Jump to content
FORUM

Recommended Posts

2 minutes ago, 1260 said:

Znači seksi ministar ima seksi ideju da u dogledno vrijeme zatvori seksi Biru. O tom su govorila i prethodna dva ministra, istina jedan kratko bio ali zatvaraju Biru koja nije trebala ni biti otvorena vec dvije godine.

• Like 1
  • Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Višesatnom sastanku prisustvovali su predstavnici Delegacije Evropske unije u BiH, Međunarodne organizacije za migracije (IOM) i Službe za poslove sa strancima BiH te Operativne grupe Ministarstva sigurnosti.

Najbitniji zaključci sastanka su, saznajemo, premještanje maloljetnika iz Bire i Mirala, zatvaranje ovih centara, te proširivanje kapaciteta na Lipi.

Koliko je Unsko-sanski kanton opterećen, dovoljno govori činjenica da se u Delijašu i Salakovcu, nalazi sedam migranata, dok se ovdje nalazi samo na ulicama, njih više od sedam hiljada.

• Like 2

Njihov ilegalni ulazak u zemlju, njihovo ponasanje i kriminalitet je unistavanje civilizacije i nema nikakve veze sa ljudskim pravima. To nasi predstavnici trebaju stalno naglasavati. Mnogi to izbjegavaju jer se boje da ce ih za povredu ljudskih prava prozvati. U ljudskim pravima nigdje ne stoji da mogu raditi sta hoce, da im se moraju zelje ispunjavati i da svojim ponasanjem unistavaju (ili ne postuju ) prava gradjana u zemlji u koju su ilegalno usli . To je i profesor na bini trebao bolje naglasiti - ovaj put je puno bplje organizovano a i govor je energicniji bio. Sad u septembru je ponovni sastanak EU gdje svi svoje prijedloge (po pitanju ilegalaca) trebaju predstaviti - pa da vidimo sta ce dalje odluciti. Nadam se da ce im oni, preko hiljadu komentaria sa njihove (EU) stranice otvoriti oci.

• Like 1

– Služba za poslove sa strancima BiH, kao i Centar za socijalni rad USK trebaju zajedno da riješe pitanje smještaja maloljetnika koji se trenutno nalaze u kampu Bira. Kada to bude riješeno, u kampu bi trebalo ostati 200 do 300 odraslih osoba, koje se mogu prebaciti u kamp Lipa, kazali su nam naši izvori.

Dakle, od 2.200 migranata u Biri, njih 2.000 maloljetnika. xD

I svi rođeni na isti dan i isto se zovu, kakva slučajnost. xD

• Like 1
  • Haha 2

Politicari i ljudi koji vode policiju su u nezgodnoj situaciji, i oni ne mogu tek tako raditi sta hoce. Sudstvo i tuzilastvo kontrolise u potpunost osovina zla UZP/SNSD. Sta god da se radi mora se raditi shodno rupama u zakonu. Mi ne mozemo raditi kao Hrvatska, gdje se na jednom mjestu kontrolise i sudstvo i policija i lokalne zajednice, onda mogu premacivati i pljackati i vracati migose kako hoce. Mi to ne mozemo.

• Dislike 1

SARAJEVO - Na sastanku predstavnika Ministarstva bezbjednosti, Delegacije EU, Međunarodne organizacije za migracije (IOM) i Službe za poslove sa strancima BiH doneseni su konkretni zaključci vezani za realizaciju zaključaka Predsjedništva BiH o izmještanju migranata izvan naseljenih i urbanih sredina u za to posebno izgrađene objekte.

"Uz obezbjeđenje adekvatnih uslova za smještaj migranata i boljom kontrolom njihovog kretanja, poboljšaće se bezbjednosni uslovi za lokalno stanovništvo i smanjiti pritisak migranata na opštine u zapadnom dijelu BiH", navodi se u saopštenju iz Ministarstva bezbjednosti.

Na današnjem sastanku u Sarajevu razmatrane su mjere za efikasnije upravljanje ilegalnim migracijama, obezbjeđenje adekvatnog smještaja za migrante, ali i poboljšanja bezbjednosnih i drugih uslova za život lokalnog stanovništva u skladu sa zakljačcima Predsjedništva BiH da se migranti izmjeste iz naseljenih područja.

"Fokus je bio na iznalaženju rješenja za kontrolu kretanja i boravka migranata tokom predstojeće zime", navodi se u saopštenju.

Sastankom je predsjedavao ministar bezbjednosti u Savjetu ministara Selmo Cikotić, a s obzirom da su Unsko-sanski kanton i Bihać najviše opterećeni migrantskom krizom, skupu je prisustvovao i premijer tog kanton a Mustafa Ružnić, komesar policije Mujo Koričić i gradonačelnik Bihaća Šuhret Fazlić.

I pored mnogobrojnih novinarskih ekipa koje su četiri sata čekale na izjavu nekog od učesnika sastanka niko od njih nije želio da se obrati javnosti.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/697/selver_oruch_sivomaslinasti_ratni_bizmismen.html

Ako se Peter po pitanju Bire s njim povezao nije iskljuceno da je i tal u pitanju (izgleda tip u tome ima bogato iskustvo).

https://pravdabl.com/iskaz-kemala-causevica-1-bira-finansira-sda/ :S

• Like 1
6 minutes ago, 1260 said:

Mislim da će se Bira zatvoriti

I ja mislim. Vele 10 dana ili se zatvara silom ali šta onda? Nisu toliki problem migranti koliko naše prodane sitne duše i lokalni talibani. Ev čitam za događaj na Zlopoljcu. Ne mogu suditi jer ne poznajem žene ali su navodno prijavile neke naše momke kao navodno zlostavljaju grupu migranata koja se tamo naselila u napuštenu kuću ali po komentarima te žene imaju neki birc tamo koji je zapravo paravan za bordel a ovi im redovni gosti. Opet kažem ne poznajem nikog od tih osoba nego sam pročitao u komentarima na fb i ne znam da li je to tačno.

• Like 2

JOS JEDAN KRIMINAL SARAJEVA PREMA KRAJINI !!! Nikad kraja !!! Gdje lezi zec u Biri i Miralu?Zasto bas ta dva objekta? Da li se sjecate kada je covjek koji je upisan katasterski i gruntovno u vlasnistvo Bire u Bihacu,gdje su sada smjesteni migranti,bio svojim kamionima blokirao Biru i trazio ono sto je platio?Sjecate li se AMIRA MURICA! koji se je uhvatio u kostac sa kriminalcima iz Sarajeva,ima sudsko rijesenje ali se ne moze sprovesti u djelo. ZASTO?JE LI ZATO STO JE IZ CAZINA? Koje bi drugo rijesenje moglo biti?Pa evo ga, Bira je iznajmljena za 60.000 eura mjesecno i migrantima je dozvoljen izlazak ali do Robota koji je 50m daleko od Bire ciji je vlasnik ista osoba. Miral je iznajmio isti vlasnik Bire i Robota pa onda ga on iznajmio IOM-u za 23.000 eura,igrom slucaja i taj se objekat nalazi 50m od Robota.Svima vam je poznato za koju politicku opciju su vezali vlasnika ROBOTA i ciji je on ZET. Iz ova dva objekta NIKADA MIGRANTI nece otici na drugo mjesto,jedino ako se u blizini tog objekta opet ne bude nalazio Robot ili,igrom slucaja,opet ih ne smjeste u objekat istog vlasnika. Ali nase Sudstvo ne sprovodi svoja rijesenja,to ne postoji ni u jednoj zemlji na svijetu ali bas ni u jednoj,da je vlasnik ovog objekta u Bihacu,tacnije njegovog jednog dijela i da i ako ima rijesenje Vrhovnog suda on ne moze da koristi svoj dio objekta. ZASTO? ZATO STO JE IZ CAZINA? Kratko i jasno! Poloziti cemo dokumente da je Muric vlasnik ali mu Sarajevo ne dozvoljava da koristi svoje,ne njihovo vec svoje.ZASTO?.Koje to jaci od drzave .O ovom predmetu cemo pisati u narednim danima. Istinita priča autor Fikro Boss Team.❤️🤗[\quote]

Interesantno, absurdno

• Like 3
  • Dislike 1

Ma recite šta hoćete ali zahtjevi na protestu su bili sasvim o.k.Ne želimo migrante na USK,ne želimo migrante u BiH,ne želimo da nam N:N.lica hodaju po ulicam,rade šta hoće..vidiš molim te oni blokiraju cestu,hoće dogovor sa policijom,ma to je davno trebalo zaustaviti..na to sve ministar malo zakukuljeno priča,da bi u Sarajevu šutali ko p****,ko  fol zatvoriće Biru i Miral,proširiti Lipu..pa bog te mazo,migići bježe sa Lipe,To hoće na asfalt,..eto njih opet u grad i opet još veće sranje..ovo vodi još samo gorem,a IOM i suradnici peru pare preko kampova..niko ne spominje da su migići na Vučjaku napravili svoj kamp,ima ih gore više od 500,po Plješevici pedesetak mini kampova,šuma se sječe,loži,divljč pobjegla u duboku šumu,smeća nema gdje nema..Hrvati su u pravu,vidjeli su oni kakva je ovo mraka,.i nek ih i izuju,uzmu pare i telefone,nek ih i vraćaju i isprebijaju,to su naši trebali davno napraviti na istočnoj granici..Ništa oni napraviti neće,priča o zatvaranju kampova je samo predizborna spika,zima ide..prošle godine nije bilo snijega pa su nekako i prezimili,..a ove godine ako ga bude i ako bude zima kakva zna biti,biće ovdje svašta..

• Like 3
  • Thanks 1

✍Hitno‼ "Država građanima mora garantovati fizičku sigurnost, kao i sigurnost njihove imovine, inače je svaki državni zahtjev za poštivanjem zakona, za plaćanjem dadžbina i poreza potpuno besmislen jer država bi, upravo sa tim novcem, građanima trebala vratiti usluge sigurnosti i prosperiteta. BPS poziva stranke koje vrše vlast da, pod hitno preduzmu korake, stave migrantsko kretanje pod potpunu kontrolu, onemoguće njihovo slobodno kretanje širom bh. gradova, te izvrše selektivno puštanje iz migrantskih kampova uz, obavezno, protjerivanje onih koji krše i najmanje zakone naše države. Pored ionako urušenog bh.suvereniteta i sigurnosti bh.građana, migrantska kriza je, uz korona krizu, tas na vagi koji građani naše zemlje neće moći izdržati - navodi se u saopćenju Centrale BPS-a." (DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/mr) [\quote]

U Kladusi su vec najavili da nece slati djecu u skole dok drzava ne rijesi problem migranata!

• Like 2

IOM uzeo 70 miliona od EU na racun migrantske krize. Sad izlazi na vidjelo sta sam na pocetku ove teme napisao i povukao paralelu sa posljeratnom pomoci nasoj zemlji iz raznih zemalja i EU te USA . Ovi 70 miliona ce se pretvoriti u vanjski dug kog MMF koji ce placati nasa djeca .

• Like 2
  • Haha 1

EUFOR danas imao vježbu gdje sa ŠTITOVIMA idu kroz grad dok ih gađaju staklenim flašama.

Interesantno.

Znači ako se Narod pobuni protiv vlasti koju štiti EU i NATO, NATO i EU će bombardovati narod.

Jeli mi imamo Narodnu vlast ili Strane Agente?

Nije ni čudo što niko ne reaguje protiv migrantske krize osim lokalnih policijskih službenika. 

Bog te vidio dragi, pa nama građanima NATO i EU prijete da će nas napasti ako se pobunimo protiv izdajničke vlasti.

• Haha 2
12 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

EUFOR danas imao vježbu gdje sa ŠTITOVIMA idu kroz grad dok ih gađaju staklenim flašama.

Interesantno.

Znači ako se Narod pobuni protiv vlasti koju štiti EU i NATO, NATO i EU će bombardovati narod.

Jeli mi imamo Narodnu vlast ili Strane Agente?

Nije ni čudo što niko ne reaguje protiv migrantske krize osim lokalnih policijskih službenika. 

Bog te vidio dragi, pa nama građanima NATO i EU prijete da će nas napasti ako se pobunimo protiv izdajničke vlasti.

Gdje? Koji grad? Kroz Bihać? Kako me niko nje obavjestio da odem cimnuti koju flašu?

Eufor je obicna saka jada, da se stvarno zapuca pisali bi u gace od straha. Eu kao jedinstvena vojna sila NE POSTOJI. kad bi Rusi htjeli, usli bi u Berlin za jedno par sati. Eu je samo ekonomska zajednica, dalje od toga NEMA. Nasli se na ovim prostorima glumatati, dosta je vidjeti rezultate 'visokog predstavnika' sviih ovih godina a jos vise me zanima koliko je love skrseno na njihove place i privilegije, to ti je kao IOM, pola od 70 milijuna eura su vjerovatno oni potrosili, bilo bi zgodno vidjeti kakva su im primanja i razne 'naknade', to je cisti biznis i nista drugo, ovi prostori su osiromaseni i ovisni o tudim novcima pa nitko nema mu da  tu IOM ovu bagru išamarati  i potjerati ih odavde.

• Like 1

Zvucis kao da neko Eufor smatra europskom vojskom ili da je EU vojna alijanca. Spominje se formiranje vojske EU, ali pored NATO-a ne vidim neku svrhu toga. No nebitno, da ovom biscaninu gore diler nije uvalio fals robu ne bi se ni dotakli ovog. 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...