Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

1 minute ago, Leclerc said:

SDA je opstruirala izbor komesara. 

Inače, Zakon o granici BiH jasno zabranjuje okupljanja u graničnom pojasu. Zašto policija ne postupi po ovlaštenju i ne rastjera ovo?

Ne samo da se okupljaju nego i blokiraju i prelaz i saobracajnicu.Napad na policiju je napad na drzavu,zanima me jel Campara pripremio specijalce

Mektić: u petak se sprema Bira za prihvat migranata

Edited by Grunf
  • Sad 1

I ovi sa vozom ce uskoro nazad. Navodno se ceka da IOM plati karte i krecu nazada. Komesar je jasno rekao,narusena je sigurnosna situacija i mora ih se vratit,a sve je u skladu sa zakonom. Migrantski centar u Sarajevu je otvoren danas pa neka ih tamo prebace. Puna podrška komesaru i nasoj policiji

• Like 1
  • Thanks 2

@Leclerc Pitanje je više bilo retoričko :D , znamo svi krivca, al' i to je bila muljaža sa svih strana. Treba i na to obratiti pažnju, prilikom lokalnih izbora. Potrebno nam je više ljudi sličnih našem novom komesaru, koji poznaju zakon i imaju muda da ga sprovedu, a ne sebi u njedra nešto šaputati i palamuditi narod.

• Like 1
55 minutes ago, Sadik said:

Mislim da je i više nego očigledno da im je neko "s vrha" naredio odlazak na granicu i prelazak u Hrvatsku. Vjerovatno je idući chackpoint negdje u Hrvatskoj. Ili su ludi pa napuštaju sedru ili bilo kakav smještaj i odlaze pod vedro nebo pred policiju za koju znaju da će ih tući pokušaju li preći ili je kao što ranije rekoh informacija s vrha gdje je iduća destinacija za dijeljenje novca. Vjerovatno da je ovo drugo, jer niko nije lud da napusti bilo kakav smještaj i po ovakvom vremenu boraviti na otvorenom. 

Edited by Jasmin Rakić
3 minutes ago, RiDaM said:

Zanima me kako ambasadori stranih zemalja odakle dolaze imigranti reagiraju na ovo!?
Kako vlast njihova gleda na njih koji ovo rade po tuđim zemljama? 

Ja mislim da njih boli ona stvar, ali eto..

Koliko sam upoznat neki od njih su ih se "odrekli"...te izjave sam čitao još kad je počela migrantska kriza u BiH, mislim da je bila riječ o Pakistanu

27 minutes ago, sk64 said:

OVE SA GRANIČNOG PRIJELAZA RASTJERATI I POSLATI ZA SARAJEVO PA TAMO NEK URLAJU I BLOKIRAJU PROMET

To nije ....., to su ljudi... 

Zbog takvih izjava i normalne gradjane ovog grada nazivaju fasistima, a sve ono humano sto se uradi pada u vodu... smirite se u svojim izjavama

• Like 1
  • Thanks 1
29 minutes ago, sk64 said:

OVE SA GRANIČNOG PRIJELAZA RASTJERATI I  POSLATI ZA SARAJEVO PA TAMO NEK URLAJU I BLOKIRAJU PROMET

tebi a i ostalim opomena da se manete rasističkih, fašističkih i ostalih uvreda kao i govora mržnje

to nećete moći pisati i objavljivati na ovom forumu

LP

• Like 3
  • Thanks 1

Znači li sve ovo da i mi svi, građani Bosne i Hercegovine, koji živimo ovdje u užasnim uslovima pod užasnim vodstvom možemo se grupirati u neku veću masu i krenuti ilegalno tražiti neka svoja prava i bolje živote bez pasoša bez ičega, povešćemo majke, dede, djecu, sve redom, i onda ćemo prbijati granice, tražiti azile praviti nerede i gehaniju gdje god odemo. Pošto vidim da ovo sve mnogi ovdje opravdavaju, onda kontam što ne bi i mi isto tako. Pošto je li ima neke logike u svemu ovome? Ako ima, hajmo, ko će sa mnom?

• Like 1
VLADA USK

Operativna grupa za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području Unsko-sanskog kantona

Na danas održanom sastanku Operativne grupe za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području Unsko-sanskog kantona razmatrana je aktualna situacija u svim segmentima i konstatovano da je u prethodnom periodu propušteno kvalitetno organizovati upravljanje migrantskom krizom što je rezultiralo da situacija nije zadovoljavajuća te Operativna grupa donosi slijedeće zaključke:

1. Kad je u pitanju određivanje privremene lokacije za smještaj migranata nismo zvanično upoznati sa aktivnostima koje se vode između IOM-a i privatnih vlasnika nekretnina i nemamo informaciju da li je o istom obaviješteno Ministarstvo sigurnosti, čija je isključiva nadležnost davanje saglasnosti na predloženu lokaciju. Jednoglasan stav je da lokacija za privremeni smještaj migranata mora biti van naseljenog područja.

2. Ovim putem izražavamo spremnost da se uključimo i sve kapacitete stavimo na raspolaganje, u okviru svojih nadležnosti, kad je u pitanju logistička i druga pomoć za stavljanje u funkciju privremene lokacije za smještaj migranata nakon što je potvrdi Ministarstvo sigurnosti BiH. 

3. Zbog trenutne sigurnosne situacije, koju bi dodatni priliv ilegalnih migranata na Unsko-sanskom kantonu, bez mogućnosti njihovog smještanja, dodatno usložio tražimo od Ministarstva sigurnosti Bosne i Hercegovine, koje je nadležno da provodi politiku i uređuje procedure za kretanje i boravak stranaca u Bosni i Hercegovini, a sukladno usmenom dogovoru sa Ministrom sigurnosti Draganom Mektićem, da zahtjeva od policijskih agencija svih nivoa vlasti da u okviru svojih nadležnosti vrše pojačanu i stalnu kontrolu svih prevoznih sredstava koja idu u pravcu područja Unsko-sanskog kantona te migrante usmjerava u slobodne kapacitete već postojećih prihvatnih centara u BiH.

4. Kantonalna inspekcija u okviru svojih nadležnosti treba nastaviti sa aktivnostima kontrole nelegalnih iznajmljivača smještaja ilegalnim migrantima, a u saradnji sa Odjeljenjem za strance i i pripadnicima MUP-a USK.

5. Ministarstvo unutrašnjih poslova će na osnovu stvorenih pretpostavki raditi na stabilizaciji stanja sigurnosti na području Unsko-sanskog kantona i pri tom poduzimati sve zakonom predviđene mjere i radnje.

3 hours ago, Barba said:

Koja glupost pa zašto im dozvoljavaju ukrcavanje u voz ili autobus u Sarajevu !

Željeznice FBiH i Centrotrans očito svjesno krše zabranu !

Pa tako policija treba prekršajno kažnjavati šofere baš kao što su Seja Ramića kaznili !

Ponavljam jos jednom, na tome se radi trenutno u saradnji sa policijom Kantona Sarajevo.

Cestitam jos jednom gospodinu Muji Koricicu na ispravnoj odluci. Sta da se radi, mi jednostavno nemamo resurse da hranimo, grijemo i na civilizovan nacin smjestimo 10 hiljada migranata. 

Edited by JohnQ
  • Aferim! 2

https://net.hr/danas/hrvatska/pod-svaku-cijenu-zele-u-hrvatsku-migranti-probili-policijski-kordon-ima-ozlijedenih-na-granicu-stigli-i-hrvatski-specijalci/

evo u Ovom tekstu i izjava naseg Muje Koricica... profesionalac i ljudina... Nadam se da ce takav i ostati ... a Djubrad koja su ga opstruirala, Sto stranke, Sto pojedinci, treba ih glasno i jasno nazivati punim imenom i prezimenom i bez trunke straha, i prozivati ih u svakoj prilici... neka ih je sramota... a Koricic neka Samo ostane ovakav Kakav je jucer i danas, a njegov narod ce mu se znati oduziti... 

P.s. Izvinjavam se na izrazu i na tome Sto uvrijedi djubrad ;)

Ljudi meni je samo iskreno žao što je dosta nas palo pod uticaj raznih i priča, videa sa youtube i svega što je ukazivalo protiv migranata, uvijek će biti kriminalaca i lopova među ljudima bez obzira odakle oni dolazili. Ovi protesti nikako se nisu smjeli okrenuti direktno protiv migranata, a za to nismo mi krivi nego pojedinci koji su promjenili pravac svega. 

Otvorite oči i ne dozvolite da vas pojedine priče zavlače tamo gdje ne treba, kriminalaca ima, sigurnost nam jeste ugrožena, ali NEMOJTE DA NAM LJUDSKOST BUDE ugrožena.

Za ovo nisu krivi migranti, a nismo ni mi krivi, krivi su nadležni koji su preopteretili naš kanton, zato vas sve pozivam da ne nasjedate ni na kakve više priče nego da pomognemo ovoj djeci i spasimo ono malo ljudskosti koje nam je ostalo! 

Edited by Ammar
  • Like 1
  • Dislike 2
  • Thanks 1

Ammare, sve ovo što se dešava nema veze sa našom državnom vlašću, niti sa kantonima niti sa vlastima. Ovo je nešto čija smo mi kolateralna šteta, i dešava se da naši političari to sada naveliko koriste jedni protiv drugih, dobro im došlo na sve i ovo. A migrantska kriza puno je veća i od Bosne i od Balkana pa čak i od EU. Treba to utvrditi najprije. Druga je stvar kako ćemo se mi interno s tim nositi, jer ovih "gore" nije briga za tim, bitno je da se dostigne krajnji cilj. Ponavljam, Bosna i ovo što se dešava kod nas isključivo je kolateralna šteta i posljedica nečeg većeg. Migranti su oružje kako bi se ti ciljevi postigli, oni svjesno dolaze ovdje i sve što rade i što se dešava dešava se s namjerom instruirano od strane onih koji masom upravljaju. Mediji objavljuju takve kontradiktorne priče i spinove, pa u jednom članku piše (sad samo navodim primjer) MIGRANTI PROVALILI U NEČIJU KUĆU PORAZBIJALI SVE , i nakon par rečenica AJ JADNI NJIMA JE HLADNO... Da, i zbog toga je opravdano da provališ u nečiju kuću i pritom ju devastiraš i pokradeš šta god vrijedno nađeš, i tako dalje i tako dalje. Ponašanje i način života kakav oni nose sve vrijeme sa sopbom i nameću svima oko sebe nije dobar, loš je i zaostao, i je li znate koliko je ljudi i država njima u svom naporu pomoglo a oni tu pomoć svjesno i odrješito odbijali iznoseći takve zahtjeve kakvi se protive zakonima na Zapadu, i ne idu dok to ne bude. Zašto isti ti migranti sad tuku naše policajce i zašto guraju frajeri svoje žene i djecu u tu gužvu da silom ilegalno bez dokumenta pređu granicu, i prave scene.... Je li to oličenje poštenog čovjeka? Mislim, o čemu mi ovdje pričamo? Znači niko od nas nije njima rekao UPRTITE SVOJU DJECU TJERAJTE IH DA HODAJU OD SEDRE DO GRANICE IZAČIĆ IAKO STE SMJEŠTENI U TOPLOM I ZATVORENOM, ILI IDITE NA MALJEVAC I TAMO SA ŽENOM I DJECOM NAPADNITE POLICIJU KOJA BRANI ZAKON I ODREDBE TIH ZEMALJA U KOJIMA SE, BY THE WAY, ILEGALNO NALAZITE, I NOĆITE VANI NA ASVALTU NA HLADNOM, I ONDA S TOM DJECOM I ŽENAMA U TORU KROZ POLICIJSKI KORIDOR NA SILU PROĐITE I POKUŠAJTE NA SILU UĆI U EU KOJA VAS NE ŽELI. Ako je to logično onda evo i ja ću odma izaći s njima tamo, iste sekunde im se pridružiti. cc

• Like 2

@Fugaziii  Mi njihovu djecu zalimo vise nego oni sami.Jesu li neki dan zene koje su im u Sedru 150 paketa odnijele,bukvalano,jedva zivu glavu iznijele.Mali procenat od svih koji su u EU stigli je spremno prilagoditi se sredini u kojoj zive.Kad su to Njemci vidjeli i strucnjaci proracunali koliko ih po osobi intergracija kosta a koliko iz koje zemlje njih ima, odlucili su taj novac kao pomoc (u smislu otvaranja radnih mjesta,podrzavanje skolstva,...) uz uslov da zemlja izbjeglice nazad primi, ponuditi. Na osnovu toga prije nekih mjesec - dva, Merkel je u Africkim zemljama bila.Mnogi od njih jesu zatucani a i djecu u odredjene svrhe zloupotrbljavaju  ali nesmijemo dozvoliti da to nasu ljudskost unisti.Prva sam, koja bi ako bi mi neko u kucu provalio, letvu preko ledja dala (samoodbrana) pa onda policiju zvala ali pausalno na linc pozivati to je stvarno van ljudskih okvira. 

Veliko nezadovoljstvo vise zemalja EU, izazvala je upravo slaba zastita granica EU, tako da se s tim problemom jos uvijek bave. 

• Like 2
  • Dislike 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...