Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 hour ago, Sadik said:

Prema izvjestaju talijanske i slovenacke policije , svaki treći migrant koji dolazi Balkanskom rutom je zaražen coronavirusom. 

IOM direktno i svjesno ugrožava zdravlje gradjana Bihaća, Kladuše i svih stanovnika USK-a.  

Pa jel neko stvarno stvarno onom Peteru vjeruje ono kad kaze da medju iegalcima nema korone. Nasi predstavnici to takodjer nece objelodaniti jer znaju da bi narod panika uhvatila. Premijer i ministri se usutili da se nebi Peteru i onom Sanderu zamjerili-  

• Like 1
  • Replies 17,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3163

• Barba

1125

• rucica1

1124

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

On 29. 07. 2020. at 12:06, Haldir said:

Zapravo se ne podrazumijeva. Izmišljaš. Osobe koje su ušle u BiH nezakonito imaju pravo iskazati namjeru kao i podnijeti zahtjev za azil.

Ja i on pričamo o prevoznicima.

Haldire , hajde udji u austriju, Njemačku, Svicarsku, Pakistan, Bangladeš, Alžir ilegalno , pa nam kaži koja su tvoja prava ! Ne seri vise ! 

10 hours ago, Haldir said:

IOM je nadležan samo za one unutar prihvatnih centara. Ali msilim da je ovo po prvi put situacija da ih ima više van kampova nego unutar kampova.

Ako je IOM nadležan za one u prihvatnim centrima, neka ih onda i drži unutar tih centara, a ne da palasijaju po gradu i rade kriminalne radnje. Odgovorni su za sve koji su registrovani u nekom centru , a napuste ga nakon 3 sata  i  idu kud hoće.  

• Like 4
  • Thanks 1
prije 17 sati, Haldir said:

IOM je nadležan samo za one unutar prihvatnih centara. Ali msilim da je ovo po prvi put situacija da ih ima više van kampova nego unutar kampova.

Kako IOM zna tko su korisnici prihvatnih centara? Nitko nema dokumente i svi se zovu Mohammad Ali. Koje točno tehnike prepoznavanja vlastitih korisnika koristi IOM?

Ili si htio reći da IOM odgovara za maloljetne doktore samo ako su trenutno u prihvatnom centru, ne i kad iziđu u kućnu posjetu, pa nekog zakolju?

• Like 2
26 minutes ago, toby said:

Kako IOM zna tko su korisnici prihvatnih centara? Nitko nema dokumente i svi se zovu Mohammad Ali. Koje točno tehnike prepoznavanja vlastitih korisnika koristi IOM?

Molim te da nam objasniš i daš tačne podatke na osnovu kojih tvrdiš da niko od njih nema dokumente. Pa ću ti dati i odgovor.

prije 1 sat, Haldir said:

Molim te da nam objasniš i daš tačne podatke na osnovu kojih tvrdiš da niko od njih nema dokumente. Pa ću ti dati i odgovor.

Tim bolje.  Lako će ih bit spucat u one njihove vukojebine odakle su došli.  Imat će izbor kako će putovat.  U stočnim vagonima ili brodskim kontejnerima

• Like 1
26 minutes ago, gargamel said:

Tim bolje.  Lako će ih bit spucat u one njihove vukojebine odakle su došli.  Imat će izbor kako će putovat.  U stočnim vagonima ili brodskim kontejnerima

Pa spucaj ih :D ili ćete ih pustiti još par godina?

Just now, robespier said:

Ovaj video je samo mali dio migrantskih sranja..rješenje je jednostavno..kalašnjikov ili remingtonka i opleti,pa koga stigne..nema nama pomoći do nas samih..protesti,referendum ili gerila..

Ne znam samo šta čekaš? Ili si mislio da država to treba uraditi. 

5 hours ago, sk64 said:

Ne podjebavam ja nikoga.

21 hours ago, Sadik said:

Haldire , hajde udji u austriju, Njemačku, Svicarsku, Pakistan, Bangladeš, Alžir ilegalno , pa nam kaži koja su tvoja prava ! ****

Ako je IOM nadležan za one u prihvatnim centrima, neka ih onda i drži unutar tih centara, a ne da palasijaju po gradu i rade kriminalne radnje. Odgovorni su za sve koji su registrovani u nekom centru , a napuste ga nakon 3 sata  i  idu kud hoće.  

Migranti koji ilegalno uđu u Auszriju, Njemačku i dr. EU zemlje imaju prava ista kao u BiH.

• Dislike 1
6 minutes ago, Haldir said:

Ne podjebavam ja nikoga.

Migranti koji ilegalno uđu u Auszriju, Njemačku i dr. EU zemlje imaju prava ista kao u BiH.

Nije tacno ne siri dezinformacije, nigdje od nabrojanih zemalja ni u snu migranti se slobodno ne krecu po naseljenim mjestima a ovako kao kod nas u Bihacu, Kladusi je smijesno takvo nesto i pomisliti da se tamo dogodi,

Licno sam ucestvovao u doceku Migranata u Austriji, prve grupe, ni milimetar van policijski obiljezenih prostora nisu smjeli maknuti, tako da to sto pises je cista laz i dezinformacija,

• Like 3
  • Aferim! 1
9 minutes ago, saco said:

Nije tacno ne siri dezinformacije, nigdje od nabrojanih zemalja ni u snu migranti se slobodno ne krecu po naseljenim mjestima a ovako kao kod nas u Bihacu, Kladusi je smijesno takvo nesto i pomisliti da se tamo dogodi,

Licno sam ucestvovao u doceku Migranata u Austriji, prve grupe, ni milimetar van policijski obiljezenih prostora nisu smjeli maknuti, tako da to sto pises je cista laz i 

Pričam o pravilima regulisanim zakonom. 

• Dislike 2
13 minutes ago, saco said:

Licno sam ucestvovao u doceku Migranata u Austriji, prve grupe, ni milimetar van policijski obiljezenih prostora nisu smjeli maknuti, tako da to sto pises je cista laz i dezinformacija,

U Njemackoj takodjer.Bez identifikacionog dokaza - licna ili pasos ( za ilegalce potvrda u vidu ausveiza ) ali tako je ustvari u svim zemljama samo kod nas se to moze jer iza ilegalaca stoje branioci NELJUDSKIH PRAVA Peter i Sajder.

7 minutes ago, Haldir said:

Pričam o pravilima regulisanim zakonom. 

Zasto taj zakon nije isti i tim zemljama koje spominjes i kod nas u Bosni, a isti treba da ga sprovode,

To sto IOM po Bosni a posebno po nasem kantonu radi i sta sve dozvoljava da cine Migranti je za sud u Strazburgu, samo na zalost nemamo drzavu koja to treba da sprovede

• Like 2
prije 11 sati, Haldir said:

Ok, preformulirat cu pitanje: kako IOM utvrdjuje jesu li migranti koji nemaju osobne dokumente, i to ne racunam kretenske kartoncice nego sluzbene osobne dokumente izdane od strane maticnih drzava, sticenici njihovih centara? Koje metode za utvrdjivanje navedenog koristi IOM? Otiske prstiju, biometrijsko snimanje, DNA testove, sluzbenu provjeru kod organa maticnih zemalja, ili im samo vjeruje na rijec?

prije 3 sati, Haldir said:

Ne znam samo šta čekaš? Ili si mislio da država to treba uraditi. 

Država je to trebala davno uraditi,kokošari je prodali..ako neće ona,ja hoću,..samo stani u saf sa migrantima kad se to bude dešavalo...a kako se zakuhava,biće toga ubrzo..

3 minutes ago, robespier said:

Država je to trebala davno uraditi,kokošari je prodali..ako neće ona,ja hoću,..samo stani u saf sa migrantima kad se to bude dešavalo...a kako se zakuhava,biće toga ubrzo..

Nije država divlja stari moj. Neće od toga biti ništa, niti ćeš ti koga pokositi u safu. Smiri malo doživljaje.

40 minutes ago, saco said:

Zasto taj zakon nije isti i tim zemljama koje spominjes i kod nas u Bosni, a isti treba da ga sprovode,

To sto IOM po Bosni a posebno po nasem kantonu radi i sta sve dozvoljava da cine Migranti je za sud u Strazburgu, samo na zalost nemamo drzavu koja to treba da sprovede

Pa to je poenta onog što ja ovdje dugo govorim. Da ima države ništa od ovog se ne bi dešavalo u ovoj mjeri. Naše institucije ne rade apsolutno ništa, krenuvši od naše kantonalne Vlade  pa nadalje. Kao što je sam Ružnić rekao - mi bi to rado, ali se bojimo krivične prijave.

prije 2 minuta, Haldir said:

Nije država divlja stari moj. Neće od toga biti ništa, niti ćeš ti koga pokositi u safu. Smiri malo doživljaje.

Naša država je ku*ac,sprdnja od vlasti i države..ovo što oni rade svom domicilnom stanovništvu,ne radi nijedna država na svijetu..a što se tiče safa,malo fali,ne samo meni nego svim domoljubima...budi siguran da se nikada više neće ponoviti '92-ga..

• Aferim! 1

Vlada Sjeverne Makedonije usvojila je na današnjoj sjednici odluku o uvođenju vanrednog stanja u dijelovima Sjeverne Makedonije zbog velikog broja migranata koji ulaze i obavljaju tranzit kroz zemlju, a zbog pandemije kovid-19 i rizika od širenja virusa.

Vanredno stanje važiće 30 dana nakon stupanja na snagu, saopštila je vlada, dodajući da je odluka donesena u skladu sa zaključkom sedme sjednice odbora za koordinaciju i upravljanje sistemom za upravljanje krizama, prenijela je MIA.
Odluka potvrđuje postojanje vanrednog stanja u dijelovima Sjeverne Makedonije, posebno u regionima u blizini južne i sjeverne granice, navedeno je u saopštenju.

Aktiviran je glavni štab Centra za upravljanje krizama, koji je zadužen za pripremu akcionog plana za sprečavanje i rješavanje ulaska i tranzita migranata širom Sjeverne Makedonije i pregled svih ljudskih i tehničkih resursa koji su na raspolaganju za koordinisane akcije, saopštila je vlada Sjeverne Makedonije.

Dolazi nam raja

Sinoć napadnut jedan mještanin u Polju u V. Kladusi u vlastitom dvorištu ušli ovi teroristi u dvorište i neće da izadju. Naravno dobili su pošteno ali i on je povredjen u nogu posjekotina srećom ništa strašno.

• Like 7

Jučer se sreo sa starim prijateljem iz Tuzle i razgovaramo između ostalog i o ovoj temi. Kaže da su u samom početku imali problema sa migrantima ali samo u zoni oko autobusne stanice. Kako su ih prebacili u Blažuj i kako su im zabranili kretanje i zadržavanje Tuzlom jedva da ih i primjete a kamoli da imaju ovakve probleme kao mi. Možda je tu rješenje? Neki će reći da je to nemoguće ali mislim da postoji šansa. 

Svaka cast ako je tako. Ja znam da njima u grad dodje oko stotinjak dnevno (ima i onaj podatak da 90% njih koji udju u drzavu dodju u Tuzlu). Ako ih uspiju prebaciti dalje bez zadrzavanja i bez da narod osjeti, svaka cast. Mada ja kroz druge forume i razgovore sa Tuzlacima na ovu temu nisam stekao utisak da je bas tako bajno tj da nemaju skoro nikakve probleme. No, u svakom slucaju je nemjerljivo bolje nego ovdje. 
Ali rekao sam vec sto puta kad se Tuzla spominjala, njima je lakse traziti rjesenja jer migranta niko ne sprijecava da ode iz Tuzle u Sarajevo. Ove nas pak sprijecava jer iz Bihaca ne idu u drugi kanton nego u drugu drzavu. 

Ali nije ni geografski polozaj opravdanje da nam bude ovoliko lose. Ja razumijem nasu policiju i imaju posla sa brojem kriminalaca i generalno migranata ko ni jedna druga u Europi, nije lako ali nekim mjerama i cvrscim pristupom mogu sebi olaksati u odredjenoj mjeri. Uvesti tu zabranu zadrzavanja, il ces na granicu il u kamp kojeg ne smijes napustati, nema izlezavanja u centru grada, pojacati transport na Lipu. Sto rece Haldir za one sto su dosli u Cazin jer im je dopizdilo da ih voze na Lipu. Ima ih previse i neces sviju uspjeti smaknuti sa ulice ali hoces u nekoj mjeri olaksati zivot gradjana. Ti imas masu migranata koji ovdje borave pola godine prije nego odu na granicu. Nekim radikalnijim pristupom mozda neces bitno utjecati na smanjenje priliva ali sigurno hoces na brzinu praznjenja i napustanja grada. 

• Like 4

@Pavarotti on mi to bas jucer prica. Inace je policajac. Danas je krenuo sa porodicom za Bihać i bit će par dana. Kad sam mu pričao o stanju u Bihaću nije mogao vjerovati ali eto uvjerit ce se iz prve ruke. Koliko sam shvatio, u Tuzli im je zabranjeno zadržavanje. Upravo to sto si napisao sam i ja sam mislio. Zabrana zadržavanja u gradu. Da bi to zakonski olaksao, ako se zele zadrzati na podrucju USK, moraju imati potvrdu u boravku tj o najmu stana, apartmana i sl ili o boravku u nekom od centara.S druge strane zabraniti našim ljudima iznajmljivanje istih apartmana,soba i sl. strancima iz trećih zemalja ako nemaju turističku vizu. Mislim da je ovo ideja za pocetak o kojoj vrijedi razmisliti jer je minut do 12. A ovo se moglo ili nesto slicno iskoristiti jer u pozadini imas oroblem sa krona virusom. Dakle u izolaciju 24 dana obaveznih.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...