Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Haldire pa nisi valjda naivan da progutaš i mamac i prut.to što sad uefa dela je pokazano prstom IOM koji na svaki način gleda da migose snjuši sa domaćim stanovništvom,lani je bila priča o uključenju i u srednje škole,al su pitomci otišli u game.

Ono što vidimo kao objavljene vijesti samo je jedan dio onog zla koje nam se ovdje sprema.

• Like 6

5 minutes ago, Fap mašina said:

Haldire pa nisi valjda naivan da progutaš i mamac i prut.to što sad uefa dela je pokazano prstom IOM koji na svaki način gleda da migose snjuši sa domaćim stanovništvom,lani je bila priča o uključenju i u srednje škole,al su pitomci otišli u game.

Ono što vidimo kao objavljene vijesti samo je jedan dio onog zla koje nam se ovdje sprema.

Šta je problem s tin da djeca idu u školu ili da igraju nogomet? Vidim Grunf ti lajka. A 90% foruma svoju ksenofobiju krije dušebrižničkim komentarima kako bi pustili žene, djecu, porodice, a kad su djeca trebala u školu ovdje se digla panika. Sad kad se istoj djeci omogući da se bave sportom, opet problem i zavjere.

Vi imate problem sami sa sobom. Dvije godine najavljujete obistiniavanje nekoh tajnih planova o naseljavanju migranata, nijednog koji je ovdje bio prije dvije godine više nema u Bihaću.

Mi smo tranzitna država, ne postoji nikakva zavjera i nikakvi planovi.

• Dislike 7

prije 57 minuta, Haldir said:

Omogućavanje djeci da idu u škole fudbala je najpametniji mogući potez. Ali to nema nikakve veze s onim što je fap pisao.

Budi dobar pa napiši koliko imaš djece, koje su dobi, i bave li se kojim sportom. :) Ma ne trebaš, ja ću. Imaš nula djece. Nitko tko ima djecu, odnosno nitko tko ima gram osjećaja za slabije od sebe, nikada ne bi najboljim mogućim potezom nazvao mogućnost da se njihovom klubu pridruže sumnjivi bradati likovi od 30 godina bez ikakvih dokumenata s kojima bi trebali dijeliti svlačionicu, a koji se predstavljaju maloljetnicima. 

To može napraviti samo apsolutni psihopat. Ili pedofil.

• Like 7

1 minute ago, toby said:

Budi dobar pa napiši koliko imaš djece, koje su dobi, i bave li se kojim sportom. :) Ma ne trebaš, ja ću. Imaš nula djece. Nitko tko ima djecu, odnosno nitko tko ima gram osjećaja za slabije od sebe, nikada ne bi najboljim mogućim potezom nazvao mogućnost da se njihovom klubu pridruže sumnjivi bradati likovi od 30 godina bez ikakvih dokumenata s kojima bi trebali dijeliti svlačionicu, a koji se predstavljaju maloljetnicima. 

To može napraviti samo apsolutni psihopat. Ili pedofil.

Ti svoj fašizam ne možeš ni sakriti. Ali to je dnk, nisi ti kriv. 

• Dislike 3

Just now, Haldir said:

Ti svoj fašizam ne možeš ni sakriti. Ali to je dnk, nisi ti kriv. 

Odgovori, psihopat ili pedofil? :) Meni vučeš na psihopata. Budi dobar pa opiši na koji način promatraš malu djecu i što pri tome osjećaš. :)

• Like 2

Čuj izbačen sej radi forsiranja migrantske krize.znači ova platforma provlači pojam migrantske krize blago,samo za prikupljanje glasova.

Svako se u ovom gradu pita više nego mi bišćani.  Dosta je bilo skupova gdje govornici kažu:ne smetaju nama migranti al......ha ha.Ako Sej zagovara žešću opciju on je dobar izbor.

• Like 1

@Haldir gdje se spominju samo djeca? Fino stoji "između ostalog i djeca" nismo nepismeni.

@Haldir gdje se spominju samo djeca? Fino stoji "između ostalog i djeca" nismo nepismeni.

• Like 1

1 hour ago, Haldir said:

Šta je problem s tin da djeca idu u školu ili da igraju nogomet? Vidim Grunf ti lajka. A 90% foruma svoju ksenofobiju krije dušebrižničkim komentarima kako bi pustili žene, djecu, porodice, a kad su djeca trebala u školu ovdje se digla panika. Sad kad se istoj djeci omogući da se bave sportom, opet problem i zavjere.

Vi imate problem sami sa sobom. Dvije godine najavljujete obistiniavanje nekoh tajnih planova o naseljavanju migranata, nijednog koji je ovdje bio prije dvije godine više nema u Bihaću.

Mi smo tranzitna država, ne postoji nikakva zavjera i nikakvi planovi.

Koliko je djece i zena ukupno na USK ? U Boricima? U Sedri ? Ja znam , ali da vidim da li ces biti iskren  u odgovoru , koliko je ukupno porodica , tj clanova porodica  na navedenim lokacijama . Izuzmi "maloljetnike bez pratnje " 

• Like 1

Grunfe IOM udara na merhamet našeg naroda.steranje priče o ženama,djeci i napaćenim izbjeglicama iz ratnih zona,kod većeg dijela našeg naroda odavno ne prolazi.narodu je dobro ima struje,brašna i interneta a ne puca iznad glave!

• Like 2

27 minutes ago, Fap mašina said:

Čuj izbačen sej radi forsiranja migrantske krize.znači ova platforma provlači pojam migrantske krize blago,samo za prikupljanje glasova.

Svako se u ovom gradu pita više nego mi bišćani.  Dosta je bilo skupova gdje govornici kažu:ne smetaju nama migranti al......ha ha.Ako Sej zagovara žešću opciju on je dobar izbor.

Od kud je izbačen Sej ? 

Bio se priključio ovoj platformi za vasionu pa su se brzo razišli.piše to negdje iza u objavi sa facebook,a.

Kandidovaće se kao nezavisan kandidat.

Čudi me da pored ovoliko medija i foruma neki od vas Sposobnih bišćana nije pokrenuo svoju promociju za gradonačelnika pa da se pokuša nešto učiniti sa ovim našim gradom,na bolje.

_20200626_225653.JPG

Edited by Fap mašina

Ok,razumijem... Provalili mi kucu prije par mjeseci... Napravili stetu, nisu nista ukrali, ali su razbacali i razbili dvoje vrata,koje je neko isto platio... Danas, moj sin,koji je primjer odgoja, kulture, odlican ucenik, danas se igra sa svojim vrsnjacima... Dobio je od mame svoje na poklon nov telefon,jer je zlatno dijete,jer je skroman,a i zasluzio je... Ne pati on za Iphone, Samsung najnovijim, vec je dobio telefon,koji zadovoljava njegove potrebe,a isti mu je njegova majka poklonila, pa mu je jos drazi, a nije ni ona na putu pare nasla... I onda se STOKA, koju mnogi brane, STOKA MIGRANTSKA, usudi uci u TUDJU AVLIJU, i ukrasti DVA telefona djeci... JESU TO NAPRAVILI STO SU GLADNI!? NE PSUJEM NIKAD NA FB-u ,ali SAD CU.... JE.BE IM MAJKU I POKOLJENJE, I NJIMA I ONIMA KOJI IH PODRZAVAJU... JESU LI DJECIJE TELEFONE UKRALI STO SU GLADNI... PODRZAVAJTE I BRANITE STOKU... NEKA MI SAD DA NEKO OBJASNJENJE I DA KAZE DA NISAM U PRAVU... A Organi vlasti su nemocni, i kazu mi tu nista ne mozemo... Ja kad dodjem,ako Bog da, onda ce moci...[\quote]

• Like 6

31 minutes ago, Fap mašina said:

Grunfe IOM udara na merhamet našeg naroda.steranje priče o ženama,djeci i napaćenim izbjeglicama iz ratnih zona,kod većeg dijela našeg naroda odavno ne prolazi.narodu je dobro ima struje,brašna i interneta a ne puca iznad glave!

Znam ja to. Samo mnogim nasim ljudima lakse utjerati u gujCu neg i glavu

• Like 1
  • Haha 1

Problem su ovi naši iz vlasti prica mi doktor kad dodju ovi migranti ili zaluta u bolnicu neka migrantske trebe  za njih mora biti sve najbolje .Ako žele posebna soba da budu same u sobi divljakuse kao da se domacim diže na njih neka stvar.Domace pacijente moraju strpati u druge sobe da se stoki napravi mjesta.Zovu po nekoliko puta iz  ovog terorističkog IOM šta se je radilo sa pacijentom i jel zadovoljan.Naravno menadžment bolnice naplaćuje trostruko troškove koje IOM u roku 24 sata uredno placa.Drze ih ko malo vode na dlanu  a domace ko jebe e to je istina.

Edited by zudox
  • Like 5

3 hours ago, Sadik said:

Koliko je djece i zena ukupno na USK ? U Boricima? U Sedri ? Ja znam , ali da vidim da li ces biti iskren  u odgovoru , koliko je ukupno porodica , tj clanova porodica  na navedenim lokacijama . Izuzmi "maloljetnike bez pratnje " 

Nešto manje od 400 žena i djece je smješteno u Sedri i Borićima. U istim kampovima je nešto manje od 150 porodica. Ne znam koji si izvještaj čitao, ovo je zadnji UN-ov za BiH - mjesec april. IOM-ov izvještaj pokazuje ukupnu brojku i postotak po kategorijama.

Ispravi me ako imaš novije podatke.

Kad odbacis od tog broja djecu sa bradom ostane 3 djece i par žena. U osnovnoj školi gdje ide i moje djete je prve godine bio citav razred djece sad nema ni jedno. Oko Borića (posto prođem često) sam primjetio samo jednu ženu sa troje djece. Dakle uvijek isti. Nije valjda da drze djecu zatvorenu? IOM brojke su nerealne. Sad kad bi procesljao sva, apsolutno sva naselja u Bihaću (ne govorim samo o uzem dijelu grada) i okolne sume te kampove, skupio na jednu hrpu migrante i prebrojao ih, ja kazem da je ukupna brojka oko 15.000. Smio bih se kladiti u bilo sta. Po IOM-u u cijeloj BiH ih je 3500

Edited by Grunf
  • Like 6

IZVJEŠTAJ ZA 2019. GODINU

Evropska unija bilježi veliki porast zahtjeva za azil, migrantima najdraža Njemačka

Evropska unija bilježi veliki porast zahtjeva za azil, migrantima najdraža NjemačkaFoto: T. S./Klix.ba
Evropska unija prvi put nakon migrantske krize 2015. godine bilježi veliki porast zahtjeva za azil, te očekuje da će i dalje u prkos pendemiji rasti.
Prema izvještajima zemalja članica Evropske unije, u prošloj godini došlo je do porasta zahtjeva za azil za 11 posto, što je prvi godišnji rast od migrantske krize prije pet godina, javlja Euro News.

Iz Evropske službe za podršku azilu (EASO) navode da je ovaj rast dijelom posljedica naglog priliva prijava iz Venecuele (103 više u odnosu na 2018. godinu) i Kolumbije (214 više u odnosu na 2018. godinu).

Pojedine zemlje, poput Kipra, Francuske, Grčke, Malte i Španije, primile su više zahtjeva za azil tokom prošle godine nego za vrijeme takozvane migrantske krize 2015. godine.

Podaci EASO-a pokazuju da je migrantima najdraža Njemačka s obzirom da je ova zemlja obradila 22 posto od 738.425 zahtjeva za azil zabilježenih u cijeloj Evropskoj uniji tokom 2019. godine. Slijede je Francuska sa 17 posto obrađenih zahtjeva i Španija sa 16 posto.

Migranti iz Sirije, Afganistana i Venezuele bili su najbrojniji podnosioci zahtjeva. 

Porast broja zahtjeva za azil nastavljen je i u 2020. godini, pri čemu je u prva dva mjeseca ove godine zabilježen rast od 16 posto u odnosu na isti period prošle godine. Ipak, pandemija je dovela do dramtičnog smanjenja podnošenja prijava za azil. 

"Samo u aprilu u zemljama Evropske unije registrovano je oko 8.700 zahtjeva za međunarodnu zaštitu, što je najmanje od 2008. godine", navodi EASO.

Međutim, kako se otvaraju granice, tako počinje rasti i broj novih prijava za azil.

Agencija za evropsku graničnu i obalnu stražu Frontex zabilježila je nagli porast ilegalnih prelazaka granica na području istočnog Mediterana. U 2018. broj ovih ilegalnih prelazaka iznosio je 56.600, a prošle godine 83.300. 

Broj ilegalnih ulazaka u zemlje zapadnog Balkana gotovo je tri puta veći u 2019. godini u odnosu na godinu ranije. Dok je u 2018. bilo 5.900 ovakvih neregularnih ulazaka, Frontex ih bilježi 15.150 u 2019. godini.

1 hour ago, Grunf said:

Kad odbacis od tog broja djecu sa bradom ostane 3 djece i par žena. U osnovnoj školi gdje ide i moje djete je prve godine bio citav razred djece sad nema ni jedno. Oko Borića (posto prođem često) sam primjetio samo jednu ženu sa troje djece. Dakle uvijek isti. Nije valjda da drze djecu zatvorenu? IOM brojke su nerealne. Sad kad bi procesljao sva, apsolutno sva naselja u Bihaću (ne govorim samo o uzem dijelu grada) i okolne sume te kampove, skupio na jednu hrpu migrante i prebrojao ih, ja kazem da je ukupna brojka oko 15.000. Smio bih se kladiti u bilo sta. Po IOM-u u cijeloj BiH ih je 3500

Ima druže. Zadnje vrijeme sam primjetio dosta žena i djece. Neki dan sam na Kamenice vidio porodicu s djetetom u kolicima. 

13 minutes ago, 1260 said:

Ima druže. Zadnje vrijeme sam primjetio dosta žena i djece. Neki dan sam na Kamenice vidio porodicu s djetetom u kolicima. 

Ma dobro, to sam napisao onako figurativno. Ne doslovno troje Znam da djeca ne pohađaju školu koja im je namjenjena. Ali taj broj je zanemariv na broj odraslih muškaraca

Dodatak: Smatram da je takvo nešto apsurdno jer ti ljudi su kao nomadi, danas su tu, sutra nisu. Globalno jesu prisutni ali pojedinacno ne. Tako se i velika strka digla oko samog upisa te djece u skolu. Ne smeta mi to da se razumijemo nego mi smeta dizanje prasine oko apsolutno nicega

Edited by Grunf
  • Like 1

Drama u Sarajevu: Migrant razbio staklo na mjenjačnici, nožem ubo građanina pa nasrnuo na policajca

Izvor - Oslobođenje 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...