Jump to content
FORUM

Recommended Posts

21 minutes ago, Haldir said:

Provjerena informacija, trenutno se u USK nalazi više migranata nego ikad dosad u toku ove krize. IOM se oglušio na zahtjeve štabova da hitno uvede mjere obaveznog nošenja maski i rukavica, pod izgovorom da u ovom trenuzku ne mogu pronaći dobqvljača za tu opremu (10.000 komada maski i pari rukavica je potrebno dnevno)

Ali iskreno taj IOM svijesno krši sve moguće propise u BiH pa i u ovom slučaju. Buduci da su direktno odgovorni za nekoliko hiljada ljudi unutar nekoliko centara trebalo bi im ispostaviti jedinstvenu kaznu za nepoštivanje mjera u vezi sa korona virusom a za svakog pojedinog migranta ponaosob bas kao sto su nama pisali kazne od koliko ono? 200 kermi. Nek napuni se budzet

• Like 4
  • Replies 17,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3136

• Barba

1120

• rucica1

1104

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

13 minutes ago, gargamel said:

Biti će to i puno gore

Samo ih je 10 000?  Pa nije to ni tako strašno. Nego što ne idu dalje?  Đe.ba zapelo.  Imal problema na granici. 🤣

U prihvatnim centrima ih nema 10.000. 

prije 1 minuta, Grunf said:

Ali iskreno taj IOM svijesno krši sve moguće propise u BiH pa i u ovom slučaju. Buduci da su direktno odgovorni za nekoliko hiljada ljudi unutar nekoliko centara trebalo bi im ispostaviti jedinstvenu kaznu za nepoštivanje mjera u vezi sa korona virusom a za svakog pojedinog migranta ponaosob bas kao sto su nama pisali kazne od koliko ono? 200 kermi. Nek napuni se budzet

Ovo je šansa da im se zapapri čorba kao nikad prije.  Pisat kazne za svakog ko se u kampu kreće bez maski.  I to stalno slat kontrole.  Ima ih na hiljade.  Treba im život učinit nesnošljivim.  I kozojebima i nvo bandi

Just now, Haldir said:

U prihvatnim centrima ih nema 10.000. 

Nisam ni rekao u prihvatnim centrima.  Ima ih po ulicama

• Like 3
7 minutes ago, gargamel said:

Ovo je šansa da im se zapapri čorba kao nikad prije.  Pisat kazne za svakog ko se u kampu kreće bez maski.  I to stalno slat kontrole.  Ima ih na hiljade.  Treba im život učinit nesnošljivim.  I kozojebima i nvo bandi

Nisam ni rekao u prihvatnim centrima.  Ima ih po ulicama

IOM je nadležan samo za one unutar prihvatnih centara. Ali msilim da je ovo po prvi put situacija da ih ima više van kampova nego unutar kampova.

prije 48 minuta, Haldir said:

Provjerena informacija, trenutno se u USK nalazi više migranata nego ikad dosad u toku ove krize. IOM se oglušio na zahtjeve štabova da hitno uvede mjere obaveznog nošenja maski i rukavica, pod izgovorom da u ovom trenuzku ne mogu pronaći dobqvljača za tu opremu (10.000 komada maski i pari rukavica je potrebno dnevno)

ma  fol maske,..neka je dobro operu..i ja svoju ne bacam odmah,nego je dobro operem i pod peglu..i uvijek čista i dezinfekovana..

prije 12 minuta, Haldir said:

IOM je nadležan samo za one unutar prihvatnih centara. Ali msilim da je ovo po prvi put situacija da ih ima više van kampova nego unutar kampova.

Ma ne drpi Haldir..ko je onda zadužen za one mimo centra..ako nije IOM,onda su naši,a da je tako davno bi oni dobili nogu ..IOM drži naše u šahu,pa ne mogu skoro ništa uraditi..šta god se pokuša ,oni koče..IOM i migrante nabiti nogom u gu*icu i mr'š iz USK..bolje biti i sam nego sa svakim..

• Like 2
prije 17 minuta, Haldir said:

Ja sam i pisao za ove u kampu.  Ići u kontrolu i pisat svakome kaznu ko ne nosi masku i ne drži se fizičke distance od 2 metra

27 minutes ago, robespier said:

ma  fol maske,..neka je dobro operu..i ja svoju ne bacam odmah,nego je dobro operem i pod peglu..i uvijek čista i dezinfekovana..

Ma ne drpi Haldir..ko je onda zadužen za one mimo centra..ako nije IOM,onda su naši,a da je tako davno bi oni dobili nogu ..IOM drži naše u šahu,pa ne mogu skoro ništa uraditi..šta god se pokuša ,oni koče..IOM i migrante nabiti nogom u gu*icu i mr'š iz USK..bolje biti i sam nego sa svakim..

IOM jeste zadužen samo za ljude smjestene unutar kampova

54 minutes ago, robespier said:

Ne znam kako bi to IOM trebao biti zadužen za migrante van njihovih kampova?

Zadnjih par mjeseci više ne pristižu infornacije o brutalnosti hrvatske policije. Sa druge strane očigledno da ih je sve više u USK.  Šta se to iza brda valja.  Da li je moguće da je na višoj instanci donešena odluka o trajnom naseljavanju migosa u USK.  Sada je i više nego jasno da ih Zapad ne želi.  Ko je šta potpisao i u čije ime.  Sve ide na to da je puno njih strpalo pare u džep za trajno naseljavanje u Bihaću.  

• Like 1
prije 15 minuta, gargamel said:

Da ih žele otvorili bi im granice.  Ovako ostaju kod tebe

Naravno da ne zele. Ali ko ih pita?
Ne zele oni njih jos otkako su pojeli govno sa otvaranjem granica i pravljenjem koridora, sto je bilo podavno, pa su im i nakon toga stotine hiljada migranata usli u drzave. 

Ostati ovdje nece sigurno. Ova kriza moze trajati 100 godina, oni ce za 101 godinu biti na zapadu. Potpuno su nebitni imaginarni i nepostojeci sporazumi Zapada, Sorosa i nasih glavesina o naseljavanju migranata u Bosni. Svijest migranta koji hoce da se uhljebi i prikaci na njemacku socijalu ne mogu promijeniti i njega nece uspjeti zadrzati u ekonomsko krahiranoj Bosni. Zapad i ako misli praviti neke nepremostive barijere da ovi ne mogu proci, onda im je svakako logicnije raditi to u Grckoj jer im je mnogo sigurnije imati hiljade kriminalaca i potencijalnih terorista u Turskoj nego u Bosni iz koje mozes pisati na zapadne drzave. 

Edited by Pavarotti
prije 16 minuta, Pavarotti said:

Naravno da ne zele. Ali ko ih pita?
Ne zele oni njih jos otkako su pojeli govno sa otvaranjem granica i pravljenjem koridora, sto je bilo podavno, pa su im i nakon toga stotine hiljada migranata usli u drzave. 

Ostati ovdje nece sigurno. Ova kriza moze trajati 100 godina, oni ce za 101 godinu biti na zapadu. Potpuno su nebitni imaginarni i nepostojeci sporazumi Zapada, Sorosa i nasih glavesina o naseljavanju migranata u Bosni. Svijest migranta koji hoce da se uhljebi i prikaci na njemacku socijalu ne mogu promijeniti i njega nece uspjeti zadrzati u ekonomsko krahiranoj Bosni. Zapad i ako misli praviti neke nepremostive barijere da ovi ne mogu proci, onda im je svakako logicnije raditi to u Grckoj jer im je mnogo sigurnije imati hiljade kriminalaca i potencijalnih terorista u Turskoj nego u Bosni iz koje mozes pisati na zapadne drzave. 

Jasno je zašto su oni tu, ali...  Imaš situaciju da je Bihać otvoren grad.  Znači grad koji je dopustio hiljadama migranata da tu dođu.  To je signal da svi oni iz Grčke i Turske dođu baš u Bihać.  Geografski položaj je savršen.  Zapad im je blizu.  Niko ih tu ne dira. Imaju prihvatne centre,  internet, voda, hrana, odjeća, obuća sve im omogućuje taj IOM.   Sa druge strane imaš granicu koju je teško proći.  Da, prelaze je neki.  Oni snalažljivi. Ali nisu svi takvi.  Imaš ti ljudi koji će sto puta probat preći, sto puta će biti vraćeni.  Imaš ljudi koji probaju jednom preći granicu pa kad nalete na pendrek vratit će se u Bihać pa će rezonovat ovako.  Jeblo majku pa nije u Bosni ni tako loše.  Iz kojih pustara oni dolaze Bosna je raj na zemlji, a vidi koliko god da je ekonomski Bosna u qurcu opet ljudi žive solidno.  Ljudi ne umiru od gladi,  nose finu odjeću, furaju dobre mobitele, izlaze van, idu na ljetovanja... Ljudi žive kao manje više svi u civilizovanom svijetu.  Pa kad sve to uzme u obzir imat će dva izbora.  Ili ostat u Bosni ili se vratit u svoje pustare.  Šta misliš šta će odabrat

• Like 1
  • Aferim! 2
  • Thanks 1
prije 7 minuta, Fap mašina said:

Dobra hrana,šatori za orgije,jeftino pivo,lična higijena na čistoj rijeci.

Za početak šatori.  Kasnije ide socijalizacija u društvo kroz kojekakve EU projekte.  EU fondovi, otvoreno društvo, multi kulti itd

• Like 2
prije 10 minuta, Fap mašina said:

Dobra hrana,šatori za orgije,jeftino pivo,lična higijena na čistoj rijeci.

Jes',al' ako snjegan zatrpa,prisješće im..ove godine su imali sreće,al ide zima..bog zna šta nas čeka..

• Haha 1

Muzički skupovi,fudbalski turniri,čitanje pozije na gradskom trgu,sakupljanje smeća zajedno sa bišćanima vjerski skupovi svih dezena i naravno to sve medijski dobro popratiti.nek se vidi da su momci spremni za evropu.

Biće tu nešto i za bišćane:limunade,tolumbe,boze,baklave nek narod zasladi dok padaju glave.

• Like 2
8 hours ago, Haldir said:

Prema izvjestaju talijanske i slovenacke policije , svaki treći migrant koji dolazi Balkanskom rutom je zaražen coronavirusom. 

IOM direktno i svjesno ugrožava zdravlje gradjana Bihaća, Kladuše i svih stanovnika USK-a.  

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...