Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Haha Pixy nikad nije ni bio nista, obicni lajavac sa radia, nema on dvije ciste u glavi. 

Znaci kaznit ce nas ako nekim slucajem izadjemo da setamo kroz grad? Mozda me niste dobro shvatili, maloperro, mozda se nisam izrazila dobro, ali htjedoh reci da ako ljudi odluce provedti par sati u gradu da ce dobiti kaznu, ako odluce proci kroz trg ili kraj une... Ko kaze da se mora ici posred ceste... Napraviss se budaala i kazes da si izasao u setnju...evo u gradu se vec slucajno izasli prosetati...jesu dobili kszne? Ne mogu nas sve kazniti.. 

• Like 1
  • Aferim! 1
  • Replies 18,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3264

• rucica1

1198

• Barba

1149

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Razumijemo se @Fugaziii, ali ne ide to baš tako. Da sad grupa ljudi izađe šetati po centru, kraj Une itd., vjeruj da bi privukli pažnju i sigurno bi bili rastjerani i napisane kazne (ili za okupljanje na javnom mjestu ili za remećenje javnog reda i mira.). Nije fer naravno da nam nije svima isto, i nama i migrantima, al svašta nešto u ovoj našoj Bosni nije fer :/  
Do nedavno su isto tako bile pisane kazne za naslanjanje na semafore, teturanje dok se hoda i prelazak na crveno (punio se budžet). Dobro se jedan kolega našalio : Ne daj bože pjan proći gradom (teturati se), pa onako smoren nasloniti se na semafor dok čekaš zeleno, za par sekundi ti dosadi i pređeš na crveno. Kad ono čeka "čiko" iza ugla s čestitkom od 900 KM xD 

Edited by maloperro

Histerija koju možemo vidjeti na ulicama Krajine ima svoje ime. Kad se masa zatalasa, bit će kasno! Zato ovdje treba jasno postaviti pitanje u kojem trenutku i čime potaknuto – postajemo fašisti!?

Taj opasni virus je tu i pitanje je trenutka kada će, u nastojanju da se svide oduševljenim masama koje kliču, početi da napadaju ili, ne daj Bože, ubijaju ove nesretne ljude. 

Jesmo li zaboravili da su ubice Milana Lukića u Sjeverinu, samo zbog drugačijeg imena i etničkog porijekla, iz voza izvodili ljude i ubijali ih? Je li naš život postao scena iz filma "Turneja " u kojoj pripadnik Vojske RS traži da izađe Džavaharlal Nehru, jer mu je to mirisalo "na nešto muslimansko", a ispostavilo se da je to ulica jednog od aktera filma!?

Istina, migranti i izbjeglice nisu samo problem Krajine. Slično je i u drugim dijelovima BiH. Milorad Dodik im je prijetio, u zapadnoj Hercegovini su mediji širili zastrašujuće priče o njima. A ni Sarajevo, taj evropski Jeruzalem, iza svoje kozmopolitske maske, nije se pokazalo dobrim domaćinom tim nesretnim ljudima.

Super ste, samo idite dalje od nas! Pri tome je bilo izmišljotina i konstrukcija, a sve su išle u pravcu da se ovi ljudi dehumaniziraju i proglase opasnošću.

Da, može se reći, u svemu tome ponajmanje krivi građani, iako ne može biti razumijevanja da ulazite u autobus i privodite nevine ljude. To je, ipak, stvar izbora i zna se kako se sve to skupa zove.

Da, treba prihvatiti činjenicu da je država apsolutno zakazala u slučaju migrantske krize u BiH. Ušutio se tako ovih dana i pričljivi ministar sigurnosti Dragan Mektić. Nema ni njegovi uobičajenij press konferencijama u kojima "brsti " sve i svašta, osim ono što je njegov posao.

Stvar je prepuštena lokalnim zajednicama i vlastima, koje nisu dorasle trenutku i cijela stvar može da sklizne u katastrofu. 

Bišćani i Krajišnici, kao i drugi građani ove zemlje, imaju pravo da dignu svoj glas i traže sigurnost i civilizacijski primjereno zbrinjavanje migranata, ali moramo, prije svega, biti ljudi!

Je li ovo što danas vidimo naš poznati merhametluk? Je li to način kako se ophodi prema slabima i unesrećenima? Je li se tako vraća na sve ono dobro što su naši ljudi pronašli u državama diljem svijeta kada su bježali od rata i zla?

Valjda i dalje ima onih kojima nije svejedno šta se dešava s ljudima koji prolaze kroz BiH. Možda ćemo takve za pedeset godina slaviti kao pravednike. No, hoće li tada biti kasno?

Zapamtite samo da u očima svakog migrantskog djeteta možete prepoznati ponekog Ajlana.

Jeste li to bespomoćno biće spremni nositi na duši?

https://www.radiosarajevo.ba/metromahala/ja-mislim/mi-i-migranti-kako-postajemo-fasisti/316200

6 hours ago, Lidjo said:

mozda ne spade ovdje, ali opet da napisem.

U Zapadnoj Njemackoj prema posljednjim statistikama ima 42 % djece sa imigrantskim porijeklom. U Frankfurtu ima vec vise djece od stranog porijekla nego Njemaca.

Slicni podatci su I u Becu (kao I u Frankfurtu).

U Francuskoj je jos gore...

I zasto je to tako? Zato sto postoji cilj. Rado bih postavila mnoge videe i tekstove, ali ne bih da dobijem ban prije nego se izrazim haha (video klipovi, dokumentarci i tekstovi nisu bas za osjetljive okice i usi naseg naroda, obzirom da su poprilicno kontroverzni, ali bi mnogo siroko otvorili oci ljudima sirih pogleda na svijet i ljudima neopterecenim nacionalno/religijskim stegama kojima smo podvrgnuti od malena na ovim prostorima. Oh snap! 😱

6 minutes ago, Ammar said:

Haha to je taj spin!! Ako je neko citao sto sam pisala, to je ovakav i ovome slican nacin predstavljanja ovoga. Ljuti me sto je narod namjerno slijep i gluh na ove manipulacije, kao da smo kolektivno glupi k'o tuki.... Then again... Zapitas se

12 minutes ago, maloperro said:

Razumijemo se @Fugaziii, ali ne ide to baš tako. Da sad grupa ljudi izađe šetati po centru, kraj Une itd., vjeruj da bi privukli pažnju i sigurno bi bili rastjerani i napisane kazne (ili za okupljanje na javnom mjestu ili za remećenje javnog reda i mira.). Nije fer naravno da nam nije svima isto, i nama i migrantima, al svašta nešto u ovoj našoj Bosni nije fer :/  
Do nedavno su isto tako bile pisane kazne za naslanjanje na semafore, teturanje dok se hoda i prelazak na crveno (punio se budžet). Dobro se jedan kolega našalio : Ne daj bože pjan proći gradom (teturati se), pa onako smoren nasloniti se na semafor dok čekaš zeleno, za par sekundi ti dosadi i pređeš na crveno. Kad ono čeka "čiko" iza ugla s čestitkom od 900 KM xD 

O nasim mini zakonima ne bih ni pricala, kao da su ih donosila djeca, kao kad smo se kao mali igrali prodavnice i umjesto novca imali smo lisce sa zivice ili drveta. Ljudi takvog mentalnog sklopa i vode ovu zemlju. Moze im se. Ali si me nasmijala, ako nista, s cikom i cestitkom. Doista je toliko zalosno da je naprosto smijesno.

Vidjet cemo sta ce se desiti sa ovim donesenim odlukama i akcijama ovih dana, ako je samo jos jedna od "prica" onda cemo opet ne kretati se ns trgu ili cemo prijaviti i odredjeno kretanje haha. U svakom slucaju, migranti moraju odavde kako tako. Ne smijemo postati jos jedno njihovo geto.

• Like 3
4 minutes ago, Haldir said:

Čuj migranti tuku policajce. Ja tu nigdje nisam vidio da je migrant tukao policajca. Koji ste vi bolesnici. 

I ne tuku, već su prišli da podignu ovog čovjeka što ga je policajac silom bacio na zemlju, a mislim da je rikeč o hr. policiji?... 

Edited by Ammar

Od nedelje u jutro su počeli medijski spinovi,po fejsu slike s djecom a sve u smislu senzibiliziranja javnosti kako tu ima nemoćnih,žena i djece a u stvarnosti mozda ih ima 10% i to je nategnuta brojka,iza ovih spinova mogu biti IOM ili vlastodršci ili oboje.Javnost osuđuje proteste uz obrazloženje da su se pozivali migranti na linč itd.. a realno to nema veze s vezom.Najjači su ovi fol pacifisti govoreći o nekom fašizmu i rasizmu a sutra će jebat četničku,ustašku ili balijsku majku nekome.

Sve i jedna situacija ili problem u državi je ne rješiva jer imamo 3 miliona trenera i selektora,3 miliona političara,3 miliona intelektualaca,ukratko svako nešto pametuje a u suštini niko ništa ne zna.

• Like 6

Komesar je dao zanimljiv intervju. Ocitao je danas bukvicu Mekticu koji je morao se sloziti da se krene sa vraćanjem migranata i ono što je najbitnije sve je u skladu sa zakonom.

Migranti koji dodju vozom sa njim ce se odmah i vratiti,svi koji dodju busom izlaze u Kljucu i idu nazad,sve koje uhvate da idu pjeske bice ispraćeni nazad. 

http://www.rtvusk.ba/video/tv-intervju-23102018/3181

Napokon neko sa mudima na celu policije.

Edited by Venom
  • Like 5

Slažem se  da bi opomene bile dovoljne, s obzirom na situaciju. Samo također je činjenica da ako nisu (a nisu) prijavili hodanje kroz grad (blokiranje magistralnog puta da ne spominjem), prekršili smo zakon, a oni snose posljedice kao organizatori. Ako bi došlo na sudu da stvarno moraju platiti kaznu, mislim da bi svi mogli dati koju markicu i riješiti to vrlo brzo i bezbolno, jer su se oni ipak založili za sve nas.

@_krle_ Ama sve to stoji. Koliko god nam bilo žao djece, svako iole razuman će doći do pomisli da se ta djeca na takav način faktički iskorištavaju. Nije prvi put da se takvo nešto radi, izađu pod vedro nebo da igraju na tu kartu sažaljenja, iako su im obezbjeđeni smještaj i hrana. Ali se kod nas ljudi izgleda moraju biti ekstremi : ili slijepo vjeruju u dobre namjere migranata ili ih ne podnose ... ima li igdje sredine ?! 
Sej je napravio veliku stvar, skupiti onoliki broj građana na trgu, a da nije politički skup ! Ali isto tako se na to sve, da prostiš pokenjao, s lošim odabirom riječi i s tim što je svakom dao pravo da iznosi svakave gluposti. Tipa na prvom skupo reče nekakav : "Ja više policije neću zvati, sad ću pištolj i odri". A vamos iz mase čuješ : Tako je ! I samo zbog takvih stvari neće više velika većina ljudi doći. A velika je razlika ako na skupu ima 100 - 200 ili 5000 -10 000 ljudi. Za 100 ljudi se može reći da su fašisti, ali bogami za 5000 će se svako zamisliti i reći : zabrinuti građani. Nije bez razloga drastično opala posjećenost.
Samo i ja vazda vazim o istom, sama sam sebi dosadila i fkt neću više  :D

• Like 1
11 minutes ago, Venom said:

Komesar je dao zanimljiv intervju. Ocitao je danas bukvicu Mekticu koji je morao se sloziti da se krene sa vraćanjem migranata i ono što je najbitnije sve je u skladu sa zakonom.

Migranti koji dodju vozom sa njim ce se odmah i vratiti,svi koji dodju busom izlaze u Kljucu i idu nazad,sve koje uhvate da idu pjeske bice ispraćeni nazad. 

http://www.rtvusk.ba/video/tv-intervju-23102018/3181

Napokon neko sa mudima na celu policije.

Baš će ih vracati nazad, a grupe počele stizati, a uskoro i sa Talgicem. Svi serviraju šuplje priče.

Just now, Sadik said:

O cemu ti ? Gdje je sila primjenjena i nasilje se desilo?

Prvo pojedinci su uzvikivali nepotrebne gluposti tipa "hajmo dići prugu", "hajmo tući migrante" što je van svake pameti, jer cilj protesta je bio da se migrantima obezbjedi human smještaj van grada, da se spriječe novi dolasci i da se nama vrati sigurnost i dostojanstvo. 

Zamisli samo da je došao centotrans ili talgo sa migrantima koji bi nered izbio zbog pojedinaca... A priča se i da je neki idiot stavio jež na prugu, zamisli da je naletio voz na to.. 

Sve ovo gubi smisao i ide u pogrešnom pravcu, a ja ne želim biti dio toga! 

• Like 1

Neće više na točkovima ulaziti u kanton, ali hoće pjehe ako im se da. Na kraju će napustiti kanton, otići probati preko Rumunije dužim putem. Ovako znaju da će bezz gubiti godine, a mogu probati okolo.. Ako ovi budu ih plaćali ko ih plaća već za takvu jednu rutu.. 

A pozvao bih sve vas da pomognete djeci i porodicama kojima je pomoć potrebna! A da svaku sumnju ili nešto tako prijavite nadležnima i da ništa ne uzimate u svoje ruke! Otvorite oči i ne dozvolite da vas guta ksenofobična retorika... 

1 hour ago, Burbon said:

Baš će ih vracati nazad, a grupe počele stizati, a uskoro i sa Talgicem. Svi serviraju šuplje priče.

Samo polako. U narednim danima ce se tek vidjeti efekat odluke komesara. Nije realno da se potpuno zaustavi dolazak jer kanton ne mozes ograditi zicom. Ali bi odluka treba pridonijeti tome da se priliv smanji u odredjenoj mjeri i ja sam siguran da ce se to i desiti.

Opet ponavljam, drugi dio rjesenja problema zaustavljanja dolazaka je i postupanje komesara policije Kantona Sarajevo odnosno zabrana transporta prema Bihacu iz Sarajeva. 

2 hours ago, Ammar said:

Prvo pojedinci su uzvikivali nepotrebne gluposti tipa "hajmo dići prugu", "hajmo tući migrante" što je van svake pameti, jer cilj protesta je bio da se migrantima obezbjedi human smještaj van grada, da se spriječe novi dolasci i da se nama vrati sigurnost i dostojanstvo. 

Zamisli samo da je došao centotrans ili talgo sa migrantima koji bi nered izbio zbog pojedinaca... A priča se i da je neki idiot stavio jež na prugu, zamisli da je naletio voz na to.. 

Sve ovo gubi smisao i ide u pogrešnom pravcu, a ja ne želim biti dio toga! 

Naglasak je na POJEDINCI. Tu se ne moze svrstati 5000 gradjana Bihaca koji su dosli na mirne proteste.

35 minutes ago, maloperro said:

Izgleda da se ipak nešto pokrenulo. 

44759928_261499247902856_8150967231879053312_n.jpg

Jasta se nego pokrenulo eto ljudi vec svjedoce,a ovi skeptici neka odu sutra i docekaju buseve i voz.Komesar i nova vlada u dva dana odradi posao koji je bivsa izbjegavala od marta. Svaka cast komesaru

• Like 1
2 hours ago, Ammar said:

A pozvao bih sve vas da pomognete djeci i porodicama kojima je pomoć potrebna! A da svaku sumnju ili nešto tako prijavite nadležnima i da ništa ne uzimate u svoje ruke! Otvorite oči i ne dozvolite da vas guta ksenofobična retorika... 

????

4 hours ago, zlaja said:

Informacija migran napao policajca imal kakav clanak ?

Gdje, daj vise informacija 

7 hours ago, Ammar said:

Ja otkad znan za sebe pomazem porodicama kojima je to potrebno, koliko i kada mogu. Pun samo nas grad ljudi kojima je pomoc potrebna,. Aako si nekim slucajem mislio na ove migrantske porodice, pa malo je to iskreno smijesno obzirom da su vodjeni svojim tim budalastim motivima iste te porodice odbacile zasticen topao smjestaj i grijanje sa cestom, vukuci za sobom djecu kao prtljag koji ce im dobro doci ako bude trebalo pod topove i suzavce sta podmetati. De skuzite da su njima djeca alat. Vec mi ide na zivce to insistiranje na pomaganju, a ljudi svjesno dosli i svjesno rade sve sto rade. Dajte se trgnite, nije valjda da ste tako naivni. 

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...