Jump to content
FORUM

Recommended Posts

2 hours ago, Haldir said:

Nije to istina. IOM je organizacija, a ne firma, pa je i zakonom regulisano kako i na koji način oni mogu isplaćivati naknadu za rad uposlenima, ili volonterima kako god ih nazivali. A to je da im isplate na račun BRUTO platu, a ne neto, od čega radnik ako se ne varam 10% odvaja za zdravstveno i još neke naknade koje plaća direktno državi. Samim time što se ne plaćaju doprinosi, ne mogu se ni voditi kao zaposleni, u prevodu - nešto slično Ugovoru o djelu koji se potpiše na 6 mjeseci, 10% se plaća porez državi, ostatak radnik uzima sebi, ali nema obračunat radni staž. Tako da, ako neko u IOM-u ima bruto platu 2000 maraka, 200+ ide na razne namete i zdravstveno. 

Po kojem slovu zakona ? Ako domace firme ne mogu zaposljavati po ugovoru o djelu , kako oni mogu ? A isplata bruto plate na racun , sta bi znacila ? Nisu prijavljeni, ne placaju doprinose, , prakticno rad na crno. svi se oni vode kao volonteri ,  sto bi znacilo da rade  bez novcane naknade. isto je i u CK.

• Like 2
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3312

• rucica1

1245

• Barba

1161

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Problem migrantske krize na USK se može tako jednostavno riješiti, to je tako prosto da ja mislim da prostije ne može biti. Pokupiti sve migrante i podjeliti ih i poslati u dva pravca, jedan prema Bosanskoj Otoci a drugi prema Ključu. Vratiti ih preko entitetske granice u RS od kud su došli. Za nas na USK je to dovoljno i na druge se ne treba obazirati. Dodika i RS treba tući njihovim oružjem. Onog momenta kad zaigra mečka ispred njihovih vrata i u njihovoj avliji, zatvorit će granicu sa Srbijom.

@Haldir  da te i ja ne citiram. Koji zakon to kaže. Ne lupaj gluposti. Zakon u BiH ne razaznaje takav oblik ugovora. Ne na taj način kako ti tvrdiš. 

• Like 3
  • Thanks 1
2 hours ago, Haldir said:

Nije to istina. IOM je organizacija, a ne firma, pa je i zakonom regulisano kako i na koji način oni mogu isplaćivati naknadu za rad uposlenima, ili volonterima kako god ih nazivali. A to je da im isplate na račun BRUTO platu, a ne neto, od čega radnik ako se ne varam 10% odvaja za zdravstveno i još neke naknade koje plaća direktno državi. Samim time što se ne plaćaju doprinosi, ne mogu se ni voditi kao zaposleni, u prevodu - nešto slično Ugovoru o djelu koji se potpiše na 6 mjeseci, 10% se plaća porez državi, ostatak radnik uzima sebi, ali nema obračunat radni staž. Tako da, ako neko u IOM-u ima bruto platu 2000 maraka, 200+ ide na razne namete i zdravstveno. 

Nije tvoja istina, ja znam lika koji radi tamo i nista se ne uplacuje drzavi, on je idalje na birou i ima zdravstveno putem biroa, tako da su to gori kriminalci od pojedinih privatnika, ali kao njemu je dobro briga ga za buducnost posto je ne vidi u ovoj zemlji

• Like 4

To je čisti rad na crno. Ugovor o djelu se može potpisati sa fizičkim licem jedino ako to lice će obavljati poslove koje nisu u djelatnosti poslodavca. Dakle ja imam rent-a-car agenciju i zaposlim molera da mi okreči ili čistačicu da mi detaljno očisti prostorije. Dakle odnosi se na povremene poslove a ne odnosi se na trajanje poslova (kako haldir reče 6 mjeseci). I poslovi moraju biti van djelatnosti poslodavca. Neka me neko ispravi ako griješim. Ako se stvarno odvija poslovanje IOM-a ovako kako kaže onda je to čisti kriminal i dobar razlog za inspekciju

Edited by Grunf
  • Like 2

Bravo Grumfe to je toliko jednostavno rješenje al ovi naši glupi političari to ne mogu dokučiti, nevjerovatno ali istinito. Kad bi Prijedor,Bos. Novi i Banja Luka bili puni kozojeba drukcija bi se pjesma pjevala na Drini. Ali .....

• Like 4

Danas zena u Hadzicima se s posla vracala kuci kad ono po ulicama policijska blokada. Navodno migic izbo naseg covjeka pa ga ganjaju.Dali su ga nasli - to ona nije u toku. 

Ako je istina (u sta ne sumnjam jer i sama im je zimus znala dati deke ili kupiti burek) ne vidjeh nigdje da je ta vijest objavita. Da je policajac ili nas gradjanin dirnuo inzinjera na sav bi se glas u svim medijima objavilo a o ovom slucaju ne vidjeh nigdje nista ( ili sam mozda nesto propustila). 

1 hour ago, nelexxx said:

Nije tvoja istina, ja znam lika koji radi tamo i nista se ne uplacuje drzavi, on je idalje na birou i ima zdravstveno putem biroa, tako da su to gori kriminalci od pojedinih privatnika, ali kao njemu je dobro briga ga za buducnost posto je ne vidi u ovoj zemlji

Sta radi nasa inspekcija. Bihac je mali grad i to se lako dozna Takve za zloupotrebu treba debelo kazniti i za cijelo vrijeme u kojem su putem biroa bili osigurati, nadoknadu naplatiti.

• Like 1
11 hours ago, Grunf said:

To je čisti rad na crno. Ugovor o djelu se može potpisati sa fizičkim licem jedino ako to lice će obavljati poslove koje nisu u djelatnosti poslodavca. Dakle ja imam rent-a-car agenciju i zaposlim molera da mi okreči ili čistačicu da mi detaljno očisti prostorije. Dakle odnosi se na povremene poslove a ne odnosi se na trajanje poslova (kako haldir reče 6 mjeseci). I poslovi moraju biti van djelatnosti poslodavca. Neka me neko ispravi ako griješim. Ako se stvarno odvija poslovanje IOM-a ovako kako kaže onda je to čisti kriminal i dobar razlog za inspekciju

Ja sam samo uporedio ugovor o djelu sa načinom plaćanja u IOM-u. Greška je u koracima što nisam napisao da u slučaju takvog ugovora plaćena strana je dužna platiti 10% tog iznosa državi. Ovi koji rade za IOM nisu dužni.

14 hours ago, 1260 said:

Može biti da je on to uračunao, ali radnici na dobrovoljnoj bazi sebi uplaćuju. Ukoliko ne žele uzimaju sve sebi

U pravu si. S ejedno, ne rade na crno. Ništa nije mimo propisa i odluka države.

7 minutes ago, Haldir said:

Ja sam samo uporedio ugovor o djelu sa načinom plaćanja u IOM-u. Greška je u koracima što nisam napisao da u slučaju takvog ugovora plaćena strana je dužna platiti 10% tog iznosa državi. Ovi koji rade za IOM nisu dužni.

U pravu si. S ejedno, ne rade na crno. Ništa nije mimo propisa i odluka države.

Jesu duzni ! Kako nisu ? Procitaj Zakon BiH. Ni jedna organizacija NE MOZE BITI van zakona . Pa covjece nabavljaju "nuzno potrebne respiratore" (stavio pod navodnike namjerno jer trebamo zanemariti sve oko afere jer zelim da ti razjasnim - ili uzmi za primjer da je kojim slucajem sve regularno itd) i prvo se mora platiti carina i PDV pa tek idu u upotrebu. A neciji mozda zivot ovisi o medicinskom pomagalu. DAKLE - NEMA IZUZETAKA   ! ! ! ! ! Ne postoji. Ovog momenta cu poslati prijavu federalnoj inspekciji sa obrazlozenjem mojih tvrdnji - to je rad na crno !

Edited by Grunf
Just now, Grunf said:

Jesu duzni ! Kako nisu ? Procitaj Zakon BiH. Ni jedna organizacija NE MOZE BITI van zakona . Pa covjece nabavljaju "nuzno potrebne respiratore" (stavio pod navodnike namjerno jer trebamo zanemariti sve oko afere jer zelim da ti razjasnim - ili uzmi za primjer da je kojim slucajem sve regularno itd) i prvo se mora platiti carina i PDV pa tek idu u upotrebu. a neciji mozda zivot ovisi o medicinskom pomagalu. DAKLE - NEMA IZUZETAKA   ! ! ! ! ! Ne postoji. Ovog momenta cu poslati prijavu federalnoj inspekciji sa obrazlozenjem mojih tvrdnji - to je rad na crno !

Nije rad na crno. Ne mogu ti objasniti zbog čega stvarno, davno sam o tome nešto pisao, pa se ne sjećam. Ali isto će ti reći Federalna inspekcija. IOM djeluje kao organizacija, ne firma, pa postoje neke odluke po kojima oni nisu dužni plaćati doprinose i zdravstveno.

1 minute ago, Grunf said:

Jesu duzni ! Kako nisu ? Procitaj Zakon BiH. Ni jedna organizacija NE MOZE BITI van zakona . Pa covjece nabavljaju "nuzno potrebne respiratore" (stavio pod navodnike namjerno jer trebamo zanemariti sve oko afere jer zelim da ti razjasnim - ili uzmi za primjer da je kojim slucajem sve regularno itd) i prvo se mora platiti carina i PDV pa tek idu u upotrebu. A neciji mozda zivot ovisi o medicinskom pomagalu. DAKLE - NEMA IZUZETAKA   ! ! ! ! ! Ne postoji. Ovog momenta cu poslati prijavu federalnoj inspekciji sa obrazlozenjem mojih tvrdnji - to je rad na crno !

Ne znam za zakon, nisam pratio ali znam da ni međunarodne organizacije koje su egzistirala nakon rata na području Bosne i Hercegovine nisu plaćali doprinose za svoje radnike, tako da vjerujem da postoji neki član zakona

5 minutes ago, Haldir said:

Nije rad na crno. Ne mogu ti objasniti zbog čega stvarno, davno sam o tome nešto pisao, pa se ne sjećam. Ali isto će ti reći Federalna inspekcija. IOM djeluje kao organizacija, ne firma, pa postoje neke odluke po kojima oni nisu dužni plaćati doprinose i zdravstveno.

Ti ne kontas jednu stvar. Zakoni u BiH odnosno u FBIH ne razaznaju humanitarne organizacije te se svi poslodavci moraju tretirati tako. Nema ! Dok se ne promjeni zakon - trebaju ga se pridrzavati. Pusti te price koje oni prosipaju. Slusao sam onog makedonca kad je bila o tome rasprava ali zakonski to kod nas nije regulirano i do promjene samog zakona stvari trebaju biti onakve kakve jesu.

4 minutes ago, 1260 said:

Ne znam za zakon, nisam pratio ali znam da ni međunarodne organizacije koje su egzistirala nakon rata na području Bosne i Hercegovine nisu plaćali doprinose za svoje radnike, tako da vjerujem da postoji neki član zakona

http://www.pufbih.ba/v1/public/upload/zakoni/9824c-pravilnik-o-primjeni-zakona-o-porezu-na-dohodak-.pdf

Mozda je nekad bilo ali evo pravilnik. Pogledaj clan 5 ko je oslobodjen u FBiH. Zapravo sve je na samom pocetku, sta je dohodak, sta nije, ko podlijeze, ko ne podlieze. Cak stoji da humanitarne organizacije moraju dostaviti MIP obrazac (mjesecni izvjestaj o isplacenim placama). Malo opsirna tema zato sam izdvojio najbanalnije

Sve crno na bijelo. Mogu pricati sta hoce i iz IOM-a i iz inspekcije ali sve je tu crno na bijelo ! Kad se to promjeni onda je OK

Zakon o porezu na dohodak:

http://www.pufbih.ba/v1/public/upload/zakoni/788f3-10_08-bs.pdf

Edited by Grunf
10 minutes ago, Grunf said:

Ti ne kontas jednu stvar. Zakoni u BiH odnosno u FBIH ne razaznaju humanitarne organizacije te se svi poslodavci moraju tretirati tako. Nema ! Dok se ne promjeni zakon - trebaju ga se pridrzavati. Pusti te price koje oni prosipaju. Slusao sam onog makedonca kad je bila o tome rasprava ali zakonski to kod nas nije regulirano i do promjene samog zakona stvari trebaju biti onakve kakve jesu.

Ne znam fakat ništa osim da ne moraju plaćati. Sve ostalo je nebitno.

1 minute ago, Haldir said:

Ne znam fakat ništa osim da ne moraju plaćati. Sve ostalo je nebitno.

NE !  Ti MISLIS da oni to ne moraju placati jer su oni tako to rekli. To je velika razlika. Izmedju tvog i mog boldanog

1 minute ago, Grunf said:

NE !  Ti MISLIS da oni to ne moraju placati jer su oni tako to rekli. To je velika razlika. Izmedju tvog i mog boldanog

Nisu oni rekli, država je u konkretnom slučaju.

3 minutes ago, Haldir said:

Nisu oni rekli, država je u konkretnom slučaju.

http://www.uskinfo.ba/vijest/video-izvjestaj-iom-a-304-zaposlena-350-hiljada-mjesecno-za-plate-a-doprinose-ne-placamo-nigdje-u-svijetu/52801

Mozda sam ja propustio, daj link. Evo ja sam stavio ono sto ja znam

350.000 KM mjesecno. Dakle direktno kanton pa onda drzava samo od IOM-a su osteceni za cca 170.000 KM mjesecno

Edited by Grunf
6 minutes ago, Grunf said:

http://www.uskinfo.ba/vijest/video-izvjestaj-iom-a-304-zaposlena-350-hiljada-mjesecno-za-plate-a-doprinose-ne-placamo-nigdje-u-svijetu/52801

Mozda sam ja propustio, daj link. Evo ja sam stavio ono sto ja znam

350.000 KM mjesecno. Dakle direktno kanton pa onda drzava samo od IOM-a su osteceni za cca 170.000 KM mjesecno

Pa eto ti čak i u tom Anelovom tekstu stoji jasan podatak da ne moraju plaćati. Pošalji dopis inspekciji i resornom ministarstvu pa neka ti daju očitovanje kakva je procedura bila u pitanju kada je IOM kao humanitarna organizacija oslobođen tih naknada.

Ne branim ih ja uopće, da se razumijemo.  Ni meni nisu nimalo simpatični svojim arogantnim pristupom na pitanja naših medija, pa pokazuju kako misle da nemaju odgovornosti prema građanima. Ali znate kao i ja da bi država naplatila sve i marku da joj IOM ili bilo koja druga organizacija nije u interesu.

Edited by Haldir
Just now, Haldir said:

Pa eto ti čak i u tom Anelovom tekstu stoji jasan podatak da ne moraju plaćati. Pošalji dopis inspekciji i resornom ministarstvu pa neka ti daju očitovanje kakva je procedura bila u pitanju kada je IOM kao humanitarna organizacija oslobođen tih naknada.

"Predstavnici Međunarodne organizacije za migracije IOM, bili su gosti na jučerašnjoj vanrednoj sjednici Gradskog vijeća Bihać. Tom prilikom, IOM je podnio izvještaj GV-u, a između ostalih, iznio i određene zanimljive podatke.

Tako smo jučer saznali kako IOM ne plaća doprinose i zdravstveno osiguranje radnicima nigdje u svijetu. Na te uslove pristala je i Bosna i Hercegovina. IOM smatra kako su oni humanitarna organizacija, tvrde kako su oslobođeni ovih obaveza u svim zemljama gdje rade, a da oni radnicima daju sasvim solidne plaće od kojih sami sebi mogu uplaćivati penziono i zdravstveno osiguranje. 

Dalje, IOM je iznio podatak o broju zaposlenih u centrima u USK-a, a on iznosi 304 osobe. Tvrde, kako je 91% zaposlenih iz Bihaća. 

Potvrdio je IOM i dvije informacije, koje smo više-manje znali i to da je moguće izmjestiti privremeni prihvatni centra BIRA, ali da oni još uvijek čekaju da nadležni odobre alternativnu lokaciju.

Drugu stvar koju je IOM potvrdio jeste činjenica da pravi problem leži u Ministarstvu sigurnosti BiH, odnosno Vijeću ministara, koji nisu previše zainteresirani da se uključe u rješavanje ovog problema. 

Prema njihovim riječima, nigdje nisu naišli na primjer ovakvog odnosa države prema lokalnoj zajednici koja je pogođena krizom. 

Ističu, kako je najbolji primjer Srbija, koja je na državnom nivou osnovala Komesarijat za pitanje migranata i kako to tijelo savršeno koordiniše svim daljnim akcijama i nivoima vlasti. 

Video materijel - izvještaj IOM-a podijeljen je u dva dijela, odnosno prvi dio čini izvještaj, a drugi dio odgovori na pitanja vijećnika. "

Gdje? Osim crvenog teksta nema nikakvog konkretnog objasnjenja. Mogu ja reci bilo sto ali da li je to tacno te da li zakon stoji iza  toga to je drugi par opanaka. Kojim aktom je to BiH dozvolila? Lupanja u prazno jer da bi se to dozvolilo moralo bi stojati negdje napisano i proci ogromnu proceduru

Haha, daj života ti. Baš eto IOM u javnost iznosi podatke o platama i drži ljude na crno da država ne zna za 4-5 miliona maraka koje se godišnje slivaju u džepove par stotina zaposlenih. Javi im danas da se odu naplatiti. 

Pa nije to ilegalna klaonica pilića iz Kamenice, već međunarodna UNova organizacija.

Svi koji hoće informacije imaju slobodan pristup istim. Javite se nadležnim pa ćete dobiti isti.odgovor.

Dalje:http://www.uskinfo.ba/vijest/platforma-za-progres-najavljuje-mirnu-protestnu-setnju-2706-u-bihacu-dosta-je-bilo-sutnje/76816?fbclid=IwAR0-u19lmhb2ovD2a7Ks1RRaG9EejU6WDI5Jj2ZKi6q9vrNOyd5rQibYr8s

pozdravljam protest zakazan za 27.06.2020 ali moje osobno misljenje je da je ovo politicki skup i ja licno necu ucetvovati u njemu

2 minutes ago, Haldir said:

Haha, daj života ti. Baš eto IOM u javnost iznosi podatke o platama i drži ljude na crno da država ne zna za 4-5 miliona maraka koje se godišnje slivaju u džepove par stotina zaposlenih. Javi im danas da se odu naplatiti. 

Pa nije to ilegalna klaonica pilića iz Kamenice, već međunarodna UNova organizacija.

Svi koji hoće informacije imaju slobodan pristup istim. Javite se nadležnim pa ćete dobiti isti.odgovor.

To je kriminalna organizacija koja trguje ljudima. Mi malo stariji pamtimo UN po losim stvarima iz 90-tih

• Like 2
2 minutes ago, Grunf said:

Dalje:http://www.uskinfo.ba/vijest/platforma-za-progres-najavljuje-mirnu-protestnu-setnju-2706-u-bihacu-dosta-je-bilo-sutnje/76816?fbclid=IwAR0-u19lmhb2ovD2a7Ks1RRaG9EejU6WDI5Jj2ZKi6q9vrNOyd5rQibYr8s

pozdravljam protest zakazan za 27.06.2020 ali moje osobno misljenje je da je ovo politicki skup i ja licno necu ucetvovati u njemu

To je kriminalna organizacija koja trguje ljudima. Mi malo stariji pamtimo UN po losim stvarima iz 90-tih

UN ne pamtim, ali budimo realni. Bez IOMa ova država ne bi mogla funkcionisati u ovoj krizi. I država je jedini krivac što imaamo svakodnevni priliv migranata. Bihać bi bio u puno većem problemu da nije kampova koji osoguravaju ishranu i medicinsku skrb.

• Like 2
  • Dislike 2
Just now, Haldir said:

UN ne pamtim, ali budimo realni. Bez IOMa ova država ne bi mogla funkcionisati u ovoj krizi. I država je jedini krivac što imaamo svakodnevni priliv migranata. Bihać bi bio u puno većem problemu da nije kampova koji osoguravaju ishranu i medicinsku skrb.

U kakvom problemu, covjece? Daj mi obrazlozi taj problem kad si vec stupio u komunikaciju sa mnom. Koji bi to bio problem? Klasicni Peterov spin koristis.To sto on zagovara je otvorena prijetnja stanovnicima ovog grada - klasicni terorizam, mislis da bi gradjani dozvolili da im kradu tek tako iz kuca? Covjece (na zalost je tako) ovdje u Krajini brat ubije brata zbog 1m2 zemlje. Na zalost je tako. Da nije IOM-a ovdje ne bi bilo ni jednog migranta.

• Like 2
  • Dislike 1
5 minutes ago, Grunf said:

U kakvom problemu, covjece? Daj mi obrazlozi taj problem kad si vec stupio u komunikaciju sa mnom. Koji bi to bio problem? Klasicni Peterov spin koristis.To sto on zagovara je otvorena prijetnja stanovnicima ovog grada - klasicni terorizam, mislis da bi gradjani dozvolili da im kradu tek tako iz kuca? Covjece (na zalost je tako) ovdje u Krajini brat ubije brata zbog 1m2 zemlje. Na zalost je tako. Da nije IOM-a ovdje ne bi bilo ni jednog migranta.

Čuj ne bi bilo migranata. A gdje bi onda bili? U Međugorju? Mađarskoj? Rusiji?

8 minutes ago, Haldir said:

Čuj ne bi bilo migranata. A gdje bi onda bili? U Međugorju? Mađarskoj? Rusiji?

Ne znam ali ne bi ih bilo ovdje. Nego odgovori mi, kakve probleme bi Bihac imao pa bih ti obrazlozio svoj post. Bez tog ne mogu

Edited by Grunf
3 minutes ago, Grunf said:

Kako misliš da nebi bilo.? Nebi bilo kada bi državna vlast zatvorila istočnu granicu BiH. Oni kada pređu granicu, Bihać je koleteralna šteta. Po prirodi rute dolaze u Bihać i niko ih u tome ne može spriječiti. 

U Bihać će doći dok god ta granica bude otvorena i dok god preko te rute dolaze do željenog odredišta. 

Realno da nema kampova mi bi u Bihaću imali još veću katastrofu nego što je sad jer bi migranti bili gladni, žedni na cesti. 

Mi smo tu sasvim mali, jer onaj ko treba da to rješi je u Sarajevu

Evo istovar ih u Velecevu i oni samo produže pješaka. Njima je samo u glavi Bihać i Italija

• Like 1
3 minutes ago, 1260 said:

Kako misliš da nebi bilo.? Nebi bilo kada bi državna vlast zatvorila istočnu granicu BiH. Oni kada pređu granicu, Bihać je koleteralna šteta. Po prirodi rute dolaze u Bihać i niko ih u tome ne može spriječiti. 

U Bihać će doći dok god ta granica bude otvorena i dok god preko te rute dolaze do željenog odredišta. 

Realno da nema kampova mi bi u Bihaću imali još veću katastrofu nego što je sad jer bi migranti bili gladni, žedni na cesti. 

Mi smo tu sasvim mali, jer onaj ko treba da to rješi je u Sarajevu

Pa cekaj, ne bi bili ni prvi ni zadnji koji su gladni u ovom gradu.  Kakve veze ima sto su gladni,zedni i na cesti? Zasto je to katastrofa po gradjane? Ja da upadnem u takvu nevolju, otisao bih na neko drugo mjesto gdje bi mi bilo bolje. To je isto ono sto pitam haldira. Gledajuci globalno to jest humanitarna katastrofa ali sta to recimo meni kao pojedincu znaci? Nista! Ili tebi?

Edited by Grunf

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...