Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Pričao sa jednim taksistom, policija po gradovima i njima dozvoljava prevoz migranata pod izgovorom:" samo ih vozite što dalje od nas" dakle klasično prebacivanje brige sa jednih na druge. Nevezano za policiju, na to se svelo rješavanje migrantske krize na tlu BiH. Mislim, nisam saznao ništa novo ali to je samo jedna od potvrda činjenica koje već svi znamo.

• Like 2
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3244

• rucica1

1184

• Barba

1146

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Sinoć gledam velika kolona migranata ide prugom na ulazu u Pokoj a dio cestom.

Pošto ne radi voz pretpostavljam da dolaze iz RS. Kolega mi je rekao da ih iz pravca B.Novog dovoze na područje federacije. Čak taksisti čekaju  tamo pred Otokom

1 hour ago, 1260 said:

Sinoć gledam velika kolona migranata ide prugom na ulazu u Pokoj a dio cestom.

Pošto ne radi voz pretpostavljam da dolaze iz RS. Kolega mi je rekao da ih iz pravca B.Novog dovoze na područje federacije. Čak taksisti čekaju  tamo pred Otokom

Neka. Volio bih da ih dođe jos bar jedno 10.000 pa nek nas popale i izj...

Od gradske otoke, pored Pivnice, preko gradskog mosta, pa u Prekounju, imaju ogromni tragovi krvi, na nekim mjestima i lokve. Izgleda da je sinoc ili rano jutros opet cakijanja bilo, jer onoliko krvi moze izgubiti samo neko ko je izboden.

Vis nemam osjecaj nikako da sam u Bihacu, nego u Kandaharu.

• Sad 1

Razgovarao sam sa jednim migrantom o njegovom putu ovamo, životu, očekivanjima u EU i pitao ga šta misli o nama. Bez ikakvog uvijanja on mi reče da ne može vjerovati koliko smo kao narod glupi i naivni da oni se ne mogu načuditi šta mi sve dozvoljavamo. Ja ga pitam pa šta bi bilo da mi tako dođemo kod njega,a on se smije i kaže da nas nebi bilo i prstom preko vrata. Stvarno imao sam neku percepciju da je to nekako tako otprilike,al kad čuješ tako na svoje uši bez ikakvog okolišanja da ti neko koje došao u tvoje dvorište još uz smješak tako kaže, onda se stvarno moraš zamisliti šta i kako dalje.Znam da empatije više ni trunke nema za ove kozojebe i da ću od sada gdje god mogu gledati da im bude "što manje ugodno",tj "što više neugodno"

• Like 4
prije sat vremena, sk64 said:

Razgovarao sam sa jednim migrantom o njegovom putu ovamo, životu, očekivanjima u EU i pitao ga šta misli o nama. Bez ikakvog uvijanja on mi reče da ne može vjerovati koliko smo kao narod glupi i naivni da oni se ne mogu načuditi šta mi sve dozvoljavamo. Ja ga pitam pa šta bi bilo da mi tako dođemo kod njega,a on se smije i kaže da nas nebi bilo i prstom preko vrata. Stvarno imao sam neku percepciju da je to nekako tako otprilike,al kad čuješ tako na svoje uši bez ikakvog okolišanja da ti neko koje došao u tvoje dvorište još uz smješak tako kaže, onda se stvarno moraš zamisliti šta i kako dalje.Znam da empatije više ni trunke nema za ove kozojebe i da ću od sada gdje god mogu gledati da im bude "što manje ugodno",tj "što više neugodno"

Mogao si se barem malo potruditi da uljepšaš taj svoj imaginarni susret sa migrantom. Malo više drame unijeti, iščekivanja, prevrata, malo promjene uloga, iz antagoniste u glavnog lika i to. Suhoparno ti to nekako. Zbrzao si sve to samo da bi ove dvije zadnje navedene izjave mogao napisati. Potrudii se malo bolje drugi put.

• Dislike 6
  • Angry 1
1 hour ago, 1260 said:

Ovo je ucjena !!! Ovako nas je Karadzic ucjenjivao 92 kako to cini ovaj Petar.Da mu se preda desna obala Une ako zelimo miran san to je trazio Karadzic.Ja cu biti kratak, ko zeli miran san neka se naoruza. Ja odavno jesam a prvi koji odsad uđe na moj posjed, taman trazio i čašu vode - ja pucam. Ako zele mir u ovom gradu moraju izbaciti taj olos. Ja sam svoje rekao neka dobro razmisle svi u ovom gradu u sta se upustaju. 

Edited by Grunf
  • Like 5
prije 6 sati, sk64 said:

Evo ovako je bilo večeras oko pola 8 u Žegarskom polju..većina ih se ne vidi jer su raširili tende i povaljali se pod njih,ostali šinjaju preko nasada,od potoka do ispod šume gdje imaju svoje kampove..u jednom tom "kampu" ima ih najmanje 300,na ostalim mjestima između 30-50 i to svakih 100 metara..policija nemoćna,kažu da ih ne kupe do daljnjeg,da je Lipa puna,a i kada dođu to su dva policajca,..ko da oni mogu toliku bagru pohvatati...zato puška zakon,a kome ih je žao(a ima i takvih),nek ih smjesti u svoju kuću i nauči ikakvoj kulturi..

102572742_3947505705323372_1057882321030805189_n.jpg

102722943_261959275217935_7411645772008794023_n.jpg

• Like 6
prije sat vremena, Grunf said:

Ovo je ucjena !!! Ovako nas je Karadzic ucjenjivao 92 kako to cini ovaj Petar.Da mu se preda desna obala Une ako zelimo miran san to je trazio Karadzic.Ja cu biti kratak, ko zeli miran san neka se naoruza. Ja odavno jesam a prvi koji odsad uđe na moj posjed, taman trazio i čašu vode - ja pucam. Ako zele mir u ovom gradu moraju izbaciti taj olos. Ja sam svoje rekao neka dobro razmisle svi u ovom gradu u sta se upustaju. 

A čuj ovoga van der,kako se zove..a ja budale čovjeka,..i ovo je igrač koji protura migrante nama,kako on njih samo zdušno brani..ma i njega na banderu..

• Like 1
54 minutes ago, Grunf said:

Ovaj Peter od nas glupe budale prve klase pravi. Tjesi politicare da se ne boje,ako se Bira prosiri i dodatni kampovi naprave, da ce vise izbjeglica dolaziti.Kao primjer navodi da je U Srbiji u kampovima bilo preko 7000 hiljada izbjeglica a sad ih je samo oko 3.500 i kao eto neka politicari na ovom primjeru vide da ih vise ne dolazi. Nigdje ne spominje da su ti    svi sada kod nas u BiH, Takodjer nigdje ne spominje (krije) da skoro svakodnevno grupe u Srbiju ulaze - sto su gradjani Srbije koji uz granicna podrucja zive u onom videu potvrdili (a ni Srbija ih ne leti registrovati jer ako u EU udju oni ce im ih nazad deportovati).Ti novopridosli se nigdje u te prihvatne centre i ne prijavljujju nego direktno prema BiH marsiraju.Koja gnjida od covjeka,Njemu je bitno da svoj posao odradi i njih nama uvali. Drugo - po njegovom lokalni politicari moraju slusati ministre, a u Tuzli i drugim gradovima ne moraju. Lokalne politicare je narod birao i kao prvo trebaju slusati to jest cuvati lokalno stanovnisrvo i brinuti za sigurnost njih i njihove imovine (ta pravila vrijede u svim zemljama EU). Ako Suki i kantonalna vlast popusti treba ih govnavom motkom ganjati a za rezultate izbora da i ne govorim, Jedina opcija da se ovom pederu pokaze da nismo njegove budale na Vucijaku pod hitno satore razapeti.Narod je vlast i to mu pod hitno treba do znanja dati.On a i EU koriste politicku nestabilnost BiH.Treba njega sa ovakvom njegovom teorijom  u Bavarsku Sehoveru poslati.Bi mu ga ovaj sprasio. 

prije 4 sati, 1260 said:

Da li to znači da su nadležni ispunili obećanje što se tiče pražnjenja BIRE, tj. da će se prazniti kako ovi budu odlazili u gejm a da neće nove primati? 

Izborna je godina baš me zanima kako će migrante smaknuti sa ulice

• Like 1
3 hours ago, rucica1 said:

Ovaj Peter od nas glupe budale prve klase pravi. Tjesi politicare da se ne boje,ako se Bira prosiri i dodatni kampovi naprave, da ce vise izbjeglica dolaziti.Kao primjer navodi da je U Srbiji u kampovima bilo preko 7000 hiljada izbjeglica a sad ih je samo oko 3.500 i kao eto neka politicari na ovom primjeru vide da ih vise ne dolazi. Nigdje ne spominje da su ti    svi sada kod nas u BiH, Takodjer nigdje ne spominje (krije) da skoro svakodnevno grupe u Srbiju ulaze - sto su gradjani Srbije koji uz granicna podrucja zive u onom videu potvrdili (a ni Srbija ih ne leti registrovati jer ako u EU udju oni ce im ih nazad deportovati).Ti novopridosli se nigdje u te prihvatne centre i ne prijavljujju nego direktno prema BiH marsiraju.Koja gnjida od covjeka,Njemu je bitno da svoj posao odradi i njih nama uvali. Drugo - po njegovom lokalni politicari moraju slusati ministre, a u Tuzli i drugim gradovima ne moraju. Lokalne politicare je narod birao i kao prvo trebaju slusati to jest cuvati lokalno stanovnisrvo i brinuti za sigurnost njih i njihove imovine (ta pravila vrijede u svim zemljama EU). Ako Suki i kantonalna vlast popusti treba ih govnavom motkom ganjati a za rezultate izbora da i ne govorim, Jedina opcija da se ovom pederu pokaze da nismo njegove budale na Vucijaku pod hitno satore razapeti.Narod je vlast i to mu pod hitno treba do znanja dati.On a i EU koriste politicku nestabilnost BiH.Treba njega sa ovakvom njegovom teorijom  u Bavarsku Sehoveru poslati.Bi mu ga ovaj sprasio. 

Da ima iko damu u ovoj drzavi ovom govnjavom Peteru bi rekao da su ILEGALCI dosli iz Grcke, drzave koja je u EU i tamo su trazili azil, pa neka ih on transportuje u EU jer oni po njihovom ne zele biti ovdje, a kako imaju prava, pa ispuni im zelje i smjesti ILEGALCE tamo gdje zele i biti, u EU

• Like 2

Pravda za migrante.  Mora im se pomoći.  Budite humani.  Kada svi oni iz Turske završe u Bihaću morat ćete ih primit u svoje kuće i stanove.  Tu nema pomoći. Tako će biti. Ljutnja ne pomaže ništa.  

• Like 1
  • Haha 2

u sarajevu ih je sve vise i vise kako cujem od prijatelja, prvo su bili samo uz glavnu saobracajnicu sada vec zalaze po sirim dijelovima grada, neki dan ih je 10-tak dobilo batine od mahalske raje, kaze prijatelj svi su ostali lezat nepomicni jedno pola sata, sat na kraju su sepajuci otisli

• Like 3

https://www.klix.ba/vijesti/bih/episkop-bihacko-petrovacki-sergije-migranti-nece-donijeti-dobro-ni-srbima-ni-bosnjacima/200607020

I da dodam - od kolegice sin se vratio iz V.Kladuse i potvrdio da je onaj gologuzi bio ilegalac, a drugi slucaj da je ilegalac negdje provalio u neciju kucu i tamo nasao pusku i dvije bombe s kojima je po gradu paradirao (sreca da je policiji odmah dojavito).

• Like 1
prije 5 sati, gargamel said:

Pravda za migrante.  Mora im se pomoći.  Budite humani.  Kada svi oni iz Turske završe u Bihaću morat ćete ih primit u svoje kuće i stanove.  Tu nema pomoći. Tako će biti. Ljutnja ne pomaže ništa.  

Jesi ti pu*ko?Koja pravda???Mora da si u nekoj organizaciji koja dobiva pare za migrante ili im iznajmljuješ stanove?Za to postoji jedna riječ-kolaboracionista.Dok je pravih ljudi,tako neće nikad biti,samo se ti nadaj..a kakvu reputaciju migosi imaju,mogli bi početi bježati iz Bihaća kada narodu pukne film..trpeći smo mi,al kad se pređe granica,povratka nema..I ova tema uopšte ne treba da se zove "Migrantska kriza",shodno događanjima i broju migranata,prikladniji naziv je "Migrantska invazija".Nego Gargamele,izađi malo među ljude koji imaju iskustva sa njima,vjerovatno ćeš promjeniti mišljenje..nemoj ko većina sjediti u kući i čekati da neko riješi problem i glumiti nekog samarićanina..svi smo mi njima pomagali-od hrane,garderobe i novca,al neće oni prst,hoće čitavu ruku..od prstiju,mogu danas,po zasluzi,dobiti samo srednji prst...

• Like 1
  • Haha 1

Dok god Izetbegovic-klan i slicna talibanska mafijaska balinska ekipa budu na vlasti i brinuli se o kriminalcima na visokim pozicijama para-drzave BiH, a zapravo ne o narodu, slobodno prdnite u vjetar svi vi koji ste ostali tu zateceni u bEhacu i Bosni.

Toliko je jednostavno rjesenje, da jebeni konobar zna ovu matematiku:

1. Cuvati granice vojskom, ne slusati ikakve Dodike i picke materine vise

2. Donijeti zakon i nametnuti strogo pravilo i minutnu kontrolu svim ovim ko-to-tamo-peva prevoznicima koji bi mater prodali za fening, te im uvesti stroge kazne (novcane i blokada poslovanja) ukoliko budu prodavali karte migrantima tj. prevozili te azijatske i africke divljake. Zasto je tesko reci NE jebenom migrantu, jebes novac vise u pm 

3. Zatvorske i novcane MUST kazne nasim divljacima koji ilegalno prevoze autima i kombijima (dakle, sve kazne poostriti, pa de napunite jebeni budzet jednom u zivotu postojanja jebene BH na pravi nacin!)

4. Konzumu, Bingu, Fisu, Entu i sl. svercerima takodjer zabraniti pravilnikom/statutom/zakonom prodavanje prehranbenih proizvoda tim divljacima uz strogu kontrolu nadleznih! 

5. Policajci moraju biti vise strogi prema tim divljacima! Puno vise! Uvesti kontrole i granicne policije, vidjeli smo na portalima da granicni policajci za 20 EUR pustaju i zarazene ljude u drzavu (dok je to bio trend).

Jedino cemo tako postati nova Madjarska i necemo dati da nam se seru u usta i mozak na dnevnoj bazi. U Pakistanu bi ti sasuo rafal u genitalije i supak, da se tako divljacki ponasas kod njih!

Uglavnom q od drzave i ljudi i naroda i kakavi smo, tako nam je! Samo pogledajte nase velike "biscane" patriote-gradjane iz centra sto zauzmu 3 mjesta u RB-u dok su na kafi 8 sati i kurce se kolike su patriote i spika "gdje si ti bio kad je bilo najteze", a ovamo u privatnoj gospodskoj kuci po 10 migranata na jednom krevetu! Jbm ti pravdu i moral i obraz. I koliko ih je samo takvih, zapravo, lakse je nabrojati one koji nisu takvi. Bas smo q od naroda i grada i drzave. Ne trebamo postojati. 

Edited by jokesOnYou
  • Like 5
  • Aferim! 1

In deutscher Ratspräsidentschaft- Seehofer fordert Reform des EU-Asylrechts 

Datum:
07.06.2020 06:01 Uhr

Ab 1. Juli übernimmt Deutschland die EU-Ratspräsidentschaft. Innenminister Seehofer will das zum Anlass nehmen, um EU-weit das Asylrecht zu reformieren.

Bundesinnenminister Horst Seehofer gibt am Rande einer Sitzung des Rates für Justiz und Inneres ein Pressestatement ab. Fordert einen massiven Ausbau des EU-Grenzschutzes: Horst Seehofer  
Quelle: dpa

Am 1. Juli beginnt Deutschlands EU-Ratspräsidentschaft und mit ihr eine Gelegenheit, das europäische Asylrecht zu reformieren. So sieht es zumindest Bundesinnenminister Horst Seehofer (CSU) laut einem Interview mit Zeitungen der Funke Mediengruppe. 

Nach Seehofers Vorstellungen soll demnach an den Außengrenzen geprüft werden, ob ein Migrant asylberechtigt ist. "Ist er es nicht, kann er nicht verteilt, sondern muss zurückgeführt werden", erläuterte Seehofer und forderte, die europäische Grenzschutzpolizei Frontex "massiv" auszubauen. 

Der Anspruch ist da. Wir müssen da endlich Fortschritte machen.
Horst Seehofer, Bundesinnenminister
U Grubo -
Od 1. jula  Njemacka preuzima predsjednistvo savjeta Evropske Unije i s tim mogucnost da evropsko pravo za azil reformira. Ministar Seehofer zahtjeva masovnu izgradnju granica EU. Njegova predpostavka je da se na vanjskim granicama vrsi provjera da li migrant ima pravo na azil ako ne, on nemoze nigdje dodjeljen biti vec mora biti vracen - objasnio je Seehofer. On trazi od Fronteksa (granicne zastitne policije EU} na masivnu izgradnju (zastite) kako bi se ostvarili koraci napredka.
- Ovaj Seehofer je jedan od rijetkih sa zdravom ljudskom logikom.

@rucica1 ovisi da li podrazumjeva EU granicu u Grckoj sa Turskom ili Hrvatskoj sa Bosnom. Sudeći kako se granice EU utvrđuju to će biti ovo drugo. BiH i Srbija će biti čekonice za azilante.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...