grada jer sve se odvija zadnjih par dana i da idu na Koranu da tamo kampiraju zbog najave Lipe koja bi trebala poceti primati prve migice tokom naredne sedmice.

Hrvatska je polako digla ruke, trenutno imamo važnija posla nego se natezati s hrpom kriminalaca i terorista. Pun ih je Gorski kotar, Slovenija šalje vojsku na granicu jer su i oni tanki s policijom. Ne znam kako je kod vas, dolaze li novi u valovima? Bilo bi malo čudno obzirom na totalnu blokadu svih granica od Turske na ovamo.

• Like 1
3 hours ago, toby said:

Kaže lik koji je otvoreno pozivao na ubijanje hrvatskih graničnih policajaca. Kako si ono vapio: "Šoroša mi i sto mi nevladinih organizacija, ima li koga da puca na ove hrvatske policajce koji slučajno uđu u BiH pola metra"? Pozdrav, nismo se dugo vidjeli i čuli, kako je kod dede Šoroša sad kad se tresu burze, curi li i dalje pinkica?

Hrvatska je polako digla ruke, trenutno imamo važnija posla nego se natezati s hrpom kriminalaca i terorista. Pun ih je Gorski kotar, Slovenija šalje vojsku na granicu jer su i oni tanki s policijom. Ne znam kako je kod vas, dolaze li novi u valovima? Bilo bi malo čudno obzirom na totalnu blokadu svih granica od Turske na ovamo.

Izvini molim te, policijski službenik ima svako pravo da upotrijebi vatreno oružje u slučajevima da naoružana lica uđu na teritoriju BiH iako nisu njeni državljani, i da na toj teritoriji provode teror, fizičko nasilje i represiju nad određenom skupinom ljudi. 

Ja sam obični građanin. 

• Dislike 1

Mene samo zanima kad ce vec ta Lipa biti spremna. Najavili za proslu sedmicu, pa za ovu...da li je vama sumnjivo ovo sve i oko koronavirusa i oko migranata? Jesu li oni imuni na virus i ne mogu ga prenositi dalje? A mi kao ono jesmo? Treba traziti hitno odgovore od gradskih vlasti i utvrditi da li nas lazu ili ne oko ovog virusa jer jedno sa drugim nikako ne ide. Zatvaraju nas u kuce, tjeraju da stavljamo brnjice, ogranicavaju nam drustveni zivot dok sa druge strane imas ovu drugu populaciju za koju ta pravila ne vrijede. Dakle nesto tu zbilja nije u redu. Ili se laze o opasnosti ovog virusa (nije mi namjera umanjiti problematiku i opasnost nego samo naglasiti problem) ili se ceka da se svi i jedni i drugi masovno zarazimo

Edited by Grunf
  • Like 3
24 minutes ago, Grunf said:

Mene samo zanima kad ce vec ta Lipa biti spremna. Najavili za proslu sedmicu, pa za ovu...da li je vama sumnjivo ovo sve i oko koronavirusa i oko migranata? Jesu li oni imuni na virus i ne mogu ga prenositi dalje? A mi kao ono jesmo? Treba traziti hitno odgovore od gradskih vlasti i utvrditi da li nas lazu ili ne oko ovog virusa jer jedno sa drugim nikako ne ide. Zatvaraju nas u kuce, tjeraju da stavljamo brnjice, ogranicavaju nam drustveni zivot dok sa druge strane imas ovu drugu populaciju za koju ta pravila ne vrijede. Dakle nesto tu zbilja nije u redu. Ili se laze o opasnosti ovog virusa (nije mi namjera umanjiti problematiku i opasnost nego samo naglasiti problem) ili se ceka da se svi i jedni i drugi masovno zarazimo

https://www.cazin.net/vijesti/kroz-nekoliko-dana-slijedi-izmjestanje-migranata-u-kamp-lipa

Evo sad baš čitam. Stvarno me zanima kako će ih zadržati gore

• Like 1
37 minutes ago, Grunf said:

Kažu ove sedmice. Suhret kaže možda već sutra počne izmjestanje 

• Like 2

Stvar se najvjerovatnije oduzila jer je Europska unija u medjuvremenu usla u projekt i samim tim radovi su dobili na obimu. Ovi nasi su vjerovatno bili spremni ranije to izvesti odnosno samo poredati satore i cisternu vode, kao sa Vucjakom. 

prije 17 sati, Haldir said:

Izvini molim te, policijski službenik ima svako pravo da upotrijebi vatreno oružje u slučajevima da naoružana lica uđu na teritoriju BiH iako nisu njeni državljani, i da na toj teritoriji provode teror, fizičko nasilje i represiju nad određenom skupinom ljudi. 

Ja sam obični građanin. 

Kakav sad policijski službenik, ti si vapio na bilo koga da puca na hrvatske policajce u obavljanju svog posla. 

A jasno, jasno, ako si u službenoj odori i imaš vatreno oružje, pa onda uđeš u BiH pola metra i odmah se vratiš, onda si agresor i meta za likvidaciju šoroševcima i njihovim plaćenicima, no ako si kojim slučajem prerušen u civila, nemaš nikakve dokumente, tvrdiš da si maloljetnik i imaš samo hladno oružje, onda ti BIH mora osigurati besplatni smještaj, hranu, vodu, zdravstveno, mirovinsko, školovanje, pravnu pomoć i besplatni internet, a još ti daju i šoroševskog govnara da po internetu vrši propagandu kako si maloljetni doktor/inženjer koji bježi od rata u Siriji.

Nisi odgovorio o Šorošu, kako ovih dana plaća deda Šoroš? Nije te bilo tri mjeseca, dedi Šorošu je trebao svaki cent da može na dnevnoj osnovi divljati po svjetskim burzama sad kad idu gore dolje. Kako je sad, sve po starom?

• Like 1

Postoji mogućnost da su migranti negdje na svom putu dobili neku jaču inekciju za imunitet.za migrante zna se higijena im je nikakva,a još se kod njih nije pojavilo ozbiljnijih slučajeva covid-19.pa na ma se non stop ponavlja da se čuvamo bolesti,maske,rukavice,odstojanje,perite ruke redovno.ako nas ne ubije virus ubiće nas kemikalije kojima se sve živo pršće u pekarama,marketima,po rukama.WHO je izdao:za ovaj period pojačati obroke sa malo varikine.

6 hours ago, toby said:

Kakav sad policijski službenik, ti si vapio na bilo koga da puca na hrvatske policajce u obavljanju svog posla. 

A jasno, jasno, ako si u službenoj odori i imaš vatreno oružje, pa onda uđeš u BiH pola metra i odmah se vratiš, onda si agresor i meta za likvidaciju šoroševcima i njihovim plaćenicima, no ako si kojim slučajem prerušen u civila, nemaš nikakve dokumente, tvrdiš da si maloljetnik i imaš samo hladno oružje, onda ti BIH mora osigurati besplatni smještaj, hranu, vodu, zdravstveno, mirovinsko, školovanje, pravnu pomoć i besplatni internet, a još ti daju i šoroševskog govnara da po internetu vrši propagandu kako si maloljetni doktor/inženjer koji bježi od rata u Siriji.

Nisi odgovorio o Šorošu, kako ovih dana plaća deda Šoroš? Nije te bilo tri mjeseca, dedi Šorošu je trebao svaki cent da može na dnevnoj osnovi divljati po svjetskim burzama sad kad idu gore dolje. Kako je sad, sve po starom?

Nisam. Eto ako sam se pogrešno izrazio molim za oprost. A niisam ni vidio o Sorošu pitanje. Zar misliš da bih po zadatku bio besplatno? Normalno da sam čekao da se berza stabilizira i da se nastavi sa redovnim isplatama. 

• Dislike 1

Grunfe, i meni to nije jasno, mi u kucama, ne smijem napustiti grad a ilegalcima nikad bolje nije bilo, neometano po sumama i gorama, frend iz Gorskog Kotara kaze da ih nikad vise nije bilo nego od pocetka korone, cak i za vrijeme one velike hladnoce i snijega su prolazili. U Hr se vise niti ne spominju a pune ih sume, kako to? koji je tu interes i scenario ove vlasti ?.Stvari ce puknuti kad tad, ovo pomalo nema vise smisla, dugorocno ni jedna drzava na ovim prostorima ovavku blokadu nemoze prezivjeti, 2--3 mjeseca max a onda raspad sistema, drzava ce bankrotirati, divljacko zaduzivanje sigurno nije nikakvo rjesenje, mislim da bi bilo pametno imati kakvo oruzje u kuci jer ovo sve ne mirise na dobro.

• Like 1

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona tokom vikenda su sankcionisali 29 građana koji su se kretali za vrijeme trajanja policijskog sata.

Pa ko je sad ovdje lud? Očito mi. Stoka hoda kako hoće i niko ih ne pita ništa a Policija trenira strogoću na nama. Ima da stavim ruksak na leđa nabijem kapu i da šetam a ako me Policija zaustavi praviću se da sam migrant. OVO JE SVE SKUPA VAN PAMETI

• Like 2
  • Haha 1

"Razlog za kašnjenje su stroga pravila i standardi EU koja su morala biti ispoštovana."Ja sam čitavo vrijeme mislio da su standardi EU žica,pucanje,premlaćivanje itd(u medjuvremenu se praviš blesav) no očito sam bio u zabludi:)Malta je recimo odlučila da više neće ni prihvatati,niti spašavati klošare,dok naši vlastodršci opet prakticiraju retardirani merhametluk na štetu svojih gradjana.Sad je kao problem riješen,a klošari će naravno konstanto dolaziti...Jedva čekam nove Šuhretove ideje:)

• Like 1
On 14. 04. 2020. at 16:08, sk64 said:

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona tokom vikenda su sankcionisali 29 građana koji su se kretali za vrijeme trajanja policijskog sata.

Pa ko je sad ovdje lud? Očito mi. Stoka hoda kako hoće i niko ih ne pita ništa a Policija trenira strogoću na nama. Ima da stavim ruksak na leđa nabijem kapu i da šetam a ako me Policija zaustavi praviću se da sam migrant. OVO JE SVE SKUPA VAN PAMETI

Bravo za policiju. 

• Dislike 1
  • Confused 1

Boga mi fino sredise migrantima naselje na Lipi   i tako kod nas ce svi migranti iz cijele drzave biti deportovani i trpani u kamp i mirna Bosna jos jedna  od podvala na koju su nasi politicari sa kantona i opcine Bihac zajedno sa Sukijem opet suknuli narod posteno.

I tako ce lijepo kamp biti prosirivan svako malo i na jednom mjestu ce mo imati 20 do 30 hiljada ljudi koji ce zagadjivati prirodu lutati po nasim sumama okolnim selima nacionalnom parku u nadi da ce preci granicu bice tu sumskih pozara kao u prici smeca na sve strane .

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...