Jump to content
FORUM

Recommended Posts

BiH mora ograniciti tranzit koliko i EU. Ocigledno je da mi u tom ogranicavanju ne zaostajemo sekunde za EU obzirom da svi migranti u BiH dodju iz zemlje clanice i prije ili kasnije zavrse u Njemackoj prolazeci kroz vise zemalja clanica. 

Taj clan 3 je definicija readmisije. Isto stoji da mi mozemo vracati Srbiji migrante. Readmisija je svakako manje bitna jer EU ne vraca migrante preko readmisije nego preko sume. 

Edited by Pavarotti
  • Like 3
  • Replies 17,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3163

• Barba

1125

• rucica1

1124

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

37 minutes ago, Pavarotti said:

BiH mora ograniciti tranzit koliko i EU. Ocigledno je da mi u tom ogranicavanju ne zaostajemo sekunde za EU obzirom da svi migranti u BiH dodju iz zemlje clanice i prije ili kasnije zavrse u Njemackoj prolazeci kroz vise zemalja clanica. 

Taj clan 3 je definicija readmisije. Isto stoji da mi mozemo vracati Srbiji migrante. Readmisija je svakako manje bitna jer EU ne vraca migrante preko readmisije nego preko sume. 

Bravo. To je cilj mog posta. Sasvim legalno vracanje u zemlju iz koje su usli u BiH, tj u Srbiju. Sta ce Srbija raditi sa njima to je njihov problem

• Like 1
31 minutes ago, Lidjo said:

U blizini migrantskog kampa Miral u Polju kod V2like Kladusi migranti podigli satorsko naselje

https://youtu.be/3CJNMgOGC5A

Samo jedan u nizu koji se evidentira zapisom. U Bihacu na dosta mjesta ima sličnih. Kao i prethodne 2 godine, tako i ove, aktivno krimigranti podizu satorska naselja na obalama Une, uočljivo sa Baksaiskog mosta, od Centrale u Mušanovića Mahali pa do Jotana sve vrvi, kolone po danu, noću sa logistikom, čim prvi mrak padne rade sjekire, macete, pile. Stoje na mostu, regulisu ulaz i izlaz sa obje strane, slično kao što se reguliše ulaz na Jotanove otoke, s tim da se nasoj raji naplaćuje ulaz, a migranti uzurpirali i privatno i drzavno besplatno, cak i ne naplacuju nasoj raji, nasa raja se ne usudi na Unu  i njene obale. Nasa raja ce morati nekom privatniku ili uhljebu platiti uzivanje pokraj Une, i to van grada, ali to je slučajno. Neko regulise smeće koje ide njegovom Unom, a negdje kao na Bakšaiškom mostu dnevno se baci od strane krimigranata brat bratu 30-40 kg smeća u Unu, min 30 kg x 3 god. Bire ( 3*365=1.095 dana), što je opet min. 30 *1.000 = 30.000 kg ili 30 tona smeća sa jedne tačke u Unu, hvala turizmu. U gradu ima 5.000 krimigranata van smjestaja?, 125 autobusa * 40 osoba, predstavite sebi tu sliku 16-50-godišnjaka muške populacije, ali se malo duže zamisliti. I normalno niko ništa ne radi, ni na pozive, apele, molbe. Sve kao smisljeno, dovesti narod do ludila, narod će popucati, ima kap, ima granica, uhljebi i profiteri je nemaju, njima rat sad da se desi ne predstavlja ništa, samo poligon, samo izvor kriminala, samo daj.

• Like 6
  • Aferim! 1
  • Thanks 1
20 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Doslovno.

Jesi ti ovo slikao, trebao si kakav stap uzeti i samo gurnuti to dole.

A vidi mene i ja bih Unu zagadjivao

• Haha 2
On 06. 07. 2020. at 8:46, Haldir said:

Ne smijete vi pored njih ni disati. Barem ako je suditi po pričama ovdje. Kamoli šator zapaliti. Imam tamo 89 drugova iz Aleppa, i 73 drugarice iz pakistanskih visoravni, svaka 87 godina i svaka prešla K2 da bi došla do Bihaća. Sad sam im javio.

Gargyy, kako šaka mještana može istući hrpu iskusnih ISIL-ovih koljača? Nema mi logike.

Čuće se gusle..već je gorilo i to im mještanke palile,a tvoji Alepovci  su obične pi*zde,a ženskih  nema ni na vidiku..idu po šumarcima i handre ove svoje od 14-16 godina,a  oni ko* nekad seljačine kad dođu u grad,uvijek u grupama po 5-6..pa ako si čiste savjesti,ne treba ti podrška braće,još se i između sebe toljagaju...a mještani će ih i razbiti..računaj da su mogli četnike nagariti,računaj nakupljeni adren,računaj demoliranu imovinu,računaj izdaju vlasti itd..ma ima da ih nema..a Haldiru Bgm tebi treba jača terapija..

• Like 4
5 minutes ago, Grunf said:

Jesi ti ovo slikao, trebao si kakav stap uzeti i samo gurnuti to dole.

A vidi mene i ja bih Unu zagadjivao

U Unu ni opuska da bacim, u prirodu konkretno, mozda mi je kriv odgoj, znam da ti je komentar satirican, gore u postu sam naveo za otpad koji dnevno na toj lokaciji zavrsi Uni, to sto se tice okolisa i turizma, sto se tice kriminala i ostalog da ne pricam dalje. Prije da se zapali, da izgori, nego u Unu, ali imaju nadlezni ( za sramotu svega, pa i turizma ), ako dodje do njih ova slika, ali nije ovo privatno, ovo je mozda najprometniji most, tako da nije u interesu nikome.

• Like 2
prije 23 sati, Grunf said:

@robespier sta je to bilo u Zegaru? Imas li info? Navodno je jedan izboden?

Tukli se između sebe..Pakistanci i Afganistanci i poneki Bangladeš..tuča za teritorij,ko će gdje šator razapeti..gdje god ih razapeli,od petka gore..

• Like 1
18 minutes ago, Grunf said:

Sramota, samo kukanje, pozivanje, prozivanje, ali sve fino upakovano, da ne bi trgovce ljudima naljutili, nikakvih konkretnih ''dosta je'' mjera. Nadlezna je za odgadjanje regate, ali za dogadjanje stampeda krimigrosa. Koja malojetna djeca u Biri, na prste jedne ruke nabrojati, pa maloljetni od 40,50 god. utrpani u Biru, ulazi se kako hoce, radi sta hoce, kome mazu oci sa plasiranjem nebitnog upitnog broja maloljetnika, a 10.000 krimigrosa punoljetnih je ok. Regata i ako i kad prodje, proci ce pokraj obala krcatih krimigrantima, jel ih sramota, ocigledno ne, ne poznaju taj osjecaj, olos na nivou krimigrosa, poistovjecuju se.

• Like 3
5 hours ago, SAMO_REALNOST said:

Samo jedan u nizu koji se evidentira zapisom. U Bihacu na dosta mjesta ima sličnih. Kao i prethodne 2 godine, tako i ove, aktivno krimigranti podizu satorska naselja na obalama Une, uočljivo sa Baksaiskog mosta, od Centrale u Mušanovića Mahali pa do Jotana sve vrvi, kolone po danu, noću sa logistikom, čim prvi mrak padne rade sjekire, macete, pile. Stoje na mostu, regulisu ulaz i izlaz sa obje strane, slično kao što se reguliše ulaz na Jotanove otoke, s tim da se nasoj raji naplaćuje ulaz, a migranti uzurpirali i privatno i drzavno besplatno, cak i ne naplacuju nasoj raji, nasa raja se ne usudi na Unu  i njene obale. Nasa raja ce morati nekom privatniku ili uhljebu platiti uzivanje pokraj Une, i to van grada, ali to je slučajno. Neko regulise smeće koje ide njegovom Unom, a negdje kao na Bakšaiškom mostu dnevno se baci od strane krimigranata brat bratu 30-40 kg smeća u Unu, min 30 kg x 3 god. Bire ( 3*365=1.095 dana), što je opet min. 30 *1.000 = 30.000 kg ili 30 tona smeća sa jedne tačke u Unu, hvala turizmu. U gradu ima 5.000 krimigranata van smjestaja?, 125 autobusa * 40 osoba, predstavite sebi tu sliku 16-50-godišnjaka muške populacije, ali se malo duže zamisliti. I normalno niko ništa ne radi, ni na pozive, apele, molbe. Sve kao smisljeno, dovesti narod do ludila, narod će popucati, ima kap, ima granica, uhljebi i profiteri je nemaju, njima rat sad da se desi ne predstavlja ništa, samo poligon, samo izvor kriminala, samo daj.

Nema se volje. Recimo kazu nemaju policajaca dovoljno. Znaci uzmi policajce sa teritorija i salji ih na granicu neka cuvaju.

Ne nego policija radije naplacuje kazne zbog brze voznje i ispijaju kafu po gradu!

Ako ne moze to, posalji vojsku. Pa Austrija je godinama vojnike slala na granicu sa Madjarskom dok Madjarska nije usla u EU.

Posalji sliku da ne mogu hodati kroz zemlju kako zele - to recimo Hrvatska radi! Ako ne mozemo cuvati granicu sa SRbijom onda daj da pojacamo granice sa HRvatskom, kad vide da ne mogu ovuda proci morace nazad i priliv ce prestajati!

• Like 5
  • Dislike 1
39 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Sramota, samo kukanje, pozivanje, prozivanje, ali sve fino upakovano, da ne bi trgovce ljudima naljutili, nikakvih konkretnih ''dosta je'' mjera. Nadlezna je za odgadjanje regate, ali za dogadjanje stampeda krimigrosa. Koja malojetna djeca u Biri, na prste jedne ruke nabrojati, pa maloljetni od 40,50 god. utrpani u Biru, ulazi se kako hoce, radi sta hoce, kome mazu oci sa plasiranjem nebitnog upitnog broja maloljetnika, a 10.000 krimigrosa punoljetnih je ok. Regata i ako i kad prodje, proci ce pokraj obala krcatih krimigrantima, jel ih sramota, ocigledno ne, ne poznaju taj osjecaj, olos na nivou krimigrosa, poistovjecuju se.

Nase ministarstvo (US kantona) satra se o pricama ustavnog prava.Ni vlada, niti ijedan kanton se ovog prava ne pridrzava a to je, u ove preko tri godine, svima jasno al nasi ministri - oni se moraju pridrzavati.Sta ocekuju? Da ce se sad kad oni zaplacu poceti pridrzavati.Zasto se ovaj sastanak odmah, 3 mjeseca nakon ne postivanja dogovora ( sa sastanka krizne grupe) nije sazvao. Zasto ministarstvo i ova krizna grupa s tom gospodom nepocnu radikalnije nastupati (a ne samo moljakati) Pa da su ovaj sastanak bar prije par dana napravili - danas Merkelovca otisla u Brisel kako bi predstavila plan EU o upravljanju i daljem radu...  , pa bi ti isti predstavnici i za ilegalce imali dodatnog materijala. Sad kad smo do grla u govnima oni tek sad sastanak za kukanje najavili.

PS.Ove satore sto podizu, to im dijele oni humanitarci - pitam se ako su oni ta humanitarian organizacij  kako se predstavljaju, zasto te satore nisu po Sarajevu i Tuzli dijelili. Tamo im to nije dozvoljeno ali u Bihacu i Kladusi nasi im sve dozvole (cak i u centru grada da na ogradama mostova usrane gace suse - fuj ).

• Like 3
  • Dislike 1

http://www.uskinfo.ba/vijest/upravo-otkazana-48-internacionalna-una-regata/77654

Koja smo stoka, fuj, najbolje da nas povjesate. Ko nam donosi odluke, za roknuti se, sve ove krizne stabove i sl. vode nestrucni, donekle obrazovani u domeni, zatupljeni, vremenom zaostali poluljudi, osim komesara koji svoje znanje bar zna, ali on se za ovo i ne veze mislim. Zdravstvo, crveni kriz, znaci logisticari krimigrosa odredjuju sta ce i kako u Bihacu funkcionisati, dok njihovi teroristi u stotinama i hiljadama okupiraju grad, ljude, ali to ih ne brine, gamad sugava. Puniji centar, opcenito grad krimigrosima vise nego neke regate, ali vam je to u interesu, gamad prodana. Nas normalan, posten narod da zaradi, zabavi, okupi sa odgovornoscu, ne moze, ali moze kad primate krimigrante i krimieure za iste od krimiorganizacija, fondova i sl., isti ste kao i oni, trgovci ljudima, vi ste trgovci zivotima Biscana, kao i nasi prodani gradjani kojima je vise u interesu strpati u spajzu 20 kriminalaca. To što se hiljade vaših krimigrantskih podanika šeta, sere, pisa, pljuje, pije, drogira ( najblazi oblici nekulture ) gdje god stigne, pred kim god., to vam je normalno, suge sugave, gube jedne, sram neka vas bude, ali ni to nemate, vi i ne znate sta je Una, dozivljaj, adrenalin vezan za isto, priroda, i sve popratno, vi znate za prodanu dusu, fotelju, pare, niskoristi jedne.

Jucer kad sam gledao konferenciju na kojoj je razmatrano otkazivanje, dovoljno mi je bilo da je nadlezna u citanju ''48. internacionalna Una-regata'' pogubljena kao da se suocava prvi put sa Mandarinskim jezikom, kao da nikad cula za istu nije, i takva da kroji sudbinu, dno dna.

• Like 6
  • Aferim! 1

Neplivači su odlučili neće biti regate,neće se krajišnici malo okupiti i uživati u prirodi njih treba pritiskati i staviti u red da čekaju drugi val korone i najezdu mongola.naša vlast je samo uspješna u davanju autogolova.

• Like 2

Merkelovi ljubimci na sudu zbog sikovanja 14godisnjakinje u Ulmu. Njih petorica drogirali curu i 9 puta je tako nemocnu silovali

https://m.bild.de/regional/stuttgart/stuttgart-aktuell/prozessbeginn-14-jaehrige-betaeubt-und-vergewaltigt-71787596.bildMobile.html###wt_ref=http%3A%2F%2Fm.facebook.com%2F&wt_t=1594324372490

Pocnimo se navikavati na ove scene jer ce uskoro postati svakodnevnica ako se narod ne probudi!

• Like 1
  • Dislike 1
1 hour ago, Fap mašina said:

Zašto im sude i troše vrijeme.stoku treba odmah streljati,za primjer drugima.

Zbog ovakvih slucajeva bi zelio da ne zivimo u demokratskoj i ustavnoj drzavi!

• Dislike 1
4 hours ago, Lidjo said:

Zbog ovakvih slucajeva bi zelio da ne zivimo u demokratskoj i ustavnoj drzavi!

Oprosti , u kojoj demokratskoj i ustavnoj državi ti živiš ? U ovoj sigurno ne ! 

On 08. 07. 2020. at 9:42, Haldir said:

Pa dobro, to opet nema neke posebne veze sa potpisanim sporazumom. I sa njim i bez njega, prema ranijim propisima, drzave imaju pravo migrante vracati nazad u drzavu iz koje su usli. Ovako je ta procedura samo ubrzana.

Problem lezi u tome sto drzave iz kojih migranti dolaze u Evropu, a mahom su iz Pakistana, ne zele prihvatiti deportaciju svojih drzavljana.  Jer ne postoje nikakvi sporazumi Pakistana sa drzavama ex yu. I onda se taj proces pretvori u petogodisnje cirkulisanje papirologije.

Mi smo jednostavno nemocni dok ih god EU pusta na svoju teritoriju. 

Mi smo nemoćni dok god ima kretena, ( tzv. dušebrižnika ) koji ih prevoze, krijumčare, iznajmljuju smještaj, hrane, oblače, gotive ...

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...