Jump to content
FORUM

Recommended Posts

8 minutes ago, Grunf said:

@rucica1 srpsko-hrvatska garnitura u BiH i dalje potkopava i ruši BiH. Tako je od 1990. Ne smeta niti jednim niti drugim zločini u Vukovaru niti etničko čišćenje tokom "Oluje", gaze i jedni i drugi preko vlastitih žrtava a cilj UZP-a je jedan i zajednički rušenje i cijepanje BiH. Meni smeta jedino inertnost one treće, bošnjačke garniture kad ja apsolutno ne čini ništa i čini se da su zadovoljni trokutom Zenica-Tuzla-Sarajevo

Zato i kazem "gdje je 3 godine taj g.bio sta je radio.Njegove place nije od Mektica niti Dodika dobivao nego od gradjana BiH koji s pravom ocekuju zastitu zemlje i njenih gradjana,

Uzput da dodam od EU treba trazitii smjenu onog Petera. On svojim poslom  nevlada  nego samo jos vise gradjane na radikalne korake navodi.Suhri i premijeru toplo preporucujem da Evropskoj Uniji uloze protestno pismo o nacinu Peterovog rada .Sto vise zalbi i protestnih prijava dobiju (nadleznici u EU ali u Briselu a ne kod nas u BiH) to ce se ozbiljnije sa ovim problemom pozabaviti.  

• Like 1
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3251

• rucica1

1188

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

3 minutes ago, rucica1 said:

Zato i kazem "gdje je 3 godine taj g.bio sta je radio.Njegove place nije od Mektica niti Dodika dobivao nego od gradjana BiH koji s pravom ocekuju zastitu zemlje i njenih gradjana,

Uzput da dodam od EU treba trazitii smjenu onog Petera. On svojim poslom  nevlada  nego samo jos vise gradjane na radikalne korake navodi.Suhri i premijeru toplo preporucujem da Evropskoj Uniji uloze protestno pismo o nacinu Peterovog rada .Sto vise zalbi i protestnih prijava dobiju (nadleznici u EU ali u Briselu a ne kod nas u BiH) to ce se ozbiljnije sa ovim problemom pozabaviti.  

EU će se nasekirati.  Kao da oni ne znaju šta Peter radi. Ogledalo jedni drugih

• Like 1

Najinteresantnije sto onaj Hoffman kaze je zakon o readmisiji koji je potpisala Bosna sa Hrvatskom i sa EU. Taj zakon kaze da migranti koji iz Bih predju u Hrvatsku mogu od Hrvatske strane biti vraceni nazad u Bosnu. Taj zakon ocito i Italija koristi jer vraca migrante nazad u Sloveniju.

Ali nije naveo da li je Bosna sa Srbijom i Crnom Gorom taj zakon potpisala? 

I niko to pitanje u emisiji nije postavio!

Sto znaci da svi migranti nama u Bosnu mogu biti vraceni i mi smo obavezni da ih primimo nazad. Ali ih mi ne mozemo vracati nazad!

• Like 2
  • Dislike 1
35 minutes ago, 1260 said:

EU će se nasekirati.  Kao da oni ne znaju šta Peter radi. Ogledalo jedni drugih

Nije isto zalbe i prigovore slati predstavnicima EU u BiH ili direktno u Brisel. U Brüselu to ide na kollektiv a ne na pojedinca (pojedinac daje svoje pojedinacko gledanje a ne realno stanje). 

prije 33 minuta, Lidjo said:

Najinteresantnije sto onaj Hoffman kaze je zakon o readmisiji koji je potpisala Bosna sa Hrvatskom i sa EU. Taj zakon kaze da migranti koji iz Bih predju u Hrvatsku mogu od Hrvatske strane biti vraceni nazad u Bosnu. Taj zakon ocito i Italija koristi jer vraca migrante nazad u Sloveniju.

Sto znaci da svi migranti nama u Bosnu mogu biti vraceni i mi smo obavezni da ih primimo nazad. Ali ih mi ne mozemo vracati nazad!

Ti sporazumi su opstepoznata stvar. Imamo i mi isti sporazum sa Srbijom.

• Like 1
2 hours ago, 1260 said:

Ti Haldire ko ona dvojica sinoć u federalnom dnevniku. Pričaš pola sata a ništa  pametno ne kažeš.

Mi izdamo potvrdu, ta potvrda vrijedi 14 dana ali oni mogu slobodno hodati. 

Kad novinar pita kako nas mogu legitimisati i kako smo mi dužni pokazati identifikacioni dokument on ne zna odgovoriti. U principu on zna odgovor ako migrant izrazi želju za azilom oni mu izdaju potvrdu  i i smješta ga u azilantski centar zatvorenogtipa a ne kao kod nas lajsaju kud god hoće i žele

Pa to je do države. Prvo mi nemamo ljudstva da procesuiramo roliki broj zahtjeva i iskazanih namjera. Drugo, ko brani državi da stvori dovoljno mjesta u prihvatnim centrima? Mi smo u situaciji kao pola Evrope - a to za nas znači ili da IOM osigura sve ili da ih pustimo sve na ulicu. Ne znam što se više pravite pametni, svi znamo da ovo ni Njemačka ne može riješiti kamoli mi. 

Dakle imaš situaciju da ti je 15.000 ljudi na ulici ili da dio njih smjestiš u prihvatne centre. 

1 hour ago, Haldir said:

Pa to je do države. Prvo mi nemamo ljudstva da procesuiramo roliki broj zahtjeva i iskazanih namjera. Drugo, ko brani državi da stvori dovoljno mjesta u prihvatnim centrima? Mi smo u situaciji kao pola Evrope - a to za nas znači ili da IOM osigura sve ili da ih pustimo sve na ulicu. Ne znam što se više pravite pametni, svi znamo da ovo ni Njemačka ne može riješiti kamoli mi. 

Dakle imaš situaciju da ti je 15.000 ljudi na ulici ili da dio njih smjestiš u prihvatne centre. 

Ništa prihvatni centri. Kakvi prihvatni centri? Rješenje je puške u ruke i mrš kući, to je jedino ispravno rjesenje. Kad dodje do tog i ako dodje bit cu prvi dobrovljac bas kao i nekad.

• Like 3
23 minutes ago, Lidjo said:

Da imaju ti sporazumi onda bi i mi vracali sve migrante u Srbiju nazad, zar ne?

Neda Dodik da mu se u Srbiju dira (sto ga ona poplava odnijela nije - ni dragi bog sebi, losi ljudi nece).

Ma kakvo vraćanje pa ni one studente iz Nigerije nismo uspjeli u Hrvatsku vratiti nego ih poslali iz Sarajeva za Nigeriju. A čitav svijet znao da ih je rasistička ustaška policija pod prijetnjom oružja protjerala u BiH... Genocidaši njih umjesto nazad u Srbiju autobusima dovezu pred USK i to je to

Edited by Hysteria
  • Dislike 1
  • Haha 1
prije 54 minuta, Lidjo said:

Da imaju ti sporazumi onda bi i mi vracali sve migrante u Srbiju nazad, zar ne?

http://sps.gov.ba/medunarodni-propisi/?lang=hr

Tako je na papiru, u praksi vratis neki skroz zanemariv broj. Uglavnom one sto im odrede mjeru protjerivanja i uz to mjeru nadzora dok cekaju protjerivanje. 

Mada kakva crni sporazumi o readmisiji, moras ispregovarati sa drugom drzavom, jel tamo registrovan, dogovoriti primopredaju na granicnom prijelazu, etc. Imas zakon o vracanju migranata kroz sume, livade i potoke koji je de iure iznad ovih sporazuma i de facto ekonomicniji postupak i mislim da se generalno sve drzave na ruti pretezno drze toga. Osim dok ne dodjes u ruke Granicne policije BiH i MUPa RS - oni te posalju u Tuzlu da se registrujes u Sluzbu za poslove sa strance. Nismo budale. 

Edited by Pavarotti
  • Like 1
  • Haha 1
1 hour ago, Grunf said:

Ništa prihvatni centri. Kakvi prihvatni centri? Rješenje je puške u ruke i mrš kući, to je jedino ispravno rjesenje. Kad dodje do tog i ako dodje bit cu prvi dobrovljac bas kao i nekad.

Ama nema od toga nista, znamo i ja i ti. Pricamo o realnim stvarima. To su price za malu djecu

4 hours ago, Lidjo said:

Možemo. Sporazum o readmisiji postoji i on se sprovodi u slučaju da se migrantima odbiju zahtjevi za dobijanje azila. Hrvatska i Slovenija to rade ilegalno i mimo sporazuma. Slovenci Hrvatima bez obrade zahtjeva, ovi Bosni bez ičega na pograničnim dijelovima bez prisustva bh policije. 

U praksi je dakle drukčije od zakonskih propisa. 

prije 8 sati, Haldir said:

Napisao sam to vezano za maske. Tj podjelu i nošenje istih, ne izvlači iz konteksta. IOM je da ponovimo odgovoran za njih u kampovima. 

Naravno da nije nadležan, IOM osigurava smještaj, ishranu, zdravstvenu skrb, pravnu pomoć, povratak kući. Za sprovođenje zakona je odgovorna država, ne razumijem kako neko može odgovarati za drugog koji je počinio djelo jer ga je nahranio? 

Je li tvoja bakica odgovarala zbog ustaških zločina djeda kojeg je hranila kad dođe kući sa klanja? 

Svaki od korisnika u centar dolazi sa izdanom potvrdom (pečat, potpis ustanove, podaci i fotografija korisnika). Niko u kamp ne može ući bez prijašnje provjere Službe za strance. 

Naravno da ima onih u kampovima bez ikakve iskaznice. To su migranti koji ulaze u kampove u toku noći, uglavnom u Miral jer u Biru fizički ne mogu pored zaštitara. 

Tvoje kolosalno neznanje se ovdje nameće iz prostog razloga što u životu nisi prišao Kladuši i Bihaću, pogotovo ne u vrijeme ove krize. Da jesi, vidio bi da IOM, a pogotovo DRC, na terenu čiste govna za ustaškom policijom i rade više dobra za lokalnu zajednicu od svih kantonalnih vlasti, uključujući i niže instance. 

Ta politika se vodi od prvog dana. Preusmjeravati migrantsku i humanitarnu krizu što dalje od bratske kompanije iz Mostara i Banjaluke prema dijelovima u kojima koalicioni partner SDA nema velike interese. Sistematski se kriju ilegalne aktivnosti hr policije na našoj teritoriji, čak se i "gleda kroz prste" 

Ahaha, dakle jedina odgovornost IOM-a je da migranti nose maske kad su u centru.🤣 To što se radi o hrpi terorista i kriminalaca koji organizirano provaljuju u zapadnu Europu i putem čakijaju druge migrante, kradu, pljačkaju, siluju i pale sve što vide i svugdje gdje dođu rade svinjac, to ni tebe ni tvoj IOM nije briga.

Kako misliš da logistika nema nikakvu odgovornost? Pa logistika i informativno-propagandna djelatnost su neodvojivi dio svake vojne strukture, ne postoji terorizam, niti postoji organizirani kriminal bez pozadine. Jedni su tu da postavljaju bombe i okolo kolju noževima slučajne prolaznike, a drugi su tu da im to omoguće, npr. IOM koji ih hrani, oblači, previja im žuljeve i osigurava im internet, ti si tu da vršiš propagandu, drugi su tu da osiguraju prebacivanje preko granica, treći vrše izviđanje, četvrti osiguravaju eksploziv itd. Razni šoroševski NGO-i im ujedno pružaju pravnu pomoć, ali sve se radi s jednim ciljem, ubacivanjem što više terorista i kriminalaca u zapadnu Europu, kako bi pokrenuli valove uličnog naselja i građanske ratove, a kako bi srušili vrijednost dionica i državnih obveznica, koje bi onda tvoj gazda Šoroš i slični jeftino pokupovali.

Idemo ispočetka: dakle, kakvu provjeru vrši teroristički IOM na ulasku u centre? Evo, recimo ja od malog maloljetnog inženjera Mohammada Alija nabavim iskaznicu, skinem njegovu i stavim svoju sliku, i pokušam ući u IOM-ovski centar, kako će me provjeriti: putem otisaka, biometrijske provjere, ili kako? Ili nikako?

prije sat vremena, Haldir said:

Ama nema od toga nista, znamo i ja i ti. Pricamo o realnim stvarima. To su price za malu djecu

Možemo. Sporazum o readmisiji postoji i on se sprovodi u slučaju da se migrantima odbiju zahtjevi za dobijanje azila. Hrvatska i Slovenija to rade ilegalno i mimo sporazuma. Slovenci Hrvatima bez obrade zahtjeva, ovi Bosni bez ičega na pograničnim dijelovima bez prisustva bh policije. 

U praksi je dakle drukčije od zakonskih propisa. 

Sve je po zakonu, teroristički plaćeniče. Policija potpuno zakonski odvraća kriminalce od ilegalnog ulaska u zemlju. A azil se traži na graničnom prijelazu.

• Like 2
  • Haha 1

@Haldir ja sam realan. Opet se vraćam na 90-te i na ljude koji su govorili poput tebe a ti si vjerovatno tad bio klinjo u pelenama a onda su oni koje su štitili na sličan način kao ti, izvukli cijevi i pucali po svima. Situacija je ista ako ne i gora. Siluju, pale nam kuće, teroriziraju, premlaćuju, pljačkaju srećom još nema ubistava domaćeg stanovništva samo je i to upitno kad će. Razlika je što smo one prije 30 godina ipak držali na distanci a ove smo pustili prvo među nas. Nema veće razlike, četnik ili isilov terorista, ni jedan niti drugi nema milosti prema nama i ide da ostvari svoj cilj.

• Like 7
1 hour ago, Grunf said:

@Haldir ja sam realan. Opet se vraćam na 90-te i na ljude koji su govorili poput tebe a ti si vjerovatno tad bio klinjo u pelenama a onda su oni koje su štitili na sličan način kao ti, izvukli cijevi i pucali po svima. Situacija je ista ako ne i gora. Siluju, pale nam kuće, teroriziraju, premlaćuju, pljačkaju srećom još nema ubistava domaćeg stanovništva samo je i to upitno kad će. Razlika je što smo one prije 30 godina ipak držali na distanci a ove smo pustili prvo među nas. Nema veće razlike, četnik ili isilov terorista, ni jedan niti drugi nema milosti prema nama i ide da ostvari svoj cilj.

Daj uozbilji se. Ne pričaj gluposti. Kakvi četnici kakvi isilovci. 

42 minutes ago, Haldir said:

Daj uozbilji se. Ne pričaj gluposti. Kakvi četnici kakvi isilovci. 

Četnik iz 90-tih i današnji isilovac terorista, nema nikakve razlike.

• Like 3
52 minutes ago, 1260 said:

Vidim da policija rastjera a migrante s korza. Je li to zato što je ministar tu ili je to malo predstava za gradjane

Na Lipi su napali policiju i obezbjeđenje. Nisam siguran da li se to baš danas dogodilo

• Sad 1
  • Angry 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...