Jump to content
FORUM

Recommended Posts

7 hours ago, Lidjo said:

Ne brinu oni ni o nama a ni o izbjeglicama. Sad trenutno brinu malo o izbjeglicama, zato sto dobijaju ogromne pare.

Inace potpisnici smo genevseke konvencije i zato i imamo izbjeglice, zato i dolaze ovuda i zato im niko nista ne moze.

Cito sam da zaljevske zemlje nemaju izbjeglice zato sto nisu potpisale zenevsku konvenciju i nisu obavezne da primaju izbjeglice, dok zemlje Europe jesu.

Odavno govorim da se mora izmjeniti zenevska izbjeglicka konvencija. Naravno da sam za ljudska prava, ali trenutno se pod okricem te konvencije masivno krse prava, i ovo nisu izbjeglice, vec ekonomski migranti! To znaju svercari ljudi i instruiraju ih sta da kazu kad ih neko zaustavi....

Ovdje nije riječ o izbjeglicima, nego o ilegalnim migrantima . Ta dva pojma nisu ista . što bi trebao znati .  Ženevska konvencija o  izbjeglicama ne tretira ilegalne migracije  N.N. lica, odnosno organiziranu trgovinu ljudima .

• Like 2
  • Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

prije 7 sati, Brod-u-bocci said:

Lijepo sam vam rekao prije 2 godine što vas čeka,na stranici 5,6 ove teme a vi se pravili onda pametni.

Sada je kasno,pod koronom će još brže naseliti migrante i postepeno ih asimilirati u vaše društvo,vlak je prošao.Spavali ste predugo zimskim snom.

Pročitajte postove da ih ne ponavljam i kažite gdje ima nešto što nije onako kao što sam kazao.

Kada zitelji USK kantona shvate da im Sarajevo ovo svjesno radi , kao i Tito sto je stopirao razvoj  za  Kostajnicu, Dubicu, Kotor Varos , Bilecu, Prnjavor i dr.  poslije drugog svjetskg rata , onda ce moci i suprostavit se najezdi migranata. Zar ne shvatate da ste u raljama SDA. Zar ne shvatate da SDA nista ne prepusta slucaju i da medju ostalim strankama su njihovi kadrovi. Ne svima, ali u 5 najmanje. Razjedinjenost USK kantona je put ka daljnjoj dominaciji SDA.

6 hours ago, Sadik said:

Ovdje nije riječ o izbjeglicima, nego o ilegalnim migrantima . Ta dva pojma nisu ista . što bi trebao znati .  Ženevska konvencija o  izbjeglicama ne tretira ilegalne migracije  N.N. lica, odnosno organiziranu trgovinu ljudima .

Vidi ovoga onda. Kakve gluposti valjaš

• Dislike 1
3 hours ago, Grunf said:

Nema gdje ga nema..još samo na PINK -u nije bio.

55 minutes ago, Barba said:

Mene fakat brine ovaj dečko što je nestao već toliko dana jadni roditelji kroz šta prolaze. Mislim da policija daje malo pažnje ovom slučaju.

Dok je ove migrantske krize policija se ,,vadi" na nju.

Prije skoro godinu dana sam prijavio počinitelja i djelo,nije u pitanju život nego materijana šteta,a do danas nisu uradili ništa..5 minuta autom od centra Bihaća.

• Like 1
11 hours ago, Sadik said:

pogresno sam se izrazio. Ovi migranti se pozivaju na zenevsku konvenciju o izbjeglicama, a nisu uopste izbjeglice i ne dolaze iz ratom zahvacenih podrucja.

Ali europski ljevicari i migrantoljubci stalno pricaju o toj konvenciji i stavljaju migrante i izbjeglice u isti kos.

Nazalost, prave izbjeglice i oni kojima je pomoc zaista potrebna ne uspiju uopste preci granicu maticne zemlje, kamoli da prevale ovoliki put.

Europska unija i bogate zapadne zemlje bi puno vise mogle postici kad bi ulagali ove pare koje daju u razne IOM-e kampove i projekte u projekte u maticnim zemljama i kad bi vec na vratima EU obradjivali zahtjeve za azil! Time bi ujedno i olaksali i lokalnom stanovnistvu a i ovim silnim migrantima koji ce u puno slucajeva biti deportovani u maticne zemlje jer nemaju pravo na azil!

• Like 2
  • Dislike 1
43 minutes ago, Lidjo said:

pogresno sam se izrazio. Ovi migranti se pozivaju na zenevsku konvenciju o izbjeglicama, a nisu uopste izbjeglice i ne dolaze iz ratom zahvacenih podrucja.

Ali europski ljevicari i migrantoljubci stalno pricaju o toj konvenciji i stavljaju migrante i izbjeglice u isti kos.

Nazalost, prave izbjeglice i oni kojima je pomoc zaista potrebna ne uspiju uopste preci granicu maticne zemlje, kamoli da prevale ovoliki put.

Europska unija i bogate zapadne zemlje bi puno vise mogle postici kad bi ulagali ove pare koje daju u razne IOM-e kampove i projekte u projekte u maticnim zemljama i kad bi vec na vratima EU obradjivali zahtjeve za azil! Time bi ujedno i olaksali i lokalnom stanovnistvu a i ovim silnim migrantima koji ce u puno slucajeva biti deportovani u maticne zemlje jer nemaju pravo na azil!

Vi nemate pojma sta pricate. Cak stovise, ne samo da se koristi termin migrant, vec je zastupljeniji od termina izbjeglica. Pogotovo u Evropi. 

Evropska konvencija o ljudskim pravima - zastita migranata prema istoj.

Bosna je potpisnica iste. 

Ona ne tretira nikakve ilegalne, vec iskljucivo neregularne migrante i daje im zajamcena prava kao i svim drugim migrantima. 

• Dislike 2
3 hours ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Pazi ako su ga migranti napali ili nedaj bože ubili.. logično je da će ga sakriti zbog straha od odmazde. 

Fakat mislim da je trebala biti organizirana velika istraga i da se ukljuci veliki dio gradjana da traze decka jer meni nije normalno da neko tek tako nestane pogotovo jer decko nije bio sklon nikakvom kriminalu ili bilo cemu slicnom radi se o sasvim normalnoj mladoj osobi koja nije bila u sukobu ni sa roditeljima niti sa bilo kim drugim covjek je samo nestao pod hitno treba da se policija angazuje adekvatnije i sa vecom inicijativom da se pocne sa lociranjem mobitela te da se ukljuce psi tragaci kao i narod da se pogledaju nadzorne kamere po Cazinu jer da na kraju ne bi bilo kao sa onim deckom iz Banja Luke. Ako se ovom pridodaju migranti razlog za strah e veliki. 

• Like 1
1 hour ago, Haldir said:

Vi nemate pojma sta pricate. Cak stovise, ne samo da se koristi termin migrant, vec je zastupljeniji od termina izbjeglica. Pogotovo u Evropi. 

Evropska konvencija o ljudskim pravima - zastita migranata prema istoj.

Bosna je potpisnica iste. 

Ona ne tretira nikakve ilegalne, vec iskljucivo neregularne migrante i daje im zajamcena prava kao i svim drugim migrantima. 

Nije tačno...ne postoji termin niti "ilegalni" niti "neregularni" u konvenciji koju navodiš, nego samo imigranti ( radnici koji su imigrirali) a ne migranti, dakle pravno gledano riječ je o osobama koje su već imigrirale (uselile) /na zakonit način - zapravo uvijek je zakonit ne bitno da li je riječ o nekom radniku ili azilantu/. Imigrant je osoba koja je već migrirala (useljenik) a migrant je osoba koja je u procesu migracije dok je emigrant (osoba koja se iselila). Dakle, u Evropskoj konvenciji o ljudskim pravima se govori o imigrantima (osobama koje su uselile na neko područje). Među ovom populacijom koju mi imamo nemamo imigranata već migrante (i ja kažem ilegalne čak i naši mediji i javne osobe pa i naši političari upotrebljavaju sve češće termin "ilegalni migrant"  <-- obrati pažnju na ovo u medijima pogledaj dnevnik npr RTVUSK jer je on zapravo pravno gledajući jedino ispravan). Uostalom čitava EU krši Evropsku konvenciju o ljudskim pravima koju ti naglašavaš kad je riječ o ilegalnim migrantima jer im prvo neomogućavaju slobodu kretanja. Zašto bi BiH trebala biti izuzetak a uz to nije niti članica EU?

• Like 3
16 minutes ago, rucica1 said:

Advokat uhapsenog:

"- Znamo kako su migranti opasni i da većina nosi noževe. Mom klijentu su tražili pare, prijetili su mu nožem, a onda je on izvadio nož i u samoodbarani jednog ubo. Migrant je koliko mi je poznato zadobio povrede opasne po život- kazao nam je Mehmedbašić.  "

Al pazi vec ga je dva puta branio i oba puta zbog pokusaja ubistva

2 hours ago, Grunf said:

Nije tačno...ne postoji termin niti "ilegalni" niti "neregularni" u konvenciji koju navodiš, nego samo imigranti ( radnici koji su imigrirali) a ne migranti, dakle pravno gledano riječ je o osobama koje su već imigrirale (uselile) /na zakonit način - zapravo uvijek je zakonit ne bitno da li je riječ o nekom radniku ili azilantu/. Imigrant je osoba koja je već migrirala (useljenik) a migrant je osoba koja je u procesu migracije dok je emigrant (osoba koja se iselila). Dakle, u Evropskoj konvenciji o ljudskim pravima se govori o imigrantima (osobama koje su uselile na neko područje). Među ovom populacijom koju mi imamo nemamo imigranata već migrante (i ja kažem ilegalne čak i naši mediji i javne osobe pa i naši političari upotrebljavaju sve češće termin "ilegalni migrant"  <-- obrati pažnju na ovo u medijima pogledaj dnevnik npr RTVUSK jer je on zapravo pravno gledajući jedino ispravan). Uostalom čitava EU krši Evropsku konvenciju o ljudskim pravima koju ti naglašavaš kad je riječ o ilegalnim migrantima jer im prvo neomogućavaju slobodu kretanja. Zašto bi BiH trebala biti izuzetak a uz to nije niti članica EU?

Daj uozbilji se

• Dislike 3
prije 9 sati, Grunf said:

U Salakovcu je smješteno 5 migranata a u Delijašu 2 ilegalca. Dajte prebacite nam i ovih 7 komada pa da zaokružimo cifru od 10.000 na USK.

Ova dvojica ne mogu sami ni na IOM-ovski sendvič. B|

• Haha 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...