Jump to content
FORUM

Recommended Posts

7 minutes ago, Grunf said:

Što se mene tiče EU može da ih primi i milijardu ako želi. Mene smetaju optužbe za kršenja prava migranata koje nameće EU a sama krši ista ta prava jer da ne krši odavno bi postojao nesmetan prolaz migranata kroz Hrvatsku pa i kroz Mađarsku. U zemlji u kojoj je najobičniji građanin obespravljen totalno , smiješno je insistirati na pravima kriminalaca.

Evropski parlamentarci su već raspravljali na temu kršenja ljudskih prava i rada hrvatske policije. Frcale su brojne optužbe za brutalno fizičko iživljavanje nad njima. Bila je i radna posjeta parlamentaraca koji su tražili sve odgovore. Uskoro će i biti pokrenut postupak. Danas je i Alma Zadić, ministrica u Vladi Austrije, najavila nešto vezano za RH: https://www.klix.ba/vijesti/svijet/alma-zadic-trazi-istragu-o-nasilju-hrvatskih-policajaca-nad-migrantima/200621052

• Dislike 1

6 minutes ago, Haldir said:

Evropski parlamentarci su već raspravljali na temu kršenja ljudskih prava i rada hrvatske policije. Frcale su brojne optužbe za brutalno fizičko iživljavanje nad njima. Bila je i radna posjeta parlamentaraca koji su tražili sve odgovore. Uskoro će i biti pokrenut postupak. Danas je i Alma Zadić, ministrica u Vladi Austrije, najavila nešto vezano za RH: https://www.klix.ba/vijesti/svijet/alma-zadic-trazi-istragu-o-nasilju-hrvatskih-policajaca-nad-migrantima/200621052

Ne, oni ne žele u BiH a ni u HR to je svima jasno. Oni žele u Italiju, Njemačku,Austriju. Licemjerno je da kad već pominješ Austriju da ista zatvara svoje granice za izbjeglice i migrante a da bukvalno sili da to rade BiH ili Hr ili Srbija. Čak koliko sam informiran ista ta Austrija prebacuje migrante u Srbiju. Naravno ako je to tačno.. O tom ja govorim, Hrvatska bi trebala iste te migrante istresti pred granicom austrije pa nek se oni s njima. Ja opet kažem sve što Hrvatska radi - radi uz blagoslov EU

Edited by Grunf
  • Like 1

1 minute ago, Lidjo said:

Ovdje je problem ato se iskoristava zenevska konvencija i zloupptrebljava azilski sistem. Svaki mogrant mora podnojeti zahtjev za azil da bi mpgo boraviti legslno u neloj drzavi ,  u suprotnom on boravi ilegalno. Dok traje postupak i pregöed dodjele azila on je vec smako u drugu zemlju. I tako iz pocetka. A samim time on nema pravo na azil jer on recimo ako je u Grckoj nema pravo da ide dalje jer je vec u sigurnoj zemlji.

Jel to u redu?

Naravno da nije u redu, ja sam to stotinu puta ovdje ponovio. Proces izdavanja ili odbijanja azila po pravilu u razvijenim državama traje kratko, ili barem puno kraće nego kod nas. U BiH je u prošloj godini samo 100-injak ljudi uspjelo ostvariti pravo samo da podnese zahtjev za azil. Svako ko ne ostvaruje pravo na zaštitu treba biti vraćen po hitnom postupku. 

Problem je što smo mi pristali biti tranzitna zemlja i u našoj državi zahtjevi za podnošenje azila se skoro nikome ni ne odobravaju, jer taj proces traje kao da imamo jednog zaposlenog na 5.000 migranata. Kad mi počnemo na vrijeme odobravati zahtjeve za podnošenje azila i kad u kratkom roku odbijemo ili prihvatimo zahtjeve za azil, tad će se početi i rješavati pitanje vraćanja migranata u državu iz koje su ušli. 

Suština problema je ta da su zemlje na balkanskoj ruti, izuzev Hrvatske koja štiti vanjsku granicu EU, prihvatile otvoriti vrata i biti zemlje tranzita. Kao i to da naša država te zahtjeve skoro i ne procesuira jer to jednostavno ne žele da rade, znajući da će svaki migrant koji uđe u BiH, ako usput negdje ne izgubi život, kad tad, u roku najviše godinu dana, već biti u zemljama EU u koje su krenuli. 

• Dislike 1

4 minutes ago, Haldir said:

Kad znamo da i Europski parlament ucestuje u tim procesima migracija i zagovara migracije kroz rqzne programe (migrantski pakt, resettlement program) koliko su oni objektivni?

Alma Zadic je sama bila izbjeglica i time je emotivno vezana za ovu temu i uz to dolazi iz zelene stranke. 

Koliko ona moze biti objektivna i kakav drugi stav ona moze uzeti?

Uz to je u vladi Sebastiana Kurca koji sam zagovara migraciju potajno kroz resettlement program i sam je povezan Sorosom!

• Like 2
  • Dislike 1

prije 14 minuta, Haldir said:

Molim te lijepo, daj mi dokaz neki, ne moraš mi lijepiti linkove medija koje financira Open society. Pa i ptica na grani zna da su to prodemokratski mediji koji se bore za ljudska prava. Index je pravi primjer toga. 

Ne razumijem kako je to meni glavna stvar? Ja ovdje pišem par dana i mjesec dana uopće ne pišem. Dobro, priznajem, možda me ne plaćaju nego za samo ovih par dana... 

Konkretno me zanima motivacija lika koji ne radi ništa drugo nego širi šoroševsku proterorističku propagandu i koji ujedno tvrdi da nije šorošev plaćenik da se toliko trudi dokazati da deda Šoroš nema veze s financiranjem ubacivanja terorista u zapadnu Europu i vezanom logističkom podrškom i propagandom.

• Like 2

1 minute ago, Lidjo said:

Kad znamo da i Europski parlament ucestuje u tim procesima migracija i zagovara migracije kroz rqzne programe (migrantski pakt, resettlement program) koliko su oni objektivni?

Alma Zadic je sama bila izbjeglica i time je emotivno vezana za ovu temu i uz to dolazi iz zelene stranke. 

Koliko ona moze biti objektivna i kakav drugi stav ona moze uzeti?

Uz to je u vladi Sebastiana Kurca koji sam zagovara migraciju potajno kroz resettlement program i sam je povezan Sorosom!

Ne znam koliko može biti objektivna, nisam u toj situaciji niti u politici. Ali znam da razvijene evropske zemlje u velikoj mjeri poštuju ljudska prava i zalažu se za ista. Ali znamo da u EU tijelima sjede ljudi različitih mišljenja.  Ali ni jedni ni drugi ne mogu pobiti propise. Ako se zna da konvencija nalaže humano postupanje, omogućuje procedure za dobijanje azila, ne može to niko uskratiti. Kao što ne mogu ni oni koji odobravaju migracije reći kako je ispravno da migranti krše zakone zemalja u koje dolaze. To je politika. 

3 minutes ago, Grunf said:

Ne, oni ne žele u BiH a ni u HR to je svima jasno. Oni žele u Italiju, Njemačku,Austriju. Licemjerno je da kad već pominješ Austriju da ista zatvara svoje granice za izbjeglice i migrante a da bukvalno sili da to rade BiH ili Hr ili Srbija. Čak koliko sam informiran ista ta Austrija prebacuje migrante u Srbiju. Naravno ako je to tačno.. O tom ja govorim, Hrvatska bi trebala iste te migrante istresti pred granicom austrije pa nek se oni s njima. Ja opet kažem sve što Hrvatska radi - radi uz blagoslov EU

Pa evo sad sam gore napisao odgovor Lidji. Austrija procesuira migrante u kratkom roku. Ko god ne zadovoljava uvjete za dobijanje azila frca nazad. To trebamo da radimo i mi. Službeni podaci govore da vrlo mali broj ljudi uopće dobije šansu da podnese zahtjev za azil. BiH takve procese ni ne sprovodi, već pušta da se stvari odvijaju ovim tokom - ko pređe, pređe, ko ne uspije ove godine, neka čeka dogodine u IOM-ovim kampovima. 

Just now, toby said:

Konkretno me zanima motivacija lika koji ne radi ništa drugo nego širi šoroševsku proterorističku propagandu i koji ujedno tvrdi da nije šorošev plaćenik da se toliko trudi dokazati da deda Šoroš nema veze s financiranjem ubacivanja terorista u zapadnu Europu i vezanom logističkom podrškom i propagandom.

Mene konkretno zanimaju i dokazi. Iznesi ih već jednom ili pokušavaš dva sata guglati neke portale koje čita samo @Real

• Dislike 1

prije 3 minuta, Haldir said:

Mene konkretno zanimaju i dokazi. Iznesi ih već jednom ili pokušavaš dva sata guglati neke portale koje čita samo @Real

Dokaz ti je dan, pročitao si ga 

i to je to s moje strane, priča zaključena. Sad budi dobar pa objasni svoju motivaciju, motivaciju lika koji ne radi ništa drugo nego širi šoroševsku proterorističku propagandu i koji ujedno tvrdi da nije šorošev plaćenik da se toliko trudi dokazati da deda Šoroš nema veze s financiranjem ubacivanja terorista u zapadnu Europu i vezanom logističkom podrškom i propagandom.

prije 18 minuta, Haldir said:

Jedni šoroševski govnari snimaju, drugi šoroševski govnari prenose, treći šoroševski govnari raspravljaju, četvrti šoroševski govnari zaključuju, i svi ste redom poremećena teroristička plaćenička bagra. :)

• Like 1
  • Aferim! 1

2 minutes ago, toby said:

Dokaz ti je dan, pročitao si ga 

i to je to s moje strane, priča zaključena. Sad budi dobar pa objasni svoju motivaciju, motivaciju lika koji ne radi ništa drugo nego širi šoroševsku proterorističku propagandu i koji ujedno tvrdi da nije šorošev plaćenik da se toliko trudi dokazati da deda Šoroš nema veze s financiranjem ubacivanja terorista u zapadnu Europu i vezanom logističkom podrškom i propagandom.

Da, da. Logistička podrška članak u nezavisnim medijima. Molim te lijepo, nemam zaista volje replicirati na pokušaje argumentovanja.

• Dislike 1

prije 1 minuta, Haldir said:

Da, da. Logistička podrška članak u nezavisnim medijima. Molim te lijepo, nemam zaista volje replicirati na pokušaje argumentovanja.

Dobro, a sad objasni svoju motivaciju:

1. Širiš šoroševsku terorističku propagandu

2. Tvrdiš da nisi šoroševski plaćenik

3. Potrgao si se u objašnjavanju da deda Šoroš nema veze s financiranjem šoroševske terorističke propagande xD

• Like 1

13 minutes ago, Haldir said:

Ne znam koliko može biti objektivna, nisam u toj situaciji niti u politici. Ali znam da razvijene evropske zemlje u velikoj mjeri poštuju ljudska prava i zalažu se za ista. Ali znamo da u EU tijelima sjede ljudi različitih mišljenja.  Ali ni jedni ni drugi ne mogu pobiti propise. Ako se zna da konvencija nalaže humano postupanje, omogućuje procedure za dobijanje azila, ne može to niko uskratiti. Kao što ne mogu ni oni koji odobravaju migracije reći kako je ispravno da migranti krše zakone zemalja u koje dolaze. To je politika. 

Pa evo sad sam gore napisao odgovor Lidji. Austrija procesuira migrante u kratkom roku. Ko god ne zadovoljava uvjete za dobijanje azila frca nazad. To trebamo da radimo i mi. Službeni podaci govore da vrlo mali broj ljudi uopće dobije šansu da podnese zahtjev za azil. BiH takve procese ni ne sprovodi, već pušta da se stvari odvijaju ovim tokom - ko pređe, pređe, ko ne uspije ove godine, neka čeka dogodine u IOM-ovim kampovima. 

Sto se tice vracanja nazad nije tacno. Nase ljude koji su kriminslni bili mogli su lako vratiti nazad ili supirsti ih jer su postojali dogovori izmedju bosne i austrije. A kod ovih ne postoje dogocori her ih maticne zemlje ne zele nazad ili nema diplomatskih dogovora. I te ljude moraju ostaviti u zemlje i ako nemaju pravo da budu tu. A cifra tih je ogromna u austriji i njemackoj!

• Like 1
  • Dislike 1

prije 2 sati, Grunf said:

Svi su kriminalci, jer su nelegalno u BiH, svi su kriminalci jer isto tako nelegalno prelaze Hr granicu i tako ih treba tretirati. Kao kriminalce. 

Tu se slažemo 100%.

• Like 1

prije sat vremena, Grunf said:

Što se mene tiče EU može da ih primi i milijardu ako želi. Mene smetaju optužbe za kršenja prava migranata koje nameće EU a sama krši ista ta prava jer da ne krši odavno bi postojao nesmetan prolaz migranata kroz Hrvatsku pa i kroz Mađarsku. U zemlji u kojoj je najobičniji građanin obespravljen totalno , smiješno je insistirati na pravima kriminalaca.

EU neće milijardu,oni su napravili skript po kojem žele 3 i pol milijarde ljudi u evropi,na ovih 500 milijuna žele još 3 milijarde.

https://www.google.com/search?tbs=simg:CAQSrwIJtTiF_1TJ9EiQaowILELCMpwgaYQpfCAMSJ_1AHhxPvB4YT9QfzB_1YH9AfmB1DhPcg_1jjfKNsk_10TS7PqsokyeNNxowGkNrwlB91KsxAKuTJYJbM8fZClRVG4YDefsmN8b2-Xbb5rA-zN0-y-tww773HMyLIAQMCxCOrv4IGgoKCAgBEgSdas07DAsQne3BCRqcAQobCghkb2N1bWVudNqliPYDCwoJL20vMDE1YnYzChgKBm51bWJlctqliPYDCgoIL20vMDVmd2IKJAoQdGludHMgYW5kIHNoYWRlc9qliPYDDAoKL20vMDJxX2JmZwohCg1lbGVjdHJpYyBibHVl2qWI9gMMCgovbS8wMnZ3Ynp6ChoKBmphZ3VhctqliPYDDAoKL20vMGg1d3Nsaww&sxsrf=ALeKk00Ypwje_IJhQ0sg8pgzIb32TOzKUQ:1592769286379&q=kolik+ma+nemecko+obyvatel&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjR9Jf815PqAhUF86YKHamFC3AQ2A4oAXoECAcQBA&biw=800&bih=1280&dpr=1.5#imgrc=70ibgC1V6zuzpM

• Haha 1

@Real Pa dobro , ali postavlja se pitanje zašto ih onda muče? Jednostavno otvori granice i to je to. Zar nije jednostavnije da su im ponudili papire još u matičnim zemljama? Nema logike nikakve

4 minutes ago, Grunf said:

@Real Pa dobro , ali postavlja se pitanje zašto ih onda muče? Jednostavno otvori granice i to je to. Zar nije jednostavnije da su im ponudili papire još u matičnim zemljama? Nema logike nikakve

Nije jos vrijeme za to i to traje. Ne mozes tskav program sprovesti u nekom krstkom vremenu, vec samo dugorocno. Nebi to proslo kod lokalnog stanovnista, zato se radi tsjno i kroz neke razne programe i polako.

Na kraju je cilj da gradjani to traze kao recimo sad sto se rsdi na cjepljivu protiv corone ili gdje gradjani traze nadzorne kamere i vise policije!

• Like 1
  • Dislike 1

prije 15 minuta, Grunf said:

Ako bi to očigledno napravili tj.  pustili da ulaze kao 2015 u augustu desetine hiljada na dan onda bi se i najgluplji i najuspavaniji evropljani probudili i vidjeli što im se sprema.Stojali bi leđima uza zid i pružili bi otpor,organizovali se i svrgli bi vladu,jer bi vidjeli da su prodani.

Ovako to rade tajno i postepeno dok migranti ne budu u brojniji u odnosu na domicilno stanovništvo.

To ti je kao onaj experiment sa žabom kad je staviš u lonac sa hladnom vodom i uključiš kolo na šporetu,ona se postepeno navikava na toplinu vodu i neće iskočiti iz lonca dok ne bude skuhana.

Međutim ako bi je ubacio u vodu s 50°C odjednom ona bi se opekla ali bi istom iskočila i preživjela.

Zato čuvajte se u Bihaću kad migranti budu brojniji onda ste zakasnili

prije 8 minuta, Lidjo said:

Nije jos vrijeme za to i to traje. Ne mozes tskav program sprovesti u nekom krstkom vremenu, vec samo dugorocno. Nebi to proslo kod lokalnog stanovnista, zato se radi tsjno i kroz neke razne programe i polako.

Na kraju je cilj da gradjani to traze kao recimo sad sto se rsdi na cjepljivu protiv corone ili gdje gradjani traze nadzorne kamere i vise policije!

Upravo tako.

prije 7 sati, Lidjo said:

Sto se tice vracanja nazad nije tacno. Nase ljude koji su kriminslni bili mogli su lako vratiti nazad ili supirsti ih jer su postojali dogovori izmedju bosne i austrije. A kod ovih ne postoje dogocori her ih maticne zemlje ne zele nazad ili nema diplomatskih dogovora. I te ljude moraju ostaviti u zemlje i ako nemaju pravo da budu tu. A cifra tih je ogromna u austriji i njemackoj!

Čitam i moram se na ovo uključiti u raspravu..lični primjer za Njemačku:moj sin,kojeg je čekao posao u Njemačkoj,stan i hrana,ponio sa sobom oko 500 eura,na rutinskoj kontroli legitimisan ..ušao samo1 dan ranije od dozvoljenog u Njemačku iste sekunde priveden,ispitivan,proveo 16 sati u pritvoru i pušten sa nalogom da u roku 5 dana napusti Njemačku,dobio zabranu 2 godine ulaza  ili prolaza kroz Njemačku..morao na sud u Njemačku..dobio ih je na sudu,ali stvar gotova,propala mogućnost za posao i babo ruč'o..e sad ..milioni migranata piče kroz evropu ko kroz svoju prćiju.za njih nema diplomatskih dogovora..pa to ti je ko da ti je neko nepozvan ušao u kuću i ti ga ne smiješ istjerati,malo sutra..najveću krivicu snose naši domaći kvislinzi u prvom redu politički vrh,pa do malih kokošara koji zarađuju lovu na migrantima ..politika i ubacivanje tih ljudi na teritorij EU da se ona destabilizuje i iznutra potkopa,a na tom putu su zaglavili kod nas a kakvo je stanje i ostaće.A našu lijepu BiH koju smo mi sami počeli uništavati,oni će dokrajčiti pa ćemo postati poligon za zajebanciju  Evropskih sila koje od pamtivjeka smišljaju kako da nam zemlju otmu,..ako nas bude dovoljno,mi ćemo izgleda u gerilu ko partizani-ujediniti se da protjeramo neprijatelje.. Ko preživi-pričaće..

• Like 3
  • Aferim! 1

prije 8 sati, Haldir said:

Naravno da nije u redu, ja sam to stotinu puta ovdje ponovio. Proces izdavanja ili odbijanja azila po pravilu u razvijenim državama traje kratko, ili barem puno kraće nego kod nas. U BiH je u prošloj godini samo 100-injak ljudi uspjelo ostvariti pravo samo da podnese zahtjev za azil. Svako ko ne ostvaruje pravo na zaštitu treba biti vraćen po hitnom postupku. 

Problem je što smo mi pristali biti tranzitna zemlja i u našoj državi zahtjevi za podnošenje azila se skoro nikome ni ne odobravaju, jer taj proces traje kao da imamo jednog zaposlenog na 5.000 migranata. Kad mi počnemo na vrijeme odobravati zahtjeve za podnošenje azila i kad u kratkom roku odbijemo ili prihvatimo zahtjeve za azil, tad će se početi i rješavati pitanje vraćanja migranata u državu iz koje su ušli. 

Suština problema je ta da su zemlje na balkanskoj ruti, izuzev Hrvatske koja štiti vanjsku granicu EU, prihvatile otvoriti vrata i biti zemlje tranzita. Kao i to da naša država te zahtjeve skoro i ne procesuira jer to jednostavno ne žele da rade, znajući da će svaki migrant koji uđe u BiH, ako usput negdje ne izgubi život, kad tad, u roku najviše godinu dana, već biti u zemljama EU u koje su krenuli. 

odbijemo ili prihvatimo zahtjeve za azil, tad će se početi i rješavati pitanje vraćanja migranata u državu iz koje su ušli

Hallo Haldir..ušli su prvo u Grčku koja je u EU,ona je trebala davati azile..pa neće oni da ostanu na Balkanu,njima je cilj srce Evrope,lepuzija,socijala,pa 90% njih ne zna ni čitati svoj jezik kamoli naš,borave na našim prostorima oko 2- godine,naučili su reći samo ćao i marka,

znajući da će svaki migrant koji uđe u BiH, ako usput negdje ne izgubi život, kad tad, u roku najviše godinu dana, već biti u zemljama EU u koje su krenuli. 

Većina je na našim prostorima i po 2 godine,a znaš li ti kolika je godina dana..a nikud oni neće..što je prošlo u EU,prošlo je..mogu samo svojoj kući ili ostati nama na grbači,jer ove prodane Miom-ske duše,zdušno na tome rade..Ne kažem IOM,nego MIOM,jer oni su fakat miom koji je bio dobroćudni,a sad prerasta u kancer

• Like 3

prije 11 sati, toby said:

Naravno da postoji. Ti si klasični šoroševski teroristički propagandist koji za pet eura po danu širi propagandu o nasilju prema migranantima, sve s ciljem da Hrvatska odustane od politike zatvorenih granica za teroriste i kriminalce. Apsolutno sve NGO organizacije financirane od strane Open society dede Šoroša aktivno sudjeluju u pružanju logističkih, lobističkih i propagandističkih usluga hrpi kriminalaca i terorista koji se već nekoliko godina organizirano prebacuju u zapadnu Europu i SAD s ciljem izazivanja nereda i terorističkih aktivnosti, koje su uostalom već počeli. Pola europskih gradova je već u ratu, a to je tek početak. Cilj je izazvati sukobe, uništiti nacionalne ekonomije, osiromašiti građane i države, i onda jeftino pokupovati resurse. 

Ti si genetski otpad, kojem nije nikakav problem uzeti 10 eura za širenje propagandnog cilja i baš ga briga hoće li neki od ovih migranata, kad jednom stigne u zapadnu Europu, nekog silovati ili zaklati.

Gledam te migrante svaki dan i niko me ne može razuvjerit da su to bivši vojnici..u sakrivanju od policije imaju taktiku,izviđače,šefa kojeg svi slušaju i organizovani su po vojnom ustroju,..hitno ih deportovati i organizacijama koje ih podržavaju zabraniti rad,pa nek se puše..ne mislim ja gledati za koju godinu kako mi se dijete ili unuče pari s tim istim..s toga..mr'š u svoju zemlju i sretan im put.. 

• Like 3

prije 3 sati, robespier said:

Gledam te migrante svaki dan i niko me ne može razuvjerit da su to bivši vojnici..u sakrivanju od policije imaju taktiku,izviđače,šefa kojeg svi slušaju i organizovani su po vojnom ustroju,..hitno ih deportovati i organizacijama koje ih podržavaju zabraniti rad,pa nek se puše..ne mislim ja gledati za koju godinu kako mi se dijete ili unuče pari s tim istim..s toga..mr'š u svoju zemlju i sretan im put.. 

To sam ja primijetio već 2015. kad je bio proboj milijun migranata preko Srbije u Hrvatsku, pa onda prvo u Mađarsku, pa potom u Sloveniju. Identična organizacija kao što je imaju SAS, Delta ili Legija stranaca. Točno tako izgleda njihova pješačka obuka. Ovo je za njih sve samo vojna vježba i prilika za dodatnu radikalizaciju i vrbovanje novih terorista. Naravno, svaka vojska treba i logistiku i informativno-propagandno djelovanje, logistika su IOM i kompanija, šoroševski mediji su propaganda.

• Like 2
  • Haha 1

Cao raja, šta ima 😃 Da vas lijepo pozdravim sviju, pošto sam nov na forumu, bonton, jel hehe mislim, pratim forum već dosta dugo ali nisam pisao.

Ukratko, odselio sam se iz Bihaca prije više od tri godine, trenutno sam u Stuttgartu, pa bas zbog ovih dešavanja od prije dva dana, odlučih da napišem nešto... ko biva da iznesem svoje mišljenje 🤭🤭

Ovo što se desilo nema nikakve veze sa pravima manjina, niti sa ugnjetavanjem kakvim ili to. Ovdje su vala zaštićeni svi ko polarni medvjedi. Ovo je slična priča onoj u Americi, neki su stvarno izišli sa izraze nezadovoljstvo,  mirno i bez galami, a drugi to koriste za svoje nemoralne ciljeve. Bas jutros setam na Königstraße (vidim da je i @rucica negdje ovdje) i izloga ima polupanih, puno firmi koje to popravljaju,  puno policije... mislim,  kome to treba jbte. 

Ja sam se ovdje već udomacio i ljudi su stvarno opušteni, ne zanima ih ni ko si ni sta si, dok god pošteno radiš svoj posao i ne zajebavaš druge ljude. Nezz... 

S druge strane, duša me boli kad vidim šta se u Bihacu radi. Čitam sta pišete ovdje i kontam da nas nema nigdje... neće nas biti ni na mapi izgleda

• Like 5

8 hours ago, robespier said:

Čitam i moram se na ovo uključiti u raspravu..lični primjer za Njemačku:moj sin,kojeg je čekao posao u Njemačkoj,stan i hrana,ponio sa sobom oko 500 eura,na rutinskoj kontroli legitimisan ..ušao samo1 dan ranije od dozvoljenog u Njemačku iste sekunde priveden,ispitivan,proveo 16 sati u pritvoru i pušten sa nalogom da u roku 5 dana napusti Njemačku,dobio zabranu 2 godine ulaza  ili prolaza kroz Njemačku..morao na sud u Njemačku..dobio ih je na sudu,ali stvar gotova,propala mogućnost za posao i babo ruč'o..e sad ..milioni migranata piče kroz evropu ko kroz svoju prćiju.za njih nema diplomatskih dogovora..pa to ti je ko da ti je neko nepozvan ušao u kuću i ti ga ne smiješ istjerati,malo sutra..najveću krivicu snose naši domaći kvislinzi u prvom redu politički vrh,pa do malih kokošara koji zarađuju lovu na migrantima ..politika i ubacivanje tih ljudi na teritorij EU da se ona destabilizuje i iznutra potkopa,a na tom putu su zaglavili kod nas a kakvo je stanje i ostaće.A našu lijepu BiH koju smo mi sami počeli uništavati,oni će dokrajčiti pa ćemo postati poligon za zajebanciju  Evropskih sila koje od pamtivjeka smišljaju kako da nam zemlju otmu,..ako nas bude dovoljno,mi ćemo izgleda u gerilu ko partizani-ujediniti se da protjeramo neprijatelje.. Ko preživi-pričaće..

Ja sam odavno pricao kakva je situacija u Europi mislim u vecini zemalja sto si posteniji vrijedniji i sto vise zivis normalno najebes najvise i od poreza i sveg ostalog sto se tice svakodnevnog zivota. A sto si veci neradnik propalica zivis na socijali mozes se sprdati sa drzavom opcinom burzom rada koliko zelis. 

Meni su prosle godine nesto sasvim malo povecali bruto platu u sustii to nije bilo znacajno i sasvim sam na to zaboravio kad sam prijavljivao porez kojeg se mora ispuniti svake godine znaci razlika nije bila ni 700 eura na goisnjem nivou  ja sam poslije toga tri dana morao zvati slati emailove da ne bi dobio kaznu koja je na kraju ipak dosla i morao sam je platiti ali sa tim da ce mi vratiti to na kraju jer se radilo o gresci. A sa drue strane imas ove sa socijale sto rade na crno i nikad ih niko ne kontrolise . Mislim da je u Njemackoj najgore Merkelova je zavila u crno zemlju sa willkomen migranti ljudi tucu socijalu i djecije doplatke mjesecno to iznosi vise nego prosjecna plata zdravstvenog radnika ili varogasca recimo. 

• Like 1

Zna li neko kakvo je stanje u Tuzli što se tiče migranata? Sad gledam onu reportažu hayat tv-a na fb grupi i između ostalog kažu " ispraćaju migrante (misle na policiju) prema kampu Blažuj jer im je zabranjeno svako zadržavanje u Tuzli". Da li je to moguće? Tj da li je to zbilja tako i kako misle sankcionisati one koji se ne pridrzavaju tog pravila? Zbilja interesantno ako je to tako!

Obavezno pogledati od 02:00 o migrantima i onda od 04:25 obratite pažnju kako ih policija upućuje u Bihać

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...