Jump to content
FORUM

Recommended Posts

6 minutes ago, JohnQ said:

Pa Bira. 

Ne bih rekao...Biru nije ponudio ni grad ni kanton ako se ne varam...tj ne bi trebao biti

1 minute ago, Grunf said:

Ne bih rekao...Biru nije ponudio ni grad ni kanton ako se ne varam...tj ne bi trebao biti

Bira je sigurna. Sam Suhret je jucer rekao - Bira kao privremeno rjesenje dok se Djacki dom ne rijesi. 

Da ima sta drugo, znalo bi se. Ministar Mektic rece da ce sve migrante sa ulica, cak i one iz privatnih kuca i stanova, smjestiti u taj novi centar. To neki ogroman kapacitet. xD

Inace, plus za odluku MUP-a i komesara. Pa da vidimo. 

5 minutes ago, JohnQ said:

Bira je sigurna. Sam Suhret je jucer rekao - Bira kao privremeno rjesenje dok se Djacki dom ne rijesi. 

Da ima sta drugo, znalo bi se. Ministar Mektic rece da ce sve migrante sa ulica, cak i one iz privatnih kuca i stanova, smjestiti u taj novi centar. To neki ogroman kapacitet. xD

Nadam se da nije jer spominju novu lokaciju...čut će se.Ali Šuki ne bi smio u svoje ime donositi odluke bez odluke GV.

Edited by Grunf

Komesar policije USK Mujo Koričić najavio je kako će policija iz sigurnosnih razloga morati zaustaviti daljnji priliv migranata u ovaj kanton. 
Mektić: Sutra novi smještajni kapacitet za migrante u Bihaću
/FENA

Privremena smještajna lokacija za migrante na području grada Bihaća bit će poznata najkasnije sutra, a policija Unsko-sanskog kantona će iz sigurnosnih razloga u narednim danima zaustaviti daljnji priliv migranata u ovaj dio Bosne i Hercegovine - zaključci su sa današnjeg sastanka ministra sigurnosti BiH Dragana Mektića i Operativne grupe za situaciju s migrantima u USK-u.

Ministar Mektić potvrdio je kako je ovo bio prvi konkretan sastanak, na kojem su dogovoreni dalji potezi.

- Najkasnije sutra će biti poznata smještajna lokacija za migrante na području grada Bihaća, na kojoj će biti smještena sva lica koja trenutno borave po gradskim ulicama, parkovima, ali i privatnim smještajima. Ne možemo im naravno zabraniti slobodno kretanje, ali ćemo ga iz bezbjedonosnih razloga morati reducirati, kao što je i u drugim evropskim zemljama učinjeno, dodao je Mektić.

Komesar policije USK Mujo Koričić najavio je kako će policija, također iz sigurnosnih razloga, morati zaustaviti daljnji priliv migranata u ovaj kanton.

- Postavit ćemo policijske punktove na ulazu u kanton i zaustaviti dalji dolazak ilegalnih migranata. To moramo učiniti, jer bi s ulaskom novog broja migranata, sigurnosna situacija ovdje bila i definitivno narušena. Sve prevoznike u BiH ćemo o tome obavijestiti, kako bi prestali prevoziti migrante, koji neće moći ući na područje kantona, ustvrdio je Koričić.

Premijer USK Mustafa Ružnić i predstavnici Međunarodne organizacije za migracije (IOM) dodali su da će sve biti učinjeno da migranti koji već borave na području kantona, na novoj smještajnoj lokaciji u Bihaću budu adekvatno zbrinuti, u humanim i ljudskim uslovima, prenosi Fena.

Meni ovdje fali ono da ce biti"rasporedjeni". Znaci svi i dalje ostaju samo u Bihacu i V.Kladusi.>:(

2 minutes ago, JohnQ said:

Vec se moze predvidjeti sta ce desiti, napravice se od Kljuca i Otoke novi "Izacic".

Just now, Sinbad said:

Vec se moze predvidjeti sta ce desiti, napravice se od Kljuca i Otoke novi "Izacic".

Odluka MUP-a USK je jedan dio rjesenja problema. Drugi je razgovor sa komesarom policija MUP KS da im se od Sarajeva onemoguci transport do USK. 

4 minutes ago, Grunf said:

Nadam se da nije jer spominju novu lokaciju...čut će se.Ali Šuki ne bi smio u svoje ime donositi odluke bez odluke GV.

Pa mislim da misle na novu u odnosu na ovu sad - Djacki dom. Jer Bira se i navodila kao nezvanicna lokacija a sutra ce je ozvaniciti. Ali eto, sacekajmo odluku Vlade sutra.

Inace, ogranicenje kretanja koje spominju podrazumijeva da se navecer imaju obavezu pojaviti u centru. Nisam bas siguran kako ce to funkcionisati u praksi. 

1 minute ago, JohnQ said:

Pa mislim da misle na novu u odnosu na ovu sad - Djacki dom. Jer Bira se i navodila kao nezvanicna lokacija a sutra ce je ozvaniciti. Ali eto, sacekajmo odluku Vlade sutra. 

Oni moraju imati 2 lokacije, da mogu razdvojiti ih po etnickim napetostima. Pogotovo ako ce kupiti i ove iz privatnog smjestaja. Oni kad bi svi bili strpani  u jednu lokaciju tu bi svaki dan dolazilo do tuca.

2 minutes ago, rucica1 said:

Meni ovdje fali ono da ce biti"rasporedjeni". Znaci svi i dalje ostaju samo u Bihacu i V.Kladusi.>:(

Po pitanju onih u Kladusi, sam Bog zna sta ce biti sa njima u buducnosti.

1 minute ago, Sinbad said:

Po pitanju onih u Kladusi, sam Bog zna sta ce biti sa njima u buducnosti.

Nema - sam bog zna,nemogu se njima njihove zelje ispunjavati.Oni se moraju ponasati u skladu sa odredjenim stavom nadleznih jedne drzave i kantona.Mislis da su im Njemci ovamo zelje ispunjavali. Primjera radi - na lokaciji gdje su u velikim vojnim satorima bili smjesteni (stalno je policija bila prisutna) prisao policajcima brkati cica ( svoji ca.preko 80 godina) galameci na sav glas na arapskom. Tumacu koji je policiji na raspolaganju bio, policajac rece , da mu prvo kaze da se ovdje ne dere i onda ga pitaj kakav problem ima.Stari prdonja se razgalamio sto je u satoru on je zaahtjevao da ga odmah u hotel odvedu.Ljudi ga u registru nadju u kojem je satoru smjesten i tu ga nazad vrate. Takodje mnogo njih trazilo je po njihovoj zelji gradove ali sve to je ignorisano.Ljudi su se po zakonskim propisima profesionalno ponasali i tacka.    

1 minute ago, rucica1 said:

Nema - sam bog zna,nemogu se njima njihove zelje ispunjavati.Oni se moraju ponasati u skladu sa odredjenim stavom nadleznih jedne drzave i kantona.Mislis da su im Njemci ovamo zelje ispunjavali. Primjera radi - na lokaciji gdje su u velikim vojnim satorima bili smjesteni (stalno je policija bila prisutna) prisao policajcima brkati cica ( svoji ca.preko 80 godina) galameci na sav glas na arapskom. Tumacu koji je policiji na raspolaganju bio, policajac rece , da mu prvo kaze da se ovdje ne dere i onda ga pitaj kakav problem ima.Stari prdonja se razgalamio sto je u satoru on je zaahtjevao da ga odmah u hotel odvedu.Ljudi ga u registru nadju u kojem je satoru smjesten i tu ga nazad vrate. Takodje mnogo njih trazilo je po njihovoj zelji gradove ali sve to je ignorisano.Ljudi su se po zakonskim propisima profesionalno ponasali i tacka.    

Da, razumijem sta zelis reci. Ali ja sam mislio vise na to da uopste nema nikakve organizovane lokacije za migrante u Kladusi, niti su spomenuti na pres konferenciji ovdje. Zive na poljani koja je podlozna poplavama, i spavaju u satoru od cerade. Mektic moze upotrebiti Agrokomerc, to je u vlasnistvu vlade FBiH, opstina ima nula ovlasti i mogucnosti da to sprijeci.

ide li se na trg malo prošetati tek toliko da se vidi da nihova zabrana ništa ne vrijedi. Ako mogu migranti kao hoće možemo i mi 

Nažalost našli su se pojedinci koji su od protesta kasnije pravili nasilne proteste... :/

Jeden peimjer u Njemackoj. 

Wie entwickeln sich die Zahlen bei den Zuweisungen? In der Stadt lebten zum Stichtag 31. Juli genau 6787 Flüchtlinge. Zuletzt musste Düsseldorf im Monat 120 neue Flüchtlinge aufnehmen. "Die Bezirksregierung Arnsberg hat uns jetzt aber mitgeteilt, dass wir ab dieser Woche keine neuen Zuweisungen zu erwarten haben", sagt Koch unserer Redaktion. Dies gelte mindestens bis Ende Oktober. Da es nicht unwahrscheinlich ist, dass dieser Zustand bis Jahresende anhält, könnte die Flüchtlingszahl auf unter 6000 sinken.

Das Bundesamt für Migration und Flüchtlinge (Bamf) schickt mittlerweile seine Bescheide schneller. Rund 60 Prozent der Antragsteller dürfen im Land bleiben, die übrigen müssen es verlassen. Dies freiwillig oder sie werden abgeschoben. In diesem Jahr wurden bis zum 7. August 73 Personen abgeschoben, 167 Personen sind nachweislich freiwillig ausgereist.

• Düseldorfu koji broji 612.178 stanovnika na na dodjeljen broj od 6787 izbjeglica (zaklj.31.jula) morao je, uz naznaku vlade bezirka Arnsber, jos 120 novih izbjeglica primiti.U saopstenju je izjavito da od te nedelje nece daljih dostavki. Bundesamt f.Migraciju i izbjeglice (Bamf)Brze svoja rjesenja dostavlja racuna se da ce  oko 60% zahtjeva moci u zemlji ostati a ostali moraju dobrovoljno otici u suprotnom bit ce protjerani. U ovoj godini su 73 osobe protjerane a 167 ih je dobrovoljno iz zemlje otislo.  

Prevod je samo u smislu znacenja teksta. Hocu da prikazem primjer raspodjele izbjeglica - migranata. Ovi brojevi se na grad Diseldorf odnose.E sad uzmite broj stanovnika Bihaca i 4000 izbjeglica.Ni lokalni ni drzavni zastupnici, grad tako opteretiti, nemaju pravo.

Ako je bilo ikakve sumnje ko je prodao Bihać,danas je ovaj debil iz IOM-a potvrdio da je to Suhret.

Također upošljavamo lokalne firme koje izvode radove koje radimo na ovim smještajnim kapacitetima, a također smo s gradonačelnicima Bihaća i Cazina radili na razvoju lokalnih projekata koji će na neki način vratiti ovo što su migranti na neki način uništili”, kazao je Auweraert.

Mislim da migranti 99% idu u Birine hale. Dogovor je izgleda da se Djacki dom isprazni skroz i da se migrante iz privatnog smjestaja trpa tamo. Uvodi im se ograniceno kretanje i nema vise jahanja po gradu. Garancije su izgleda da Mup to osigura i zaustavljanje dovoza novih.

Plus upravo se užurbano na kamionima odvoze kontejneri koji su bili kod Djackog doma.

Sinoć sam bio u gradu na protestima slab odziv građana.sramota šta sve trpimo,ono bio rat znamo šta je zlo pa nećemo više nemira po svaku cijenu.izbori bili glasovi PREBROJANI može valjati kako bilo samo da nije rat.sinoć smo pokazali zapravo koliko smo slabi jer bi došlo više raje da je da ja trebalo dati podršku nekom bihaćkom kriminalcu i hoštapleru.njihovi potrci su brojniji od nas poštenog svijeta.

• Like 1

Evo zašto policija mora već odmah od večeras migrante nazad

FOTO: Gužve na autobuskoj i željezničkoj stanici, migranti iz Sarajeva svakodnevno odlaze u Bihać

Gdje su sad sarajlije koje nama drže predavanja o humanosti. Dje su sad oni koji pričaju kako vozom stižu turisti. Što gube nisu primile familije sa djecom u svoje kuće,znaju biti "jaki" na facebooku,twiteru itd

• Like 1

Gledam video kako se nakon dvije godine neki sami vracaju iz njemacke nazad istom rutom, kazu nisu prihvaceni, boje ih see ljudi, ne mogu see integrisati u drustvo.. pitam se zasto. Mozda zato sto ispoljavate divljacko, antisocijalno zadrto ponasanje I ocekujete daa ce nemacka ili bilo koja druga zemlja (ne racunajuci Svedsku-oni su i previse zastranili) reci A OK VI STE TU. EVO SAD CEMO MI NA STETU I NA TERET NASEG NARODA PROMIJENTI SVE ZAKONE I STIL I NACIN ZIVOTA I SVE TO PRILAGODITI VAMA, I DA SLOBODNO MOZETE SILOVATI NASE ZENE I UNISTAVATI NASU IMOVINU  NIJE DA TO ISTO NISTE MOGLI NASTVITI RADITI U SVOJOJ ZEMLJI. Kad vids kako ih predstavljaju kao zrtve unatoc svim dokazima da ti ljudi idu u zapadne zemlje da sire svoje abnormalne nacine zivljenja, ne dolaze oni za boljim zivotom vec da evropu zaviju u svoje izopacene slike kako to treba da bude. Ne znam koji se djavo desio medijima da rade ovakvu farsu, ali ionako je vec odavno poznato da su mediji sirom svijeta samo produzena ruka politicara.

Na stranu sve, ni ljudi u ostalim zemljama Evrope ne zele ovo sto se desava ali ni njih niko ne pita. Zar ne vidite da ne postoji vise demokratija i drustvo se ne pita. Politika i vrh EU ima svoje ciljeve i planove i nazalost celnici skoro svih zemalja aktivno uestvuju u tome. Silovanja, napade, i svaa njihova neljudska ponasanja pakuju u neke prihvatljive nuvredljive izraze. Ne kazu da to rade iskljucivo migranti koji placu pred kamerama, a druge strane rade gnusne zlocie i ne bivaju kaznjeni za to. Od njih se treba drzati dalje i gledati da ih se makne odavde, jer samo se ionako prave dok ne dodju gdje su naumili. Pa i sami ste svjedoci sa su ovdje radili i sta rade i sta se sve sakrilo od javnosti i od strane mupa i od strane medija. Jos ih porede s nasim izbjeglicama. Haha sve je toliko nevjerovatno i toliko bolesno naopako predstavljeno da se pocnes doista pitati jesi ti lud mozda, pa vecina pocne da suosjeca s tim ljudims. Kuda ce te zen sa djecom na toliki put, nema tu brige smo koriste djecu kao alat. Ljuti me sve ovo sto ovaj narod govori A TREBA POMOCI, NAROD KAO INMI BJEZI OD RATA, bla bla. Koliko znam njih 90% uopce ne bjezi od rata, i sto im se da pomoc otvoreno pljuju po tome, pa sta bi vi u dvorce da vas se smesti, a nemojte mislii da zele posao ili nesto. Samo treba da se obrazujete malo u vezi njihove kulture i nacina zivota koji nose sa sobom i sada ga silom namecu drugim dustvima.  Sprema se veelika gehanija. Ne gledajte ovo sto vam se servira. Pogledajte emisije i pogledajte direktno izjave ljudi i snimke ljudi koji se svaki dan susrecu s njim i trpe to sve. Oni se nikad nece adimilirati u drustvo zato sto to ne zele i zato sto misle da su bolji. U Engleskoj Tommyja Robinsona ztvorili jer je govorio protiv silovatelja, a lik ne moze biti vise u pravu. U svijetu su pokrenuli lavinu uzasa i ne moze im se vjerovati. Opet kazem ima izuzetaka ali iz miliona i miliona takvih ljudi koji se sire svuda po svijetu tesko je izvuci izuzetke. Cuvajte se i pazite se i samo neka se maknu iz grada.

I vezano za ove proteste, ko kaze da je protest ako svi izadjemo u svoj grad na svoj trg... Ili mozda ne smijemo kako bi se migranti mogli slobodnije kretati, opet kazem u nasem gradu na nasem trgu.... Hmmm

😱

• Like 2
  • Dislike 1
  • Confused 1

pa to sam rekao i ja. tko mi može zabraniti da dođem na trg ili da šetam gradom?

bio sam i strava. nigdje nikoga. pa jel moguće da je narod toliko prestrašen? 

@Fugaziii Nije protest, al' se može okarakterisati kao okupljanje na javnom mjestu i svi će dobiti kazne (kao što su ih već i pisali bihaćkoj omladini do nedavno). Bezveze se porediti s migrantima, "ako oni mogu, što mi ne možemo". Njima nema odakle naplatiti kaznu, a nama će leći na platu :D Drugi put k'o se uhvati organizacije protesta, treba sve pomno isplanirati, da ne bi opet došlo do ovakve bespotrebne situacije.

btw. ne znam da li mi se čini, al' danas je migranata bilo znatno manje u centru (u Konzumu itd..). Možda su stvarno počeli prelaziti, a ove jadnike na granične poslali k'o trojanca ?!xD

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...