Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 hour ago, Hræzlyr said:

Ne bih rekao.

Ako misliš ipak da se sa ovim ljudima želi destabilizovati i Eu, vrlo moguće. U onom valu izbjegličkom u 2014' došlo je do velikog komešanja i rasprave među evropskim političarima

Turska 🇹🇷 je prihvatila sama 2 miliona izbjeglica pa EU zbo 50 hiljada je problem napravila. Zamisli sad da turci puste 2 miliona ljudi ovamo ?

O tom ti govorim.Veliki migracioni talas koji je zapljusnuo granice zapadnog rimskog carstva je uzrokovao ekonomski kolaps u istom.Sve se to odrazilo na stabilnost istog carstva i vojno i ekonomski.A iste te migracije naroda su uvijek praćene prvo vojnim napadima. Pa ni Slaveni nisu došli na ove prostore mirno, nego na isti način, vojno i napadima a mi danas govorimo o seobi slavena zar ne? Upravo to moje poređenje je u tvojoj drugoj rečenici destabilizacija EU i pokušaj da se (ne vojno) nego ekonomski uništi

8 minutes ago, Ammar said:

Upravo stigao ministar nesigurnosti xD

Hitar je...čut ćemo par nesuvislih rečenica i paljbu po bišćanima i to je to. Ja još ovog čovjeka nisam čuo da je složio bar jednu prosto-proširenu rečenicu a da ima nekog smisla

• Like 2

6 minutes ago, Grunf said:

O tom ti govorim.Veliki migracioni talas koji je zapljusnuo granice zapadnog rimskog carstva je uzrokovao ekonomski kolaps u istom.Sve se to odrazilo na stabilnost istog carstva i vojno i ekonomski.A iste te migracije naroda su uvijek praćene prvo vojnim napadima. Pa ni Slaveni nisu došli na ove prostore mirno, nego na isti način, vojno i napadima a mi danas govorimo o seobi slavena zar ne? Upravo to moje poređenje je u tvojoj drugoj rečenici destabilizacija EU i pokušaj da se (ne vojno) nego ekonomski uništi

Hitar je...čut ćemo par nesuvislih rečenica i paljbu po bišćanima i to je to. Ja još ovog čovjeka nisam čuo da je složio bar jednu prosto-proširenu rečenicu a da ima nekog smisla

Samo ovo u vezi Slavena otkriva se sve više dokaza da Slaveni nisu ni od kud došli ili da su došli mnogo prije nego što se smatra  DNK analiza je to potvrdila. svjedočanstva zapisi od Konstantina Porfirogenita su oborena mnogo puta da su lažirana kako je kome pasalo !

A bilo ko je imalo čitao historiju može uvidjeti mnogo nelogičnosti oko Slavena !

Nevetano za temu:ovo gore

Danas je tako vrijeme da ljudi od drveta ne vide šumu pogotovo naš bosanski mentalitet sa malo obrazovani ljudi !

Tako se lako servira spinuje u vezi migranata i pljuje po Bišcanima !

• Aferim! 1

1 minute ago, Barba said:

Samo ovo u vezi Slavena otkriva se sve više dokaza da Slaveni nisu ni od kud došli ili da su došli mnogo prije nego što se smatra  DNK analiza je to potvrdila. svjedočanstva zapisi od Konstantina Porfirogenita su oborena mnogo puta da su lažirana kako je kome pasalo !

A bilo ko je imalo čitao historiju može uvidjeti mnogo nelogičnosti oko Slavena !

Nevetano za temu:ovo gore

Danas je tako vrijeme da ljudi od drveta ne vide šumu pogotovo naš bosanski mentalitet sa malo obrazovani ljudi !

Tako se lako servira spinuje u vezi migranata i pljuje po Bišcanima !

Da to znam.Historiju sam volio od prvog susreta sa njom u školi i volim je i dan danas...čitao sam o haplogrupama i dobro sam upućen.Čak šta više pobornik sam teorije da su južni slaveni zapravo iliri i da nisu od nikud došli već upravo suprotno, da su iliri se selili u kontra smjeru ,prema istoku kontinenta što je i logično.Kad sam napisao "seobe slavena" mislio sam na teoriju koju nas uče u školama i u koju ja sumnjam

3 minutes ago, Hræzlyr said:

Što pričaju identično haman rusima ako su iliri ? Naravno da su slavi narod sa istoka koji se naselio ovdje, a srbi sa Karpata sišli ( taj pravac)

Razlog, mongoli i zlatna horda.

Albanci su autohtoni balkanci i grci isto. A iliri su nestali mješanjem i asimilacijom.

Sve ostalo je revizionistička historija koja valja bajke svakakve

Idemo off topic ako treba otvorimo drugu temu

• Like 1

4 hours ago, Sinbad said:

Opet moram ponoviti, IOM nema apsolutne nikakve nadleznosti nad migrantima, sve oko migranata je potpuno u ovlasti Sluzbe za Strance BiH, koja ima svoj ured u Bihacu. Uloga IOM-a je jedino da preuzme na sebe financijske obaveze vezane za lokaciju i usluge. A to da li ce migranti biti u Sedri ili izaci iz Sedre i krenuti na put, IOM im ne moze zabraniti, nije Sedra zatvor. Isto se odnosi i na Borice, Trnove i slicno. Ured za Strance izdaje migrantima papir o zelji da ce traziti azil, na osnovu kojeg migranti se krecu kuda hoce i kako hoce.

Ali taj papir koji izdaje Ured za strance vrijedi 14 dana. Nakon isteka vazenja tog papira, sta radi ured za strance ? Nista. Znaci, migranti su napravili niz prekrsaja vazecih Zakona BiH/FBiH : ilegalni prelazak granice, nemaju nikakve identifikacijske dokumente (znaci N.N. lica) , ilegalno kretanje i boravak, Ured za strance ih registruje prema njihovim izjavama pod laznim imenima, bez identifikacijske obrade (uzimanje otisaka pod broj 1, jer na osnovu njih u bazama Policije EU i drugim, moguce je doci do podataka o velikom broju njih  ), Ured za strance izdaje papir o namjeri trazenja azila koji vrijedi 14 dana, istekom 14 dana  oni su opet u prekrasaju jer nisu zatrazili azil, a Ured za strance nije vise ucinio nista u skladu sa svojim ovlastima, da sve te koji nisu zatrazili azil privede i deportira u zemlje iz kojih su dosli, jer to je u skladu sa zakonom. Drzava suti, Vlada FBiH suti, kanton suti, grad suti, ured za strance suti... Gradjani izlaze na proteste, a iza ledja gradjana se igraju igre na svim nivoima, poturaju se lazne vijesti, neko plasira laznu informaciju migrantima da su granice otvorene, ali taj neko mora biti neko mocan kome vjeruju, jer nije lako pokrenuti na stotine migranata tek tako, majke sa djecom dizu iz toplog hotela, pokrecu, na ulicama nema migranata , dolazi ministar da se uvjeri, prikazuju se lazne brojke migranata koji borave u Bihacu i Kladusi, pa umjesto  hiljada  oni govore o stotinama, rezimski lizoguzci izvrcu, okrecu, plasiraju iskrivljene istine, zamagljuje se stvarno stanje , narod Bihaca se prikazuje kao bescutan, rasisticki, ksenofobican... pojedinci, na zalost nasi sugradjani,  5000-6000 gradjana koji su bili u subotu na protestima nazivaju RULJOM, polticki obojenom  jer su protesti politicki.... toliko o bosanskoj prljavstini, prljavoj politici, iskrivljenim slikama, ogranicenim umovima... Kada su ovce pocele blejati, odmah se skocilo s vrha na dole , da se usutkaju...

• Like 3

Nema molim vas! Nisi u džamiji druže saćo. Vako" se to radi:

OSTANITE NA TEMI INAČE IDU BANOVI, UPOZORENJA I OSTALO!! 

Budeš li tako mirno kulturno neće ostati na temi...

• Dislike 3

12 minutes ago, RiDaM said:

Nema molim vas! Nisi u džamiji druže saćo. Vako" se to radi:

OSTANITE NA TEMI INAČE IDU BANOVI, UPOZORENJA I OSTALO!! 

Budeš li tako mirno kulturno neće ostati na temi...

Dobro sam @RiDaM sta ima kod tebe ☺️

• Haha 1

50 minutes ago, Sadik said:

Ali taj papir koji izdaje Ured za strance vrijedi 14 dana. Nakon isteka vazenja tog papira, sta radi ured za strance ? Nista. Znaci, migranti su napravili niz prekrsaja vazecih Zakona BiH/FBiH : ilegalni prelazak granice, nemaju nikakve identifikacijske dokumente (znaci N.N. lica) , ilegalno kretanje i boravak, Ured za strance ih registruje prema njihovim izjavama pod laznim imenima, bez identifikacijske obrade (uzimanje otisaka pod broj 1, jer na osnovu njih u bazama Policije EU i drugim, moguce je doci do podataka o velikom broju njih  ), Ured za strance izdaje papir o namjeri trazenja azila koji vrijedi 14 dana, istekom 14 dana  oni su opet u prekrasaju jer nisu zatrazili azil, a Ured za strance nije vise ucinio nista u skladu sa svojim ovlastima, da sve te koji nisu zatrazili azil privede i deportira u zemlje iz kojih su dosli, jer to je u skladu sa zakonom. Drzava suti, Vlada FBiH suti, kanton suti, grad suti, ured za strance suti... Gradjani izlaze na proteste, a iza ledja gradjana se igraju igre na svim nivoima, poturaju se lazne vijesti, neko plasira laznu informaciju migrantima da su granice otvorene, ali taj neko mora biti neko mocan kome vjeruju, jer nije lako pokrenuti na stotine migranata tek tako, majke sa djecom dizu iz toplog hotela, pokrecu, na ulicama nema migranata , dolazi ministar da se uvjeri, prikazuju se lazne brojke migranata koji borave u Bihacu i Kladusi, pa umjesto  hiljada  oni govore o stotinama, rezimski lizoguzci izvrcu, okrecu, plasiraju iskrivljene istine, zamagljuje se stvarno stanje , narod Bihaca se prikazuje kao bescutan, rasisticki, ksenofobican... pojedinci, na zalost nasi sugradjani,  5000-6000 gradjana koji su bili u subotu na protestima nazivaju RULJOM, polticki obojenom  jer su protesti politicki.... toliko o bosanskoj prljavstini, prljavoj politici, iskrivljenim slikama, ogranicenim umovima... Kada su ovce pocele blejati, odmah se skocilo s vrha na dole , da se usutkaju...

Da li se zna koliko je ljudi izislo na ulice u subotu I jucer?

Zasto je Sej kaznjen sa 2000 maraka? Ima li neko vise infos?

27 minutes ago, Lidjo said:

Sej kažnjen? 

Vrlo je bitno shvatiti da ne postoji ni minimalna šansa da ove ljude iko igdje pusti. 

To ne zavisi od toga je li u smjeni Jozo ili Mato. Hrvatska poteže milione eura za osiguranje granice EU. Zamislite da sad, nakon svih napora, oni jednostavno puste 10.000 ljudi sebi u državu, a EU u predvorje.

• Like 1

1 hour ago, Lidjo said:

Prema procjenama u subotu je bilo izmedju 5000-6000 hiljada , a juce oko 1500.

Ne mogu ih pustiti na molbu kad iza njih ima barem jos 500.000 koji su krenuli ili spremni da krenu.

• Like 1

1 minute ago, Sadik said:

Prema procjenama u subotu je bilo izmedju 5000-6000 hiljada , a juce oko 1500.

A zasto je Mekic kaznjen sa 7500 KM? To sam procitao na fb grupi?

mozda ne spade ovdje, ali opet da napisem.

U Zapadnoj Njemackoj prema posljednjim statistikama ima 42 % djece sa imigrantskim porijeklom. U Frankfurtu ima vec vise djece od stranog porijekla nego Njemaca.

Slicni podatci su I u Becu (kao I u Frankfurtu).

U Francuskoj je jos gore...

Edited by Lidjo

17 minutes ago, Grunf said:

Zato sto je dozvola bila za okupljanje na trgu, a ne za kretanje.

• Sad 1

Eno mali migrantići viču Hrvatska Hrvatska na izačiću !

Hrani hrani govno nani dobro su rekli 

• Like 1
  • Haha 2

2 hours ago, Lidjo said:

Ako je istina i g. Ramic bude morao ovu kaznu platiti onda je zajednicki treba podnijeti.Mislim da bi neko iz grupe ovo na protestima trebao najaviti i  na vidnom djelu postaviti kasu ( karton). Vjerujem da nikom nebi bio problem neku marku ubaciti a s tim bi i javno dali do znanja da ste gradjanska zajednica koja iza toga stoji i da vas kazne nemogu uplasiti.. 

S druge strane trebali bi u najavi naglasiti da te kazne ustvari, trebaju nadleznim organima koji ssvoju duznost ne odradjuju, uputiti.Ti nadlezni organi su svojim neradom gradjane na ovaj korak natjerali. 

Edited by rucica1
  • Like 2

8 minutes ago, Barba said:

Eno mali migrantići viču Hrvatska Hrvatska na izačiću !

Hrani hrani govno nani dobro su rekli 

Žalosno je to.To su dječica koju prvi njihovi roditelji iskorištavaju za neke svoje ciljeve pa makar ti ciljevi bili i opravdani

• Like 2
  • Sad 1

36 minutes ago, Grunf said:

Mektica i onog drugog pajdu sto je za sigurnost drzave nadlezan trebalo bi sa otkazom sa njihove pozicije kazniti.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...