Jump to content
FORUM

Recommended Posts

27 minutes ago, Grunf said:

Da pitam biscane ono koliko vas ima ovdje: izlazite li sutra na taj protest ili ne? Protest u 05 do 12 organizira Platforma za progres. Prvo je bila rijec o tome da ce pored svega protest ukljuciti i problem migrantske krize. Onda su navodno iz Platforme za progres dali svoj osvrt na migrantsku krizu: "Migrante treba integrirati u nase drustvo. Treba biti "dobar" sa Briselom". To je sve nezvanicno. E sad vidim na fb grupi ljudi jedni druge pozivaju. zato pitam za vase misljenje povodom toga jer ja ne zelim ucestvovati na politickom skupu. Ja ne zelim ni dati podrsku tamo nekoj platformi za progres koja se po tim navodima slaze sa "okupacijom" Bihaca.

Ako su dvije boldane recenice tacne kako tvrde onda je neminovno da sama EU zeli te migrante koje je otvoreno pozvala sa "Refugees welcome" smjestiti i integrirati upravo u BiH tj. na USK na brdovitom balkanu. Sta ciniti vezano za taj protest?

Trebali bi oni imati neki program tog protesta.Vidjeti sta je u tom programu ako tema migranti u taj program nije ugradjena onda ni jedan biscanin nebi na te proteste trabao izaci.Oni imaju njihovu Fb stranicu @Grunfmozes li ti to provjeriti ? 

Zacudo - posto u kantonalnoj vladi (ako se ne varam) imamo minstara iz Cazina, da u Cazinu ni jedan kamp otvoren nije.

• Like 2
  • Replies 18,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3483

• rucica1

1375

• Barba

1219

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

19 minutes ago, Grunf said:

Da pitam biscane ono koliko vas ima ovdje: izlazite li sutra na taj protest ili ne? Protest u 05 do 12 organizira Platforma za progres. Prvo je bila rijec o tome da ce pored svega protest ukljuciti i problem migrantske krize. Onda su navodno iz Platforme za progres dali svoj osvrt na migrantsku krizu: "Migrante treba integrirati u nase drustvo. Treba biti "dobar" sa Briselom". To je sve nezvanicno. E sad vidim na fb grupi ljudi jedni druge pozivaju. zato pitam za vase misljenje povodom toga jer ja ne zelim ucestvovati na politickom skupu. Ja ne zelim ni dati podrsku tamo nekoj platformi za progres koja se po tim navodima slaze sa "okupacijom" Bihaca.

Ako su dvije boldane recenice tacne kako tvrde onda je neminovno da sama EU zeli te migrante koje je otvoreno pozvala sa "Refugees welcome" smjestiti i integrirati upravo u BiH tj. na USK na brdovitom balkanu. Sta ciniti vezano za taj protest?

Sve su to igre, zavlačenja građana, podijeli, pa dalje zna se kako. Bio sam skeptik, ne želim sudjelovati u političkim akcijama i iskorištavanju naroda u njihove svrhe, bio sam odlučan doći, nakon poture da se i migranti trebaju uključiti jasno sam sebi rekao ne, ne liberalnom zavlačenju, isto nas je dovelo do toga, gradonačelnik i sl. svoj narod nisu podržali ni na jednom skupu, to dovoljno govori o čitavoj situaciji, i onda pametnjakovići kažu ne može gradonačelnik ništa. Ne mora i ne može u globalnom problemu, ali vući za nos sopstveni narod, nazivati fašistima i sl. dok horde ubijaju, siluju, pale, pljačkaju itd.. je van svake pameti, živimo u ratu, ko to ne želi priznati, sam je i agresor ovog grada. Doći ću definitivno, nisam politički orjentisan, ali mi je drago što premijer, ma koji to bio želi doći, Sej je tu neupitan, ali na samo pominjanje integracije, sažalijevanja i sl. prema migrantima, ću se okrenuti i otići, ali ću biti u 11:55 def., i mislim da se treba eliminisati iz naših glava sumnja u dolazak i sl., treba doći i uvjeriti se u što većem broju, i treba biti čvrstih stavova. Nismo ni svjesni šta se sve dešava u Bihaću...., gadi mi se i sitna vijest za signalizaciju prometnica, renoviranje Smaragdnog mosta, idioti instalirani, te stvari su pod održavanje istih na mjesečnoj bazi, seljačine, niškoristi, nekome to zvjezdica, a meni gadost, komrad po dvorištima baca smet koji pometu sa ulica, fuj smradovi, a to su sitnice, o velikim stvarima ne mogu više, samo kažem da imamo u Bihaću zastupljen svaki vid zla i kriminala na svijetu, ama bas svaki doslovno, robovlasnistvo slično plantažama pamuka nije isključeno u Bihaću.

• Like 5
33 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Sve su to igre, zavlačenja građana, podijeli, pa dalje zna se kako. Bio sam skeptik, ne želim sudjelovati u političkim akcijama i iskorištavanju naroda u njihove svrhe, bio sam odlučan doći, nakon poture da se i migranti trebaju uključiti jasno sam sebi rekao ne, ne liberalnom zavlačenju, isto nas je dovelo do toga, gradonačelnik i sl. svoj narod nisu podržali ni na jednom skupu, to dovoljno govori o čitavoj situaciji, i onda pametnjakovići kažu ne može gradonačelnik ništa. Ne mora i ne može u globalnom problemu, ali vući za nos sopstveni narod, nazivati fašistima i sl. dok horde ubijaju, siluju, pale, pljačkaju itd.. je van svake pameti, živimo u ratu, ko to ne želi priznati, sam je i agresor ovog grada. Doći ću definitivno, nisam politički orjentisan, ali mi je drago što premijer, ma koji to bio želi doći, Sej je tu neupitan, ali na samo pominjanje integracije, sažalijevanja i sl. prema migrantima, ću se okrenuti i otići, ali ću biti u 11:55 def., i mislim da se treba eliminisati iz naših glava sumnja u dolazak i sl., treba doći i uvjeriti se u što većem broju, i treba biti čvrstih stavova. Nismo ni svjesni šta se sve dešava u Bihaću...., gadi mi se i sitna vijest za signalizaciju prometnica, renoviranje Smaragdnog mosta, idioti instalirani, te stvari su pod održavanje istih na mjesečnoj bazi, seljačine, niškoristi, nekome to zvjezdica, a meni gadost, komrad po dvorištima baca smet koji pometu sa ulica, fuj smradovi, a to su sitnice, o velikim stvarima ne mogu više, samo kažem da imamo u Bihaću zastupljen svaki vid zla i kriminala na svijetu, ama bas svaki doslovno, robovlasnistvo slično plantažama pamuka nije isključeno u Bihaću.

Sej se pogubio. Totalno. Cak je i fb grupu stop migrantima ili kako vec pretvorio u grupu stop 5g mrezama, koronama i pm... otici cu  i ja ali na prvo pominjanje korone ili spaljivanja 5g antena napustam sve. Nista osim rjesvanja migrantske krize me ne zanima

Edited by Grunf
  • Like 1
  • Haha 1
5 minutes ago, Grunf said:

Sej se pogubio. Totalno. Cak je i fb grupu stop migrantima ili kako vec pretvorio u grupu stop 5g mrezama, koronama i pm... otici cu  i ja ali na prvo pominjanje korone ili spaljivanja 5g antena napustam sve. Nista osim rjesvanja migrantske krize me ne zanima

Ja sam u pocetku mislio da je ona grupa ozbiljna i licno sam je pratio da vidim sta se desava ali medjutim nakon odredjenog vremena par likova i par zena su zbog vlastite dosade i ocito mnogo slobodnog vremena su poceli zamarati i smarati znaci onaj Jaganjac dnevno napise 100 postava koji nemaju veze sa vezom onda se na kraju ukljuci Sej sa njegovim glupostima na zalost covjek se totalno pogubio u svakom pogledu. Sve sama demagogija a oni jadni nisu kadri da bilo sta rijese niti ce sta rijesiti. Neozbiljnost i slaba organizacija oko protesta kao i letargija naroda ce kostati mnogo cega a najvise slobode. 

• Like 1

Dragi moji sugrađani

jedina solucija za ovaj problem  leži u vidu protesta protiv sopstvene države i EU, a na način da ih se PRIMORA da nešto poduzmu jer u suprotnom bliži nam se neminovan kraj.

Da, protest, ali ne ova dosadašnja vrsta protesta, nego protest u vidu sakupljanja svih migranata na sam granični prelaz, pa čak i apelovati da ih što više dođe, napraviti šatorska naselja i koridor policije, koridor građana da im se ne dopusti povratak u gradove i sela. Vjerujem da je to jedini način da glavonje reaguju, odnosno da budu prisiljeni reagovati. Pa nismo mi odgovorni za politiku EU, ovo je njihov problem i oni ga moraju rješavati, a i sami vidite da su samo nama pretovarili sve te probleme i u priču ubacili šaku eura, a mnogi naši bezkičmenjaci, koji bi inače i mater prodali za 2 marke, objeručke prihvatili, a na štetu svih nas ! Biru zatvoriti jučer, IOM-u i ostalim "humanitarnim" organizacijama zabraniti djelovanje ! Kad EU može jednoj svojoj članici (čitaj: Grčka) uraditi šta su uradili, kakav im je tek plan za nas ?! Bojim se samo da će sutra osvanuti dan kad će njemačka, italija, austrija, francuska, slovenija i hrvatska sve one zakržljale migiće koji ne mogu i neće da rade pretovariti nama (veoma realan i izgledan scenario). Naravno, Bakirov i njegove pudlice Džaferovića blagoslov već imaju ! 

NIJE OVO NJIHOVA BABOVINA, OVO JE NAŠA ROĐENA GRUDA, OVDJE SU NAŠI OČEVI ZA NAS ŽIVOTE DALI !

OVDJE SAM ROĐEN, ODAVDE PLANIRAM I NA AHIRET, AKO BOG DA ! 

Nije valjda da planiramo svi u Njemačku pa nam je svejedno šta će biti sa našom zemljom. Meni je moj Bihać, moja Bosna ljepša od 100 Njemački, džaba im svi euri svijeta. Ne želim i neću da odem !!!

• Like 4
1 hour ago, Grunf said:

Ne ulazim u dubiozu povezanosti, ako je ima, migranata i ostalih stvari globalno, nas fokus je trebao i treba biti onaj problem koji nas ubija, a to su migranti i nesposobna vlast, i striktno se toga treba i pridrzavati, da rijesimo i spasimo koliko se spasiti moze. Bihacu brat bratu ima min.15.000 migranata, ko sumnja, očigledno ne vidi dalje od nosa, kratka analiza je dovoljna da se skonta koliki je to porast na dnevnom, mjesecnom, godisnjem nivou od 2018 god., ovim kontinuitetom neizbjezni su sukobi, koji se vec desavaju, jedini grad na svijetu sa ovolikim postotkom u odnosu na domicilno, skontajte kakvi nas scenariji ocekuju svaki dan, ne buduci period, vec nasa sadasnjica, Calais i Grcka su nula naspram Bihaca, ko misli suprotno svaka mu cast na ''objektivno-realnom'' vidjenju stvari. Ali opet kazem doci cu, a i iz razloga sto neki od vas isto zele bez obzira, pa bilo to 15 min., i zbog vas ispravnih.

• Like 4
  • Thanks 2
32 minutes ago, rucica1 said:

Ja bi takodjer pozdravila optuznicu za autobuse koji ilegalce prevoze. Dok god se to ne desi i ti ce ih autobusima prevoziti.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/cazinjanin-uhvacen-prilikom-krijumcarenja-migranata-iz-sarajeva-u-bihac/200626091

Hapse pojedincno obican svijet a centrotrans i zeljeznica federacije to rade sta na legalan nacin? Ne kontam to je apsurd znaci zabraniti im uporabu javnog saobracaja dekretom i tacka pa nek pjesace. Ne opravdavam ja nikog ali ali ce ova sirotinja mozda sto je zeljela zaraditi 200 eura isplacati nemar drzave. 

• Like 2
1 hour ago, Barba said:

Hapse pojedincno obican svijet a centrotrans i zeljeznica federacije to rade sta na legalan nacin? Ne kontam to je apsurd znaci zabraniti im uporabu javnog saobracaja dekretom i tacka pa nek pjesace. Ne opravdavam ja nikog ali ali ce ova sirotinja mozda sto je zeljela zaraditi 200 eura isplacati nemar drzave. 

Potvrdom da je ilegalac izrazio zelju za azil (koja, ako se nevaram dvije nedelje vazi) nema pravo napustati tu opstinu i hodati kud mu je zelja: Zato ne razumijem zasto se ne prave tuzbe protiv tih vozaca i njihovog preduzeca koji ih prevoze. Zasto se nasi nadlezni u kantonu prave mutavi a s tim i narod zavaravaju. 

28 minutes ago, rucica1 said:

Potvrdom da je ilegalac izrazio zelju za azil (koja, ako se nevaram dvije nedelje vazi) nema pravo napustati tu opstinu i hodati kud mu je zelja: Zato ne razumijem zasto se ne prave tuzbe protiv tih vozaca i njihovog preduzeca koji ih prevoze. Zasto se nasi nadlezni u kantonu prave mutavi a s tim i narod zavaravaju. 

Pa ja to govorim dvije godine. MUP USK treba postupati sa vozacima centrotransa a i osobljem zeljeznica na isti nacin. Samo teretiti vozace za krijumcarenje ljudima pa da vidimo kome se isplati raditi i onda guliti robiju

• Like 2
21 hours ago, crocop said:

Haldire, ne razumijem kako te sramota nije. Hrvatsku, koja je 1993, 1994 i 1995 pete prihvatila i nahranila na tisuće bošnjaka (velikom većinom, muslimana), ti nazivaš NDHazijom. Tvoji su Bošnjaci u Hrvatskoj spas našli od srpskoga noža, nitko ih krivo nije pogledao. Mnogi su ostali i ostvarili bogate živote. Sa šugavom Tuđmanovom politikom u krojenju Bosne sa pajdom mu Miloševićem, pozitivno gledaju samo Hercegovci. U mojoj Istri, bez ikakvih problema živi brdo naroda različitih nacionalnosti. Bitno je biti pošten i nitko te za vjeru ne pita. Meni su među najboljim prijateljima Albanci slastičari i filigrani, te puno građevinara koji su Bosanci. Svako svakome čestita njegov vjerski praznik te se okrene odojak ili hobotnica pod pekom.

Tvoje krimigrante nećemo jer bi postali kao Bihać, hot-spot, gordijski čvor kojemu spasa i rješenja nema. Banda je to dobro organizirana...ali tebi sipati argumente smisla nema.

Jest, bila jednom je i nažalost postojala NDH, koje je pola današnjeg teritorija prodala talijanskim fašistima. Imali smo i Jasenovac kojega se 99% Hrvata srami.

No, ti si sorošev i iomovski plaćenik te kao takav vidiš samo pare i interese koji rade na razbijanju nacionalnih država. E to neće proći !!!

Haldira treba staviti na ignor , bez diskusije, jer se zna ko stoji iza tog profila. U IOM-u zaposlena i rodbina i tazbina .

• Like 2
41 minutes ago, Grunf said:

@Haldir

https://uskvijesti.ba/nogometni-savez-bih-zeli-migrantima-omoguciti-da-se-ukljuce-u-klubove/

Al nije ovo Haldi samo na ovom portalu, čitao sam na nekoliko sportskih portala isto a ti se sprdas sa Fapom. Fap je uvijek bio ozbiljan na ovoj temi

Pa svi smo shvatili ozbiljno. Iduće godine gradski derbi NK Jedinstvo- FK Migrant Internacionale

• Haha 1
44 minutes ago, Grunf said:

@Haldir

https://uskvijesti.ba/nogometni-savez-bih-zeli-migrantima-omoguciti-da-se-ukljuce-u-klubove/

Al nije ovo Haldi samo na ovom portalu, čitao sam na nekoliko sportskih portala isto a ti se sprdas sa Fapom. Fap je uvijek bio ozbiljan na ovoj temi

Jok, fap je naveo da će u ligu ući klub migranata. Omogućavanje djeci da idu u škole fudbala je najpametniji mogući potez. Ali to nema nikakve veze s onim što je fap pisao.

• Haha 1

Haldire pa nisi valjda naivan da progutaš i mamac i prut.to što sad uefa dela je pokazano prstom IOM koji na svaki način gleda da migose snjuši sa domaćim stanovništvom,lani je bila priča o uključenju i u srednje škole,al su pitomci otišli u game.

Ono što vidimo kao objavljene vijesti samo je jedan dio onog zla koje nam se ovdje sprema.

• Like 6
5 minutes ago, Fap mašina said:

Haldire pa nisi valjda naivan da progutaš i mamac i prut.to što sad uefa dela je pokazano prstom IOM koji na svaki način gleda da migose snjuši sa domaćim stanovništvom,lani je bila priča o uključenju i u srednje škole,al su pitomci otišli u game.

Ono što vidimo kao objavljene vijesti samo je jedan dio onog zla koje nam se ovdje sprema.

Šta je problem s tin da djeca idu u školu ili da igraju nogomet? Vidim Grunf ti lajka. A 90% foruma svoju ksenofobiju krije dušebrižničkim komentarima kako bi pustili žene, djecu, porodice, a kad su djeca trebala u školu ovdje se digla panika. Sad kad se istoj djeci omogući da se bave sportom, opet problem i zavjere.

Vi imate problem sami sa sobom. Dvije godine najavljujete obistiniavanje nekoh tajnih planova o naseljavanju migranata, nijednog koji je ovdje bio prije dvije godine više nema u Bihaću.

Mi smo tranzitna država, ne postoji nikakva zavjera i nikakvi planovi.

• Dislike 7
1 minute ago, toby said:

Budi dobar pa napiši koliko imaš djece, koje su dobi, i bave li se kojim sportom. :) Ma ne trebaš, ja ću. Imaš nula djece. Nitko tko ima djecu, odnosno nitko tko ima gram osjećaja za slabije od sebe, nikada ne bi najboljim mogućim potezom nazvao mogućnost da se njihovom klubu pridruže sumnjivi bradati likovi od 30 godina bez ikakvih dokumenata s kojima bi trebali dijeliti svlačionicu, a koji se predstavljaju maloljetnicima. 

To može napraviti samo apsolutni psihopat. Ili pedofil.

Ti svoj fašizam ne možeš ni sakriti. Ali to je dnk, nisi ti kriv. 

• Dislike 3

Čuj izbačen sej radi forsiranja migrantske krize.znači ova platforma provlači pojam migrantske krize blago,samo za prikupljanje glasova.

Svako se u ovom gradu pita više nego mi bišćani.  Dosta je bilo skupova gdje govornici kažu:ne smetaju nama migranti al......ha ha.Ako Sej zagovara žešću opciju on je dobar izbor.

• Like 1
1 hour ago, Haldir said:

Šta je problem s tin da djeca idu u školu ili da igraju nogomet? Vidim Grunf ti lajka. A 90% foruma svoju ksenofobiju krije dušebrižničkim komentarima kako bi pustili žene, djecu, porodice, a kad su djeca trebala u školu ovdje se digla panika. Sad kad se istoj djeci omogući da se bave sportom, opet problem i zavjere.

Vi imate problem sami sa sobom. Dvije godine najavljujete obistiniavanje nekoh tajnih planova o naseljavanju migranata, nijednog koji je ovdje bio prije dvije godine više nema u Bihaću.

Mi smo tranzitna država, ne postoji nikakva zavjera i nikakvi planovi.

Koliko je djece i zena ukupno na USK ? U Boricima? U Sedri ? Ja znam , ali da vidim da li ces biti iskren  u odgovoru , koliko je ukupno porodica , tj clanova porodica  na navedenim lokacijama . Izuzmi "maloljetnike bez pratnje " 

• Like 1
27 minutes ago, Fap mašina said:

Čuj izbačen sej radi forsiranja migrantske krize.znači ova platforma provlači pojam migrantske krize blago,samo za prikupljanje glasova.

Svako se u ovom gradu pita više nego mi bišćani.  Dosta je bilo skupova gdje govornici kažu:ne smetaju nama migranti al......ha ha.Ako Sej zagovara žešću opciju on je dobar izbor.

Od kud je izbačen Sej ? 

Bio se priključio ovoj platformi za vasionu pa su se brzo razišli.piše to negdje iza u objavi sa facebook,a.

Kandidovaće se kao nezavisan kandidat.

Čudi me da pored ovoliko medija i foruma neki od vas Sposobnih bišćana nije pokrenuo svoju promociju za gradonačelnika pa da se pokuša nešto učiniti sa ovim našim gradom,na bolje.

_20200626_225653.JPG

Edited by Fap mašina

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...