Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 7 sati, Haldir said:

Što je sad ovo, pa jel ovdje tema migrantska kriza ili poezija o jadnom malom napaćenom maloljetnom migrantskom doktoru bez pratnje kojem ustaše utrljavaju majonezu, i to ne bilo koju nego onu s maslinovim uljem, u ljute izbjegličke inženjerske rane?

I ovoga je bilo dosta. Ovo je forum za razmjenu mišljenja, argumenata i stavova, nije oglasna ploča za plaćenu migrantoljubačku propagandu. Dakle, počni normalno komunicirati i odgovarati na pitanja. Imaš tri otvorena pitanja vezana uz problematiku lažnih maloljetnika bez pratnje: prvo je vezano uz tehnike koje koristite u određivanju koliko stvarno godina ima netko tko za sebe tvrdi da je maloljetnik, a sve vezano uz vaš program umješavanja migranata među domaću djecu u sportske klubove. Drugo je vezano uz tvoju motivaciju za navedeno, zagovaraš li umješavanje odraslih nepoznatih ljudi među tuđu djecu zato što si psihopat pa ta nije briga za tuđu djecu, ili si pedofil pa te na neki način ipak briga, i treće je nastavak drugog, dakle budi dobar pa svojim riječima opiši na koji način promatraš malu djecu i što pri tome osjećaš.

prije 48 minuta, Grunf said:

Meni se iskreno jos teze naviknuti na te mazohiste koji se svaki put vracaju po novi tretman izivljavanja. Koliko samo moras biti glup da 17 puta pokusas preci granicu, svaki put te uhvate na djelu, svaki put zlostavljaju, vrate i ti ponovo se vracas. To je meni neshvatljivo. A to je njihova orica, pa mene bi bilo iskreno sramota to i priznati

Pa to je sve dio radikalizacije i terorističke obuke. Tako se radi u svim specijalnim postrojbama. Što više batina, to na kraju ispadne bolji i poslušniji terorist. Što misliš što će raditi netko tko dvije godine putuje preko planina, rijeka i mora bez dokumenata, nateže se sa policijama, vojskama, mafijom, švercerima, spava po napuštenim objektima i centrima kojima upravljaju bande, provlači se ispod bodljikave žice,  dnevno pješači po 50 km, svaki dan je u opasnosti da mu netko zabije nož u vrat, sto puta ga prebiju i to uglavnom kolege inženjeri, jednom kad dođe na cilj u zapadnu Europu: mesti ulice? To je obuka istovjetna onoj u Legiji stranaca, gdje da bi položili test i bili primljeni moraju neopaženo doći iz Džibutija u Čad.

• Like 4
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3244

• rucica1

1184

• Barba

1146

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

prije 7 sati, Haldir said:

Pa to su stvari s kojima eu nema nikakvih problema,čak ih i hinjski podržava.podsjećaš me na šuhreta i ostalu tupastu ekipu koja prosipa priču da oni spašavaju obraz bih i europe dok se usk pretvara u neku azijsku vukojebinu:)

• Like 6
7 hours ago, Haldir said:

Prije dva dana ILEGALCI se sa nozevima ganjaju oko pasarele (ili pothodnika kako bi ministar rekao) u po bijela dana (licno sam gledao, da ne bi bilo da je rekla kazala), a nijedna novinarka ni novinar kao sto sam naveo ne spominje to nigdje odnosno ne prati tortutu koja se desava nad gradjanima Bihaca protekle tri i po godine. Ali s druge strane procitam tekst ipak su oni jadnici koje je muka natjerala pa se trebamo svi sazaliti, nisu oni kao nasi ljudi sto idu Njemacku pa "budale" cekaju po godinu dana i vise na legalne papire, jer njih NIJE muka natjerala, oni na zapad idu cisto radi "zabave".

• Like 8

Ovo je tipično za Haldira i njemu slične "novinare" i "humanitarce". Treba jadnike sažaljevati jer eto okrutna hrvatska policija im stoji na putu a građane Bihaća ko jebe i oni moraju da sve trpe u ime viših ciljeva koje Haldir promovira.Bljuje mi se na Haldira i njemu slične i od sada potpuni ignore na Haldira pa nek nekom drugom prosipa svoju priču

• Like 5

Sa migrantima ce na kraju biti Prno Mahmut ne mores dahnut sto bi rekli drugovi nadrealisti. 

Covjek otisao u malo u krivolov cuo suskanje pomislio da je vepar opalio u lovu i posebno u krivolovu se svasta desava. 

"Na 2 poziva 122 i traženu intervenciju,uz ime i prezime i opis mjesta događanja  za devastiranje usjeva i ometanje posjeda, zagađivanje smećem, urinom i fekalijama, a moguće šugom i drugim zaraznim bolestima,  dežurni policajac pita - A jel to tvoje?. Nisam imao vremena ići tražiti izvod iz gruntovnice. Drugi dio odgovora još je bolji - Nejmamo mi đe sa njima.. E nejmam ni ja Šuhrete, Mujo, ministre, premijeru."

Tekst i video od našeg sugrađanina.

• Like 1

Pa je li naši ljudi nemaju muda više ni sa vlastite zemlje otjerati nekog kome tu nije mjesto? Nas su ko djecu motkama ganjali kad bi ušli u tuđe dvorište po loptu ili ubrati jabuku ili kuruz a vidi sad ovo ljudi se usele i niko ne smije ništa

• Like 2

Nemačka danas otvara granicu samo za bosance koji imaju potvrđenu struku ili familiju tamo.

Nekako je sad jasno ko će s nama ostati ovdje migranti,uhljebi i nešto naše omladine koja se ne priženi na zapad.operacije u bolnici će sigurno obavljati malo bolji veterinari.aerodrom na golubiću će izgraditi inginjeri koji su kupili školu u cazinu (kupujmo naše).

Za migrante je čak i lako upisaće ih naši kvislinzi u srednje škole tako da će se moći profuljati vani.      Naravno arapski srednjoškolci će biti stari između 20 ili 30 godina.

• Like 2

Mislim da je sad stvarno.pravo vrijeme da u potpunosti zatvorimo granice a migrante deportiramo odakle su došli. Jer ovo što im Hrvati rade nisu zaslužili ni fašisti na Blajburgu, kamoli ljudi koji ne bježe zbog fašizma, već zbog boljeg života.

Samo bi spašavanje od Hrvata bilo humano postupanje prema ovim napaćenim ljudima.

Edited by Haldir
  • Like 1
  • Dislike 3
  • Angry 1
1 hour ago, Grunf said:

Nije ga ni sramota izreći javno : " dok su dolazili i odlazili " i "mi smo žrtve na USK-u" ... upravo zahvaljujući njemu smo žrtve... Pohvataj ilegalce , ispitaj od kud su dosli , gdje su bili registrovani , i vraćaj ih tamo ( Tuzla, Sarajevo , Mostar ) , pa neka oni razmišljaju šta će s njima, ali vraćati im sve u paketu ... 1000-2000-5000 i rješenje će se odmah naći i deportacije preko Drine i u Crnu Goru, Albaniju, pa u njihove matične zemlje ... samo zatrpati te velike čiste gradove ...

8 minutes ago, Haldir said:

Mislim da je sad stvarno.pravo vrijeme da u potpunosti zatvorimo granice a migrante deportiramo odakle su došli. Jer ovo što im Hrvati rade nisu zaslužili ni fašisti na Blajburgu, kamoli ljudi koji ne bježe zbog fašizma, već zbog boljeg života.

Samo bi spašavanje od Hrvata bilo humano postupanje prema ovim napaćenim ljudima.

Haldire, ovo su ilegalni migranti i nemaju nikakva zakonska prava niti da budu ekonomski migranti, niti da budu drugačije tretirani, jer niko nema pravo ilegalno ulaziti u bilo koju državu, ilegalno boraviti, ilegalno prelaziti bilo koju granicu, a uz to još tražiti neka prava. Oni trebaju biti uhapšeni dok ilegalno predju granicu i u prdekanu do deportacije. Nema tu razgovora nikakvog, nego po kratkom postupku se rješava. Ako idu za boljim životom , zašto ne traže uredno vizu , pa sa svojim dokumentima, svojim identitetom idu u zemlju gdje im je odobren boravak i rad. Nisu oni krenuli raditi  i to je jasno svima ! Oni bi na socijali zapada , na kriminalu, na dilanju droge da žive lagodnim životom ! E, neće ići ! Dosta je Europi džabalebaroša, kriminalaca, ubica, narkomana, dilera, silovatelja, pedofila, kozojeba , terorista... Sve marš kući, u vukojebinu iz koje su i krenuli, a sa njima poslati i sve domaće izdajnike ... 

• Like 6
  • Dislike 1
3 hours ago, Hysteria said:

Pa je li naši ljudi nemaju muda više ni sa vlastite zemlje otjerati nekog kome tu nije mjesto? Nas su ko djecu motkama ganjali kad bi ušli u tuđe dvorište po loptu ili ubrati jabuku ili kuruz a vidi sad ovo ljudi se usele i niko ne smije ništa

Kad ode jedan covjek (ili 2) a njih tamo grupe onda je to bez vatrenog oruzja nemoguce.Vlasnici kad ovakav prizor zatecu trebaju sakupiti grupu ljudi i sa kocevima do njih otici. Treba se njihovom taktikom posluziti na ovakve prizore  grupno djelovati. Kad bi se tako organizovano pocelo i oni bi podvili rep i nebi tako opusteno okupirali tudje posjede.Policija je kod njih svoj autoritet izgubila (zahvaljujuci takozvanim humanitarcima, IOM-u i Satleru i njihovim pogresnim tumacenjima ljudskih prava, kojima se radi njihove nesposobnosti za rijesavanje problema, sluze).Ako policija nemoze zastiti gradjane i njihova dobra onda je legitimno da se sami organizuju.Ima ona - samo sloga narod spasava.  

• Like 1
21 minutes ago, Haldir said:

Svaki put me nasmijes do suza. Oni bi bolji zivot gazeci i unistavajuci tuđe živote? Nit su napaceni niti su jadni. To je samo banda uglavnom pakistanskih kriminalaca ili isilovaca. Da nije tako podnijeli bi zahtjeve za talijanskom, francuskom ili njemackom vizom u svojoj zemlji. Jedina nada za spas krajsnika je hrvatska policija. Zapamti to dobro

• Like 5
1 hour ago, Haldir said:

Haldire , jesi li ti svjestan da danas  niti BiH državljani ne mogu u Hrvatsku , Sloveniju i  EU  i to sa valjanim pasošima ako nemaju neki   razlog tj. dokaz zašto idu i to legalno  na granični prijelaz? A ti  pravdaš cijelo vrijeme   ilegalne prelaske  NN lica  bez dokumenata  i  iz zemalja  u kojima nema nikakvih ratnih sukoba  !? Svaka država ima  svoje zakone  o strancima i primjenjuje ih osim ove  naše  zemlje ( ne mogu je nazvati državom  jer    da jeste  primijenila bi zakone o čuvanju granica  i zakone o strancima  kao i ilegalnom prelasku državne granice  tj. procesuirala i deportirala sv a takva lica ). Ohladi malo , ako si legalista   kako  pišeš  , onda ti je jasno da HR   primjenjuje   svoje zakone o zaštiti državne granice  i ilegalnom prelasku i tačka.  

Konačno da je netko  rekao istinu ! https://cazin.ba/eskalira-migrantska-kriza-u-krajini-nisu-ovo-nikakve-migracije-ovo-je-klasicni-organizirani-kriminal/

• Like 3
1 hour ago, Haldir said:

Pa niko im ne brani da se u svoju zemlju vrate.Neka se prijave IOM-u i izraze zelju za povratak, oni ce ih u njihovu zemlju vratiti ( to im je kako Peter rece u programu).Za bolji zivot treba pljunuti u ruke pa raditi.To sto im se desava sami su sebi krivi. Meni je zalije naroda koji posteno zivi a oni ih svojim divljackim nacinom zivota i ponasanjem  terorisu i eksistenciju unistavaju. 

Neki dan u Götenburgu kompleks zgrada u kojem 700 osoba zivi, nakon preko 120 koronom zarazenih, stavita pod karantenu.Tu su pretezno azilanti,  izbjeglice i pretezno od socijale zive.  Paketi sa namirnicama su im dostavljani.Posto su nasilno htjeli iz karantene izlaziti morali su policijko obezbedjene napraviti.Na policiju su bacali sve sto su od ograde odvaliti mogli, flase i ostale predmete.Pred kamerom balavac od osamnaestak godina govori da su u paketu dobili samo jednu bananu, a kako rece, nas otac nas sestoto djece ima.Koliko penzionera ima da nisu te pakete dobivali nego su im komsije pomagali (s tim sto bi za njih u kupovinu isli ) pa se ne zale a ova bagra o bananama ... .    

• Like 2
  • Dislike 1
1 hour ago, Bihac 2000 said:

Haldire , jesi li ti svjestan da danas  niti BiH državljani ne mogu u Hrvatsku , Sloveniju i  EU  i to sa valjanim pasošima ako nemaju neki   razlog tj. dokaz zašto idu i to legalno  na granični prijelaz? A ti  pravdaš cijelo vrijeme   ilegalne prelaske  NN lica  bez dokumenata  i  iz zemalja  u kojima nema nikakvih ratnih sukoba  !? Svaka država ima  svoje zakone  o strancima i primjenjuje ih osim ove  naše  zemlje ( ne mogu je nazvati državom  jer    da jeste  primijenila bi zakone o čuvanju granica  i zakone o strancima  kao i ilegalnom prelasku državne granice  tj. procesuirala i deportirala sv a takva lica ). Ohladi malo , ako si legalista   kako  pišeš  , onda ti je jasno da HR   primjenjuje   svoje zakone o zaštiti državne granice  i ilegalnom prelasku i tačka.  

Konačno da je netko  rekao istinu ! https://cazin.ba/eskalira-migrantska-kriza-u-krajini-nisu-ovo-nikakve-migracije-ovo-je-klasicni-organizirani-kriminal/

Naravno, svako ima pravo da štiti svoje granice i sprovodi vlastiti zakon. Ali već smo 50 puta ovdje prošli temu o tome mogu li migranti koji ilegalno uđu u Hrvatsku ili BiH ostvariti pravo na podnošenje zahtjeva za azil i da li im te države to moraju omogućiti:

https://100posto.jutarnji.hr/news/pravna-strucnjakinja-za-100posto-ako-migranti-prijedu-granicu-makar-i-ilegalno-pa-kazu-da-zele-azil-policija-ih-mora-pustiti-u-hrvatsku

2 hours ago, Grunf said:

Svaki put me nasmijes do suza. Oni bi bolji zivot gazeci i unistavajuci tuđe živote? Nit su napaceni niti su jadni. To je samo banda uglavnom pakistanskih kriminalaca ili isilovaca. Da nije tako podnijeli bi zahtjeve za talijanskom, francuskom ili njemackom vizom u svojoj zemlji. Jedina nada za spas krajsnika je hrvatska policija. Zapamti to dobro

Ta mala skupina migranata koji gaze i uništavaju trebaju da odgovaraju. Kraj priče. 

• Dislike 1
prije 9 sati, Haldir said:

Tako se brani granica..kada meni počnu uništavati i ulaziti(a kako je krenulo-počeće,),bolje da ih Hrvati marišu,nego da meni upadnu u šake..a ti si izgleda kako Toby reče,obični plaćenik,a nastavi samo tako,mogao bi i ti sa njima natrkati na šaku..Zbog takvih kvislinga kao ti,država nam je u ku*cu..

prije 6 sati, Haldir said:

Naravno, svako ima pravo da štiti svoje granice i sprovodi vlastiti zakon. Ali već smo 50 puta ovdje prošli temu o tome mogu li migranti koji ilegalno uđu u Hrvatsku ili BiH ostvariti pravo na podnošenje zahtjeva za azil i da li im te države to moraju omogućiti:

https://100posto.jutarnji.hr/news/pravna-strucnjakinja-za-100posto-ako-migranti-prijedu-granicu-makar-i-ilegalno-pa-kazu-da-zele-azil-policija-ih-mora-pustiti-u-hrvatsku

Ta mala skupina migranata koji gaze i uništavaju trebaju da odgovaraju. Kraj priče. 

Kome da odgovaraju??Štite ih izdajice i profiteri..Tebi je kraj priče,meni početak..

• Like 4
6 hours ago, Haldir said:

Kako mala skupina? Osvrni se oko sebe i otvori oči. Svi to rade. U žegarskom polju ima nekoliko stotina koji to rade, u Krajinametalu nekoliko stotina, u hatinackom/baksaiskom polju imas ih nekoliko stotina, na Klokotu nekoliko stotina isto tako Velhovo...nekoliko hiljada ljudi gazi i unistava ljetinu sirotinje koja od toga zivi. Moj otac (70+) godina i moja mati blizu tih godina,penzioneri,ustaju u 06 ujutro svaki dan i sade i rade u svojoj bašti, svaki dan, za starce to je mukotrpan posao, tezak posao i za mladog covjeka ali vrijedno rade kao i svaki drugi stanovnik ovog grada, da bi sebi priustili ZDRAV obrok. Ne vrijedi ta njihova ljetina tog truda ali im pruza zadovoljstvo jer rade sebi zdrav obrok kao sto rekoh. I onda ti mlatimudani jer im je tesko iz Bire ici cestom do grada prave prečace kroz bašte naših roditelja, staraca...Šatorska naselja prave. Sad zamisli na što liči kad ti nekoliko hiljada ljudi prođe tim putem svaki dan, svaki od njih bar dva puta dnevno. Imas svjedocenja, slike,videa i ovdje na forumu. I nije riječ samo o unistavanju nego i krađi iste. Dakle ista scena kao i 90-tih samo su sad ovi talibani u pitanju umjesto četnika a ubijaju te na druge nacine. Ti ljudi ne sluze nicemu jer da vrijede (mislim na njihov profesionalan život kao radnika) evropske ekonomske sile bi ih odavno sebi dovele na legalan način. Ti si mene onda zvao da posjetim Vučjak s tobom da bi vidio jad u tom kampu, evo ja tebe zovem da obiđemo zajedno sva ova mjesta koja sam naveo a koja su i mnogi drugi naveli.

• Like 7
  • Thanks 1

Ma ljudi bitno je da smo otjerali onu srbocetnicku JNA .50 god. smo bili slijepi dok nam Aljo nije otvorio oči i rekao da su to okupatori.Da je ta vojska bila ne bi ova napacena sirotinja iz raznih vukojebina mogla raditi ovo što radi.Trazili smo gledajmo.

• Like 1

Plačenićki ološ treba po hitnom postupku riješit.  Oni su gori od ovih garavih isilovaca

prije 50 minuta, zudox said:

Ma ljudi bitno je da smo otjerali onu srbocetnicku JNA .50 god. smo bili slijepi dok nam Aljo nije otvorio oči i rekao da su to okupatori.Da je ta vojska bila ne bi ova napacena sirotinja iz raznih vukojebina mogla raditi ovo što radi.Trazili smo gledajmo.

Nema to nikakve veze.  JNA je prestala biti JNA onda kada je Tito umro.  Pretvorila se u četničku vojsku i trebalo ih je potjerat.  Ali to nema veze sa ovom temom.  Granica se može štitit i u današnje vrijeme vrlo efikasno što se vidi na primjeru ovih Isilovih terorista koje hrvatska milicija redovito pobaca u Koranu da plivaju leđnim stilom

Edited by gargamel
  • Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...