Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3251

• rucica1

1188

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

4 minutes ago, Haldir said:

Nisu to muda do poda. To je Češka zbrojovka 9mm Shadow.

Mozda je i Crvena Zastava... nego ja pomenu sezonu lova prije 4 sata kad ono :o !!! Lovci na djelu, ponovo. Vidoviti Milan Tarot :D

• Like 2
16 minutes ago, Grunf said:

9 minutes ago, Grunf said:

Mozda je i Crvena Zastava... nego ja pomenu sezonu lova prije 4 sata kad ono :o !!! Lovci na djelu, ponovo. Vidoviti Milan Tarot :D

Ovoj dvojici treba zajednicki obezbjediti dobrog advokata.Samoodbrana nije pokusaj ubistva (ovag tuzioca treba iz sluzbe izbaciti i ubaciti medju ove divljake pa da vidimo sta bi on cinio). 

Edited by rucica1
  • Like 1
18 minutes ago, Hysteria said:

Sve više slučajeva "slučajnog" ranjavanja, zanimljivo

Pa evo gledaj ovaj slucaj...jasno je da vjerovatno ovo nije njihova privatna imovina . Ali idemo malo dublje sagledati stvar, sta uraditi u slucaju da dodjes kuci sa posla a ono migranti provalili i uselili se? To je tvoj privatni posjed u kojem zivis? Kako ih izbaciti iz kuce ako ne zele izici? Legalnim putem ne mozes jer ako pozoves policiju vjerovatnost da ce policija doci na lice mjesta je 5% po mojoj slobodnoj procjeni jer imamo na stotine slucajeva samo u Bihacu gdje policija ne reaguje na pozive gradjana ili im kaze (kao sto su meni jedne prilike rekli) "a kud cemo mi sa njima ? " Sta da radis? Mozes da si postavis sator u vlastitom dvoristu i da cekas da odu ali kad jedni odu dodju drugi koji su pozvani od strane ovih prvih ili mozes da pokusas sam da ih izbacis uz primjenu fizicke sile jer nikad nisu u pitanu jedan ili dva migranta nego ih bude najcesce 20-tak. Sam ih mozes izbaciti jedino uz prijetnju vatrenim oruzjem inace si gotov. E onda dolazi do ovakvih "nesretnih" slucajeva koji su mogli nastati i u samoodbrani ali ljudi u strahu za vlastiti zivot jednostavno tako reaguju. Na kraju kad izidju iz kuce, vikendice ili stana ne preostaje ti nista drugo nego da trazis alternativni smjestaj jer je ovaj unisten u rekordnom roku. Oni jednostavno neznaju (ili nece da znaju) kako i gdje se vrsi velika nuzda.

Ovih "nesretnih" slucajeva ce biti na zalost sve vise i vise i samo se je nadati da nece biti gorih slucajeva od ovih. Nazalost!

• Like 4

Odlican post jednog forumasa.

Drvar- rješenje za migrantske probleme
Author: Vjecnik.wordpress. com

Jako je iritantna nesposobnost bošnjačke, uglavnom SDA politike da na bezobrazluk SNSD manipulatora odgovore još većim bezobrazlukom. Već dugo vremena Čović i Dodik to koriste na način da maksimalno zategnu situaciju, dobiju dio onoga što žele i na kraju popuste situaciju sa kartama malo boljim nego prije zatezanja. Kratkovidi SDA političari, nesposobni da se snalaze u toj situaciji uglavnom “naliježu na volej” time što smiruju situaciju pokušavaju izdejstovati nekakav kompromis pa onda moraju da daju nešto da bi smirili situaciju, što ustvari i jeste bio cilj SNSD-ovaca.

Ali da se vratimo na subjekt ovog članka- migranti. Migranti su očigledno postali veliki problem i to isključivo bošnjačkih prostora, i to isključivo planskim djelovanjem SNSD-a (nedozvoljavanje angažmana Vojske BIH) i HDZ-a (čuvanjem granice da migranti ne odu iz Bihaća). Umjesto da bošnjački zvaničnici na te bezobrazluke odgovore još većim bezobrazlukom, oni pišu dopise i moljakaju EU zvaničnike kako su ugroženi. Nažalost, ko god je u životu imao dodira sa manipulatorom i bezobraznikom koji ne poštuje pravila, naučio je da samo još veći bezobrazluk pije vode i da je kompromis samo sredstvo kada imate jednak argument prijetnje kao i suprotna strana.

A rješenje je vrlo jednostavno: iz Bihaća stavljati migrante u autobuse i pravac Drvar. Na granici općina Bihać i Drvar postaviti kontrolni punkt i migrante usmjeravati u jednom smjeru i granici sa Hrvatskom ali u Drvaru.

U roku mjesec dana bi problem sa migrantima bio djelomično riješen- prvo jer u Drvaru žive SNSD Srbi, a drugo jer je kanton sa HDZ većinom.

dvije hiljade migranata otpremiti u jednom smjeru pa da vidimo dokle će Dodik da transportuje migrante iz Srbije u Bihać.

9 minutes ago, rucica1 said:

Al lik pere guJcu i istovremeno istom rukom umiva lice i sapira usta...o jbte... a mozda ima mentalnih problema?

Na intervjuu sa onim idiotom Peterom, mene cudi sto mu Senad nije postavio pitanje - sta je sa ljudskim pravima domicilnog stanovnistva.Vi (IOM i takvi poput vas) svojim nacinom rada ta ista prava zloupotrebljavat (domicilnom stanovnistvu ih uskracujete a ilegalcima "dodljeljujete" a s tim argumentom  mu se nikad ni nasi predstavnici USK nisu obratitli) .  

Edited by rucica1
  • Like 2
  • Dislike 1

Ne treba reagovati vatrenim oružjem.samo pošteno namlatiti brata arapina i promijeniti mu lični opis.takvog ga uslikati i objaviti po tv,mrežama,napraviti plakate.šta se dešava kad krajišnicima provališ u kuću.pa nek znaju ostali krimigranti.njegova izjava:

Ja sam Tarik A. Hamdi i na nesreću sam u Malom Lugu kod bihaća uzbrao 2 paradajza,bišćani su me namlatili ko vola.

Ovako ćemo sačuvati naše medicinare i policiju od ozbiljnog i nepotrebnog posla.a onaj van der evropejac nas još može optužiti što u nenaoružane jadnike uperamo kubure.

• Like 3
7 minutes ago, Fap mašina said:

Ne treba reagovati vatrenim oružjem.samo pošteno namlatiti brata arapina i promijeniti mu lični opis.takvog ga uslikati i objaviti po tv,mrežama,napraviti plakate.šta se dešava kad krajišnicima provališ u kuću.pa nek znaju ostali krimigranti.njegova izjava:

Ja sam Tarik A. Hamdi i na nesreću sam u Malom Lugu kod bihaća uzbrao 2 paradajza,bišćani su me namlatili ko vola.

Ovako ćemo sačuvati naše medicinare i policiju od ozbiljnog i nepotrebnog posla.a onaj van der evropejac nas još može optužiti što u nenaoružane jadnike uperamo kubure.

Ne kazem ja da treba reagovati vatrenim oruzjem nego da ce se to sve cesce dogadjati, a za mlacenje se slazem samo kako sam namlatiti 20-30 migica?

@Hysteria Arman Balic nije Sarajlija nego Biscanin. Inace ovog lika Fatmira nikad nisam niti pratio niti gotivio, mnogima smeta sto se obrusio na IZ (po mom misljenju sa pravom) a ne sto talambira protiv migranata ali im nije smetao dok je prije par godna (opet sa pravom) pljuvao po srpskim i hrvatskim zlocincima, tad su ga isti ovi SDA talibani okivali u zvijezde, ali kad ukazes na propuste u vlastitoj avliji onda niko gori od tebe

• Like 1
  • Aferim! 1
prije 10 sati, Haldir said:

Ja sam ovdje jednu pedeset puta napisao - čak i oni koji ilegalno pređu granicu imaju pravo na azil i države njihove azile, tj zahtjeve, moraju razmatrati. 

Koliko puta je dovoljno napisati kretenariju i izmišljotinu da bi ista postala nešto pametno i istinito? 
Ako si ti to napisao 50 puta, onda sam ti i ja odgovorio 50 puta, pa ću i sada. Dakle, vi šoroševski plaćenici i teroristički logističari namjerno brkate pojmove kako bi unijeli zabunu.  Ovdje se radi o dvije odvojene situacije.

1. Ilegalni prelazak granice

2. Pravo na azil

Te dvije situacije se pravno ne preklapaju. Za prvo je odgovorno zakonodavstvo o sigurnosti i zaštiti granice, za drugo zakonodavstvo o međunarodnoj zaštiti. U situaciji kad netko ilegalno uđe u zemlju on je prioritetno u prekršaju i treba biti iz iste izbačen, sve i da je iskazao namjeru za azil. Štoviše, čak i ako mu se odobri pokretanje procedure za dobijanje azila, on je i dalje u prekršaju, prekršaj nije nestao samo zato što je iskazao namjeru za azil. Dakle, prvo ide odvraćanje od ilegalnog ulaska u zemlju, a azil se može čekati i negdje drugdje.

To je kao da kreneš pljačkati banku, pa te uhvati policija, pa ti onda zatražiš azil, i onda te policija pusti da nastaviš pljačkati jer si zatražio azil.

• Like 4
  • Haha 1
prije 4 sati, Fap mašina said:

Naravno da treba reagirat vatrenim oružjem kada ti gmizavci upadnu u kuću ili ti napadnu nekoga tvoga.  Bolje pucat nego biti upucan.  Bez imalo grižnje savjesti bi ga roknio da mi po noći upadne u kuću 

• Like 3

Tužilac je djelo okarakterisao kao ubistvo u pokušaju za lovca koji je je koristio pištolj, dok su oba lovca osumnjičena za nasilničko ponašanje.

PA JEBEM TI OVU DRŽAVU!!!ŠTA SU NJI DVOJICA TREBALA PROTIV DESET KOZOJEBA, PUTITI DA IH TUKU. OVO JE SAD STVARNO POSTAO APSURDISTAN.

NISAM DŽABE REKAO DA JE OVA DRŽAVA,KANTON I GRAD OBIČNA SPRDAČINA

• Like 4
9 minutes ago, sk64 said:

Tužilac je djelo okarakterisao kao ubistvo u pokušaju za lovca koji je je koristio pištolj, dok su oba lovca osumnjičena za nasilničko ponašanje.

PA JEBEM TI OVU DRŽAVU!!!ŠTA SU NJI DVOJICA TREBALA PROTIV DESET KOZOJEBA, PUTITI DA IH TUKU. OVO JE SAD STVARNO POSTAO APSURDISTAN.

Ovu boldanu recenicu mozes staviti u svoj "potpis"

• Like 1
18 minutes ago, sk64 said:

Mazda tuzioc od Petera dobru zahvalnicu dobije.Da im zabrane grupno kretanje mozda bi dvojica i mogla sa njima na kraj izacia ali sa coporom divljaka ... .

Edited by rucica1

Ne znaci to nista sta je tuzioc prvobitno rekao. Ne mozes bez provedene istrage znaci 100% sta je. To policija nazove covjeka telefonom, preprica u par recenica sta je bilo i ovaj kaze neko djelo da se ovi u startu imaju cim voditi i eto izaci u javnost. U optuznici ovo moze biti skroz drugo krivicno djelo. Po ovih par informacija u medijima ne znam kako to moze proci ko ubistvo jer to trazi umisljaj. Mozda mu stave izazivanje opce opasnosti kao onom iz Kladuse. 

Edited by Pavarotti
prije 5 sati, Grunf said:

Ne kazem ja da treba reagovati vatrenim oruzjem nego da ce se to sve cesce dogadjati, a za mlacenje se slazem samo kako sam namlatiti 20-30 migica?

@Hysteria Arman Balic nije Sarajlija nego Biscanin. Inace ovog lika Fatmira nikad nisam niti pratio niti gotivio, mnogima smeta sto se obrusio na IZ (po mom misljenju sa pravom) a ne sto talambira protiv migranata ali im nije smetao dok je prije par godna (opet sa pravom) pljuvao po srpskim i hrvatskim zlocincima, tad su ga isti ovi SDA talibani okivali u zvijezde, ali kad ukazes na propuste u vlastitoj avliji onda niko gori od tebe

Ti danas ko nenaspavan, znam ja ko je Arman samo prenosim šta stoji na toj stranici evo pročitaj pa se vrati na moj post. https://newspanel.rs/drama-marokanac-iz-kampa-u-boricima-napadao-ljude-nozem-ima-ranjenih/ Ispade da su Borići u Sarajevu i da je Arman Sarajlija. Fatmir sa takvih stranica kupi inofrmacije zato i govorim da njegovim reportažama fali fact-checking. A za IZ je upravu pogotovo ovo sranje što su zakuhali u Australiji i Linzu u to sam se lično uvjerio.

9 hours ago, rucica1 said:

Na intervjuu sa onim idiotom Peterom, mene cudi sto mu Senad nije postavio pitanje - sta je sa ljudskim pravima domicilnog stanovnistva.Vi (IOM i takvi poput vas) svojim nacinom rada ta ista prava zloupotrebljavat (domicilnom stanovnistvu ih uskracujete a ilegalcima "dodljeljujete" a s tim argumentom  mu se nikad ni nasi predstavnici USK nisu obratitli) .  

Niko do sad ovom Peteru nije postsvio prava pitanja. Meni svaki njegov interview izgleda tako da on unapeijed dobije pitanja i ako mu pitanja odgovaraju onda se pojavi u emisji - u suprotnom ne dolazi u emisiju!

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...