Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 minute ago, Grunf said:

Tako je, u pravu si... A oni s pravom vracaju za Bihac jer koliko sam vidio to i jesu busevi Unatransporta uglavnom, ali oni sami na komentarima pozivaju Bišćane da ih proslijede dalje. Bilo kako bilo, veceras je veca guzva i tarapana nego jucer i sinoc. Nasao sam par likova koji prenose live sa vise lokacija. Ovo se moze oteti kontroli i nadam se da ce vise razine vlasti konacno proraditi.

Pa davno se je ovo kontroli otelo - da nije nebi se narod u samoodbranu podigao. Ovako su i grci na onim ostrvima (par nedelja prije korone) cekali da vlada konkreten korake poduzme, pa kad su vidjeli da od toga nista nema  ljudi su se podigli i prvo sve ove humanitarce potjerali i poceli svoje od najezde braniti.

• Like 1
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3253

• rucica1

1189

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

prije 33 minuta, Grunf said:

Tako je, u pravu si... A oni s pravom vracaju za Bihac jer koliko sam vidio to i jesu busevi Unatransporta uglavnom, ali oni sami na komentarima pozivaju Bišćane da ih proslijede dalje. Bilo kako bilo, veceras je veca guzva i tarapana nego jucer i sinoc. Nasao sam par likova koji prenose live sa vise lokacija. Ovo se moze oteti kontroli i nadam se da ce vise razine vlasti konacno proraditi.

Logicno, no hard feelings. Nije bitno ni odakle je bus jer ih svakako mozes uputiti samo u jednom pravcu. 

prije 6 minuta, sk64 said:

Docekala policija u Mostaru. Doceka i nasa svaki dan, pa sta sad. 

E pa vidiš razlikanje u tome što ih u Mostaru od tada nema a ovdje ih je pun kufer.

I da ne zaboravim NAKLON  DO PODA KLADUŠANIMA. TAKO SE ŠTITI SVOJE I SVOJ GRAD, ZA RAZLIKU OD BIHAĆA.

Pa koji ces qrac u Mostaru? Predjes tamo kroz krs i kamen i onda na cistini tri dana hodati do Slovenije. Sigurno te policija nece primjetiti. Da sam migrant prije bih od Neuma zaplivao do Italije nego dole prelazio u Hrvatsku. 

I nisu oni tamo isli svojevoljno jer im tamo kurcu cejf prelaziti granicu, nego ih je Ministarstvo sigurnosti prebacivalo u Salakovac. 

Edited by Pavarotti

Poanta je u tome da ako natod i vlast određenog grada ili kantona odluče da neće dozvoliti dolazak kozojeba onda je sve moguće a to upravo dokazuju građani Velike Kladuše. Druga stvar je što građani Bihaća očito nemaju muda za tako nešto

• Like 2

Svaka cast Kladusi, samo mogu reci konacno.

Migosi su dobro umrezeni gdje je tvrdo brzo ce poceti zaobilaziti.

Gradjani su odavno prepusteni sami sebi, pitanje samo hoce li se poceti organizovati i/ili reagovati.

Edited by hatinac|
  • Like 2

Gledam ove snimke i zanima ma, dali je barem jedan ilegalni migrant sinoc sprijecen, da izadje iz autobusa in tako ne nastavi put do svog odredista?

Isto tako se plasim, da ce ovi momci sa snimaka svi dobiti prekrsajne prijave, jer nema veze, koliko opravdano zele sprijeciti dolazak ilegalaca u svoj grad, oni su nasred ceste samovoljno zaustavili i blokirali autobus na redovnoj liniji.

Nemojte me sada izvrijedjati ako nisam u pravu, jer dopustam i to mogucnst.

Ne mogu vjerovati što radi policija. Umjesto da zaplijeni autobuse i potom ih rastavi do zadnjeg vijka u potrazi za oružjem, i privede vozače zbog prijevoza terorista, ona ih još štiti. Stoka.

• Like 2
11 minutes ago, samke43 said:

Svaka čast Kladušcanima. 

Valjda ce i u Bihaću barem neko na cestu stati. 

Ima najava za veceras Ripac i Bosanska Otoka ali kad i gdje tacno nemam pojma. Da bi saznao ucjenjuju te da udjes opet u neku novu grupu na fb

• Aferim! 1
prije 10 sati, 1260 said:

Ovi najavljeni protesti su kasno. Ne znam iz kojeg razloga tek tada. Da li možda zato što El Bake dolazi na konjske trke

Ne znam jel Sej organizator ali ako jest, šta te čudi? Isto jedan bezmudi  laprdavac, koji se utronjo nakon protesta 2018. i iz fotelje prati situaciju. Ne znam ko ga uopšte više ozbiljno doživljava kao spasioca, jer on faktički samo čeka hoće li situacija biti povoljna za njega ili ne..sportskim rječnikom rečeno: čeka u petercu samo da mu neko nabaci loptu da je fuljne u go. Dobra ona Pavarottijeva a Grunf potvrdio..više Bajkin učinio za 3 minute nego Sej za 3 godine. Iskreno ne znam čemu i njegova kandidatura, jer se samo profiliše kao borac protiv migracija, kao da rad u upravi traži angažovanje samo na tom polju. Gdje je u ostalim oblastima koje gradska uprava pokriva a ima ih milion. Da me neko pogrešno ne shvati, cijenim njegov dosadašnji angažman, ali za neku ozbiljniju promjenu stanja je minoran.

prije 32 minuta, Grunf said:

Ima najava za veceras Ripac i Bosanska Otoka ali kad i gdje tacno nemam pojma. Da bi saznao ucjenjuju te da udjes opet u neku novu grupu na fb

Lipo kod Kuronje!

• Like 2
prije 12 sati, Pavarotti said:

Ovo ako pocne davati rezultate u vidu smanjenja pritiska na VK, Biscani se MORAJU probuditi. Kao sto rekoh jucer, a korisnik BlindJustice je to danas puno bolje srocio, ako je tamo aktiva, a ovdje pasiva, mi smo donji. Iz jedne nekomforne zone ce doci u onu komfornu - Bihac. Ako mislite da je dosad bilo lose, e pa bit ce jos puuno gore ako se ruta svede samo na Bihac. 

Tako da, nema tu puno price. Nesto se treba poduzeti. Mozda to nekom nije fino cuti, a i sam sam pacifista, ali od mirnih protesta nemas nista. Ovo u VK su radikalna rjesenja, ali tako i treba jer voda je do grla. Teska vremena traze teske odluke. Realno, i ovi ljudi da su cucali na istom mjestu pred onim lovackim domom i da se onaj lik nije uhvatio trklje, ne bi se s mjesta pomakli. 

Najbolje bi bilo da im zajedno stvorimo nekomfornu zonu, kako bi komplet ovo područje zaobišli. Da se ne lažemo, i dalje bi njih dolazilo ali u ovom broju da nam preplave grad, ne sigurno. Ispalo je takođe da Bihać proslijeđuje svoj problem Kladuši, što je jako loša stvar. Jer mi se žalimo na švercere iz RS-a kako nam ih dovlače a ispade da mi to dalje radimo Kladuščanima. Oni kad vide Unatransport Bihać, sve im je rečeno. Moramo se u ovom držati zajedno i garant će uroditi plodom. Policija je prepasivna da je to strašno. Gledam neku noć u gradu dva pandura patroliraju korzom, čim vide migrante, bježe na drugu stranu..ja crko od smjeha. Panduri su obične čkepi u uniformi i to narod vidi, zato preduzimaju akciju sami..

• Like 2
prije 45 minuta, Blind Justice said:

Najbolje bi bilo da im zajedno stvorimo nekomfornu zonu, kako bi komplet ovo područje zaobišli. Da se ne lažemo, i dalje bi njih dolazilo ali u ovom broju da nam preplave grad, ne sigurno. Ispalo je takođe da Bihać proslijeđuje svoj problem Kladuši, što je jako loša stvar. Jer mi se žalimo na švercere iz RS-a kako nam ih dovlače a ispade da mi to dalje radimo Kladuščanima. Oni kad vide Unatransport Bihać, sve im je rečeno. Moramo se u ovom držati zajedno i garant će uroditi plodom. Policija je prepasivna da je to strašno. Gledam neku noć u gradu dva pandura patroliraju korzom, čim vide migrante, bježe na drugu stranu..ja crko od smjeha. Panduri su obične čkepi u uniformi i to narod vidi, zato preduzimaju akciju sami..

Zavisi kako definises proslijedjivanje. U RSu policija organizovano kupi migrante i dovozi pred nas kanton. S druge strane, mi nikog ne kupimo i ne trpamo u bus za Kladusu. Ljudi imaju neogranicenu slobodu da prometuju svim kantonalnim linijama i to koriste. Imas ih brdo sto iz Cazina i Kladuse dolaze za Bihac. A mislim da bi bio i apsurd da ljudi pocnu skakati pred buseve govoreci nemojte ici, neka vas kod nas. 

U Cikoticeva obecanja ne vjerujem puno jer prvo sto je trebao i mogao a to je momentalnu zabranu prevoza ilegalaca autobusinim kompanijama i zeljeznici - Talgo. S tim bi dobrim dijelom novi priliv ilegalaca sprijecio.Ako to tek nakon mjesec dana misli napraviti, (po mom gledanju) znaci za to vrijeme sto vise druge gradove ocistiti i u US strpati. Da do toga nebi doslo gradjani US kantona a pogotovo Bihaca se trebaju organizirati i to ne dozvoliti.   

• Like 1
prije 12 minuta, Grunf said:

A prpa u prevodu  gradjani nemojte se braniti da vas i dalje možemo jebavati.  

• Like 4

Velika Kladuša: Migranti mu OTUĐILI četiri jagnjeta, on uzeo MAČETU i krenuo za njima

Ažurirano Aug 18, 2020
1111-17.jpg?fit=640%2C360&ssl=1

Jučer je oko 17,35 sati, u ulici Vrnogračka u Velikoj Kladuši, PATR0LA policije je primjetila jedno NN lice koje u ruci nosi mačetu (hladno or*žje), a nakon izvršene provjere identiteta utvrđeno je da se radi o licu B.R. R0ĐEN 1974 godine.1.jpg?w=1170&ssl=11.jpg?w=1170&ssl=11.jpg?w=1170&ssl=1

Isti je PATR0LI policije izjavio da je IZREV0LTIRAN od strane migranata koji su mu otuđili 4 jagnjeta.

Navedena mačeta je privremeno oduzeta a licu B.R. je uručen PREK*ŠAJNI  NAL0G zbog nar**avanja Javnog reda i mira po općinskoj odluci „ ko nosi predmet koji kazuje da je namjenjen za tu*ču ili pov**đivanje“.

Prekrsajni nalog - pa ovo je van pameti. Kao da je covjek od srbiguza na ovaj cin posao. A sta je sa naoruzanim inzinjerima - koliko ste im hladnog oruzja oduzeli i prekrsajnih naloga napravili. Premijeru i ministru unutrasnjih poslova naseg kantona treba racun za ovce ispostaviti ( a oni neka dalje u Sarajevo salju). Od cega ljudi da zive - i ono malo jada od pljoprivrede i stoke sto imaju, sve im pokradose.

• Like 2
  • Haha 1

Evo Cikotic isto nesto laprda o neodgovornim grupama koje ugrozavaju sigurnost, Raja je izdana ne samo na drzavnom vec i na kantonalnom nivou, kakve li ebene ironije govoriti o 'ugrozavanju sigurnosti'dok ti masa divljaka iz kamenog doba potpuno neometano baulja po kantonu dan i noc, nitko od njih nije identificiran osim ako pod i'dentifikacijom' ne mislite na podatke koje sami daju. Potpuno su izuzeti od bilo kakve odgovornosti i doslovce se sprdaju s svima. Sada pomalo ima smisla teorija razmjene stanovnistva  jer je ocito da se domaca raja nastoji natjerati na odlazak a ovdje ce zivjeti neki drugi ljudi. IOM i razne ngo udruge igraju odvratnu igru ucjene raje, kao ako im mi ne pruzimo logisticku podrsku oni ce na vas krenuti, to je poruka ioma i ove domace bagre koja ih servisira. Prvi na listi neprijatelja su IOM, NGO I domaci profiteri, tek ispod njih divljaci iz kamenog doba.

• Like 3

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...