Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3312

• rucica1

1245

• Barba

1161

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

Radonicic je ovdje postupio casno, ne pratim toliko BiH politiku pa neznam njegovu povijest ali ovo sto je rekao je potpuno logicno i u interesu BiH gradana, pravilno je upozorio da ako se poveca broj ilegalaca u BiH da moze doci do uvodenja viza za BiH građane, ministar sigurnosti priznaje da se ilegalci sprdaju s policijom ! a clanovi predsjednivstva padaju s Marsa, ovo je tesko za citati ,jedino razumno objasnjenje je da Sda misli kompenzirat odljev stanovnistva s Pakistancima i onda ih korisititi u nekim buducim obracunima. Ako bilo tko u Sda misli da moze kontrolirati takve procese onda mu je u glavi propuh. Slovenci salju dodatnih 1000 !! policajaca na granicu s RH a pretpostavljam da nasi znaju da ce i  oni morati pojacati jos jace granicu. Kad zatopli moglo bi biti svega, iz transkripta je jasno da se o takvom scenariju vrh BiH uopce ne razmislja i prepusta svoje gradane na milost i nemilost.

• Like 3

Izjava Ruznica - Naglasio je kako USK čuva obraz i BiH i EU kada su u pitanje migracije migranata, ali da traže ispunjenje onog što su dogovorili u Briselu.

Gospodin Ruznic nikako da skonta da EU  nema abraza. Oni samo svoj interes gledaju  a nesposobnost koju su, po pitanju ilegalnih izbjeglica pokazali, pokusavaju prijetnjama i ucjenama preko nasih a i cijelog Balkana ledja pritusiti.Taj dogovor u Briselu Satler ni procitao nije a to znaci da mu ispunjavanje dogovora nije cilj. Takodjer kad smo vidjeli da je vlada, kad je u pitanju US kanton, obraza imala. Pa jedan izbjeglicki centar bi trebali direktno pored Dzaferagiceve kuce postaviti pa nek mutan mutavi malo sa njima zivi. Nego g. Ruznjicu narodu je dosta tog cuvanja obraza i da, ako se nista ne desi Suki je u pravu - jos 5 Vucjaka poredati i organizovati grupe ljudi  koji ce u smjenam ulaze u grad cuvati. 

• Like 1

Pa ovaj stenogram je jos jedan u nizu ocitih dokaza da je lik bukvalno jedva cekao bilo kakav potez nekog viseg zvanicnika (kao ovaj sastanak sa ambasadorom), kako bi mu pruzio alibi za propast takozvanog plana deportacije. Jos jednom ponavljam, dobrovoljne deportacije. Pa to samo lud moze progutati. 

Zapravo, ne bi me sekunde iznenadilo da je vec u trenucima iznosenja nepostejeceg plana deportacije imao u planu ovu ostavku. Ministar sigurnosti je u ovom vremenu daleko najnezahvalnija pozicija u VM. Jako malo mozes dobiti, obzirom da je migrantski problem puno kompleksnija stvar od opisa poslova jednog ministra sigurnosti, a mozes izgubiti dosta toga. 

Svjestan je i on toga i sa te strane razumijem odluku da ode. 

Edited by Pavarotti
32 minutes ago, Pavarotti said:

Pa ovaj stenogram je jos jedan u nizu ocitih dokaza da je lik bukvalno jedva cekao bilo kakav potez nekog viseg zvanicnika (kao ovaj sastanak sa ambasadorom), kako bi mu pruzio alibi za propast takozvanog plana deportacije. Jos jednom ponavljam, dobrovoljne deportacije. Pa to samo lud moze progutati. 

Zapravo, ne bi me sekunde iznenadilo da je vec u trenucima iznosenja nepostejeceg plana deportacije imao u planu ovu ostavku. Ministar sigurnosti je u ovom vremenu daleko najnezahvalnija pozicija u VM. Jako malo mozes dobiti, obzirom da je migrantski problem puno kompleksnija stvar od opisa poslova jednog ministra sigurnosti, a mozes izgubiti dosta toga. 

Svjestan je i on toga i sa te strane razumijem odluku da ode. 

Nije rekao dobrovoljne, nego legalne deportacije. U legalnom nacinu deportacije nema dobrovljno izjasnjavanje ilegalca nego zakoske odredbe kojima se gleda da li je iz zaracenog podrucja a ako je postupak za azil onda opet imaju posebne odredbe.Ako ih ne ispunjava drzava ima pravo da ih deportuje (problem u deportaciji je sto moras imati suglasnost da ih njihova zemlja nazad prima). Pa Merkelovca je para i para u afro i azijskim zemljama istresla - kako bi dobila suglasnost o prihvaanju deportovanih koji su iz njihove zemlje (bilo je i zemalja koje po tom pitanju nisu pravile probleme). 

Samo IOM radi na dobrovoljnom povratku ilegalaca.

Edited by rucica1
  • Like 2

Ja govorim o njegovom planu, a ne o terminologiji u stenogramu. Covjek kad je predstavljao plan rekao poslat cemo inspektore da popisu migrante koji se zele dobrovoljno vratiti. To je bio prvi korak deportacije, do drugog nikad nismo ni dosli. 

Sve u svemu mislim da je kod Čardaka na Uni pristao novi kruzer i da su turisti sa kruzera iskrcani i smješteni u hotel sa 5* zvani Građevina. Nikad ih više nisam vidio na gradevini nego večeras

• Sad 1
  • Angry 1
17 minutes ago, Pavarotti said:

Ja govorim o njegovom planu, a ne o terminologiji u stenogramu. Covjek kad je predstavljao plan rekao poslat cemo inspektore da popisu migrante koji se zele dobrovoljno vratiti. To je bio prvi korak deportacije, do drugog nikad nismo ni dosli. 

Pa dobar mu je plan bio. Imao je susret sa IOM-om i normlno da ce prvo iskoristiti laksi i povoljniji nacin (troskove dobrovoljnih povratnika snosi IOM) pa onda ostale (koji ne pristaju) na legalan nacin drzavnim odredbama odraditi (za koji drzava sama troskove snosi).

Neznam da li se neko sjeca kad je krizni stab US kantona imao onaj sastanak u Sarajevu. Svi oni su se potrudili i podatke i argumente predocili a kad je na red dosa onaj glavni BiH (ministar sta li) za azil  i izbjeglice pa na govornicu stao ko kakav huligancic istambura 2-3 recenice bez ikakvih podataka ili informacija.Na necije pitanje nije ni odgovor imao a kao opravdanje mu bilo da nije znao da ce sastanak u takvom obliku biti, pa se eto nije pripremio. Pa osnovne podatke koje svaki na njegovoj poziciji duznosnik, treba u svakom momentu znati.Pa sta onda od tih uhljeba ocekivat. Ne bi me cudilo da on ni o tim zakonskim odredbama pojma nema.Ovo moradoh jer me na njega podsjeti ova, u stenografu Radonciceva izjava da je tom liku pomocnik clan Dzaferovice porodice, a Dzafer nam se iz medija informise .Kad ga je vec uhljebio mogao je informacije iz prve ruke imati. Sramota koje lezihljebovice narod sve placa.

Kako sam ja neki dan kod Gradje  odvalio migranta retrovizorom. Mislim da mu je lakat otpao. Namjerno se vuku i nece da se smaknu. Da je sta bilo retrovizoru, tek bi ga onda pregazio, Mad Max style.

• Like 2
  • Haha 1
7 minutes ago, Pushiga said:

Kako sam ja neki dan kod Gradje  odvalio migranta retrovizorom. Mislim da mu je lakat otpao. Namjerno se vuku i nece da se smaknu. Da je sta bilo retrovizoru, tek bi ga onda pregazio, Mad Max style.

Trebo si malo na momenat i vrata otvoriti - onako da ga dobro omahne .:D

prije 16 minuta, rucica1 said:

Pa dobar mu je plan bio. Imao je susret sa IOM-om i normlno da ce prvo iskoristiti laksi i povoljniji nacin (troskove dobrovoljnih povratnika snosi IOM) pa onda ostale (koji ne pristaju) na legalan nacin drzavnim odredbama odraditi (za koji drzava sama troskove snosi).

Neznam da li se neko sjeca kad je krizni stab US kantona imao onaj sastanak u Sarajevu. Svi oni su se potrudili i podatke i argumente predocili a kad je na red dosa onaj glavni BiH (ministar sta li) za azil  i izbjeglice pa na govornicu stao ko kakav huligancic istambura 2-3 recenice bez ikakvih podataka ili informacija.Na necije pitanje nije ni odgovor imao a kao opravdanje mu bilo da nije znao da ce sastanak u takvom obliku biti, pa se eto nije pripremio. Pa osnovne podatke koje svaki na njegovoj poziciji duznosnik, treba u svakom momentu znati.Pa sta onda od tih uhljeba ocekivat. Ne bi me cudilo da on ni o tim zakonskim odredbama pojma nema.Ovo moradoh jer me na njega podsjeti ova, u stenografu Radonciceva izjava da je tom liku pomocnik clan Dzaferovice porodice, a Dzafer nam se iz medija informise .Kad ga je vec uhljebio mogao je informacije iz prve ruke imati. Sramota koje lezihljebovice narod sve placa.

Ova drzava kad bi krenula u masovnu deportaciju, svijet bi stao i okrenuo se prema Bosni. Iduci dan bi Trump dosao u posjetu i trazio da ih aneksiramo. Kakva crna deportacija. Pa nije plan deportacije izaci u medije i reci evo ide deportacija 10.000 ljudi. Ili raditi ova dobrovoljna popisivanja odnosno sto IOM godinama sprovodi i sto nema apsolutno nikakav uticaj na krizu. 

Mi smo jednog covjeka prije 2 godine deportovali pet mjeseci. Dok ispregovaras sa poludrzavama poput Pakistana koje usput vrlo vjerovatno zaboli ona stvar za svojim drzavljanima, prodje vjecnost. Jos haj ti drzi pod nadzorom masu kromanjonaca dok diplomatija odradi svoj posao. Puno ozbiljnije drzave imaju problem sa tim. 

Suma sumarum, nije ni postojao plan deportacije nego iskljucivo plan skidanja odgovornosti sa sebe sada vec bivseg ministra. 

Edited by Pavarotti
  • Like 1
11 minutes ago, robespier said:

E ovako je danas bilo u Žegarskom polju u 14.20,..u 20.00 pet puta više i novi pristižu..straha..ko da si u Tanzaniji bgt..

Neće da učita sliku,

A kači sliku da vidimo 

@Pavarotti slažem se, deportacije je nemoguće sprovestu. Jedini izlaz je traziti od EU uspostavljanje sigurnog koridora za te ljude kroz Hr i Slo do njihovih željenih odredišta. 

• Like 2
25 minutes ago, Grunf said:

A kači sliku da vidimo 

@Pavarotti slažem se, deportacije je nemoguće sprovestu. Jedini izlaz je traziti od EU uspostavljanje sigurnog koridora za te ljude kroz Hr i Slo do njihovih željenih odredišta. 

Bude l se trazilo nacekat ces se.EU treba zahtjeve postaviti jer svi su oni iz EU (Grcke) dosli. Znaci invaziju je EU svojom nesposobnpscu da osigura svoje granice prouzrokovala i treba od njih zahtjevati da ih sebi raspodjele.   

• Like 1
  • Dislike 1
1 minute ago, rucica1 said:

Bude l se trazilo nacekat ces se.EU treba zahtjeve postaviti jer svi su oni iz EU (Grcke) dosli. Znaci invaziju je EU svojom nesposobnpscu da osigura svoje granice prouzrokovala i treba od njih zahtjevati da ih sebi raspodjele.   

Pa o tom i govorim. Došli su sa teritorije EU i treba ih vratiti u EU. Nadalje, po EU zakonima koje EU sama krsi zabranom slobodnog kretanja ljudi u pokretu. Treba ih tući njihovim vlastitim argumentima. Izići u svjetske medije i optuziti samu EU za ovo stanje koje je sada

• Like 2

Fahro je ostavku trebao dati onog dana kad je zaustavio gašenje Bire i naslikavao se sa Satlerom i njihovim EU donacijama,a ne sad čupati se fol na famozni plan deportacija koji je eto zaustavila njegova ekipa iz frendovske SDA. Jednostavno čovjek je kukavica,jer nije ništa od obećanog odradio. Vaditi se na famoznu deportaciju,a usput ništa poduzeti da granica BiH i Srbije ne bude švicarski sir,nista od kampova u rs i covićevim kantonima,nista nije uradio da se zaustavi voz,busevi,da isto BiH sud i tuzilastvo koje on brani počnu kaznjavati uhapšene krijumčare itd.

Pa Fahro ako misli da kod nas u krajini pali ova srceparajuća ostavka grdno se vara,jer mi nismo ni ovako imali nikakve koristi od njega jer je bio Mektić broj dva. Puno priče a malo rada.

Sad nas tek čeka pakao kad Bake postavi svog pulena za ministra. Novi kampovi ce da niču ko gljive,a Šuki je već najavio ovaj epilog kad je rekao deset novih Vučjaka jer već smo pregaženi a novi Vucjaci već niču po centru grada.

Edited by Venom
  • Like 5

Evo slika napokon učita..

101537104_579974716254143_921563504840802304_n.jpg

prije 9 sati, Pushiga said:

I meni se natalambire na puteljak kojim prolazim do ranča,poredaju robu ,leže,neće da se smaknu,izazivaju namjerno,a ja po gasu..bom da vidiš kako džalaju,..preključe sačmara  radila,u zrak, za sada..ne može se više šteta ni namiriti,malo,malo provalito..treba mi fabrika kilita da namiri....pa bgt,ja njivu u polju ograđivam bodljikavom žicom i stubovima..gdje to ima da se polje ograđiva..al moraš,banda je banda

• Like 6
  • Angry 2

@robespier žalosno je to. Bas za vikend bio sa jednom porodicom koja se inace bavi poljoprivredom i od tog živi od kad znam za sebe, bukvalno od uzgoja sjemena do prodaje i kažu da ove godine neće ništa niti saditi niti sijati jer su im prošle godine sve uništili. Umjesto toga šalju oba sina van da rade sezonski da bi nekako pregurali godinu

• Like 2

Hrvatska siječe šumu i vjerovatno će žicu rastegnuti.Slovenija pojačava granicu sa još 1000 policajaca. Obavještajne službe tih država znaju šta se sprema i kakva invazija dolazi. A kod nas očekujte uskoro strane reportere koji su se probili u Bihać i Kladušu i javljaju o haosu.Možda zvuči apokaliptično ali blizu smo toga.

• Like 6
  • Dislike 1
28 minutes ago, Alen12 said:

Hrvatska siječe šumu i vjerovatno će žicu rastegnuti.Slovenija pojačava granicu sa još 1000 policajaca. Obavještajne službe tih država znaju šta se sprema i kakva invazija dolazi. A kod nas očekujte uskoro strane reportere koji su se probili u Bihać i Kladušu i javljaju o haosu.Možda zvuči apokaliptično ali blizu smo toga.

Ja bih iskreno volio da Hr napravi neprobojnu tvrdjavu od svoje granice na ovom dijelu. Bas sam jucer bio iznenadjen obimom sjece sume jer gledano iz grada ona sjeca izgleda zastrasujuce. Najbolje se vidi sa obilaznice od mosta prema fisu ili od Cavkunovica i Robota

• Like 4
9 hours ago, Venom said:

Fahro je ostavku trebao dati onog dana kad je zaustavio gašenje Bire i naslikavao se sa Satlerom i njihovim EU donacijama,a ne sad čupati se fol na famozni plan deportacija koji je eto zaustavila njegova ekipa iz frendovske SDA. Jednostavno čovjek je kukavica,jer nije ništa od obećanog odradio. Vaditi se na famoznu deportaciju,a usput ništa poduzeti da granica BiH i Srbije ne bude švicarski sir,nista od kampova u rs i covićevim kantonima,nista nije uradio da se zaustavi voz,busevi,da isto BiH sud i tuzilastvo koje on brani počnu kaznjavati uhapšene krijumčare itd.

Pa Fahro ako misli da kod nas u krajini pali ova srceparajuća ostavka grdno se vara,jer mi nismo ni ovako imali nikakve koristi od njega jer je bio Mektić broj dva. Puno priče a malo rada.

Sad nas tek čeka pakao kad Bake postavi svog pulena za ministra. Novi kampovi ce da niču ko gljive,a Šuki je već najavio ovaj epilog kad je rekao deset novih Vučjaka jer već smo pregaženi a novi Vucjaci već niču po centru grada.

Ma kukavice su nasi.Nasi su imali osnova da to zaustavljanje Bire sprijece. Ruznic stalno o dogovoru u Briselu vazi i slika se ... , umjesto da i sam taj dogovor ispuni. Znaci trebao je sutiti i svoj posao raditi i prvu Biru kompletno na Lipu iseliti.Imao je jake argumente koje je propustio .Tako i Suki.Tuzlanski gradonacelnik nece nisakim da se slika niti prica suti i radi svoj posao.Tako i Zenica.Kod njih ni jednog centra za ovu bagru nema (mada se ta bagra tamo i smrzavali i gladovali). ""Humanitarce" od*ebal,i s njima nece ni da pricaju a nekamo li da se slikaju. Nasi vladajuci satrase se cuvajuci obraz BiH + EU i to sve na stetu gradjana. Ruznic na poziv neki (pocasni) ode u Sarajevo i kad se vratio jos jace obraz naglasava i glavom klima.Pa ja bi taj poziv iz protesta odbila. Treba se  naci par " jaci" ljudi i osnovati  odbor za proteste koji bi redovno gradjane na proteste okupljali. Kad se protesti dobro organizuju i narod javno pozove izace narod. Ovo je svima dogruhalo a sta nam tek dolazi. Nasi se boje vlade a vladu boli neka stvar za nama I dok narod trpi i suti oni ce njihov lopovluk dalje sprovoditi ( eno i sarajlijama ih puna kapa). 

• Like 5
8 minutes ago, nelexxx said:

Evo i ova "humanitarka" se boji eskalacije zbog "napacenih" ljudi

http://www.uskinfo.ba/vijest/imam-osjecaj-da-je-stanovnistvo-usk-a-na-rubu-zivaca-bojim-se-eskalacije/76365

A ne boji se sta bi "napaceni" mogli uraditi lokalnom stanovnistvu

Ako pazljivije procitas tekst doci ces do djela koji kad procitas izmedju redova kaze: "dajte im sve pa nece praviti probleme"

"Mi smo do sada nastojali donacijama, vlastitim angažmanom obezbijediti bar po jedan obrok ovim ljudima, međutim zabranom podjele u divljim kampovima mi smo spriječeni a taj jedan obrok, vjerujte čuva sigurnost i prije svega imovinu građana Velike Kladuše. "

To nije cinjenica, to je ucjena i osoba koja takve rijeci izgovori treba da i odgovara za njih. Jedino sto zasluzuju kriMigranti dobiti je bejzbol palica preko ledja

• Like 7

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...