Jump to content
FORUM

Recommended Posts

2 hours ago, gargamel said:

Vlasnici njiva i voćnjaka imaju besplatno gnojivo.  Dobra stvar u svemu tome

Daj adresu da ih posaljem kod tebe, nek ti nagnoje i njivu i vrt i dvorište 

44 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Na brinama na Uni misliš?

• Like 1

Ma boli naše prodane političare za Bihać. Šuki igra kao mečka oko eu delegacije i skakuće ispod rasvjete za koju smo prodani. Gdje sad priča otvorit cemo novi Vučjak. Samo u krajinametalu ih jutros 600,ali to za našeg Šukija i našu vladu nije problem. Bitno je da je rasvjeta tu,a to što svakim danom imamo gaženje grada nije problem

• Like 4

4 minutes ago, Venom said:

Ma boli naše prodane političare za Bihać. Šuki igra kao mečka oko eu delegacije i skakuće ispod rasvjete za koju smo prodani. Gdje sad priča otvorit cemo novi Vučjak. Samo u krajinametalu ih jutros 600,ali to za našeg Šukija i našu vladu nije problem. Bitno je da je rasvjeta tu,a to što svakim danom imamo gaženje grada nije problem

I nije samo gazenje grada - sta ce narod koji svoje njive i baste nemoze posijati.Iz tih njiva i basti pripremali su se za zimu, da mogu lakse prezivjeti.Znaci ova stoka treba da zivi a nas narod da pocrkava. :( Pa kad bagra nema osjecaja prema drugima i tako se ponasa onda ni drugi to netrebaju prema njima imati i na svakom im koraku dati na znanje da su nepozeljni i po potrebi dobro izlemaciti. Treba za njma hajku napraviti.

MIGRANTSKA RUTA VODI PREMA EVROPI: EVROPSKA UNIJA BILJEŽI VELIKI PORAST ZAHTJEVA ZA AZIL, MIGRANTIMA NAJDRAŽA NJEMAČKA

- Evropska unija prvi put nakon migrantske krize 2015. godine bilježi veliki porast zahtjeva za azil, te očekuje da će i dalje rasti uprkos pandemiji koronavirusa...

MIGRANTSKA RUTA VODI PREMA EVROPI: EVROPSKA UNIJA BILJEŽI VELIKI PORAST ZAHTJEVA ZA AZIL, MIGRANTIMA NAJDRAŽA NJEMAČKA

SARAJEVO, 27. juna - Prema izvještajima zemalja članica Evropske unije, u prošloj godini došlo je do porasta zahtjeva za azil za 11 posto, što je prvi godišnji rast od migrantske krize prije pet godina, javlja Euro News.

Iz Evropske službe za podršku azilu (EASO) navode da je ovaj rast dijelom posljedica naglog priliva prijava iz Venecuele (103 više u odnosu na 2018. godinu) i Kolumbije (214 više u odnosu na 2018. godinu). Pojedine zemlje, poput Kipra, Francuske, Grčke, Malte i Španije, primile su više zahtjeva za azil tokom prošle godine nego za vrijeme takozvane migrantske krize 2015. godine.

Podaci EASO-a pokazuju da je migrantima najdraža Njemačka s obzirom da je ova zemlja obradila 22 posto od 738.425 zahtjeva za azil zabilježenih u cijeloj Evropskoj uniji tokom 2019. godine. Slijede je Francuska sa 17 posto obrađenih zahtjeva i Španija sa 16 posto.

Za ocekivati je da ce se ova bagra (boldovano - balkanska ruta) u Bihack i Velikoj Kladusi naci ( a mozda im i onaj IOM makedonac iz Bire upute salje - prolaze kroz makedoniju). 

---------------------------------------------------------------

Migranti iz Sirije, Afganistana i Venezuele bili su najbrojniji podnosioci zahtjeva. Porast broja zahtjeva za azil nastavljen je i u 2020. godini, pri čemu je u prva dva mjeseca ove godine zabilježen rast od 16 posto u odnosu na isti period prošle godine. Ipak, pandemija je dovela do dramtičnog smanjenja podnošenja prijava za azil.

"Samo u aprilu u zemljama Evropske unije registrovano je oko 8.700 zahtjeva za međunarodnu zaštitu, što je najmanje od 2008. godine", navodi EASO.

Međutim, kako se otvaraju granice, tako počinje rasti i broj novih prijava za azil.

Agencija za evropsku graničnu i obalnu stražu Frontex zabilježila je nagli porast ilegalnih prelazaka granica na području istočnog Mediterana. U 2018. broj ovih ilegalnih prelazaka iznosio je 56.600, a prošle godine 83.300.

Broj ilegalnih ulazaka u zemlje zapadnog Balkana gotovo je tri puta veći u 2019. godini u odnosu na godinu ranije. Dok je u 2018. bilo 5.900 ovakvih neregularnih ulazaka, Frontex ih bilježi 15.150 u 2019. godini.

Jos kad dodamo koliko ih je u 2020 uslo.:/

• Like 1
  • Dislike 1

Pa naši su davno pronašli riješenje koje sprovode od samog početka: pustiti da se samo riješi od sebe, tj protok do granice sa Hr i uz put maznuti lovu gdje mogu. Ali se nije računalo na otpor na hr granici. Zato se i od samog pocetka vodi antihrvatska kampanja (neumanjujem ni ulogu hrvatske u svemu ovom). Rezultat imamo: zabranu izlaska iz geta samo za bošnje (bosanski pasoš), kakva korona ili p.m.

• Like 3
  • Dislike 1

Krmci su ljudima uništili usjeve.Krmci imaju vlastiti dotok droge,zbog krmaka cvjeta i prostitucija kod nas.dok domaći političari krmci žmire sa oba oka.

• Like 4

Ja sam neki dan prošao pored jednom migrantskog centra ovdje u Holandiji . Znaci sve ograđeno ogradom od 3 metra porta i videonadzor . Znaci ne vidi se u dvorištu živa duša i pitam ja ovog jednog šta ovdje nema nikog ? Kaže jarane tu ima vise id 3000 ljudi pa reko kako nikog ne vidim kaže ne smiju oni izlaziti tu imaju sve dok god im se ne riješi status ne smiju napuštati kamp ko napusti bez dopuštenja  automatska deportacija . Toliko o ograničavanju slobode kretanja sto kod nas prde da to ne smiju uraditi od EU konvencija. Pitanje je kome odgovara da krimigranti šire toliki strah i uznemiravaju naše ljude .

• Like 4

Sta ono Suhro rece - da ce pet vucijaka otvoriti.Sta ceka.Zasto ne otvara? :(

• Haha 1

Otvorili su ga sami migranti u Žegarskom polju ispod Vučijaka..danas bio skup mjesne zajednice i eto govorilo se..ugl..biće poslan dopis svim organizacijama i onim odgovornim za migrante,od policije do gradskog vjeća i Šuhreta..ako ne pokupe migiće odozgo svi mještani Žegara kreću u samostalnu akciju protjerivanja..naravno,bilo je i radikalnih prijedloga od žilet žice i dugih cijevi,do nagaznih mina itd..na to sve usred skupa promaršira skupina od stotinjak migića prema klancu za Zavalje...nemam snimak,ali čim dobijem postavljam...

• Like 6
  • Aferim! 1

Znaci meni se povraca od onog Dzaferovica hebo sebi mater glupu ,samo sere o pomoci Novom Pazaru i ostalom dijelu Sandzaka a jos jedne rijeci nije uputio da se pomogne Krajini i Bihacu . Kad je Radoncic najavio deportaciju Pakistanaca isti taj smrad Dzaferovic je isao na raport Pakistanskom ambasadoru i sa tim cinom se posrao na sve nas .Ja se pitam od kud njemu hrabrost da ovo uradi ?Zanaci zakljucak je jasan SDA ima ozbiljne planove sa migrantima da ih ovdje nastani trajno njihovi postupci to potvrdjuju. 

Dok mlada cobanica iz Crne Gore Bakirova Seka redovno povecava rezultate navodno oboljelih od covida 19 ,Europa se za nasu zemlju zatvara i veliki broj nasih ljudi nece ovo ljeto moci doci svojim kucama jer nemaju dvojno drzavljanstvo zato ce njihove kuce biti prepustene migrantima. Politika na SDA nacin od Bosne napravimo Palestinu . 

• Like 3
  • Aferim! 1

8 minutes ago, Barba said:

Znaci meni se povraca od onog Dzaferovica hebo sebi mater glupu ,samo sere o pomoci Novom Pazaru i ostalom dijelu Sandzaka a jos jedne rijeci nije uputio da se pomogne Krajini i Bihacu . Kad je Radoncic najavio deportaciju Pakistanaca isti taj smrad Dzaferovic je isao na raport Pakistanskom ambasadoru i sa tim cinom se posrao na sve nas .Ja se pitam od kud njemu hrabrost da ovo uradi ?Zanaci zakljucak je jasan SDA ima ozbiljne planove sa migrantima da ih ovdje nastani trajno njihovi postupci to potvrdjuju. 

Dok mlada cobanica iz Crne Gore Bakirova Seka redovno povecava rezultate navodno oboljelih od covida 19 ,Europa se za nasu zemlju zatvara i veliki broj nasih ljudi nece ovo ljeto moci doci svojim kucama jer nemaju dvojno drzavljanstvo zato ce njihove kuce biti prepustene migrantima. Politika na SDA nacin od Bosne napravimo Palestinu

Pa i ja to kazem: pravi se geto, Palestina, Zapadna Obala; Gaza...na tlu BiH tj USK i nije slucajno da se ovo radi, ovo se radi smisljeno i planski. Nit ce nasi ljudi koji nemaju BH pasos moci uci u BiH niti mi sa BH pasosem necemo moci maknuti iz BiH

• Like 1

Čitam sad ko ode iz austrije na odmor u bosnu rizikuje otkaz na poslu a i njemačka će tako postupati.Ostvaruje se dogovor metke i kurza o stvaranju geta za teroriste na USK naravno uz pomoć tzv IZ i SDA .Treba omogućiti smjestaj terorista i kuće ciji su vlasnici na radu vani.

• Like 3
  • Haha 1

4 minutes ago, zudox said:

Čitam sad ko ode iz austrije na odmor u bosnu rizikuje otkaz na poslu a i njemačka će tako postupati.Ostvaruje se dogovor metke i kurza o stvaranju geta za teroriste na USK naravno uz pomoć tzv IZ i SDA .Treba omogućiti smjestaj terorista i kuće ciji su vlasnici na radu vani.

U Holandiji Njemackoj Belgiji posto pratim njihove vijesti skoro da se vise i ne prica o koronavirusu u negativnom smislu znaci od kraja Maja sve se okrenulu totalna medijski zaokret do jucer hiljade oboljelih zarazenih bolnice kao pune od jednom sve prestade kad je to neko naredio a jos se otvorili kafici restorani i sve ostalo. Kod nas namjerno rezultate i testove finisiraju kako njima odgovara jer znaju da ce to rezultirati sankcijama po obicni svijet a za drzavu ce znaciti poneka donacija i veca zadozenost kod MMF koju ce ostvarivati na osnovu rezultata velikog broja oboljelih jer ovo je postao standard . Drzi svoj narod u toru osiromasi ga pred izbore pa mu onda za glas udjeljuj 100 maraka jer je on gladan i mora uzeti tih 100 maraka jer nema druge mogucnosti. 

1 hour ago, zudox said:

U njemackoj  neke firme tako vec postupaju.Moje kolegice zet (bosanac) radi u vecoj firmi, vec su mu rekli ako ode u BiH na godisnji da ce otkaz dobiti.

@Barba tema o koroni i njenoj opasnisti u Njemackoj nije utihnula.Svakodnevno su na vise programa u vijestima a i puno talksouva sa gostima virolozima i politicarima..., a takodjer i kritike onima koji su se "opustili " i onima koji ovaj virus omalozavaju - pocjenjuju.   

• Like 2
  • Dislike 1

Just now, robespier said:

Jel' to počelo??

Izgleda. Mada po opisu mi djeluje kao nesretan slucaj ali nikad ne znas

prije 1 minuta, Grunf said:

Izgleda. Mada po opisu mi djeluje kao nesretan slucaj ali nikad ne znas

Jes da je nesretan slučaj rana na leđima..garant bila bježanija poslije nekakvog migrantskog sranja,čovjeku dopi*dilo i opleti iz sačmare..

Moguće, ja sam mislio na lovce ta sranja se događaju ionako

prije 32 minuta, Grunf said:

Moguće, ja sam mislio na lovce ta sranja se događaju ionako

Citat iz jednog filma- kad se hoćeš nekoga riješit samo ga pozoveš u lov. 

Ubistvo migranta koje se dogodilo jutros u Kulen Vakufu rezultat je nesrećnog slučaja, saznaje BHRT.

Riječ je o krivolovu a počinilac, državljanin Bosne i Hercegovine je sve priznao policiji.

Podsjećamo, MUP USK-a rano jutros zaprimio je dojavu mještana da je grupa od 7 migranata donijela do pruge u Kulen-Vakufu migranta koji je ranjen u predjelu leđa.

Najvjerovatnije se radi o lovačkom oružju, budući da su pronađeni tragovi sačme, rekao je danas za USKinfo.ba portparol Uprave policije MUP-a USK-a, Ale Šiljdedić.

On je na putu podlegao povredama, odnosno kad je stigao do ambulante u Kulen-Vakufu nije davao znakove života, potvrđeno je danas za naš portal iz MUP-a USK-a

Znao sam, mislim pretpostavljao sam

7 hours ago, Haldir said:

Meni se iskreno jos teze naviknuti na te mazohiste koji se svaki put vracaju po novi tretman izivljavanja. Koliko samo moras biti glup da 17 puta pokusas preci granicu, svaki put te uhvate na djelu, svaki put zlostavljaju, vrate i ti ponovo se vracas. To je meni neshvatljivo. A to je njihova prica, pa mene bi bilo iskreno sramota to i priznati

• Like 6

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...