Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3488

• rucica1

1380

• Barba

1221

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

Vlada Sjeverne Makedonije usvojila je na današnjoj sjednici odluku o uvođenju vanrednog stanja u dijelovima Sjeverne Makedonije zbog velikog broja migranata koji ulaze i obavljaju tranzit kroz zemlju, a zbog pandemije kovid-19 i rizika od širenja virusa.

Vanredno stanje važiće 30 dana nakon stupanja na snagu, saopštila je vlada, dodajući da je odluka donesena u skladu sa zaključkom sedme sjednice odbora za koordinaciju i upravljanje sistemom za upravljanje krizama, prenijela je MIA.
Odluka potvrđuje postojanje vanrednog stanja u dijelovima Sjeverne Makedonije, posebno u regionima u blizini južne i sjeverne granice, navedeno je u saopštenju.

Aktiviran je glavni štab Centra za upravljanje krizama, koji je zadužen za pripremu akcionog plana za sprečavanje i rješavanje ulaska i tranzita migranata širom Sjeverne Makedonije i pregled svih ljudskih i tehničkih resursa koji su na raspolaganju za koordinisane akcije, saopštila je vlada Sjeverne Makedonije.

Dolazi nam raja

Jučer se sreo sa starim prijateljem iz Tuzle i razgovaramo između ostalog i o ovoj temi. Kaže da su u samom početku imali problema sa migrantima ali samo u zoni oko autobusne stanice. Kako su ih prebacili u Blažuj i kako su im zabranili kretanje i zadržavanje Tuzlom jedva da ih i primjete a kamoli da imaju ovakve probleme kao mi. Možda je tu rješenje? Neki će reći da je to nemoguće ali mislim da postoji šansa. 

Svaka cast ako je tako. Ja znam da njima u grad dodje oko stotinjak dnevno (ima i onaj podatak da 90% njih koji udju u drzavu dodju u Tuzlu). Ako ih uspiju prebaciti dalje bez zadrzavanja i bez da narod osjeti, svaka cast. Mada ja kroz druge forume i razgovore sa Tuzlacima na ovu temu nisam stekao utisak da je bas tako bajno tj da nemaju skoro nikakve probleme. No, u svakom slucaju je nemjerljivo bolje nego ovdje. 
Ali rekao sam vec sto puta kad se Tuzla spominjala, njima je lakse traziti rjesenja jer migranta niko ne sprijecava da ode iz Tuzle u Sarajevo. Ove nas pak sprijecava jer iz Bihaca ne idu u drugi kanton nego u drugu drzavu. 

Ali nije ni geografski polozaj opravdanje da nam bude ovoliko lose. Ja razumijem nasu policiju i imaju posla sa brojem kriminalaca i generalno migranata ko ni jedna druga u Europi, nije lako ali nekim mjerama i cvrscim pristupom mogu sebi olaksati u odredjenoj mjeri. Uvesti tu zabranu zadrzavanja, il ces na granicu il u kamp kojeg ne smijes napustati, nema izlezavanja u centru grada, pojacati transport na Lipu. Sto rece Haldir za one sto su dosli u Cazin jer im je dopizdilo da ih voze na Lipu. Ima ih previse i neces sviju uspjeti smaknuti sa ulice ali hoces u nekoj mjeri olaksati zivot gradjana. Ti imas masu migranata koji ovdje borave pola godine prije nego odu na granicu. Nekim radikalnijim pristupom mozda neces bitno utjecati na smanjenje priliva ali sigurno hoces na brzinu praznjenja i napustanja grada. 

• Like 4

@Pavarotti on mi to bas jucer prica. Inace je policajac. Danas je krenuo sa porodicom za Bihać i bit će par dana. Kad sam mu pričao o stanju u Bihaću nije mogao vjerovati ali eto uvjerit ce se iz prve ruke. Koliko sam shvatio, u Tuzli im je zabranjeno zadržavanje. Upravo to sto si napisao sam i ja sam mislio. Zabrana zadržavanja u gradu. Da bi to zakonski olaksao, ako se zele zadrzati na podrucju USK, moraju imati potvrdu u boravku tj o najmu stana, apartmana i sl ili o boravku u nekom od centara.S druge strane zabraniti našim ljudima iznajmljivanje istih apartmana,soba i sl. strancima iz trećih zemalja ako nemaju turističku vizu. Mislim da je ovo ideja za pocetak o kojoj vrijedi razmisliti jer je minut do 12. A ovo se moglo ili nesto slicno iskoristiti jer u pozadini imas oroblem sa krona virusom. Dakle u izolaciju 24 dana obaveznih.

znači tuzla radi odličan posao kao i policija rs...umjesto da im zabrane ulazak u tk,oni ih prosljeđuju u usk, a mi bih i trebali skupljati na granici eu koja ih neće.ukinuće se nama ubrzo bezvizni režim za sva vremena i onda ćemo zajedno sa migrantima plesati oko vatre

• Like 2

Nije direktno vezano za migrantsku krizu, ali indirektno svakako, a politicki smisljeno, jer nekima odgovara da Migranti okupiraju urbani Bihac, obale Une itd.., kako bi pak neko profitirao na različite načine, kao u ovom slučaju. Pored besplatnog uživanja na obalama Une, zbog koncentracije migranata, obični građani su uvjetovani platiti uzivanje izvan centra Bihaca kod podobnih privatnika, kao u ovom slucaju izmedju ostalog. Nema sukoba interesa u TZ Bihac?, isti kolektiv podobnih se zalaze za migrante na svakom koraku, sve smisljeno, odigrano takticki, kao svracanje regate prosle godine na lokaciju Japodskih, marketinski trik, regata izmedju ostalog kasnila sa dolaskom i zbog toga.

https://www.klix.ba/biznis/ekupon-u-saradnji-sa-turistickom-zajednicom-grada-bihaca-obara-rekorde-u-prodaji-vaucera/200805064

Na linku mozete pogledati ponudu, a prioritetna je :

https://www.ekupon.ba/ekupon/ponuda/odmori-u-bihacu-uzivajte-u-trodnevnom-odmoru-na-japodskim-otocima-za-dvije-osobe-uz-vonju-na-unskoj-ladji

• Like 2
  • Dislike 1

Pa oni ne žele apsolutno biti u Tuzli nego samo traže priliku za prevoz do Bihaća.  Bila je i emisija na Hayat Slučajevi x gdje policija sreće grupe migranata i upućuje ih na autobusu stanicu da hvataju prevoz za Bihać. 

Kuda bi mi s njima. LIPA, zastitari i ograda. 

Ja opet ponavljam da jedini spas za Bihać je  zaštita istočne granice ili promjena rute. 

Dok god oni ulaze u BiH i izlaze iz nje njihov je pravac Bihać. U RS će ih strpati u autobuse i dovesti na ničiju zemlju između B. Novog i B. Otoke. 

U Sarajevu ako bude trebalo Centrotrans će uvesti i četvrti autobus za Bihać. I tako redom. 

A to tako odgovara vlasti u Federaciji. Evo jučer je bila sjednica predsjedništva SDA i između mase zaključaka Krajinu nisu ni spomenuli.  Spomenut će u novembru kada budu trebali glasovi, tada će obećavati i brze ceste i auto puteve za Krajinu pa možda i da poslije izbora neće više biti migranata u Krajini. 

Danas se sjeti da Bihać ima ministra u Vladi Federacije. Da li je On uopšte ziv, nisam čuo da se u ove tri godine oglasio za gorući problem rodnog grada. 

• Like 2

I ja opet kažem, istočna granica se nikad neće zatvoriti i o tom ne treba niti raspravljati niti uopšte razmišljati ili ići u tom smjeru. Treba razmišljati o alternativama i na koristiti sve mogućnosti koje se ukažu. Jedna od tih je i moj prijedlog. Svi koji se ogluše kažnjavati novčano i progonom

20 minutes ago, Grunf said:

I ja opet kažem, istočna granica se nikad neće zatvoriti i o tom ne treba niti raspravljati niti uopšte razmišljati ili ići u tom smjeru. Treba razmišljati o alternativama i na koristiti sve mogućnosti koje se ukažu. Jedna od tih je i moj prijedlog. Svi koji se ogluše kažnjavati novčano i progonom

Prošle godina je bio Vučijak, pa se bar s vremena na vrijeme očistio grad pa određeno vrijeme bio miran.

Lipa očigledno ničemu  ne služi.

Inače vidim onaj objekat na obilaznici gdje su se iskupljali migranti da je očišćen i zazidan. Prvo sam mislio da će neko nešto otvarati a onda vidim da je samo zazidao sve otvore,.

Da li je možda neko naložio vlasicima  napuštenih prostora da ih obezbjede

5 hours ago, 1260 said:

Prošle godina je bio Vučijak, pa se bar s vremena na vrijeme očistio grad pa određeno vrijeme bio miran.

Lipa očigledno ničemu  ne služi.

Inače vidim onaj objekat na obilaznici gdje su se iskupljali migranti da je očišćen i zazidan. Prvo sam mislio da će neko nešto otvarati a onda vidim da je samo zazidao sve otvore,.

Da li je možda neko naložio vlasicima  napuštenih prostora da ih obezbjede

Ne znam koji? Onaj prema Biri? Ali ni trenutno nisam u Bihacu. Vjerovatno mislis na onaj Pivićev objekat? Ako je to tačno ali i za bilo koji drugi objekat to je dobra stvar. Inače jos prije par mjeseci su MUP i inspekcije nalozile vlasnicima takvih objekata da moraju osigurati objekte u protivnom im idu kazne, što je po meni OK. Nisam siguran da li je Pivić još uvjek vlasnik pomenutog objekta ali nije ni bitno.

E sad vidim jednu drugu stvar...gledam slike i onaj zadnji sto je zboden pred samim vratima Vlade USK i u blizini samog MUP-a, zapravo nije zboden nego bukvalno priklan doduše srećom neuspjelo. Na slike sam naletio pukim slucajem inace to ne gledam. Sad mozemo sigurno reci da mi bišćani provodimo gore trenutke nego u periodu od 92-95

prije 3 sati, 1260 said:

Na grupi Stop migrantima 

Čitajući objave na toj grupi dolazim do zaključka da će uskoro progovorit AK 47, u narodu poznatiji kao kalašnjikov.   Ne bi bio u koži kozojeba,  nvo bagre i ove političarske stoke.  

• Like 2
prije sat vremena, gargamel said:

Čitajući objave na toj grupi dolazim do zaključka da će uskoro progovorit AK 47, u narodu poznatiji kao kalašnjikov.   Ne bi bio u koži kozojeba,  nvo bagre i ove političarske stoke.  

Danas je svako jak na tastaturi, nema nista od toga, mogu nam se iskenjati u usta, niko nista nece NIKADA poduzeti. I oni od nas sto su imali malo krvi u sebi, sada su vani.

• Like 2
1 hour ago, gargamel said:

Ništa od toga. Samo pričaju u prazno. Objavljuju slike evo ih ovdje eno ih tamo ( kao da je to nešto novo, svaki dan su u sve i jednoj ulici u Bihaću) . Kada se objavi neki termin za proteste bude hiljade lajkova i komentara "dolazim" a na rotestima nikog od tih

• Like 4

Eto što uradiše Bakir i Džafer fikus.  Od Bihaća i Kladuše napraviše deponiju za dovoz najgoreg kancerogenog smeća iz Pakistana, Bangladeša, Irana itd.  Sav isilov otpad završio je u USK, a to je tek početak.  Sad će da pristižu i oni kriminalci koji su pušteni iz zatvora po Iraku. 

• Like 3
prije 5 sati, gargamel said:

Eto što uradiše Bakir i Džafer fikus.  Od Bihaća i Kladuše napraviše deponiju za dovoz najgoreg kancerogenog smeća iz Pakistana, Bangladeša, Irana itd.  Sav isilov otpad završio je u USK, a to je tek početak.  Sad će da pristižu i oni kriminalci koji su pušteni iz zatvora po Iraku. 

Bujrum, ja sebi ganjam dozvolu a vidio sam da u cazinu ima kupit desert eagle xD

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...