Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3483

• rucica1

1375

• Barba

1219

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

prije 3 sati, Grunf said:

Biće toga sve više kazao sam ja svojim poznanicima policajcima jednog dana ima ovi migosi da igraju fudbal sa vasim glavama.Sad više nisu sigurni da se to neće dogoditi .Zakuhace se ovo do zime.To su ljubimci tzv IZ i plemena izetbegovića i još neki zeleni bandita.

• Like 4

Herausforderungen und Antwort der EU

Die Fragen des Migrationsmanagements und der Sicherheit der Außengrenzen stellen Europa vor Herausforderungen. Im Jahr 2015 wurden bis zu 1,83 Millionen illegale Grenzübertritte an den EU-Außengrenzen verzeichnet. Obwohl diese Zahl im Jahr 2018 auf 150.114 zurückging, ist die EU weiterhin bestrebt, die Kontrollen an den Außengrenzen zu verschärfenund die Bearbeitung von Asylanträgen effizienter zu gestalten.

Diese Herausforderungen haben zudem entscheidende Entwicklungen beim Grenzschutz in Gang gebracht. So wurden beispielsweise neue Instrumente und Agenturen wie das Schengener Informationssystem, das Visa-Informationssystem, die Europäische Grenz- und Küstenwache (Frontex) und ein neues Einreise- und Ausreisesystem geschaffen.

Um Personen, die ein Sicherheitsrisiko darstellen, vor ihrer Ankunft in die EU aufzuspüren, werden Reisende, die kein Visum benötigen, nun vor ihrer Einreise mit Hilfe des europäischen Reiseinformations- und Genehmigungssystems(ETIAS) überprüft. Die Kontrollen könnten bereits 2021 beginnen.

Außerdem billigten die EU-Abgeordneten Pläne, um die europäische Agentur für die Grenz- und Küstenwache bis 2027 mit einer ständigen Reserve von 10.000 Grenzbeamten auszustatten.Weitere Informationen zur Erweiterung des Schengen-Raums

-------------------------------------------------------------

IZAZOVI I ODGOVOR  EU (Po pitanju Izbjeglica i sengena)

Pitanje Migrationsmenedzmenta i sigurnost vanjskih granica postali su izazovi za Evropu. U 2015 godini zabiljezeni su do 1,83 miliona, na vanjskim prelaznim granicama EU, ilegalnih prelaza granice. Iako se ovaj broj u 2018 na 150,114 smanjio, EU se i dalje, na zaostravanju vanjskih granica i eficijentnije obradjivanje azilnih zahtjeva, zalaze. Ovaj izazov doveo je do odlucujuceg razvitka u pogonu. Tako su na primjer napravljeni novi instrumenti i agenture kao Sengenski informativni sistem,Viza-Informativni sistem, Evropska granicna i kopnena (obalna) straza (nadzor) FRONTEX i novi ulazni i izlazni sistem. 

Za osobe koje siguronosni riziko predstavljaju - da se putnicima kojima nije potrebna viza prije njihovog ulaskau EU, uz pomoc evropskih putnih informacionski  i za dozvole sistema (ETIAS) provjere (kontrolisu). Ta kontrola mogla bi vec u 2021 poceti.

Osim toga EU poslanici podrzavaju planove, da se evropska agentura za granicnu i obalsku strazu (nadzor) - (FRONTEKX) do 2027 sa 10.000 stalnih  granicnih sluzbenika u rezervi opremi.

--------------------------------------------------------

Ovom migracion menedzmentu mogla bi se i na rad IOMA i Petera optuzujuce pismo uputiti (da i u opisu njegovog rada pod hitno izmjene i dopune naprave). 

13 hours ago, robespier said:

Evo večerašnje okupljanje,neki stižu sa korza,a neki preko brda na sjelo..većina se ne vidi jer su zalegli dok se počelo slikati..svakih 50 metar druga grupa..

105899655_2731410820426717_264597682634856930_n.jpg

106007213_309380723422217_5843669845894151333_n.jpg

106237743_3017049381739362_1459856768363409738_n (1).jpg

105597848_590990361844845_4986268737617239032_n.jpg

Da su ove poljske kućice moje, ja bi napravio krug i zapalio  

• Like 2

Moj pas je rasista ! Samo migrante naganja niz ulicu al zbilja mi nije jasno od kud mu to. Napominjem da je to mali pas a ne neki veliki rasni pas čuvar. Inače je jako pitom i velika maza i nikad nikog ne napada. Ovo je zbilja interesantno jer mora biti nešto po čemu razlikuje migrante. To vec radi duze vremena al evo sad ga gledam kroz prozor kako tjera 5 migranata. Mali pas sa velikim m*dima

• Haha 2
prije 22 minuta, Grunf said:

Moj pas je rasista ! Samo migrante naganja niz ulicu al zbilja mi nije jasno od kud mu to. Napominjem da je to mali pas a ne neki veliki rasni pas čuvar. Inače je jako pitom i velika maza i nikad nikog ne napada. Ovo je zbilja interesantno jer mora biti nešto po čemu razlikuje migrante. To vec radi duze vremena al evo sad ga gledam kroz prozor kako tjera 5 migranata. Mali pas sa velikim m*dima

Osjeti futavce Isilove

1 hour ago, toby said:

Bla, bla, bla, deda Soros se istreso i sorosevci razmazuju. :P

Što kaže, ustaše s baklavama? :o:ph34r:

Da, da. Ja već zaboravio da 99,999998% medija rade za Sorosa kontra NDH. Dok ostali rade za NDH. Poput nekih na forumu.

Nego, šta ima na farmi?

• Dislike 2
prije 18 minuta, Haldir said:

Da, da. Ja već zaboravio da 99,999998% medija rade za Sorosa kontra NDH. Dok ostali rade za NDH. Poput nekih na forumu.

Nego, šta ima na farmi?

Haldire, ne razumijem kako te sramota nije. Hrvatsku, koja je 1993, 1994 i 1995 pete prihvatila i nahranila na tisuće bošnjaka (velikom većinom, muslimana), ti nazivaš NDHazijom. Tvoji su Bošnjaci u Hrvatskoj spas našli od srpskoga noža, nitko ih krivo nije pogledao. Mnogi su ostali i ostvarili bogate živote. Sa šugavom Tuđmanovom politikom u krojenju Bosne sa pajdom mu Miloševićem, pozitivno gledaju samo Hercegovci. U mojoj Istri, bez ikakvih problema živi brdo naroda različitih nacionalnosti. Bitno je biti pošten i nitko te za vjeru ne pita. Meni su među najboljim prijateljima Albanci slastičari i filigrani, te puno građevinara koji su Bosanci. Svako svakome čestita njegov vjerski praznik te se okrene odojak ili hobotnica pod pekom.

Tvoje krimigrante nećemo jer bi postali kao Bihać, hot-spot, gordijski čvor kojemu spasa i rješenja nema. Banda je to dobro organizirana...ali tebi sipati argumente smisla nema.

Jest, bila jednom je i nažalost postojala NDH, koje je pola današnjeg teritorija prodala talijanskim fašistima. Imali smo i Jasenovac kojega se 99% Hrvata srami.

No, ti si sorošev i iomovski plaćenik te kao takav vidiš samo pare i interese koji rade na razbijanju nacionalnih država. E to neće proći !!!

Edited by crocop
gramatička greška
  • Like 4
21 minutes ago, crocop said:

Haldire, ne razumijem kako te sramota nije. Hrvatsku, koja je 1993, 1994 i 1995 pete prihvatila i nahranila na tisuće bošnjaka (velikom većinom, muslimana), ti nazivaš NDHazijom. Tvoji su Bošnjaci u Hrvatskoj spas našli od srpskoga noža, nitko ih krivo nije pogledao. Mnogi su ostali i ostvarili bogate živote. Sa šugavom Tuđmanovom politikom u krojenju Bosne sa pajdom mu Miloševićem, pozitivno gledaju samo Hercegovci. U mojoj Istri, bez ikakvih problema živi brdo naroda različitih nacionalnosti. Bitno je biti pošten i nitko te za vjeru ne pita. Meni su među najboljim prijateljima Albanci slastičari i filigrani, te puno građevinara koji su Bosanci. Svako svakome čestita njegov vjerski praznik te se okrene odojak ili hobotnica pod pekom.

Tvoje krimigrante nećemo jer bi postali kao Bihać, hot-spot, gordijski čvor kojemu spasa i rješenja nema. Banda je to dobro organizirana...ali tebi sipati argumente smisla nema.

Jest, bila jednom je i nažalost postojala NDH, koje je pola današnjeg teritorija prodala talijanskim fašistima. Imali smo i Jasenovac kojega se 99% Hrvata srami.

No, ti si sorošev i iomovski plaćenik te kao takav vidiš samo pare i interese koji rade na razbijanju nacionalnih država. E to neće proći !!!

Izvini, ali mene stvarno ne zanima što su tebi najbolji prijatelji Albanci, Turkmenistanci i Meksikanci. Još manje me zanima ko kome kakav praznik čestita. Tako da me poštedi tih isfuranih priča.

Tebi dakle smeta da ti neko ilegalno ulazi u državu?

• Dislike 3
  • Confused 1
prije 20 minuta, Haldir said:

Izvini, ali mene stvarno ne zanima što su tebi najbolji prijatelji Albanci, Turkmenistanci i Meksikanci. Još manje me zanima ko kome kakav praznik čestita. Tako da me poštedi tih isfuranih priča.

Tebi dakle smeta da ti neko ilegalno ulazi u državu?

Da, smeta. Jer kroz šumu i planinu  vojska ne smije da prelazi. Taj njihov ,,GAME" je sve osim legalnog. Dođe se sa pasošem te se LEGALNIM putem zatraži štošta. I koliko nam radne snage nedostaje, vjerujem da su dobrodošli razni doktori, inženjeri, nuklearni fizičari...uglavnom obrazovana radna snaga. Čak su i geyevi dobrodošli. No, ne noću preko šume i planine.

No, svrhe tebi njihove puteve objašnjavati nema jer si vjerovatno i njihov vodič te i tu padne pokoja pinka. Hrvatska je policija dobila brdo moderne opreme pa je i tebi pao promet, no što je tu je...

• Like 5
  • Dislike 1
  • Thanks 1
20 minutes ago, crocop said:

Da, smeta. Jer kroz šumu i planinu  vojska ne smije da prelazi. Taj njihov ,,GAME" je sve osim legalnog. Dođe se sa pasošem te se LEGALNIM putem zatraži štošta. I koliko nam radne snage nedostaje, vjerujem da su dobrodošli razni doktori, inženjeri, nuklearni fizičari...uglavnom obrazovana radna snaga. Čak su i geyevi dobrodošli. No, ne noću preko šume i planine.

No, svrhe tebi njihove puteve objašnjavati nema jer si vjerovatno i njihov vodič te i tu padne pokoja pinka. Hrvatska je policija dobila brdo moderne opreme pa je i tebi pao promet, no što je tu je...

Pa zašto onda hrvatski policajci naoružani i u uniformama ulaze na teritoriju BiH? 

• Dislike 1
56 minutes ago, toby said:

Ali stvarno, ustaše s baklavama? :ph34r::o Crne uniforme i baklave, vezali ih za drvo, namazali kečapom....pa to je TV Pale.

Bi bi bilo drukčije da ulaze prerušeni u civile i da glume napaćene izbjeglice?

Pa ti meni sa tom pričom o baklavi dođeš ko Risto Đogo. Naravno da je drukčije, jer da to Hrvati urade Mađarima, za dva dana bi imali okupiranu Slavoniju. 

Nego, ne reče mi, situacija na farmi? Vidim u zadnje vrijeme slabo daziš ovdje propagirati NDH...

• Like 1
  • Dislike 1
prije 5 sati, Grunf said:

I moje pčele..kada prođu migranti ,pa nek su i 10 metara daleko od pčelinjaka,poslije toga ne možeš raditi oko njih,..to je ljuto bože sačuvaj,ujedaju gdje stignu...

• Haha 1

Da, da. Sutra nogomet, prekosutra zdravstvene knjižice bez naknade i premije a u novembru politička partijai koalicioni partner SDA - Migrantska fronta.

Pa lagano Hrvate iz konstitutivnih izbaciti, i u predsjedništvu Šrfik Džaferović, Milorad Dodik i Farooq al Baghdadi Musli.

• Like 1

Znači urota svih medija na svijetu protiv NDH i portala Željke Markić. Standardno. 

Kako misliš ne postoji dokaz? Šta je sa bracikama u Tržcu kod Cazina u službenom autu? Ili bracikama naoružanim do zuba iz priče švicarske TV? A da, Sorosevi mediji + Soroseva granična policija na području Cazina. 

• Dislike 1
1 minute ago, Grunf said:

Dajte sa tom NDH i dedom Sorosem ohladite malo. Ako mislite da se drustvene mreze ne citaju mislim da se varate:

grafik.png.ee0e9e591be98d7023726d5350d6c8b9.png

grafik.png.fde2fc739e61f77ccbca059e2191b0c7.png

Premijer piskara po Facebooku.  To mu je pedeseti komentar u sedam dana. Od tog danonoćnog rada u borbi protiv ilegalnih migracija nađe vremena za društvene mreže, konjičke klubove, stranačke tendere, pet dnevnih namaza, shoping, press konferencije, pretrese Sipe, stranačko partijanje, pregovore sa sada već bivšim Laburistima itd. Itd. Hajde što ne spava po 96 sati, sad bi i subotom u 5 do 12 išao na kolektivna iskupljanja.

A što se NDH tiče, u pravu si. Nema smisla.

• Dislike 1
2 minutes ago, Haldir said:

Premijer piskara po Facebooku.  To mu je pedeseti komentar u sedam dana. Od tog danonoćnog rada u borbi protiv ilegalnih migracija nađe vremena za društvene mreže, konjičke klubove, stranačke tendere, pet dnevnih namaza, shoping, press konferencije, pretrese Sipe, stranačko partijanje, pregovore sa sada već bivšim Laburistima itd. Itd. Hajde što ne spava po 96 sati, sad bi i subotom u 5 do 12 išao na kolektivna iskupljanja.

A što se NDH tiče, u pravu si. Nema smisla.

Pa vas dva-tri vrtite istu pricu u prazno ko mala djeca. Iskreno. I NDH i Soros

• Like 1

Da pitam biscane ono koliko vas ima ovdje: izlazite li sutra na taj protest ili ne? Protest u 05 do 12 organizira Platforma za progres. Prvo je bila rijec o tome da ce pored svega protest ukljuciti i problem migrantske krize. Onda su navodno iz Platforme za progres dali svoj osvrt na migrantsku krizu: "Migrante treba integrirati u nase drustvo. Treba biti "dobar" sa Briselom". To je sve nezvanicno. E sad vidim na fb grupi ljudi jedni druge pozivaju. zato pitam za vase misljenje povodom toga jer ja ne zelim ucestvovati na politickom skupu. Ja ne zelim ni dati podrsku tamo nekoj platformi za progres koja se po tim navodima slaze sa "okupacijom" Bihaca.

Ako su dvije boldane recenice tacne kako tvrde onda je neminovno da sama EU zeli te migrante koje je otvoreno pozvala sa "Refugees welcome" smjestiti i integrirati upravo u BiH tj. na USK na brdovitom balkanu. Sta ciniti vezano za taj protest?

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...