Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Čitam vijesti od petka i bum zapara mi oči izjava migrantskog gradonačelnika Fazlića.

S druge strane, gradonačelnik Bihaća, Šuhret Fazlić, ne zagovara zatvaranje Bire. Poziva na dogovor svih partnera kako bi se dalje ulagalo u kapacitete tog centra. Ali neće dopustiti kaže ponovo veliki broj migranata i izbjeglica bez brige i smještaja na ulicama grada.

http://ba.n1info.com/Vijesti/a435755/Kritike-na-racun-vlasti-USK-u-vezi-migranata-premijer-odgovorio.html

Izjava našeg debilnog Šukija objašnjava njegovu šutnju i mlitavo ponašanje oko Bire. Čovjek je nama građanima koji su ga izabrali poručio da je protiv zatvaranja i čak više on je za širenje. Ovu izjavu treba polijepit po čitavom gradu na dan izbora pa neka ga narod nagradi

• Like 4
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3312

• rucica1

1245

• Barba

1161

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

Just now, sk64 said:

Ale moj glas odmah imaš👍👍👍👍

Zašto ne? Vjerovatno i od mene, jer Ale proživljava isto što i mi. Ne gledajući samo na migrantsku krizu mislim da puno više može učiniti na promociji grada od bilo kojeg gradskog političara

Ako guglas znacenje imena stranice 'Haraga', izadje ti clanak na Wikipediji:

https://en.wikipedia.org/wiki/Harraga

The term Harraga literally means “to burn” alluding to the migrants practice of burning their Identity papers and personal documents in order to prevent identification by authorities in Europe.

Znaci definisan tip kriminalaca nam dolazi u drzavu, ocito sa zadatkom da izazivaju haos, strah, nemir, a sve to uz logisticku podrsku domacih zohara tipa Haldira, Zemire, Suhreta, pa i samog vrha drzave pod pokroviteljstvom Bakira, SDA i Islamske zajednice.

Ali nicija nije do zore, pa nece ni vasa, vjerujte mi..

• Like 4
14 minutes ago, Mofo said:

Ako guglas znacenje imena stranice 'Haraga', izadje ti clanak na Wikipediji:

https://en.wikipedia.org/wiki/Harraga

The term Harraga literally means “to burn” alluding to the migrants practice of burning their Identity papers and personal documents in order to prevent identification by authorities in Europe.

Znaci definisan tip kriminalaca nam dolazi u drzavu, ocito sa zadatkom da izazivaju haos, strah, nemir, a sve to uz logisticku podrsku domacih zohara tipa Haldira, Zemire, Suhreta, pa i samog vrha drzave pod pokroviteljstvom Bakira, SDA i Islamske zajednice.

Ali nicija nije do zore, pa nece ni vasa, vjerujte mi..

A ujedno mogu biti i oni koji spaljuju naše kuće

Dalje:

https://avaz.ba/vijesti/bih/572305/pakistan-osudenike-na-dugogodisnje-robije-upucuje-na-migrantske-rute?fbclid=IwAR31KwICUUQGFLbeF_1AgSiZu-OVjeEP7QCdAYqvifQL7sJxj8UIVQe4T5k

Edited by Grunf
  • Like 1
8 minutes ago, nelexxx said:

Vidis, sad citam istu vijest i kontam o tom. Mene zanima jedna stvar da li "skidanje" migranata sa Centrotransovih buseva ima pravnog osnova? Odnosno da li je Zakonski regulisano i legalno? Ako jeste onda se može firmi pisati kazna svaki put a samom vozaču krivična prijava za krijumčarenje ljudima, jer ako jedan taksista moze biti uhapšen i to ne od naseg MUP-a USK zašto bi drugačija situacija bila sa Centrotransom ili bilo s kim drugim? Nadam se da ovo čitaju i ljudi koji mogu ovo protumačiti ali i oni koji mogu djelovati na taj način. Kriminalu se mora stati u kraj

• Like 1
prije 3 sati, Grunf said:

Vidis, sad citam istu vijest i kontam o tom. Mene zanima jedna stvar da li "skidanje" migranata sa Centrotransovih buseva ima pravnog osnova? Odnosno da li je Zakonski regulisano i legalno? Ako jeste onda se može firmi pisati kazna svaki put a samom vozaču krivična prijava za krijumčarenje ljudima, jer ako jedan taksista moze biti uhapšen i to ne od naseg MUP-a USK zašto bi drugačija situacija bila sa Centrotransom ili bilo s kim drugim? Nadam se da ovo čitaju i ljudi koji mogu ovo protumačiti ali i oni koji mogu djelovati na taj način. Kriminalu se mora stati u kraj

Zakonski je dovoljno privremeno oduzeti vozilo zbog, recimo, anonimne dojave o švercu ljudi, droge i oružja, lijepo ga detaljno pregledati, možda i rastaviti i ako nema ničega, onda ga vratiti. Naravno, obzirom na nedostatak osoblja, pretraga može potrajati koji dan. I tako svaki put. B|

• Like 1

Osnovni problem je da je došla zabrana Policiji da kozojebe vraća na Lipu. Politika je odradila i ovo je sve šuplja priča. I dalje mislim DA JE OVAJ GRAD I DRŽAVA JEDNA OBIČNA SPRDNJA

• Like 2

jedva cekam izbore generalno jer vjerujem da ce bilo ko osim SDA uraditi kako treba posao, ako opet pobijedi SDA onda smo svi koji smo ostali u ovoj drzavi obicni idioti...

• Like 1
9 hours ago, sk64 said:

Osnovni problem je da je došla zabrana Policiji da kozojebe vraća na Lipu. Politika je odradila i ovo je sve šuplja priča. I dalje mislim DA JE OVAJ GRAD I DRŽAVA JEDNA OBIČNA SPRDNJA

Krajnje je vrijeme da nadleznici US kantona i opcina zauzmu cvrst i ozbiljan stav s kojim, IOM-u i ovom Satleru, trebaju pokazati  da oni nisu vladari ili vlasnici nase zemlje, nego narod koji ih je izabra - kako bi prava, interse i sigurnost gradjana zastupali. Pa oni su dosli u nasu zemlju (US kanton) naredbe davati a ne pomagati.Dzaba im njihova pomoc - to vis nije pomoc nego ucijenjivanje na stetu (koja je daleko veca) gradjana koji su za tu zemlju krv prolili. Ovi nadleznici EU u zemljama EU-nije, radi njihove nesposobnosti da zatvore granice EU (Grcka, Italija) i da pridosle ilegalce iz ne zaracenih zemlja u njihove zemlje vracaju,su  izgubili povjerenje i  respekt mnogih njihovih clanica. Niko ih vise ozbiljno ne shvata samo nasi . Cim vide stembilj EU ili IOM umjesto da pokazu zube  oni se poklope i ovi to normalno na licemjerski nacin koriste. O (ne) sposobnosti "elite" u Sarajevu da i ne govorimo (oni bi izgleda i mater svoju prodali). Sarajlije ( a i Tuzla ) sad kad su i kod njih poceli po ulicama i hausterima s*ati i p*sati, pocele kukati a kad su trebali (prije dvije godine) Bihac u protestima podrzati, oni (mnogi) su nas jos prozivali a neki cak i ismijavali. Vrijeme je da se sva drustva i organizacije  pa i sindikati (sirom zemlje) udruze i centrane proteste organiziraju.Dok god narod u kucama sjedi i trpi Satler i njemu slicni ce i dalje pritisak i razne prijetnje na nadlezne BiH praviti. Narod je ogledalo jedne zemlje i samo on ovom moze u kraj stati ( ako samo suti i trpi ima da ga svi taru - pocevsi od domacih politicara pa nadalje ... ) . 

• Like 1

Jednostavno ovo više nema smisla !!! Toliki novci su bačeni u vjetar što se tiče Lipe. Ja sam odmah rekao i prije nego što se počelo raditi na Lipi da je to samo pranje novca i ništa više. 

Edited by Grunf
  • Like 2

Koji cirkus od policije. U mjesec dana uhvatili pet a svakodnevno ih pedeset udje al eto da se vidi kako i oni ponesto rade. U mjesec dana uhvate pet ilegalaca a svkodnevno ih pedeset udje. Radoncic ministar siggurnosti  to sve vidi al ko zaliven suti. Nego ako ih nisu u Srbiju vratili znaci nisu ih sprijecili nego su ih uhvatili i kao obicno ce biti u federaciju to jest u US kanton proslijedjeni. To nije ganicna policija BiH nego poslusnici Dodika i Vucica. 

AKCIJA GRANIČNE POLICIJE Spriječeno krijumčarenje migranata u Zvorniku

Spriječeno krijumčarenje migranata u ZvornikuFoto: GP BiH
Pripadnici Jedinice granične policije Zvornik, 27. maja iza ponoći, spriječili su krijumčarenje pet osoba afroazijskog porijekla.
Krijumčarenje je otkriveno tokom nadzora državne granice na lokalitetu Pilica na području općine Zvornik. 

Prilikom zaustavljanja vozila Subaru, njemačkih tablica, u kojem su se nalazili ilegalni migranti, vozač i migranti su izašli iz vozila i udaljili se u pravcu naselja Pilica, gdje su ih stigli policijski službenici ove jedinice i pripadnici specijalnog tima GPBiH angažirani na sprečavanju ilegalnih migracija na ovom području.

Pet ilegalnih migranata je privedeno u službene prostorije JGP Zvornik radi davanja izjava u svojstvu svjedoka. U vezu sa ovim krijumčarenjem dovodi se vozač, bh. državljanin, koji je uspio pobjeći, i za njim se intenzivno traga. 

Zbog postojanja osnova sumnje da je počinjeno krivično djelo krijumčarenje osoba, o događaju je obaviješten tužilac Tužilaštva BiH koji je naložio daljnje poduzimanje mjera i radnji u vezi sa navedenim krijumčarenjem. Pripadnici Granične policije BiH nastavljaju raditi na ovom slučaju.

Edited by rucica1

Samo nikako da shvatim naš narod. Gledam na FB komentare u vezi kanditature ALENA ISLAMOVIĆA. Znači imamo sad gradonacelnika koji ne radi ništa u vezi migranata. Alen kaže da će nešto pokušati i odmah sve loši komentari. Pa ne može gore od Šukija. 

• Like 1
  • Dislike 2
18 minutes ago, samke43 said:

Samo nikako da shvatim naš narod. Gledam na FB komentare u vezi kanditature ALENA ISLAMOVIĆA. Znači imamo sad gradonacelnika koji ne radi ništa u vezi migranata. Alen kaže da će nešto pokušati i odmah sve loši komentari. Pa ne može gore od Šukija. 

To je ono što ja govorim za balkanoide (bošnjaci,hrvati,srbi ne bitno) svu pamet svijeta pokupili i niko od njih pametniji nije a pertli nije u stanju svezati.

42 minutes ago, samke43 said:

Alen Islamović je u ratu pobjegao iz Bihaća i sad bi da ga brani. Bio je vijećnik u opštinskom vijeću i uglavnom nije ništa govorio, a često nije ni prisustvovao sjednicama. Druga stvar on je pjevač i čitav život se bavi pjevanjem. I u tome je vrh.

Druga stvar ne može gradonačelnik bilo kojeg grada i bilo koji gradonačelnik rješiti problem  migrantske krize. To trebaju svi shvatiti. Ne može on staviti graničare i policiju na granice grada. Isto kao što ne može ni kantonalni premijer. Problem migrantske krize je na nivou Bosne i Hercegovine. Mora se zaustaviti ulaz migranata u BiH . A to može rješiti samo državna vlast. To se nikad neće desiti je imamo vlast podjeljenu na tri djela  a jednoj od ta tri djela je cilj da oni pređu iz Srbije u federaciju.

Samim tim oni dolaze u Bihać i niko ih ne može zaustvaviti. Doći će Centrotransovim autobusom, Talgom,... ako nema toga doći će pješaka. Bihać i USK je koleteralna šteta nesposobnosti državne vlasti

• Like 5

Ima li igdje ikakva informacija o Lipi? Kakvo je stanje tamo gore itd. Od kako se pojavila prijetnja Satlera u prvom mediju niko od lokalnih politicara ni iz MUP-a ne spominje je više. Sve je stalo, lapili se novci

Edited by Grunf
1 hour ago, 1260 said:

Alen Islamović je u ratu pobjegao iz Bihaća i sad bi da ga brani. Bio je vijećnik u opštinskom vijeću i uglavnom nije ništa govorio, a često nije ni prisustvovao sjednicama. Druga stvar on je pjevač i čitav život se bavi pjevanjem. I u tome je vrh.

Druga stvar ne može gradonačelnik bilo kojeg grada i bilo koji gradonačelnik rješiti problem  migrantske krize. To trebaju svi shvatiti. Ne može on staviti graničare i policiju na granice grada. Isto kao što ne može ni kantonalni premijer. Problem migrantske krize je na nivou Bosne i Hercegovine. Mora se zaustaviti ulaz migranata u BiH . A to može rješiti samo državna vlast. To se nikad neće desiti je imamo vlast podjeljenu na tri djela  a jednoj od ta tri djela je cilj da oni pređu iz Srbije u federaciju.

Samim tim oni dolaze u Bihać i niko ih ne može zaustvaviti. Doći će Centrotransovim autobusom, Talgom,... ako nema toga doći će pješaka. Bihać i USK je koleteralna šteta nesposobnosti državne vlasti

Istog sam misljenja (mislim na boldovano).

Briga me što Alen ide u politiku ali mu nikad ne bi prigovorio zbog toga što nije bio u ratu.Imao sam čast boriti se rame uz rame sa njegovim bratom Smailom - Daidžom koji je bio invalid ali se borio časno i hrabro za razliku od mnogih zdravih koji su pobjegli.Što se mene tiče jedan od najvećih heroja Bihaća i svojim učešćem je osvjetlao obraz čitavoj svojoj familiji..Pa 90 posto sadašnjih političara nije vidjelo rata.

• Like 3

Ale je za sada jedini javno i otvoreno progovorio o ovoj pošasti koja nas je pogodila i jedini se otvoreno zalaže za zaustavljanje dolaza kozojeba u naš grad. Koliko vidim nitko drugi se tako ne izjašnjava. S obzirom da je to trenutno najveći problem ovog grada, a iz kojeg proizlaze i svi ostali problemi ( smanjen turizam i trgovina, otežan prelaz granice i dr. da ne nabrajam) mislim da je on trenutno najbolji izbor, stim više jer je potpuno neopterećen financijski a i IOM- u nije "dužan" kao recimo neki, a bogami nije ni koliko znam nikoga reketario. I dalje mislim DA JE OVAJ GRAD I DRŽAVA JEDNA OBIČNA SPRDNJA

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...