Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Najbolje rješenje je reći im da nisu dobrodošli u Krajinu i da im policija USK više ne może jamčiti sigurnost. Dignuti TO po dva na jednu MZ su dovoljna da čuvaju noćne straže. I sam bih se prihvatio iste u svojoj MZ. Dalje, ovi koji se nalaze na USK pola poslati u RS, pola u Hercegovinu, mogu i tamo preći granicu

• Like 1
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3251

• rucica1

1188

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Oni ne žele ni u Hercegovinu ni u RS.  Oni hoće samo u Bihać.   Neko je rekao da su dobrodošli i eto njih u Bihaću.  To je kao u Mućkama kada deda Albert dođe na jedan dan kod braće Trotter, a ostane za stalno.  Tako je i kod ovih gostiju

10 minutes ago, gargamel said:

Oni ne žele ni u Hercegovinu ni u RS.  Oni hoće samo u Bihać.   Neko je rekao da su dobrodošli i eto njih u Bihaću.  To je kao u Mućkama kada deda Albert dođe na jedan dan kod braće Trotter, a ostane za stalno.  Tako je i kod ovih gostiju

Ne boj se ti, poslat cemo mi njih vama kao i vi nama što prosljeđujete. Oni hoće u Hrvatsku. Pa jel ti misliš da kada ih se nakupi par desetina hiljada da će Hrvatska biti u stanju da ih zadrži? Nema šanse

• Like 1
prije 5 minuta, Grunf said:

Ne boj se ti, poslat cemo mi njih vama kao i vi nama što prosljeđujete. Oni hoće u Hrvatsku. Pa jel ti misliš da kada ih se nakupi par desetina hiljada da će Hrvatska biti u stanju da ih zadrži? Nema šanse

Ostat će oni svi u Bihaću.  Možda ne svi, ali njih 95 posto da.   Koliko znam oni u Bosnu ulaze iz Srbije, a ne iz Hrvatske.  Ne bježe iz Njemačke prema Pakistanu, nego iz Pakistana u Njemačku

• Like 1
12 minutes ago, gargamel said:

Ostat će oni svi u Bihaću.  Možda ne svi, ali njih 95 posto da.   Koliko znam oni u Bosnu ulaze iz Srbije, a ne iz Hrvatske.  Ne bježe iz Njemačke prema Pakistanu, nego iz Pakistana u Njemačku

Pricaj ti sta hoces ali oni hoce u Hr radije nego u Bosnu. U Karlovcu recimo im daju stanove gratis a u Bihacu šator. Znaju oni, nisu ni oni budale

Jah, 95%. Hrvatska inace velesila jaca od Amerike. Sravnit ce Pljesevicu sa zemljom i svemirskom tehnologijom podici stit oko granice ko oni iz Wakande u Marvelovim filmovima. Logikom kojom njih 95% ostaje ovdje jer ne mogu preci granicu, mi sad imamo 200.000 migranata u kantonu.

• Like 1
prije 8 minuta, Grunf said:

Pricaj ti sta hoces ali oni hoce u Hr radije nego u Bosnu. U Karlovcu recimo im daju stanove gratis a u Bihacu šator. Znaju oni, nisu ni oni budale

🤣 😅

prije 1 minuta, Pavarotti said:

Jah, 95%. Hrvatska inace velesila jaca od Amerike. Sravnit ce Pljesevicu sa zemljom i svemirskom tehnologijom podici stit oko granice ko oni iz Wakande u Marvelovim filmovima. Logikom kojom njih 95% ostaje ovdje jer ne mogu preci granicu, mi sad imamo 200.000 migranata u kantonu.

Pa šta se onda bunite.  Ako svi uspiju preći granicu onda vi nemate šta da brinete.  Samo sačekajte malo eto  već od večeras u Bihaću neće biti nijedan

• Like 1
prije sat vremena, gargamel said:

🤣 😅

Pa šta se onda bunite.  Ako svi uspiju preći granicu onda vi nemate šta da brinete.  Samo sačekajte malo eto  već od večeras u Bihaću neće biti nijedan

Aman buraz, fulas ceo fudbal. Sutra da kriza stane i da ostanemo samo sa ovim koji su sad u gradu ili da prevedemo - sa onima koji ce svi ili njih 95% ostati u Bihacu, ja bih otvorio sampanjac jer ce prije ili kasnije ispariti. Ali kriza je na vrhuncu, hiljade ih mjesecno dodje u grad, dolazi do velikog grupisanja i zato se bunimo. 

• Like 1
prije 19 minuta, Pavarotti said:

Aman buraz, fulas ceo fudbal. Sutra da kriza stane i da ostanemo samo sa ovim koji su sad u gradu ili da prevedemo - sa onima koji ce svi ili njih 95% ostati u Bihacu, ja bih otvorio sampanjac jer ce prije ili kasnije ispariti. Ali kriza je na vrhuncu, hiljade ih mjesecno dodje u grad, dolazi do velikog grupisanja i zato se bunimo. 

Kriza neće stati.  Trajat će godinama i ovo izdaleka nije vrhunac

• Like 1

Talijani salju vojsku na SLO/ITA granicu. Sve sta oni uhvate, vracaju SLO, SLO samo im produzi put natrag u CRO. Azil u SLO dobije 1% trazioca istog.
https://www.rtvslo.si/slovenija/italija-na-mejo-s-slovenijo-posilja-vojake-nezaupnica-ali-potreba-po-37-a-clenu/532762

Samo jedan dan u SLO. Isto se sve vraca u CRO.
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/v-15-urah-nadzora-prijeli-vec-kot-200-prebeznikov-na-skofljici-ustavili-natlacen-tovornjak/532837

Edited by ST11
  • Like 1
On 05. 08. 2020. at 18:34, toby said:

Ok, preformulirat cu pitanje: kako IOM utvrdjuje jesu li migranti koji nemaju osobne dokumente, i to ne racunam kretenske kartoncice nego sluzbene osobne dokumente izdane od strane maticnih drzava, sticenici njihovih centara? Koje metode za utvrdjivanje navedenog koristi IOM? Otiske prstiju, biometrijsko snimanje, DNA testove, sluzbenu provjeru kod organa maticnih zemalja, ili im samo vjeruje na rijec?

Opet polaziš od pretpostavke da nemaju dokumente. Vrlo je važno da nam kažeš tačan broj njih bez dokumenata u kampovima IOMa u USK. Jedino tako ti mogu dati odgovor na tvoje besmisleno pitanje. 

prije sat vremena, Haldir said:

Opet polaziš od pretpostavke da nemaju dokumente. Vrlo je važno da nam kažeš tačan broj njih bez dokumenata u kampovima IOMa u USK. Jedino tako ti mogu dati odgovor na tvoje besmisleno pitanje. 

I onda se ljutiš kad te se nazove plaćenićkim govnarom, terorističkim propagandistom i IOM-ovcem?

• Like 3
prije 2 sati, ST11 said:

Talijani salju vojsku na SLO/ITA granicu. Sve sta oni uhvate, vracaju SLO, SLO samo im produzi put natrag u CRO. Azil u SLO dobije 1% trazioca istog.
https://www.rtvslo.si/slovenija/italija-na-mejo-s-slovenijo-posilja-vojake-nezaupnica-ali-potreba-po-37-a-clenu/532762

Samo jedan dan u SLO. Isto se sve vraca u CRO.
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/v-15-urah-nadzora-prijeli-vec-kot-200-prebeznikov-na-skofljici-ustavili-natlacen-tovornjak/532837

Italija vrati u Sloveniju, Slovenija vrati u Hrvatsku,  Hrvatska vrati u BiH i po logici stvari BiH bi trebala vratit u Srbiju Ali ne,  ne ide to tako

• Like 1
51 minutes ago, toby said:

I onda se ljutiš kad te se nazove plaćenićkim govnarom, terorističkim propagandistom i IOM-ovcem?

Uopće se ne ljutim. Daj odgovori na pitanje, ne skreći sa teme. 

• Dislike 1
prije 2 minuta, Haldir said:

Uopće se ne ljutim. Daj odgovori na pitanje, ne skreći sa teme. 

Idemo kronološki:

1. Ti kažeš da je IOM nadležan samo za migrante unutar prihvatnih centara.

2. Ja pitam kako IOM zna tko su korisnici prihvatnih centara, obzirom da nitko nema dokumente i svi se zovu Mohammad Ali, te koje točno tehnike prepoznavanja vlastitih korisnika koristi IOM.

3. Onda ti ne odgovaraš na pitanje, nego tražiš besmisleni podatak da temelju kojeg tvrdim da nitko od njih nema dokumente, iako je to bjelodana stvar koja uopće nije upitna, čak i direktor Službe za poslove sa strancima BiH kaže da 99% migranata nema nikakve dokumente

4. Onda ja preformuliram pitanje kako bih od tebe dobio odgovor za ono što je bitno u svezi tvoje izjave kako je IOM nadležan samo za migrante unutar centara, i pitam kako IOM utvrdjuje jesu li migranti koji nemaju osobne dokumente sticenici njihovih centara? Koje metode za utvrdjivanje navedenog koristi IOM? Otiske prstiju, biometrijsko snimanje, DNA testove, sluzbenu provjeru kod organa maticnih zemalja, ili im samo vjeruje na riječ?

5. Onda ti čekaš tri dana, i u nedostatku suvislog odgovora tražiš od mene besmisleni podatak o točnom broju migranata bez dokumenata u kampovima IOMa u USK, iako je poanta u tome kako IOM uopće zna je li neki migrant bez dokumenata njihov korisnik, npr. neki migrant bez dokumenata usred grada izbode troje ljudi, kako IOM zna da je to njihov korisnik?

Eto, i sad još jednom ponovi da nisi IOM-ovski govnarski plaćenik i teroristički propagandist. Ne zanima te istina, ne zanimaju te činjenice, ne zanima te potpuna nelogičnost u postupanju s migrantima od strane IOM-a, sve što radiš je lupetanje kretenskih fraza, trolanje, obrana IOM-a i IOM-ovske prakse. 

prije 12 minuta, 1260 said:

Polako stiže jesen, a stižu i nevoljnici iz ratom pogođenih područja Pakistana,  Bangladeša, Alžira...  Isto tako dolaze i oni mučeni jadni pripadnici poražene Islamske države.   Morate pripremit smještaj za te nevoljnike.   Ne traže oni puno.  Da imaju šta pojest, popit,  prespavat i nešto pod jaja stavit

prije 14 minuta, 1260 said:

Korisnici kampova imaju kartice da pripadaju tom centru

I to je sve? Kako izgledaju kartice, imaju li fotografije, otiske prstiju, biometrijske podatke, matične brojeve...jesu li podaci s kartica na raspolaganju institucijama države? Može li mali Mohammad Ali karticu dati sljedećem malom Mohammadu Aliju koji dođe?

Ako neki mali Mohammad Ali iščakija par ljudi u centru grada, može li se utvrditi da je korisnik nekog od IOM-ovskih centara, i na koji način?

19 minutes ago, toby said:

I to je sve? Kako izgledaju kartice, imaju li fotografije, otiske prstiju, biometrijske podatke, matične brojeve...jesu li podaci s kartica na raspolaganju institucijama države? Može li mali Mohammad Ali karticu dati sljedećem malom Mohammadu Aliju koji dođe?

Ako neki mali Mohammad Ali iščakija par ljudi u centru grada, može li se utvrditi da je korisnik nekog od IOM-ovskih centara, i na koji način?

Dakle, ti nemaš pojma imaju li dokumente ili nemaju? Samo trebaš reći da nemaš pojma i dobićeš odgovor na pitanje. 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...