Jump to content
FORUM

Recommended Posts

23 minutes ago, Grunf said:

Gargamel je u pravu, vracanje migranata u RS na entitetsku liniju znaci otcjepljenje RS kojeg smo mi izazvali. To i jeste Dodikov cilj i to sam vam i davno rekao ovdje. Jedino rjesenje je te migrante smjestati u (kako oni kazu) srpska sela na USK. Dakle sve sto ima takvih sela na USK a gdje se vratio i jedan jedini povratnik smjestati te migrante tamo. Ima puno takvih sela, Grmeč ih je pun pa nek se zale kao i za Lipu samom Dodiku

RS je po svemu država u državi , tako da ta priča o otcjepljenju ako naša policija  stane na entitesku liniju i ne dozvoli prolaz migrantima, je šupljak . Oni na svom teritoriju odlučuju  i kako ce i šta  će raditi i ne pitaju šta drugi misle. Ne treba njima povod da se odcijepe, oni ako donesu odluku niko ih spriječiti neće moći. 

• Replies 18,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3264

• rucica1

1198

• Barba

1149

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

25 minutes ago, Sadik said:

RS je po svemu država u državi , tako da ta priča o otcjepljenju ako naša policija  stane na entitesku liniju i ne dozvoli prolaz migrantima, je šupljak . Oni na svom teritoriju odlučuju  i kako ce i šta  će raditi i ne pitaju šta drugi misle. Ne treba njima povod da se odcijepe, oni ako donesu odluku niko ih spriječiti neće moći. 

Mogu oni to sami ali to bi imalo velike poslijedice po njih a u ovom slucaju mi smo krivi, mislim krivi teoretski. 

Aman neka se otcijepe ako je tako. Boj se ovna, boj se govna. U sustini ne bi radio nista sto oni ne rade. Nije sad da si poslao Tigra na tenku. Problem je sto je njima lakse vrsiti to prebacivanje jer migranti svakako idu ovamo. Mi da istovarimo migrante na entitetsku liniji, ovi bi vjerovatno stajali u mjestu ili bi nakon sto metara skrenuli u kakav sumarak i okrenuli se u rikverc. 

U svakom slucaju tragikomicno je da u jeku krize ljudi na granici istovaraju desetine migranata, a sa nase strane  stoji samo obican gradjanin koji to jedino moze poslikati. Apatija ovdje nema granice. 

Edited by Pavarotti
  • Like 2

Treba sve pokusati, naravno. Ja sam da se pokuša i uvesti zabrana zadržavanja ilegalaca na USK. Istina da smo mi na njihovom putu i mi smo kolateralna šteta ali treba pokušati. Vidjeli smo postupanje policije tuzlanskog kantona koji kazu da je zadrzavanje tih osoba na TK zabranjeno i policajca koji ih upucuje da idu u Bihac umjesto da im kazu da se vrate u Srbiju od kud su došli. Ja sam svjestan da mi lokalno ne mozemo nista uciniti ali mozemo pokusati. Evo moj prijedlog je konkretan: zabrana kretanja i zadržavanja ilegalaca na USK, ali tu zabranu moraju znati i prije nego dodju na USK dakle naci nacin da ih se i tom informira prije samog dolaska na kanton. Dalje, svi oni koji nemaju potvrdu da su smješteni na Lipi ili porodice da su smjestene u Boricima skupljati i transportovati na dvije tačke granica entiteta kod Bosanske Otoke i druga Velečevo kod Ključa. Proslijediti ih prema RS neka se snalaze. Treba neko da tim ljudima objasni jednostavno da im je zabranjen ulazak na USK a koga poslije nekog roka zateknu treba smisliti kaznu koja bi bila opomena i njemu i drugima. Vrijedi pokusati.

• Like 2

Grunfe, cak i ovakvi nakaradni zakoni koji prakticki propagiraju ilegalne prelaske granica dozvoljavlju mogucnost da im ogranicis kretanje, mislim da ih 98 posto iskazalo zelju za podnosenjem zahtjeva za azil, ali ako ga nisi podnio u roku od mislim 15 dana, papiri kojim se kreces po tudoj zemlji vise ne vaze, svi ovi u Bihacu su apsolutno ilegalno tu, zakonski ih mozes ograditi u Lipi i ne dozvoliti im kretanje jer nisu podnijeli zahtjev za azil, a nitko od njih ga nece podnijeti jer ih u tom slucaju iz Njemacke vracaju u BiH. Znaci ogradi Lipu i nedajm im nigdje a od IOM-a traziti da im finacira povratak. Vlast je izadala građane jer da nije, vracali bi ih  nazad u Srbiju.

• Like 3

Migranti u Žegaru promjenili taktiku..po danu nigdje nikoga,čuješ ih samo iz grmlja ili ih uhvatiš kako nemilice taru bašte,na vreće kradu povrće..pred sumrak izlaze iz brloga,okupljanje na istom mjestu,njih pedesetak i onda počinje uzgijanje..to vrišti ko indijanci,jbt galame ko da su na razglasu..noć vrijeme za kolektivnu hajdučiju..policija više neće ni da se potrudi da dođe,džaba zoveš..kažu "doćemo,poslaćemo patrolu",ako se desi na peti,šesti dan,da dođe patrola,samo se prošeta po cesti,jedno 150 metara od migrantske baze i odu.. i tako dan za danom..i kažu onda "Čojk  puko,"kako neš' puknuti..dođe ti da ih sačekivaš po noći i redom marišeš,pa"kom novci ,kom opanci"

• Like 1
  • Sad 1
7 minutes ago, robespier said:

Migranti u Žegaru promjenili taktiku..po danu nigdje nikoga,čuješ ih samo iz grmlja ili ih uhvatiš kako nemilice taru bašte,na vreće kradu povrće..pred sumrak izlaze iz brloga,okupljanje na istom mjestu,njih pedesetak i onda počinje uzgijanje..to vrišti ko indijanci,jbt galame ko da su na razglasu..noć vrijeme za kolektivnu hajdučiju..policija više neće ni da se potrudi da dođe,džaba zoveš..kažu "doćemo,poslaćemo patrolu",ako se desi na peti,šesti dan,da dođe patrola,samo se prošeta po cesti,jedno 150 metara od migrantske baze i odu.. i tako dan za danom..i kažu onda "Čojk  puko,"kako neš' puknuti..dođe ti da ih sačekivaš po noći i redom marišeš,pa"kom novci ,kom opanci"

Zapališ grmlje i travu i ima da iskaču ko zečevi . Organizujte se i protjerajte sve  iz Polja .

• Like 3

EU su glavni krivci za situaciju na USK zajedno sa nasim politicarima. Sarajevo dobija novac a nama salju migrante. Od USK se je vec napravio geto . Ne nice nova kompanija u koju je EU ili Sarajevo podiglo, ali zato nicu imigrantski kampovi ko pecurke poslije kise. Ali isto to Sarajevo I ta EU nam kroje zakone sta trebamo, kako trebamo I udjeljuju milostinju.

Sjecam se kad su prvi migrant dolazili u USK ja sam imao negativne komentare na Fb, a vecina nashi je bila kao "pa kako ne bi pomogao narodu u nevolji " , " I mi smo bili izbjeglice",' ti nemas duse". Zalosno, da kad je kod nas bio rat ista ta EU nije otvorila granice za nas da pobjegnemo iz rata, nego je dozvolila da se desi Srebrenica. Ali su zato otvorili granice prije 2 godine za ove iz Palestine I Sirije, namamili ih da krenu tamo pa onda zatvorili granice. Sve je ovo unapred isprogramirano.

• Like 3
15 hours ago, Elvir80 said:

EU su glavni krivci za situaciju na USK zajedno sa nasim politicarima. Sarajevo dobija novac a nama salju migrante. Od USK se je vec napravio geto . Ne nice nova kompanija u koju je EU ili Sarajevo podiglo, ali zato nicu imigrantski kampovi ko pecurke poslije kise. Ali isto to Sarajevo I ta EU nam kroje zakone sta trebamo, kako trebamo I udjeljuju milostinju.

Sjecam se kad su prvi migrant dolazili u USK ja sam imao negativne komentare na Fb, a vecina nashi je bila kao "pa kako ne bi pomogao narodu u nevolji " , " I mi smo bili izbjeglice",' ti nemas duse". Zalosno, da kad je kod nas bio rat ista ta EU nije otvorila granice za nas da pobjegnemo iz rata, nego je dozvolila da se desi Srebrenica. Ali su zato otvorili granice prije 2 godine za ove iz Palestine I Sirije, namamili ih da krenu tamo pa onda zatvorili granice. Sve je ovo unapred isprogramirano.

Gdje su Palestinci i Sirijci ? Nema ih medju ovim hordama ni u tragovima. Ilegalni migranti nisu ratne izbjeglice i 80 % njih dolazi iz Pakistana, pa Bangladeša, Indije, Sudana, Nigerije, Eritreje, Alžira, Afganistana, Irana, Iraka itd 

• Like 1

Mislim, nije za lajka ali nije ga trebao samo vezati, ja bih ga licno prvo tako gadno udesio i onda vezanog kroz grad odveo do policijske stanice, kao psa.

• Like 4
42 minutes ago, Grunf said:

Mislim, nije za lajka ali nije ga trebao samo vezati, ja bih ga licno prvo tako gadno udesio i onda vezanog kroz grad odveo do policijske stanice, kao psa.

Tacno tako to je jedini nacin koji ovi kozojebi razumiju. 

Ja sam prije par dana poslije fudbala navratio na jedan stand gdje jedem sladole i tu je radila neka djevojka 16-17 godina i tu ima par stolova i onako sjedim uzivam u sladoledu da malo povratim dusu i secer u krvi .Kad dodjese dva marokanska majmuna od 30+ i nesto godina i poceli su djevojku uznemiravati sa pricom o sexu i lizanju i ostalim glupostima ja im lijepo kazem da odjebu i da je puste na miru poceo on meni prijetiti kao oni su ti mafijasi a ono u  laznoj nike trenerki od PSG i peugotu 206 i sta da ja sa njima raspravljam samo dva kratka poteza mislim da nikad tu nece doci. 

• Like 3

Nije ga trebalo vezati i pucati u njega.samo ga pošteno izboksati i poslati na CUM onakvog našaranog ga poslikati i poslati u medije,da mu bahata braća vide šta im se desi kad su bahati u krajini.

Bila bi to bolja reklama nego za hr. policiju.

• Like 2
30 minutes ago, Haldir said:

;)

Potpuno podržavam. 

Samo, radi li se tu o svezanon migrantu sa gornje slike? Živo me zanima jer taj ako je moje godište, ja sam onda genetski napredna jedinka.

Jeste, to je ista prica.

Mi Bosnjaci smo najbrojnija populacija u drzavi sa preko + 52%  od ukupnog broja gradnjana a sudjelujemo u samo 15% drzavne vlasti a ni ova brojka nije sigurna. Sva vaznija ministarstva su u rukama manjebrojniih naroda i o kojem preglasavanju oni pricaju? A da konstutitivnost naroda neki ce reci ,znaci mi mozemo puniti vise od 60% budzeta drzave a ostali pune popola  tih 40 % i sta imamo u konacnici da su  podrucja gdje zive Bosnjaci vecinski najnerazvijenija u cijeloj drzavi .Mi se trebamo opceniti zapitati ko nas predstavlja ?

• Like 1
1 hour ago, Grunf said:

Jeste, to je ista prica.

Stari moj, ovaj ako ima 29 godina ja ću biti kurban. Nisam pročitao, ali pretpostavljam da se radi o izvjesnom Muhamedu Aliju rođenom 1.1.1991.

Edited by Haldir
  • Haha 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...