Jump to content
FORUM

Recommended Posts

25 minutes ago, rucica1 said:

Iz svega zakljucak koji smo svi naveli ovdje na pocetku ove teme prije dvije i pol godine: ovaj dio BiH tacnije USK je prodan EU još poodavno, zato se zadnjih godina stanovnistvo prisiljava na iseljavanje...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/banditi-naoruzani-do-zuba-marsiraju-ulicama-francuskog-grada-pogledajte-snimku/2191140.aspx

• Like 1
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3244

• rucica1

1184

• Barba

1146

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

2 hours ago, rucica1 said:

Pa Mustafa poslije j....a nema kajanja ili se brzo izgubilo pamćenje. Istom ovom Sattleru se prodao Bihać za desetak novih policijiskih vozila i sad se čudi što nam EU šefuje. 

• Like 5
27 minutes ago, Venom said:

Pa Mustafa poslije j....a nema kajanja ili se brzo izgubilo pamćenje. Istom ovom Sattleru se prodao Bihać za desetak novih policijiskih vozila i sad se čudi što nam EU šefuje. 

Ma to sto su oni darovali nije neka vrijednost, to je samo mrvica vrijednosti naspram stete koju su Bihacu, Kladusi kao i gradjanima sa njihovim nacinom rada nanijeli a ta "pomoc" vise sluzi ovim ilegalcima nego gradjanima.Na ovom forumu toliko je bilo izvjesca i informacija - da su ih (ovi nasi) ozbiljnije shvatali..., trebali su na tim pregovorima i dogovorima davno ostriji stav zauzeti.Da su od pocetka sa odredjenom distancom i ostrijim stavom nastupali i Satler i IOM se nebi ovako bezobrazno ponasali (kao da je grad njihov i da je njihova rijec glavna).  Nisu kanton a ni gradovi Bihac i Kladusa duzni nikom obraz svijetlati a i humanost ima svoje granice. Sad nek lijepo ovoj EU gospodi dokaze da Bihac a i cijeli kanton nema cijene koju bi oni mogli platiti,

9_9Ako treba vratiti im njhove autice a i one lampice i korpice po gradu odvrnuti i zajedno ih sa ovim njiovim sticenicima ispratiti. :D

• Dislike 1
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

Ja samo mislim da nam naglabanje po forumu nece pomoci.Moramo se organizovati i nesto poduzeti da spasimo nase zivote, nasih porodica i ovaj grad. I na izborima dobro mucnite glavom ne glasajte za one koji su grad doveli dovde. 

Hajdmo izaci na ulice, organizovati neke proteste i slicno. Treba tom IOMu pokazati da mi nismo budale ako nista drugo. 

• Like 3

A šta su trebali odbiti auta, korpe, rasvjetu i svejedno imati grad pun migranata? Moja ulica na Lukama je sve do nedavno bila u mraku, ne vidiš jesi prošao pored komšije ili Muhammed Alija ili narkomana što dolazi taslačiti komšinicu, sad je i ljepše i sigurnije. Treba iskoristiti sve što se ne nudi, to je Srbija najbolje odradila 

1 hour ago, Hysteria said:

A šta su trebali odbiti auta, korpe, rasvjetu i svejedno imati grad pun migranata? Moja ulica na Lukama je sve do nedavno bila u mraku, ne vidiš jesi prošao pored komšije ili Muhammed Alija ili narkomana što dolazi taslačiti komšinicu, sad je i ljepše i sigurnije. Treba iskoristiti sve što se ne nudi, to je Srbija najbolje odradila 

Istina treba iskoristiti - samo to je ono u cemu se vidi nas jad da nismo u stanju ni jeb** sijalice za ulicnoj rasvjeti zamjeniti a kamoli nesto vece, samo Srbija ima se kako rijesiti istih tih migranata, preko Dodika kroz RS na USK

• Like 4

Ljudi bit cu kratak, mislim da je krajnje vrijeme da nase kantonalne vlasti u suradnji sa MUP-om USK počnu iskupljati migrante i prebacivati ih na teritorij RS-a. Evo gledam slike i snimke naših ljudi koji su snimali policiju RS-a koja ucestvuje u prebacivanju migranata na USK. Kako ih i Hr policija vraća tako u narednih mjesec dana kanton bi mogao postati tempirana bomba. Ja sam svoju teoriju ovdje iznio prije 2 godine i da se to sve radi ciljano od neprijatelja ove drzave jer kad BiH ostane bez Krajine nema ni BiH, sad se ta teorija pokazala istinitom i mislim da je sad 5 do 12 da se reaguje. Reagovati treba jos jucer

Evo o čemu govorim:

Kad ih se nagomila, kad postanu frustrirani i kad se jedni drugima počnu petljati u "biznise" nismo daleko od ovog. Pozivam vlasti USK da se probude i pocnu hitno djelovati

• Like 1

http://www.uskinfo.ba/vijest/identifikovan-migrant-koji-je-potegao-pistolj-na-policajku-kod-banjaluke/76869?fbclid=IwAR1EswtV4ZrioVJhU0Ws2rKsZLYjlLHGBsU3kjcfyKFOspGniMQ04LzKQLw

"Ostalih trinaest migranata predato je Službi za poslove sa strancima na njihovo dalje postupanje"

Evo svi ovi copy-paste novinari a nikad nikom nije u tri godine palo na pamet pozvati Sluzbu za poslove sa strancima i pitati kakva je daljnja procedura tj.postupanje. I sta se dogadja sa tim ljudima. Mislim - znamo mi svi sta to znaci i sta je postupanje i gdje isti migranti zavrse. Ako ima onih koji ovaj forum citaju zasto ne istraze ovo i ne napisu na svojim portalima kao dobar autorski tekst il sta ja znam kako se to vec zove?

1 minute ago, Haldir said:

Postupanje prema migrantima je hitno. Ako u petak naprave krivicno djelo i dobio krivičnu prijavu, krajiški sudovi se odmah otvaraju u subotu ujutro za hitna ročišta iako im je to neradni dan. 

Problem je taj što ako nekog izbodu nožem uglavnom dobiju samo uvjet. I toto je problem Pravosuđa.

Deportiraju ih samo u slučaju ponavljanja krivičnog djela. Zatvor pa kući, ili odmah kući pa u zatvor.

Hvala, znamo to. Nego ovo je nesto drugo. Ovo su oni koji nisu skrivili nista i nisu uhapseni. To smo vec citali toliko puta, npr. otkrivena grupa od 20 migranata i predana Službi za poslove sa strancima na njihovo dalje postupanje. Tako i u ovom slucaju, ovaj sto je potegao pistolj je predan tuzilastvu (to je to sto ti kazes) a ostatak grupe Sluzbi za poslove sa strancima, koji ih vjerovatno obrade tj pokusaju identificirati i onda ih puste da idu ovamo. O tom govorim.

20 minutes ago, Grunf said:

Hvala, znamo to. Nego ovo je nesto drugo. Ovo su oni koji nisu skrivili nista i nisu uhapseni. To smo vec citali toliko puta, npr. otkrivena grupa od 20 migranata i predana Službi za poslove sa strancima na njihovo dalje postupanje. Tako i u ovom slucaju, ovaj sto je potegao pistolj je predan tuzilastvu (to je to sto ti kazes) a ostatak grupe Sluzbi za poslove sa strancima, koji ih vjerovatno obrade tj pokusaju identificirati i onda ih puste da idu ovamo. O tom govorim.

Pa ne znam šta bi drugo sa njima nego ih pustili da idu dalje. A svi znamo da ovamo dolaze zbog geografskog položaja. Mogu ih zadržati samo u slučaju da postoji dovoljan broj kreveta u državnim kampovima, pa ih onda tamo upućuju. Ovako sa njima nemaju šta drugo. A mislim da vrlo vjerovatno ih i upućuju ovamo po nalogu SDA i SNSDa.

prije 44 minuta, Haldir said:

I da naglasim samo još i to da proces deportacije traje godinama i nemoguć je, jer će dotad migrant napustiti BiH. Tako ako nastradaš u mraku u Hatincu od hladnog oružja, onaj koji ti je to uradio, i u slučaju da ga uhvate, neće dobiti zatvor već će nastaviti put prema EU.

Znaci po tome mozemo i mi njih rokati, jer su N.N., nepostojeca lica, samo nas ne smiju uhvatiti. :)

• Haha 1
21 minutes ago, Haldir said:

Pa ne znam šta bi drugo sa njima nego ih pustili da idu dalje. A svi znamo da ovamo dolaze zbog geografskog položaja. Mogu ih zadržati samo u slučaju da postoji dovoljan broj kreveta u državnim kampovima, pa ih onda tamo upućuju. Ovako sa njima nemaju šta drugo. A mislim da vrlo vjerovatno ih i upućuju ovamo po nalogu SDA i SNSDa.

Mi smo jednom raspravljali na temu geografskog polozaja. Kad nisu u mogucnosti preci ovdje zasto ne otici koju desetinu kilometara dalje jer naspram onog sto su presli a to su hiljade kilometara, tih 10 pa i 50 kilometara vise za uspjesan prelazak granice su sica. Ono sto hocu da kazem da pored geografskog polozaja i drugi faktori igraju igru. Kao npr da je USK kanton jedina regija koja ima izlaz na granicu BiH (bilo sa Hr, bilo sa Srbijom ili sa Crnom Gorom) a ima bosnjacku vecinu,tj da ne kazem bosnjacka je (iako se nikad ovako ne izrazavam). Dakle i ta logika SDA i SNSDa zajedno u talu ima logike

Edited by Grunf
37 minutes ago, Mofo said:

Znaci po tome mozemo i mi njih rokati, jer su N.N., nepostojeca lica, samo nas ne smiju uhvatiti. :)

Ne znam ja šta si ti zaključio po bilo čemu. Jedini je zaključak taj da ako migrant bude priveden zbog napada hladnim oružjem on će biti oslobođen.

Zavisi od kvalifikacije djela. Za pokusaje ubistva, razbojnistva i ta teza djela ce dobiti pritvor te u istom ostati do zavrsetka sudjenja. Ali mozes za nanosenje povrede nozem npr staviti nasilnicko ponasanje ili TTP i to je uvjetna kazna. 

I to ide brzo. Lise ga slobode, sutradan ga ispitaju u tuzilastvu, ovi napisu optuznicu i podnese sudu koji je isti dan potvrdi i presudi uvjetnu. Tako ide kod ovih kradja, teskih kradja i drugih djela do 5 godina. 
To je svakako nista. Privesti u stanicu i palicom odvojiti od bubrega je po meni pravednija sankcija. 

• Like 3
prije 26 minuta, Haldir said:

Ne znam ja šta si ti zaključio po bilo čemu. Jedini je zaključak taj da ako migrant bude priveden zbog napada hladnim oružjem on će biti oslobođen.

Pa kako ne znas? Osoba za koju znam da moze mene ubiti i ne odgovarati ni pred kim, isto tako ima pravo da bude ubijeno kao pseto, naravno u nekom mraku. :)

• Like 1
8 hours ago, Grunf said:

Ljudi bit cu kratak, mislim da je krajnje vrijeme da nase kantonalne vlasti u suradnji sa MUP-om USK počnu iskupljati migrante i prebacivati ih na teritorij RS-a. Evo gledam slike i snimke naših ljudi koji su snimali policiju RS-a koja ucestvuje u prebacivanju migranata na USK. Kako ih i Hr policija vraća tako u narednih mjesec dana kanton bi mogao postati tempirana bomba. Ja sam svoju teoriju ovdje iznio prije 2 godine i da se to sve radi ciljano od neprijatelja ove drzave jer kad BiH ostane bez Krajine nema ni BiH, sad se ta teorija pokazala istinitom i mislim da je sad 5 do 12 da se reaguje. Reagovati treba jos jucer

Evo o čemu govorim:

Kad ih se nagomila, kad postanu frustrirani i kad se jedni drugima počnu petljati u "biznise" nismo daleko od ovog. Pozivam vlasti USK da se probude i pocnu hitno djelovati

I ovi Cecenci su dosli preko azila kad je bio konflikt sa Rusijom. To je bilo cini mi se prije 10 godina. Eto poslije 10 godina oni sad vrse teror u zemlji koja ih je primila!

• Dislike 1
3 hours ago, hatinac| said:

@Lidjo wtf .. kakve ti perverzije pricas?! Rusi su izvrsili 'uspjesan' genocid u Ceceniji... poredis te ljude sa ovim lutalicama. Nije kool pricati a ne znas o cemu pricas. 

Haha stvarno nisi informisan. A drugo nisam uopste ulazio u konglikt taj, vec sam htjeo r3xi da su eto dobili pomoc od jedne drzave time sto su dobili azil i sad vrse teror u toj zemlji!

• Like 1

Pozdrav. Mnogi su nam prijavili da su pojedinci skrenuli sa teme te zloupotrebljavaju ovu diskusiju i promoviraju nasilje. Posljednje takve komentare smo obrisali. A obzirom da je mnogoo komentara, posebno na ovu temu. Pozivam da se aktivni članovi jave sa privatnom porukom te preporuče nove moderatore koji će paziti na forum kako bi se svi skupa držali njegovih pravila. Možete i sebe preporučiti pa ćemo uraditi detaljne analize. Hvala unaprijed i jos jednom vas molimo da se ponašate u skladu sa pravilnikom foruma. 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...