Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

15 minutes ago, Haldir said:

Evo za početak ćemo imati dvije hiljade gladnih, žednih, bez krova nad glavom slabo obučenih migranata na niskim temperwturama. Sad će tek biti statistika provala onoliko visoka koliko vi priželjkujete. 

Pa da vidimo i to. Nismo ni mi svi isti. Glave će frcati to je sigurno. Ne prolaze ta zastrašivanja od strane IOMa više. Ja otvoreno kazem, bilo ko da me napadne ja cu se braniti. A ja imam i čim. 

• Like 3
  • Aferim! 1

prije 15 minuta, Haldir said:

Evo za početak ćemo imati dvije hiljade gladnih, žednih, bez krova nad glavom slabo obučenih migranata na niskim temperwturama. Sad će tek biti statistika provala onoliko visoka koliko vi priželjkujete. 

Nećemo mi imati, jer mi brojimo samo Bošnjake u građane i problem je samo ono što zadesi Bošnjake. 

Migranti mogu svi umrijeti od gladi ja trepnuo nebi.

• Like 1

3 hours ago, Haldir said:

Cikotić samo najavljuje ono što će se desiti poslije izbora. EU će stegnuti ruku Sarajevu, ovi vratiti kampove. Valjda je već ovih dana jasnije da su kampovi najbolje moguće rješenje. 

Cikotić neće dugo koliko sam upratio. Za njim se vuku neke afere i siguran sam da će završiti iza rešetaka prije nego uspije vratiti Biru. On je "masirača" broj 2

• Like 1
  • Thanks 1

prije 19 minuta, Haldir said:

Slazem se da je rizik biti bez nekog kampa jer nije ovo neka Tuzla da migranti samo nesmetano prodju nego je poslije Bihaca prepreka u vidu granice. Kamp postoji. Na EU je da ga nadogradi kao Biru, a na migrantima da ga uslijed hladnoce ne napustaju. 

Bira je zajebana stvar jer utice na duzinu njihovog zadrzavanja u Bihacu sto za posljedicu ima ovoliko gomilanje. U centru grada imati smjestaj, hranu, vodu, zdravstvenu zastitu, to je san. Hodas po gradu, odes preci granicu, ako predjes dobro, ako ne predjes opet nije lose jer u kampu imas sve benefite i sve ti je dopstupno obzirom da je centar grada na dvije minute. Zasto Sarajevo ima puno veci problem sa migrantima od jedne Tuzle, iako vise migranata vidi i dodje, prodje kroz Tuzlu? Zbog tih kampova u gradu. Pricam napamet, al logika i stanje na terenu kazu da je zadrzavanje u Tuzli puno krace nego u Sarajevu ili Bihacu. 

Na stranu sto jednostavno nije lijepo da skoro u centru grada imamo silovanja, kontejnere za drogu i oruzje, te ruglo sto je najblazi opis za ono na sto su Bira i okolica licili u martu. Ja sam u martu bio unutra sa maskom, skoro pa su me morali reanimirati zbog smrada. 

Edited by Pavarotti
  • Like 2

Napad Američke ambasade, EU, IOM-a na našu kantonalnu vladu je poziv za iseljenje Bošnjaka iz Bihaća. 

Pa ako je problem granica, zašto Američka Ambasada u Hrvatskoj ne urgira otvaranje granice?

Zato što je cilj da se Bihać naseli Hindusima, Pakistancima i ostalim Azijatima.

Ja ću koliko je danas gledati alternativu da idem odavde, ja neću živjeti u odlagalištu otpada azijatskih hordi. 

Ako Bog da prodam imovinu i ĆAO.

ĆAO Bakire đubre jedno izdajničko i prodano, otac ti se prevrće u grobu. 

• Like 2
  • Angry 1

Ovo na dobro neće ispast.  Šta će radit ovi isilovi koljači koji ne uspiju preći granicu.  I šta bi sa onim zlikovcima koji su zaklali one ljude jesu uhvaćeni?  Jesu ali malo kod jajca.  Imate teroriste bez dokumenata koji kolju po Bihaću i niko da se očeše zbog toga.  I onda dođe onaj idiot Cikotić koji priča ovakve gluposti.  Ova situacija ide ka oružanom sukobu između Bišćana i ovih terorista.  Ko zna sa čime su ovi naoružani i ko im je doturio kakvo naoružanje putem.  U onim ruksacima slobodno mogu zolje nosit

• Like 2
  • Aferim! 1

Vlasti Unsko-sanskog kantona saopštile su da neće poštovati prvi zaključak, na šta ministar odgovara da postoje institucije sistema koje će se baviti tim pitanjem.

Te institucije sistema da su u ove tri godine svoj posao radile danas nebi ove i mnoge druge probleme imali. Izgleda da samo kad je u pitanju Bihac i v.Kladusa onda prorade.

• Like 2
  • Haha 1

prije 7 minuta, rucica1 said:

Vlasti Unsko-sanskog kantona saopštile su da neće poštovati prvi zaključak, na šta ministar odgovara da postoje institucije sistema koje će se baviti tim pitanjem.

Te institucije sistema da su u ove tri godine svoj posao radile danas nebi ove i mnoge druge probleme imali. Izgleda da samo kad je u pitanju Bihac i v.Kladusa onda prorade.

Vlast u USK nema nikakve šanse u ovom slučaju.  Ovi iz Sarajeva će poslat policiju da pohapse ove što su protiv vraćanja migranata.  Pogotovo sad kada su dobili packe od EU i Amerikanaca,  a još će para leći na račune tih izdajnika.  Jedina šansa je da se narod organizira.  Da izađe 20 000 ljudi na ulice i da im organizirano jebete sve po spisku

• Like 2

Da se podsjetimo sta je ono Peter nedavno na N1 izjavio - Divim se gradjanima Bihaca sta sve trpe. U mom gradu gradjani ovo nebi trpili. Pa gospodine Petere i Biscanima a i Kladuscanima je dosta trpljenja. Imao si dovoljno vremena da ovo sprijecis i kod gradjana respekt i autoritet sacuvas. Svojim nacinom rada ti si najveci krivac.EU te je davno smjeniti  trebala i sposobnu osobu na tvoje mjesto postaviti. Alat u rukama si imao ali ga prema vladi BiH nisi htjeo upotrijebiti. 

• Like 1

16 minutes ago, gargamel said:

Vlast u USK nema nikakve šanse u ovom slučaju.  Ovi iz Sarajeva će poslat policiju da pohapse ove što su protiv vraćanja migranata.  Pogotovo sad kada su dobili packe od EU i Amerikanaca,  a još će para leći na račune tih izdajnika.  Jedina šansa je da se narod organizira.  Da izađe 20 000 ljudi na ulice i da im organizirano jebete sve po spisku

Vlast u USK ima dovoljno argumenata da na optuzbe odgovori.Ako te nadlezne institucije nebudu po zakonu radile onda je legitimno pravo gradjana da se i njima suprostave.Packe iz EU se nemogu ozbiljno gledati.Oni su sami sebe kompletno ispackali.Po Francuskoj, Grckoj, Spaniji izbjeglickih kampova bez vode,struje cak i saniternog cvora. O tome se nesmije govoriti a kod nas su se raspricali.Mi smo u Bihacu porodice sa dijecom i "maloljetnike" bez pratnje zbrinuli  ovo ostalo red je da se stim te drzavne institucije pozabave.

P.S. Gledala sam nedavno snimke iz Francuske - zene s djecom,van gradske zone u tim divljim kampovima a kako reporter rece nikog to interesovalo nije (od lokalne do drzavne vlade). 

• Like 2

Selmo je nama samo pokazao zašto je imenovan i zašto Bake tu poziciju neće dati nikad nekome sa područja USK. Od nas se očekuje da i treću godinu terora spustimo glavu uz obećanje kako će se Bira zatvoriti "naredne" godine.

Ponižavajuće je i mučno gledati kako Selmo prijeti da će silom da vrati migrante u Biru,a te sile nema kad Lukač kaze NE u rs,kad ih rs nama dovozi autobusima,kad neka mjesna zajednica u nekoj dole vukojebini kaže ne migrantima onda Selmo kaze ok nece tu postujem vaše misljenje,ali kad mi u Bihaću kažemo Ne mi smo za Selmu odmah kontra države,kontra EU,kršimo prava,itd. 

Nažalost pravi plan koji je dat retardu Selmi je da se zatvori Lipa,a ne Bira. Ako krenu sa vraćanjem IOM će sve strpat u Biru. 

Jedino rješenje koje nam je ostalo da isto ovo migrantsko đubre što je zapalilo Kombiteks isto odradi i sa Birom,a Selmo neka da ostavku radi uvreda koje nam je uputio

Selmo-Cikotic-2-01.jpeg

Edited by Venom
  • Like 6

4 hours ago, Haldir said:

A gdje je tih 2 hiljade bilo do sada ? Isto na ledini, po sumama , po napustenim objektima, na Baljevcu, Pršinim uvalama , sto bliže granice , u Zegarskom polju, kod stadiona Jedinstva, itd , pa se niko nije počešo da ih zbrine. Iz BIRE prebaciš kontejnere na Lipu i imaju smještaj. gdje je problem ? Gladni i žedni nisu , jer redovno podižu pare u Pošti ili na bankomatu. Nemoj da iskrivljuješ istinu. 

Osim toga nije ih 2 hiljade , nego najmanje 7-8 hiljada  van kampova, pa čak  90 % onih koji imaju smještaj na  Lipi, bježe u grad. Kapacitet Lipe je velik, ali njih nema tamo. Svaki dan ih vidim u većim ili manjim grupama  u pokretu prema gradu. Slabo obučenih nema, možda je najbolji izraz neadekvatno , jer  se oblače kao da su u svojim vukojebinama . 

• Like 3

Koji sraman i nemoralan nastup SDA ministra Cikotica pa ono je sramota lik priča o pravima migranata agresora a da građane USK i Bihaća nije ni spomenuo . 
SDA će od Krajine napraviti isto kao i udba i Tito od cazinske krajine poslije bune 50 i neke totalno nerazvijen kraj sad je svima jasno zašto je ministar sigurnosti iz Sandžaka a ne iz Krajine.  

• Like 3

Ne treba posustati i obazirati se na riječi ovog sandžačkog islamiziranog Vlaha. Treba sacekati da ga sami maknu:

https://avaz.ba/vijesti/bih/599313/afera-prcic-tuzilastvo-bih-formiralo-predmet-protiv-ministra-cikotica

Umjesto kuknjave treba da raspišemo peticiju u degradaciji i ostavci ovog čovjeka koji je uvrijedio Krajsnike i 5 Korpus.

• Like 4

Mogu misliti kojeg bi ološa sda tek iz krajine stavila na mjesto ministra nesigurnosti,taj bi isto djelovao prema nerješavanju migrantske krize,selmo je teška sirovina al kakve tek mi asove imamo.

Sinoć sam nqpisao ovdje nešto u vezi  naših vatrogasaca i selme odnosno ostalih političara,pa tu stoji (glume humanitarce preko narodnih leđa).to sam svakako uputio bh političarima,a ne vatrogascima koji ovih dana imaju puno posla zbog terorističke bagre.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...