Jump to content
FORUM

Recommended Posts

znači tuzla radi odličan posao kao i policija rs...umjesto da im zabrane ulazak u tk,oni ih prosljeđuju u usk, a mi bih i trebali skupljati na granici eu koja ih neće.ukinuće se nama ubrzo bezvizni režim za sva vremena i onda ćemo zajedno sa migrantima plesati oko vatre

• Like 2
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3251

• rucica1

1188

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Nije direktno vezano za migrantsku krizu, ali indirektno svakako, a politicki smisljeno, jer nekima odgovara da Migranti okupiraju urbani Bihac, obale Une itd.., kako bi pak neko profitirao na različite načine, kao u ovom slučaju. Pored besplatnog uživanja na obalama Une, zbog koncentracije migranata, obični građani su uvjetovani platiti uzivanje izvan centra Bihaca kod podobnih privatnika, kao u ovom slucaju izmedju ostalog. Nema sukoba interesa u TZ Bihac?, isti kolektiv podobnih se zalaze za migrante na svakom koraku, sve smisljeno, odigrano takticki, kao svracanje regate prosle godine na lokaciju Japodskih, marketinski trik, regata izmedju ostalog kasnila sa dolaskom i zbog toga.

https://www.klix.ba/biznis/ekupon-u-saradnji-sa-turistickom-zajednicom-grada-bihaca-obara-rekorde-u-prodaji-vaucera/200805064

Na linku mozete pogledati ponudu, a prioritetna je :

https://www.ekupon.ba/ekupon/ponuda/odmori-u-bihacu-uzivajte-u-trodnevnom-odmoru-na-japodskim-otocima-za-dvije-osobe-uz-vonju-na-unskoj-ladji

• Like 2
  • Dislike 1

Pa oni ne žele apsolutno biti u Tuzli nego samo traže priliku za prevoz do Bihaća.  Bila je i emisija na Hayat Slučajevi x gdje policija sreće grupe migranata i upućuje ih na autobusu stanicu da hvataju prevoz za Bihać. 

Kuda bi mi s njima. LIPA, zastitari i ograda. 

koga boli k šta oni žele,problem je što ,,naši"vlastodršci glume retardirani merhametluk i mamu bi svoju prodali za 2 marke.ja samo znam da su srbi i hrvati rekli da ih neće i nemaju ih...

• Like 3

Ja opet ponavljam da jedini spas za Bihać je  zaštita istočne granice ili promjena rute. 

Dok god oni ulaze u BiH i izlaze iz nje njihov je pravac Bihać. U RS će ih strpati u autobuse i dovesti na ničiju zemlju između B. Novog i B. Otoke. 

U Sarajevu ako bude trebalo Centrotrans će uvesti i četvrti autobus za Bihać. I tako redom. 

A to tako odgovara vlasti u Federaciji. Evo jučer je bila sjednica predsjedništva SDA i između mase zaključaka Krajinu nisu ni spomenuli.  Spomenut će u novembru kada budu trebali glasovi, tada će obećavati i brze ceste i auto puteve za Krajinu pa možda i da poslije izbora neće više biti migranata u Krajini. 

Danas se sjeti da Bihać ima ministra u Vladi Federacije. Da li je On uopšte ziv, nisam čuo da se u ove tri godine oglasio za gorući problem rodnog grada. 

• Like 2

I ja opet kažem, istočna granica se nikad neće zatvoriti i o tom ne treba niti raspravljati niti uopšte razmišljati ili ići u tom smjeru. Treba razmišljati o alternativama i na koristiti sve mogućnosti koje se ukažu. Jedna od tih je i moj prijedlog. Svi koji se ogluše kažnjavati novčano i progonom

20 minutes ago, Grunf said:

I ja opet kažem, istočna granica se nikad neće zatvoriti i o tom ne treba niti raspravljati niti uopšte razmišljati ili ići u tom smjeru. Treba razmišljati o alternativama i na koristiti sve mogućnosti koje se ukažu. Jedna od tih je i moj prijedlog. Svi koji se ogluše kažnjavati novčano i progonom

Prošle godina je bio Vučijak, pa se bar s vremena na vrijeme očistio grad pa određeno vrijeme bio miran.

Lipa očigledno ničemu  ne služi.

Inače vidim onaj objekat na obilaznici gdje su se iskupljali migranti da je očišćen i zazidan. Prvo sam mislio da će neko nešto otvarati a onda vidim da je samo zazidao sve otvore,.

Da li je možda neko naložio vlasicima  napuštenih prostora da ih obezbjede

5 hours ago, 1260 said:

Prošle godina je bio Vučijak, pa se bar s vremena na vrijeme očistio grad pa određeno vrijeme bio miran.

Lipa očigledno ničemu  ne služi.

Inače vidim onaj objekat na obilaznici gdje su se iskupljali migranti da je očišćen i zazidan. Prvo sam mislio da će neko nešto otvarati a onda vidim da je samo zazidao sve otvore,.

Da li je možda neko naložio vlasicima  napuštenih prostora da ih obezbjede

Ne znam koji? Onaj prema Biri? Ali ni trenutno nisam u Bihacu. Vjerovatno mislis na onaj Pivićev objekat? Ako je to tačno ali i za bilo koji drugi objekat to je dobra stvar. Inače jos prije par mjeseci su MUP i inspekcije nalozile vlasnicima takvih objekata da moraju osigurati objekte u protivnom im idu kazne, što je po meni OK. Nisam siguran da li je Pivić još uvjek vlasnik pomenutog objekta ali nije ni bitno.

E sad vidim jednu drugu stvar...gledam slike i onaj zadnji sto je zboden pred samim vratima Vlade USK i u blizini samog MUP-a, zapravo nije zboden nego bukvalno priklan doduše srećom neuspjelo. Na slike sam naletio pukim slucajem inace to ne gledam. Sad mozemo sigurno reci da mi bišćani provodimo gore trenutke nego u periodu od 92-95

prije 3 sati, 1260 said:

Na grupi Stop migrantima 

Čitajući objave na toj grupi dolazim do zaključka da će uskoro progovorit AK 47, u narodu poznatiji kao kalašnjikov.   Ne bi bio u koži kozojeba,  nvo bagre i ove političarske stoke.  

• Like 2
prije sat vremena, gargamel said:

Čitajući objave na toj grupi dolazim do zaključka da će uskoro progovorit AK 47, u narodu poznatiji kao kalašnjikov.   Ne bi bio u koži kozojeba,  nvo bagre i ove političarske stoke.  

Danas je svako jak na tastaturi, nema nista od toga, mogu nam se iskenjati u usta, niko nista nece NIKADA poduzeti. I oni od nas sto su imali malo krvi u sebi, sada su vani.

• Like 2
1 hour ago, gargamel said:

Ništa od toga. Samo pričaju u prazno. Objavljuju slike evo ih ovdje eno ih tamo ( kao da je to nešto novo, svaki dan su u sve i jednoj ulici u Bihaću) . Kada se objavi neki termin za proteste bude hiljade lajkova i komentara "dolazim" a na rotestima nikog od tih

• Like 4

Eto što uradiše Bakir i Džafer fikus.  Od Bihaća i Kladuše napraviše deponiju za dovoz najgoreg kancerogenog smeća iz Pakistana, Bangladeša, Irana itd.  Sav isilov otpad završio je u USK, a to je tek početak.  Sad će da pristižu i oni kriminalci koji su pušteni iz zatvora po Iraku. 

• Like 3
prije 5 sati, gargamel said:

Eto što uradiše Bakir i Džafer fikus.  Od Bihaća i Kladuše napraviše deponiju za dovoz najgoreg kancerogenog smeća iz Pakistana, Bangladeša, Irana itd.  Sav isilov otpad završio je u USK, a to je tek početak.  Sad će da pristižu i oni kriminalci koji su pušteni iz zatvora po Iraku. 

Bujrum, ja sebi ganjam dozvolu a vidio sam da u cazinu ima kupit desert eagle xD

Ne znam, krajnje je vrijeme da se nesto poduzme. Strahota sta ih je po gradu. 

Nema smisla vise pozivati drzavne organe.   Jasno je ko dan da to jeste njihova nadleznost i posao i na kraju ispadne smijesno da problem oko kojeg se spore Merkel i Erdogan padne na ledja nacelnika, kantonalnih primjera i drugih nizerazrednih funkcionera, ali ovdje svakako nema drzave i treba gledati sta kanton i nasa policija mogu uraditi po ovome pitanju. Ovo svakako nije drzava nego skup tri nacionalne politike koji se o milion puta banalnijim stvarima ne mogu dogovoriti, a da to sutra nadje zajednicki jezik na ovom pitanju. 

I opet kazem, ovo je prevelika apatija policije. Pa ona aktivnost voznje na Vucjak je zapravo bila suho zlato. Poslije jedne vece akcije iduca tri dana nisam vidio tri migranta. Svakih sto metara neki policajac iskuplja migrante i ceka autbous. Razumijem da ih sad imas dosta vise i neces imati takav rezultat, ali neko poboljsanje ce se vidjeti. Ne znam jel to stvar cinjenice da je Vucjak bio u potpunosti nas kamp, dok Lipu finansira EU koja mozda ne dozvoljava preko odredjenog broja (sto je bilo sasvim u redu kad je Bira u pitanju hehe) ili sta ja znam. 

Edited by Pavarotti
1 hour ago, Pavarotti said:

Nema smisla vise pozivati drzavne organe.   Jasno je ko dan da to jeste njihova nadleznost i posao i na kraju ispadne smijesno da problem oko kojeg se spore Merkel i Erdogan padne na ledja nacelnika, kantonalnih primjera i drugih nizerazrednih funkcionera, ali ovdje svakako nema drzave i treba gledati sta kanton i nasa policija mogu uraditi po ovome pitanju. Ovo svakako nije drzava nego skup tri nacionalne politike koji se o milion puta banalnijim stvarima ne mogu dogovoriti, a da to sutra nadje zajednicki jezik na ovom pitanju. 

I opet kazem, ovo je prevelika apatija policije. Pa ona aktivnost voznje na Vucjak je zapravo bila suho zlato. Poslije jedne vece akcije iduca tri dana nisam vidio tri migranta. Svakih sto metara neki policajac iskuplja migrante i ceka autbous. Razumijem da ih sad imas dosta vise i neces imati takav rezultat, ali neko poboljsanje ce se vidjeti. Ne znam jel to stvar cinjenice da je Vucjak bio u potpunosti nas kamp, dok Lipu finansira EU koja mozda ne dozvoljava preko odredjenog broja (sto je bilo sasvim u redu kad je Bira u pitanju hehe) ili sta ja znam. 

Pa te satorice sto illegaci po gradu i pored Une postavljaju to dobivaju od humanitaraca sto okolo busom kruze a oni opet te satore od Petera dobijaju. Na taj nacin IOM indirektno i podlo podrzava divlje kampovanje po Bihacu i Kladusi.Njegov podla namjera je da s tim natjera Suhru i Vladu US  da se bagra u Biru smjesti (zato Lipu nece sa prikljuccima da obezbjedi). A vala Suhro sta si do sad cekao (pa koja bagra u Sarajevu sjedi - pocevsi od vlade, raznih predstavnika, do humanitaraca, dosad bi i djete prokuzilo). :S 

• Like 1
prije 1 sat, Pavarotti said:

I šta će se napravit sa time što će ih pokupit i odvest negdje kada će se ti isti opet vratit u grad, a novi će doći.  Koliko je to samo glupo i besmisleno. Zamisli ponižavanje policajaca.  Voze ih i skupljaju, a ovi se isti dan vrate natrag.   I tako u krug. Šta će biti na godinu kada ih neće više bit 10 000 nego 50 000. Jel će ih opet skupljat okolo.  Jedino rješenje je da se uzmu govnjive motke i da se prvo najuri ova NVO bagra, a nakon njih kozojebi.  

prije 10 minuta, gargamel said:

I šta će se napravit sa time što će ih pokupit i odvest negdje kada će se ti isti opet vratit u grad, a novi će doći.  Koliko je to samo glupo i besmisleno. Zamisli ponižavanje policajaca.  Voze ih i skupljaju, a ovi se isti dan vrate natrag.   I tako u krug. Šta će biti na godinu kada ih neće više bit 10 000 nego 50 000. Jel će ih opet skupljat okolo.  Jedino rješenje je da se uzmu govnjive motke i da se prvo najuri ova NVO bagra, a nakon njih kozojebi.  

Stari ja pricam o realnim stvarima koje su izvjesne da se dese. To tvoje je u domenu sci-fi. 

4 hours ago, Blind Justice said:

Medo se probudio iz zimskog sna. Šta mislite, imamo li se čemu nadati?

http://www.uskinfo.ba/vijest/fazlic-situacija-s-migrantima-nikad-gora-spremni-smo-i-na-radikalne-mjere/78560

Ništa nije ni extremno ni radikalno ukoliko ih se ne udalji sa kantona, dakle vrati u manji entitet i podvuce da nisu dobrodosli i da se ne vracaju. To je najmanje radikalna mjera. Sve manje je lupanje u prazno a osnivanje novih privremenih Vucjaka je ravno samoubistvu iz razloga sto ce kad zahladi na hiljade ljudi iz tih kampova se pustiti u grad

• Like 2
prije 2 minuta, Pavarotti said:

Stari ja pricam o realnim stvarima koje su izvjesne da se dese. To tvoje je u domenu sci-fi. 

Nemaš puno opcija.  Imaš soluciju da ih izmjeste negdje iz grada i da se nadaš da će iščeznit preko noći,  odnosno da svi uspiju preći granicu.  To se neće dogodit i svi će se oni ponovo vratit u Bihać.   Onda imaš mogućnost da se narod digne i da sam riješi stvari.  Treće bi bilo da se naučite na suživot sa njima i da se pomirite sa sudbinom

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...