Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3488

• rucica1

1380

• Barba

1221

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-su-osobe-iz-kameruna-prebacivane-u-bih-za-hiljade-eura-pod-krinkom-vjerskog-turizma/200616022

"U optužnici se navodi, da su optuženi krijumčarenim migrantima, pribavili vize u diplomatskom predstavništvu BiH u Egiptu, pod krinkom namjere posjete BiH radi vjerskog turizma, da bi po dolasku u BiH, organizirali smještaj ilegalnih migranata na području Konjica, te pokušali organizirati njihov odlazak iz BiH kopnenim i zračnim putem, uručivši im putne isprave Francuske i Italije, koje su glasile na druge osobe.

U ovoj namjeri, većina ilegalnih migranata je otkrivena i spriječena prilikom pokušaja odlaska iz BiH, koncem mjeseca januara ove godine."

Edited by Grunf
prije 10 minuta, gargamel said:

Jel oni nelegalni govedari smiju prodavat maramice po ulicama bez izdavanja računa?  Pošto su inspekcije vrlo revne kada treba našeg čovjeka odrapit i pritegnit. 

po zakonu ne smiju, bilo kakva ulicna prodaja bez dozvole je ilegalna kao i njihovo postojanje sto je ilegalno (mislim na migrante ove ilegalne iako nema legalnih)

prije 12 minuta, hasim said:

po zakonu ne smiju, bilo kakva ulicna prodaja bez dozvole je ilegalna kao i njihovo postojanje sto je ilegalno (mislim na migrante ove ilegalne iako nema legalnih)

Znači za njih zakon nikako ne vrijedi.   Mogu bez problema počet ubijat jer znaju da im neće niko ništa. 

prije 14 sati, Venom said:

Pa sta rade ovi ljudi. Kradu i kolju ovce u krajinametalu a mi ništa. Pa još malo pa ćemo umjesto reakcije snimati otmice ljudi

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=359355018379694&id=100029155969945

Ovako će uskoro i Bišćane da vode.  Za uši i van iz kuće! 

• Like 2
1 hour ago, Grunf said:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-su-osobe-iz-kameruna-prebacivane-u-bih-za-hiljade-eura-pod-krinkom-vjerskog-turizma/200616022

"U optužnici se navodi, da su optuženi krijumčarenim migrantima, pribavili vize u diplomatskom predstavništvu BiH u Egiptu, pod krinkom namjere posjete BiH radi vjerskog turizma, da bi po dolasku u BiH, organizirali smještaj ilegalnih migranata na području Konjica, te pokušali organizirati njihov odlazak iz BiH kopnenim i zračnim putem, uručivši im putne isprave Francuske i Italije, koje su glasile na druge osobe.

U ovoj namjeri, većina ilegalnih migranata je otkrivena i spriječena prilikom pokušaja odlaska iz BiH, koncem mjeseca januara ove godine."

Govorila sam ja da avionima slijecu (sto u Srbiji ali i BiH). Dok je bivsi ministar vanjskih poslova - gospon Zvizdic po svijetu zvizduko - diplomati mu po svijetu "vanjske poslove" za svoj dzep odradjuju.>:(

35 minutes ago, gargamel said:

Znači za njih zakon nikako ne vrijedi.   Mogu bez problema počet ubijat jer znaju da im neće niko ništa. 

Ovako će uskoro i Bišćane da vode.  Za uši i van iz kuće! 

Pa bio je video snimak (reportaza) sa Lezbosa gdje covjek, koji se stocarstvom bavi i od toga zivi ,haman pa place. Od stada sa stotoinu ovaca spao na pedeset.Jos kaze kad ih je jednom prilikom primjetio poceli su bjezati i posto nisu ovcu mogli ponijeti odrezali su joj zivoj but i pobjegli.

• Like 1

Ako je ovo tacno znaci dva kriminalna djela dnevno u Velikoj Kladusi. Ni puno veci gradovi se ne bi mogli pohvaliti tim izvjestajima. Zanimljiv broj provala u kuce:

http://www.uskinfo.ba/vijest/policijska-stanica-vkladusa-u-maju-evidentirala-59-slucajeva-u-kojima-su-ucestvovali-migranti/76758?fbclid=IwAR0n1nYcO3pGqnMDqF6cG-6SkkvfUkVvS_YZySbFuMRrhRwtU69YzyIMzBw

• Sad 1

ima li ovdje iko ko radi za IOM? jel istina da su svi zaposleni u IOM-u na crno? primaju novac na ruke, plate u hiljadama, država ne vidi marke poreza ni doprinosa, a isti ti zaposleni se vode na birou kao nezaposleni i imaju od toga zdravstveno osiguranje? ako je to istina onda mi uopšte nemamo drzavu...

41 minutes ago, ovajonaj said:

ima li ovdje iko ko radi za IOM? jel istina da su svi zaposleni u IOM-u na crno? primaju novac na ruke, plate u hiljadama, država ne vidi marke poreza ni doprinosa, a isti ti zaposleni se vode na birou kao nezaposleni i imaju od toga zdravstveno osiguranje? ako je to istina onda mi uopšte nemamo drzavu...

Ne radim za IOM ali istina je. Ni ona ni druge međunarodne organizacije ne plaćaju dadžbine

2 hours ago, ovajonaj said:

Ja ne znam na koji nacin su placeni ali sam cuo od dva radnika u jednom od tih centara da imaju redovno platu, a ovamo u novinama te pomocnike nazivaju volonterima!

• Dislike 1

U tim organizacijama same interesdzija.Spominjao sam ovdje i ove prosvjetne jaslari primaju platu od države a angažirane u ovim krim organizacijama vodaju djecu migosa mjesecno primaju oko 1000 eura.Hajd što to rade al briga ih za domaću djecu kao da su šugava.

• Thanks 1
3 hours ago, ovajonaj said:

2 hours ago, 1260 said:

Ne radim za IOM ali istina je. Ni ona ni druge međunarodne organizacije ne plaćaju dadžbine

Nije to istina. IOM je organizacija, a ne firma, pa je i zakonom regulisano kako i na koji način oni mogu isplaćivati naknadu za rad uposlenima, ili volonterima kako god ih nazivali. A to je da im isplate na račun BRUTO platu, a ne neto, od čega radnik ako se ne varam 10% odvaja za zdravstveno i još neke naknade koje plaća direktno državi. Samim time što se ne plaćaju doprinosi, ne mogu se ni voditi kao zaposleni, u prevodu - nešto slično Ugovoru o djelu koji se potpiše na 6 mjeseci, 10% se plaća porez državi, ostatak radnik uzima sebi, ali nema obračunat radni staž. Tako da, ako neko u IOM-u ima bruto platu 2000 maraka, 200+ ide na razne namete i zdravstveno. 

• Dislike 1
5 minutes ago, Haldir said:

Nije to istina. IOM je organizacija, a ne firma, pa je i zakonom regulisano kako i na koji način oni mogu isplaćivati naknadu za rad uposlenima, ili volonterima kako god ih nazivali. A to je da im isplate na račun BRUTO platu, a ne neto, od čega radnik ako se ne varam 10% odvaja za zdravstveno i još neke naknade koje plaća direktno državi. Samim time što se ne plaćaju doprinosi, ne mogu se ni voditi kao zaposleni, u prevodu - nešto slično Ugovoru o djelu koji se potpiše na 6 mjeseci, 10% se plaća porez državi, ostatak radnik uzima sebi, ali nema obračunat radni staž. Tako da, ako neko u IOM-u ima bruto platu 2000 maraka, 200+ ide na razne namete i zdravstveno. 

Može biti da je on to uračunao, ali radnici na dobrovoljnoj bazi sebi uplaćuju. Ukoliko ne žele uzimaju sve sebi

@toby ne znam. Ja znam čovjeka od nekih 55 godina koji radi za neku od tih organizacija. On je onaj tegleći, preko čijih se leđa sve odvija, od mikljanja kreveta, hrane itd do bukvalno čišćenja govana za tim ološem. 55 godina ima i u 55-toj godini prvi posao u životu. Ne znam šta bih mu rekao. Nije kriv on nego društvo u globalu. Da živimo u nekoj normalnoj državi gdje se poštuje osnovno pravo čovjeka, pravo na rad i život dostojan čovjeka nazvao bih ga svakakvim epitetima baš kao i ti. U ovom slučaju ga jako žalim i suosjećam se s njim jer se morao dovesti u tu situaciju.

Edited by Grunf
  • Like 1

Kako glupog bošnju IOM jebe dovoljno je reći da na svim glavnim pozicijama u USK su srbi iz rs. Znači uvaliti su nam migranti i doveli su nam četnike da šefuju ovima našima što rade. Pa nađite ako postoji izjava Petera i IOM-a u posljednje dvije godine,a da trazi kamp u rs. Nema,jer nema potrebe tražit kad imaš glupe bošnje koji bi za 100 eura mater prodali 

• Like 6
2 hours ago, Haldir said:

Po kojem slovu zakona ? Ako domace firme ne mogu zaposljavati po ugovoru o djelu , kako oni mogu ? A isplata bruto plate na racun , sta bi znacila ? Nisu prijavljeni, ne placaju doprinose, , prakticno rad na crno. svi se oni vode kao volonteri ,  sto bi znacilo da rade  bez novcane naknade. isto je i u CK.

• Like 2

Problem migrantske krize na USK se može tako jednostavno riješiti, to je tako prosto da ja mislim da prostije ne može biti. Pokupiti sve migrante i podjeliti ih i poslati u dva pravca, jedan prema Bosanskoj Otoci a drugi prema Ključu. Vratiti ih preko entitetske granice u RS od kud su došli. Za nas na USK je to dovoljno i na druge se ne treba obazirati. Dodika i RS treba tući njihovim oružjem. Onog momenta kad zaigra mečka ispred njihovih vrata i u njihovoj avliji, zatvorit će granicu sa Srbijom.

@Haldir  da te i ja ne citiram. Koji zakon to kaže. Ne lupaj gluposti. Zakon u BiH ne razaznaje takav oblik ugovora. Ne na taj način kako ti tvrdiš. 

• Like 3
  • Thanks 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...