Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3504

• rucica1

1402

• Barba

1225

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

26 minutes ago, Haldir said:

IOM se može protiviti čemu hoće. Država kad nešto zabrani tu je kraj priče. I to nema nikakve veze sa tim što se migrant vrati sa Lipe u Bihać. Državi da IOM nije potreban, ta bi organizacija davno pokupila prnje i vratila se odakle je došla.

Pa nama je lakše dati zemlju i zgradu da IOM plaća troškove, nego da to radimo mi na istočnoj granici zapošljavanjem novih graničnih pplicajaca.

I ne trebaš ti meni objašnjavati ništa više. Da ima elemenata kršenja zakona, Sarajevo bi se već naplatilo.

Debelo grijesis stari moj, prvo govorim o Biri - ne o Lipi, Lipa je druga prica. Drugo, IOM-u je potrebna ovakva BiH (u rasulu,korupciji itd) kao i Srbija vise nego sto je BiH potreban IOM

Edited by Grunf
2 hours ago, Haldir said:

Sasvim je logično da bi bilo više provala, pljački, prosjačenja. IOM regulira sigurnost u Bihaću i niko drugi osim njih.

jadna ta sigurnost koju IOM bude osiguravo.

Sigurnost mora biti u strani drzave a ne IOM.

Svakako da su njima migranti preci od lokalnog stanovnistva, jer da nema migranata nebi ni oni imali posla!

27 minutes ago, Haldir said:

IOM se može protiviti čemu hoće. Država kad nešto zabrani tu je kraj priče. I to nema nikakve veze sa tim što se migrant vrati sa Lipe u Bihać. Državi da IOM nije potreban, ta bi organizacija davno pokupila prnje i vratila se odakle je došla.

Pa nama je lakše dati zemlju i zgradu da IOM plaća troškove, nego da to radimo mi na istočnoj granici zapošljavanjem novih graničnih pplicajaca.

I ne trebaš ti meni objašnjavati ništa više. Da ima elemenata kršenja zakona, Sarajevo bi se već naplatilo.

IOM dobija novac iz raznih fondova i zato ih i drze ovdje. BIH nema resurse da placa nista, zato i dozvoljavaju IOM toliko. 

Takva bahatost i arogantnost koju onaj Peter prosipa malo koja zapadna drzava bi tolerisala.

• Like 2
  • Dislike 1

@hatinac|  rasprava o IOM se odnosi na rad na crno zaposlenih u toj organizaciji. Ja sam stavio argumente za svoje tvrdnje a koliko vidim haldir nije. IOM nije humanitarna organizacija vec organizacija koja upravlja migracijama. Njen zadatak je da upravlja (legalnim) migracijama kao i da stiti migrante u procesu migracije. Sljedeci zadatak je da pomaze zemljama u sprijecavanju ilegalnih migracija (bar tako pise na njihovoj oficijelnoj stranici) kako bi ujedno sprijecili i trgovinu i krijumcarenje ljudi. Ali ovi u BiH rade suprotno od toga

28 minutes ago, Lidjo said:

IOM dobija novac iz raznih fondova i zato ih i drze ovdje. BIH nema resurse da placa nista, zato i dozvoljavaju IOM toliko. 

Takva bahatost i arogantnost koju onaj Peter prosipa malo koja zapadna drzava bi tolerisala.

Pa zato kazem da IOM treba BiH kao i Srbiju zbog opceg haosa koji vlada unutar zemlje, jer u suprotnom nema sta traziti a ako nema sta traziti nema ni novca iz tih raznih fondova. To je tako kristalno jasno

Edited by Grunf
  • Like 1
54 minutes ago, Haldir said:

Nama ne trebaju ilegalni migranti, kriminalci, hajduci, primitivci. Oni dolaze iz Grcke koja je u Eu i hoce u Eu jer ih je zvala Merkelica. Treba sve zatvoriti kampove , pa nam ne treba ni IOM , a neka ih otvaraju gdje hoce onda. Ove ili sve natjerati preko jedne ili preko druge granice i kraj price. 

• Like 1
6 minutes ago, hatinac| said:

@Grunf mislim da je tema aposlvirana.

Tema se vuce trecu godinu i u trendu je jos uvijek i vjerojatno i narednih godina osim ukoliko ne mislis na IOM. Ne razumijem paralelu migrantske krize i desnice ? Mislio si na odnos kao npr. u Madjarskoj? Ako da, bojim se da bosnjacka desnica bi vise odmogla nego pomogla jer smatram da kod bosnjaka (za razliku od ostatka Evrope) desnica bi podrzala migracije, cak je i podrzava i to do te mjere da bi radje nastanila militantnije i radikalnije islamiste unutar BiH a protjerala ostatak bosnjaka. Drzim da je velika razlika izmedju bosnjacke desnice i desnice od ostatka Evrope.

Meanwhile:

https://www.krajina.ba/pozar-kod-stadiona-jedinstva-u-bihacu/?fbclid=IwAR3NWuHKii1XJXmJIVqWTeW8vijKA8h0DwDVtBiUZxb26kGnHawSIk2nh9s

Edited by Grunf
6 minutes ago, hatinac| said:

@Grunf  ne znam o kakvoj desnici pricas. Ako ti je Scepo izvor, ona je to tuga. Meni se Konakovic neskriveno dopada, do sada, ima mana ali ZELIM da se nadam da je otklon od propale politike Izetbegovica i SDA. Treba ga natjerati da se ocituje o migrantima... 

Za mene desnica je onaj, ko se nece bojati imati svoj stav, ko se nece bojati povuci crvenu liniju. Zdrava desnica je spremna ja radikalne poteze. Nece cekati saglasnost ostalih naroda, vec deportirati migrante i zaustaviti dotok u Bihac. Vrlo jasno.

Komsija :) kakav scepo kakvi bakraci...ja sam totalno apoliticna osoba. Mene politika ne zanima ni najmanje. Ti si pomenuo bosnjacku desnicu na migrantskoj temi i samo sam te pitao u kom kotekstu je pominjes tj da li smatras da bi bosnjacka desnica pomogla rjesenju migrantske krize kod nas u Bihacu pa makar to i bili krajnje ekstremni i radikalni potezi? Moje misljenje je da ne bi. Sad vidim ostatak posta...izvini. Za mene bosnjak koji bi prognao migrante ili koji bi pokusao to uraditi nije desnicar nego veliki antifasista

Edited by Grunf
  • Like 1
4 minutes ago, hatinac| said:

@Grunf pricamo o slicnoj stvari kroz drugacije termine. Sto se Scepe tice, ne mogu vjerovati da ima ljudi koji mu malo vjeruju. Ta nemakva moja desnica bi zastupila Krajinu i interese ovih ljudi. Krajina je izgubljena u silnoj bezlicnosti ljudi koji su na funckijama(nisu oni vlast nikakva). ...al ne da nemamo nikog, nego ama bas nikog.

Krajina je nazalost, kroz cijelu svoju historiju bila izgubljena. Mislim da je jedina svijetla tacka bio rahmetli Irfan Ljubijankic. Steta

• Like 1

Briselski pederi bi morali konačno odlučit šta žele.   Ako ove ilegalce hoće Italija,  Njemačka, Francuska itd.  neka im otvore granice i kako bi izreka rekla biće mirna Bosna,  doslovce.  Ako ih ne žele, neka zatvore grčko tursku granicu sa modelom zaštite granice koje su praktikovale SSSR i SFRJ.   Kakva je ovo svinjarija nastala čudo jedno

• Like 1
6 minutes ago, Hysteria said:

Pa to je Dragan Lukač neki dan izjavio da ih stotine svaki dan proslijede u FBiH a onda ova srpska nejač po FBiH kuka kako FBiH pokušava na taj način da ih protjera sa njihovih ognjišta 

Dakle, Dragan Lukac protjeruje srpsku nejac a ne Suhret :D

21 minutes ago, Yo-Ye said:

kaže suhret da biscanin dragan lukac prebacuje migrante u bihac :)

Dragan Lukac je zapravo biscanin. Koliko se sjecam price, bio je cak na pocetku rata na nasoj strani kao snajperista u bos.krupi, onda je zasrao jer je ubio nekog u Bihacu pa se bojao osvete i prebace ga na drugu stranu tako da je ostao u VRS, e sad koliko i sta je tacno od tog nemam pojma a ukoliko je sve tacno onda ga mozemo nazvati najobicnijim placenikom kojem nije bitna ni BiH ni RS ni Srbin ni Bosnjak nego novac.

Edited by Grunf
  • Like 1

Gargamel, zar ti stvarno mislis da Eu moze ista rijesiti, zadnje sto sam cuo da ce poslati nadzor na granicu da vide da li Hr stvarno mlati ovaj ološ ili ne, ukoliko Eu kaze da Hr primjenjuje silu u zasititi granica?!!! treba samo koridor od jedno 1 km sirine do Slovenije, a Slovenci isto tako prema Austriji, policija po cijeloj sirini koridora samo paziti da olos ne skrece s koridora i sve to doslovce gurati prema Austriji i Njemackoj pa nek si hebu mater  s njima.

• Like 2
1 hour ago, Sadik said:

Nama ne trebaju ilegalni migranti, kriminalci, hajduci, primitivci. Oni dolaze iz Grcke koja je u Eu i hoce u Eu jer ih je zvala Merkelica. Treba sve zatvoriti kampove , pa nam ne treba ni IOM , a neka ih otvaraju gdje hoce onda. Ove ili sve natjerati preko jedne ili preko druge granice i kraj price. 

Zasto Grcka vlada suti a narod na Lezbosu vapi za pomoci.                                                                                                                                                                                                                  

Prije ove invazije ilegalaca, u Evropi tema broj jedan bila je Grcka i njen bankrot.Zemlja koja je takodje puna korupcije, zaduzena od korijena.Kad je ova invazija ilegalaca pocela od jednom su u Evropi (a i grcki politicari) prestali o dugovima i korupciji pricati. Sve to smrdi na njihov dil.

• Like 2
prije 52 minuta, Rijecanin said:

Gargamel, zar ti stvarno mislis da Eu moze ista rijesiti, zadnje sto sam cuo da ce poslati nadzor na granicu da vide da li Hr stvarno mlati ovaj ološ ili ne, ukoliko Eu kaze da Hr primjenjuje silu u zasititi granica?!!! treba samo koridor od jedno 1 km sirine do Slovenije, a Slovenci isto tako prema Austriji, policija po cijeloj sirini koridora samo paziti da olos ne skrece s koridora i sve to doslovce gurati prema Austriji i Njemackoj pa nek si hebu mater  s njima.

Ja to isto kažem.  Napravit im siguran prolaz do Merkelice. 

31 minutes ago, 1260 said:

@Grunf da nisu bakšaišani i hatinčani zaratili ili da nisu bakšaiški migranti i hatinački migranti zaratili, kada specijalna policija stoji na raskrsnici kod bakšaiškog mosta :D

Patrole na ripačkom klancu, te po jedna na mostu u Ripču, Prekounju, Bakšaišu i Vrkašiću koje bi zaustavljale i prikupljale migrante te jedna ili dvije koje bi ih pratile do Lipe bi smanjile kretanje migica za bar 50%

• Like 1

@Real skočio si na mene zbog teme o korona virusu u kojoj si se izblamirao. Hahahsh...Sad ovdje izvrces moje rijeci. Ti si paranoidni shizofrenik i opet si preskocio terapiju. Da si pametan i da citas sa razumjevanjem znao bi sta sam napisao. I zadnji citat se odnosio na haldira koji je rekao kako to da je vec toliko kuća provaljeno a niko nikog nije upucao na sto sam mu odgovorio zato sto su kuce koje su provaljene trenutno prazne jer su vlasnici vani ili su u pitanju vikendice. Ako mislis da meni nije stalo jer me boli q. zbog toga onda grijesis. Za novu godinu moja vikendica je provaljena i spaljena. E a ja sam tu ulozio kredit koji otplacivam jos par godina. Ali briga tebe, ti si se izvukao, krevet na neuro i terapija svaki dan. Nego konacno ti dali sifru od wifi kad te nije dugo bilo ovdje?

• Like 1
  • Haha 1

Neka sam djubre ali lajkam svaki migrantski incident u RSu, sa zeljom da ih bude sto vise. Mozda danas-sutra nadleznost vojske postane cuvanje granice, ili policija Federacije mogne preci entitetsku liniju bez da je to objava rata il sta ja znam, mozda prestanemo govoriti da vojska nece na granicu jer to nije interes Srbije, da citiram tamosnjeg gospodara zivota i smrti Dodu. 

A ovog retarda sto je koristio pistolj ako upute za Bihac, a ne u Delijas gdje ce cekati deportaciju, sutra bih pokupio tri autobusa iz Bihaca i istovario na prvi kvadratni kilometar teritorije RSa. 
Po principu sto Pakistanaca za jednog Alzirca.

Edited by Pavarotti
  • Like 3

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...