Jump to content
FORUM

Recommended Posts

On 14. 07. 2020. at 14:45, gargamel said:

Tu nema pomoći.  Čak i da imaš hiljadu policajaca koje bi mogao stavio na međuentitetsku liniju to ne bi smio napravit, jer bi dao Dodiku povod za secesiju RS.   Tako je kako je

Šuplja priča i već poznata retorika. Po tebi ispada , da treba treba pustiti neka rade sta hoće, pod cijenu da ilegalni kriminalci, ISIL-ovci zajedno sa domaćim izdajnicima, profiterima, unište Krajinu i narod da se iseli, da ne bi dao povoda Dodiku za secesiju RS-a?  Ako Dodik odluči da će se RS odcijepiti , ne treba mu povod, nego samo odluka( i ovako odlučuje o svemu ) , na koju neće moći uticati oni iz sarajevskih trezora. Narod Krajine ima pravo da se brani, da zaustavi okupaciju dok se još može , ima pravo na sigurnost i zaštitu imovine i života. Najmrža mi je ta priča- tu narod ne može ništa, nema pomoći ... da je narod Krajine mislio tako 92-e -95-e, ovo bi bila Velika Srbija. 

• Like 2
  • Thanks 1
  • Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

prije 8 sati, Venom said:

Moji ljudi uzalud mi ovdje pišemo,iznosimo ideje itd. Ko se to javno bori za ovaj grad. Pa mi nemamo nikoga od političara iz Bihaća da se javno bori protiv migranata,a da je vlast i da može da utiče. Sej jedno priča po društvenim mrežama,a na protestima druga priča. Kantonalna vlast koja jedina može nešto uraditi prosipa lažna obećanja ili prebacuje priču na Sarajevo,a usput prima donacije od EU i samim tim nas prodaje. Šuhret se kao najveći grobar Bihaća ušutao jer zna da je Bira njegova najveća zaostavština,privodi mandat kraju i vjerovatno ga čeka pozicija u IOM-u pošto se priča da se neće biti kandidat.

A šta tek reći za državnu vlast koju doslovno boli briga za nas. Cikotić je instaliran i već se vidi da nema pojma šta uraditi po pitanju migranata. Mi se patimo skoro već tri godine sa migrantima,a on nakon imenovanja kaže tek treba analizirati situaciju. Iz njegovih izjava se jasno vidi da je podrška Dodika uslovljena da nema priče o kampovima u rs i vojsci na granici sa Srbijom,a vjerovatno je Dodik upakovao i zatvaranje Lipe.Pa pitam se gdje je SIPA da hapsi policiju rs i vozače autobusa koji nam svaki dan doslovno krijumčare na stotine migranata u USK,Cikotić ove stvari vjerovatno žmireći analizira.

Cikotić se nije udostojio da kaže prvo idem u Bihać da vidim stanje, a pitanje je hoće li ikako i doći. Komšić i Džaferagić ni dan danas nisu nas posjetili nikako i pitam se koga mi to ljudi čekamo da nam pomogne.

Ostavljeni smo sami,pregaženi i predani IOM-u da nam radi šta hoće,a mi jednostavno umjesto borbe odabrali povlačenje

nemoj tako...dok šuhret i mustafa ulažu nadljudske napore da riješe ovaj problem sa svojim partnerima iz iom-a i nvo da bi osvjetlali obraz europe i bih tako što će otvoriti kampove u cazinu,ključu,bužimu itd ti širiš po forumu teorije zavjere:)peter je fino neki dan objasnio da se mora dati guzice migrantima zbog mira u kući što je sasvim logično.samo slušaj petera i dunju mijatović(koju je sramota što je bosanka)i biće sve u redu...

• Haha 1

Ja mislim da vadjenje migranta iz autobusa i zabrana da putuju javnim prijevozima nece nista pomoci da se situacija rijesi. To su ljudi koji su prepjesacili toliko kilometara da dodju u Bosnu, njima nista nije pjesaciti izSarajeva do Bihaca. Treba poduzeti nesto konkretno. Najbolje je uvest zabranu kretanja van kampa. Ljudi nemaju licne dokumente prave probleme pa onda zasto da se neogranici kretanje. Jedino kad dobiju azil onda nek rade sta hoce.

2 hours ago, Elvir80 said:

Ja mislim da vadjenje migranta iz autobusa i zabrana da putuju javnim prijevozima nece nista pomoci da se situacija rijesi. To su ljudi koji su prepjesacili toliko kilometara da dodju u Bosnu, njima nista nije pjesaciti izSarajeva do Bihaca. Treba poduzeti nesto konkretno. Najbolje je uvest zabranu kretanja van kampa. Ljudi nemaju licne dokumente prave probleme pa onda zasto da se neogranici kretanje. Jedino kad dobiju azil onda nek rade sta hoce.

Naravno da nerjesava. Policija treba skinuti sa autobusa vozače i prišiti im krivične prijave za krijumčarenje ljudi baš kao što se to čini taksistima ili obicnim ljudima. Ja bih dobro razmislio u takvom slučaju prije nego što sjednem za volan autobusa. Međutim Centrotrans se iz nekog razloga ne dira i zakon nije za sviju isti

• Like 3

Policija Kantona Sarajevo uhapsila je dvadesetjednogodišnjeg Marokanca čiji su inicijali I.B, osumnjičenog za pokušaj krađe.

Marokanac je uhapšen juče ujutru, u 3:05 sati i protiv njega će biti preduzete zakonom predviđene mjere i radnje, saopćeno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Kantona Sarajevo.

Jučer ujutru maskirana nepoznata osoba je uz prijetnju pištoljem ukrala određenu sumu novca i cigerete na benzinskoj pumpi Hifa Grup na području Hadžića, a zatim pobjegla.

Uviđaj su obavili policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo, koji nastavljaju rad na rasvjetljavanju i dokumentovanju tog krivičnog djela, identifikaciji i pronalasku počinioca.

http://www.uskinfo.ba/vijest/uhapsen-marokanac-zbog-pokusaja-krade/78226?fbclid=IwAR3vRGf-thvoST0VtD9Ew1BMpObuD6cwaLNmmczi-SNIbo0hn3Bszkg3muE

Ma to su vjerovatno dva dogadjaja, samo je clanak lose napisan. To dole nije kradja nego razbojnistvo i nije pokusaj nego dovrseno djelo. Vidis i da pise radi se na pronalasku, a gore ovog uhapsili. 

• Like 1
25 minutes ago, Pavarotti said:

Ma to su vjerovatno dva dogadjaja, samo je clanak lose napisan. To dole nije kradja nego razbojnistvo i nije pokusaj nego dovrseno djelo. Vidis i da pise radi se na pronalasku, a gore ovog uhapsili. 

copy/paste sa Klixa..sad vidim

9 hours ago, Grunf said:

Naravno da nerjesava. Policija treba skinuti sa autobusa vozače i prišiti im krivične prijave za krijumčarenje ljudi baš kao što se to čini taksistima ili obicnim ljudima. Ja bih dobro razmislio u takvom slučaju prije nego što sjednem za volan autobusa. Međutim Centrotrans se iz nekog razloga ne dira i zakon nije za sviju isti

Pa zakonom nije zabranjeno koristenje javnog prevoza.

• Dislike 1
48 minutes ago, Haldir said:

Koliko se sjecam vec smo to prozvakali davno i to bas ja i ti. Imas negdje na topicu kako se vrsi prevoz ilegalaca (po zakonu) ne redovnim linijama vec vanrednim prevozom. Ali sve i da nije tako, onda policija ne bi smjela hapsiti taksiste (što radi u cijeloj BiH) jer i taksi je javni prevoz a ni ove što ih "uz put povezu" jer svakog autostopera smijes voziti

• Like 1

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hrvatski-policajci-prebacili-migrante-u-bih-bh-granicari-ih-odmah-vratili-susjedima/200728091

56+ migranata sa Izacica vraceno u Bihac. 21 iz Zvornika poslano u Sarajevo. 

Samo jedan obican dan za granicnu policiju BiH. Kakve gnjide. 

I kako ce ovo vratili Hrvatima 7 migranata maskirati cinjenicu da su zapravo, kao i uvijek odradili uzasan posao. 

Edited by Pavarotti
  • Like 2
2 hours ago, Grunf said:

Koliko se sjecam vec smo to prozvakali davno i to bas ja i ti. Imas negdje na topicu kako se vrsi prevoz ilegalaca (po zakonu) ne redovnim linijama vec vanrednim prevozom. Ali sve i da nije tako, onda policija ne bi smjela hapsiti taksiste (što radi u cijeloj BiH) jer i taksi je javni prevoz a ni ove što ih "uz put povezu" jer svakog autostopera smijes voziti

Hapse one koji se nalaze u pograničnom dijelu, u neposrednoj blizini granice i koji voze u smjeru granice. Hapšenje taksiste koji iz Sarajeva do Bihaća doveze migranta, a ovaj ima iskazanu namjeru za podnošenje zahtjeva za azil, je protuzakonito. Da ga uhvate kako ih vozi uz Plješevicu, sasvim je logično šta je posrijedi.

Nije ni meni bilo jasno, ali je tačno da svi prevoznici iz drugih gradova koji voze migrante u Bihać, pa i busom, rade to.legalno.

Nije tacno. Hapsenja se događaju svugdje bez obzira. No ne bitno. 

Upravo na RTL reportaža sa onu stranu granice i kako to izgleda sa strane HR policije. EU dijelom finansira zaštitu Hr granice na kojoj navodno zlostavljaju migrante dok istodobno od nas u Bihaću zagovaraju slobodno kretanje ilegalaca..samo batina nas moze spasiti

• Like 3
47 minutes ago, Grunf said:

Nije tacno. Hapsenja se događaju svugdje bez obzira. No ne bitno. 

Upravo na RTL reportaža sa onu stranu granice i kako to izgleda sa strane HR policije. EU dijelom finansira zaštitu Hr granice na kojoj navodno zlostavljaju migrante dok istodobno od nas u Bihaću zagovaraju slobodno kretanje ilegalaca..samo batina nas moze spasiti

Tacno je. Sama GP je to potvrdila. Migranti imaju pravo koristiti javni prevoz ako su iskazali namjeru za pod. zah. za azil. 

S tobom je tesko imati ikakvu komunikaciju. Ja pricam o jednoj stvari, ti se ubacujes i govotis o necem sasvim drugom. Uostalom Zakon se izmjeni vrlo lako pogotovo u vandrednim situacijama

1 hour ago, Grunf said:

S tobom je tesko imati ikakvu komunikaciju. Ja pricam o jednoj stvari, ti se ubacujes i govotis o necem sasvim drugom. Uostalom Zakon se izmjeni vrlo lako pogotovo u vandrednim situacijama

Pa dobro kad se izmjeni zakon onda je to ok :)

9 hours ago, Haldir said:

Dokle ćeš ti tupiti svoje i pravdati kriminal i krijumčarenje tih smradova?  Prevoz ilegalnih  migranata , dakle  onih koji su ilegalno prešli državnu granicu , smatra se saučesništvom u krijumčarenju i prikrivanju ilegalnih lica, odnosno učestvovanjem u lancu krijumčarenja ljudi. Nismo mi svi kupovali diplome kod zelenih , nego nas ima i koji smo učili.  Sram da te bude  i prisjetio ti svaki euro il marka koju zaradjuješ kod tih organizacija, koje svjesno idu na uništavanje Krajine, Bihaća, Kladuše, Cazina, a sa nima to radiš i ti . Prisjelo ti ! 

• Like 5

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...