Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3253

• rucica1

1189

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

kladuscani ne odustajte. Policiji vase prisustvo i nadzor o sprecavanju ulazka ilegalaca nebi smjelo smetati (nepravite nered ).Kome taj dupli nadzor ( policija + gradjani ) smeta onda tu nesto nije u redu. Sa svojim dosadasnjim nacinom rada policija je kod ilegalaca i ovih krijumcara koji ih dovoze, izgubila sav respekt a i povjerenje gradjana. Jedini koga ce se bojati ste vi - narod. Zato, dok god nadlezni svojim radom kod naroda ne sagrade povjerenje, ne odustajte. To sto vam prosipaju pricu da ce Kladusa biti provikana, to vam lazu.Podrsku i respekt izkazuju vam gradjani iz svih gradova federacije.   

https://usn.co.ba/usn-novosti/velika-kladusa/uzivo-iz-velike-kladuse-jake-policijske-snage-na-terenu-gradani-se-ponovo-okupili-i-porucili-da-nece-odustati-video/185232/

• Like 5

Jake policijske snage na terenu u stvari brinu o neometanom protoku divljaka iz kamenog doba, one su tu da blokiraju narod a ne migrante. Odmah se namece pitanje zasto nam je prije 20 i kusur godinas izginula raja, ginulo se za granice a sada se po granici moze popišati tko god zeli.

• Like 3

Znaci vec je postojala zabrana prijevoza migranata na podrucju USK. Jbt skroz sam zaboravio na to. I unatoc tome, nekako je policija procijenila da je jednostavnije ici u situacije na rubu eskalacije i smirivati bijesan puk nego kontrolisati bus stanice te izlaze i ulaze gradova. Komedija. 

Ne znam gdje procita da od sutra opet stupa na snagu policijsko zaustavljanje i istrpavanje na entitetskoj liniji. Ja ne znam kad je to uopste stavljeno van snage. 

Mene recimo zanima konotrolise li policija trenutno Ripac, Srbljane, Gatu? Ili su samo tamo gdje ziza javnosti i gdje trenutno kamera? 

• Like 2
On 17. 08. 2020. at 20:47, toby said:

Jok, ti si OTVORENO na forumu pozvao korisnike i čitatelje na likvidaciju hrvatskih policajaca, IOM-ovska šoroševska plaćenička junačino. Drugi da pucaju, a ti bi se u šatoru igrao sendviča s braćom inženjerima. Koja država, nikakve tu države nema. Da je ima, ne bi bilo hrpe kriminalaca i terorista i migrantskog svinjca, a ti bi se skupa s drugim NGO plaćeničkim govnarima odavno zbog otvorenog podržavanja kriminala i terorizma igrao sendviča u Zenici.

Kao što rekoh, pucati na hrvatsku policiju koja naoružana na teritoriji BiH sprovodi nasilje najbolja jr moguća opcija da se zaustavi invazija SS odreda koji su čak pucali po kućama u Glinici. I da, to treba da radi onaj ko je za to i zadužen

2 hours ago, Pavarotti said:

Znaci vec je postojala zabrana prijevoza migranata na podrucju USK. Jbt skroz sam zaboravio na to. I unatoc tome, nekako je policija procijenila da je jednostavnije ici u situacije na rubu eskalacije i smirivati bijesan puk nego kontrolisati bus stanice te izlaze i ulaze gradova. Komedija. 

Ne znam gdje procita da od sutra opet stupa na snagu policijsko zaustavljanje i istrpavanje na entitetskoj liniji. Ja ne znam kad je to uopste stavljeno van snage. 

Mene recimo zanima konotrolise li policija trenutno Ripac, Srbljane, Gatu? Ili su samo tamo gdje ziza javnosti i gdje trenutno kamera? 

U Rujnici, Raštelima, Gati, Šturliću i drugim mjestima na granici sa RH patrolira samo Granična policija. Uglavnom sa jednim vozilom dok ostatak ljudstva čuva granicu i spriječava migrante u pokušaju prelaska u Hrvatsku. 

• Dislike 1
6 hours ago, Haldir said:

Kao što rekoh, pucati na hrvatsku policiju koja naoružana na teritoriji BiH sprovodi nasilje najbolja jr moguća opcija da se zaustavi invazija SS odreda koji su čak pucali po kućama u Glinici. I da, to treba da radi onaj ko je za to i zadužen

U Rujnici, Raštelima, Gati, Šturliću i drugim mjestima na granici sa RH patrolira samo Granična policija. Uglavnom sa jednim vozilom dok ostatak ljudstva čuva granicu i spriječava migrante u pokušaju prelaska u Hrvatsku. 

Da pucamo tako na istocnoj granici na teroriste koji krisom prelaze granicu i ulaze u BiH, ne bi smo imali probleme koje imamo ovdje. Ne bi nam djeca gledala njihove medjusobne obracune, ne bi nam palili kuce, ne bi hrvatska policija prelazila na nasu stranu granice. Bilo bi nam super, jel da?

Za drugi dio: pa to im jeste zadatak. Granicna policija ne samo da treba da sprijeci ilegalan ulazak u zemlju nego i izlazak. Takodjer je kretanje ograniceno u uzem pogranicnom pojasu. 

EDIT: Mislim da je najidealniji vid sprecavanja ilegalnih migracija kroz BiH "bugarski model"

• Like 4
16 hours ago, Grunf said:

Gledao sam na fb video sa njegovom ispovjesti gdje prica o tom slucaju

problem je tome, da narod vise ne vjeruje policiji. Zovne se policija i ni ne reaguju. Ako narod uzme stvari u svoje ruke onda dobije prekrsajni postupak.

Protiv sam svakog vida nasilja, ali pitam se sta je drugo preostalo narodu? 

Imaju tri opciju

1) trpi

2) pruzi otpor u nekom vidu

3) idi preko grane.

Pa mi sad vidimo sta je najbolja za sve nas!

• Like 1
  • Dislike 1
prije 7 sati, Haldir said:

Zašto je najbolja moguća opcija pucati na policiju susjedne zemlje koja navodno ulazi na teritorij BiH dva metra i još puca po nekoj kući iako to nitko nije vidio, a istovremeno je najbolja opcija u tu istu zemlju puštati stotine tisuća isto tako naoružanih kriminalaca i terorista koji su do sada dokazano popljačkali na desetke tisuća kuća, trgovina, objekata, vrtova, voćnjaka i njiva, zapalili na stotine kuća i hladnim oružjem ubili ili napali najmanje stotinu ljudi? I još im osigurati besplatni smještaj, hranu, zdravstvene usluge, pravnu pomoć i internet?

Potrudi se malo pa objasni kako je moguće da uz takve napise nisi IOM-ovski šoroševski teroristički agitator koji je plaćen vršiti pritisak u cilju očuvanja balkanske migrantske rute s ciljem da što više terorista bude prebačeno na zapad Europe gdje će onda vršiti terorističke napade.:)

• Like 5

Od kako se raspala Jugoslavija pa i ranije, rekao bih od kralja Aleksandra svjetski moćnici (đavoli, satanisti, ljudi sa specifičnim globalnim namjerama)
imaju za cilj da potpuno potčine sve države svijeta kako Financijski tako i ucjenama i kontrolom političara.

Kad država postane financijski ovisna o MMF-u, Svjetskoj Banci onda strukture de države: Vlast, Policija i Vojska više ne služe građanima jer očito
građani ih više ne mogu financirati nego služe isključivo tim financijerima koji stavljaju "kruh na sto", tog momenta Građanin postaje irelevantan i rob u
vlastitoj državi.

Klasičan primjer vam je policija USK koja je angažovana od strane viših nivoa vlasti da: ŠTITE ILEGALNE MIGRANTE (Stranu vojnu oružanu formaciju koja ide po Bosni, napada i pljačka narod BIH) OD GRAĐANA jer, logično... oni što su poslali migrante
indirektno daju plaću našoj policiji, vlasti itd.

Ustav i Zakon ne važe.... Policija ima isključivo status MEĐUNARODNOG BODYGUARD-a u Divljini gdje važi Zakon jačeg jer da ima Zakon,
migranti bi išli u zatvor zbog teških krivičnih djela tipa: Ilegalan prelazak državne granice, posjedovanje hladnog i vatrenog oružija, razbojništvo itd...

ALI NE....

Zakonodavna, Sudska i Izvršna vlast koja ovisi o NOVCU GLOBALISTA služi isključivo njihovoj svrsi i SVJESNO gaze ZAKONE ove države. 

Građanin više ne postoji....

Postoji samo grupa ljudi koja štiti interese onih koje žele zaštiti strani moćnici. 

NAJVEĆA PRIJETNJA USKORO.. U BIH neće biti Migranti, nego POLICIJA koja će nas tjerati da se NE BRANIMO, da se SMAČINJEMO i da ih pustimo da izvršavaju zadatke protiv države BIH a u korist svjetskih Đavola. 

Edited by Bišćanin Čitaindexiklix
  • Like 4
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

Prije 2 - 3 dana su na Izacicu usli u kucu kasno navece gdje su vlasnici vec spavali, ali sreca je da je kcerka bila budna te kad su provalili u kucu zavristala ciji plac i vrisku su cili braca i komsije koje su budne bile u susjednom kiosku te iste su "ugodno ispratili" iz kuce

Nesluzbeno ih je 7 bilo

Na zalost mi se cini da ovo prelazi sve mjere i voli bih da grijesim ali ovo se nece zaustaviti dok narod ne uzme stvar u svoje ruke

• Like 4

https://www.klix.ba/vijesti/bih/policija-u-krajini-zabranila-prijevoz-migranata-u-unsko-sanski-kanton/200819070

Ovo ko da se neko sprda. Kad je uopste ova odluka bila van snage? Znaci u zadnje vrijeme su busevi puni migranata nesmetano ulazili u kanton? 😂

I obzirom da je odluka donesena zajedno sa kriznim stabom ministarstva zdravstva, izmedju ostalog i kao mjera suzbijanja epidemije, da li prevoznicima koji i dalje dovoze migrante na teret mozemo staviti krivicno djelo Nepostupanje po zdravstvenim propisima za vrijeme epidemije iz clana 226 krivicnog zakona? 

Edited by Pavarotti
  • Like 3
  • Thanks 1
prije 8 minuta, Pavarotti said:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/policija-u-krajini-zabranila-prijevoz-migranata-u-unsko-sanski-kanton/200819070

Ovo ko da se neko sprda. Kad je uopste ova odluka bila van snage? Znaci u zadnje vrijeme su busevi puni migranata nesmetano ulazili u kanton? 😂

I obzirom da je odluka donesena zajedno sa kriznim stabom ministarstva zdravstva, izmedju ostalog i kao mjera suzbijanja epidemije, da li prevoznicima koji i dalje dovoze migrante na teret mozemo staviti krivicno djelo Nepostupanje po zdravstvenim propisima za vrijeme epidemije iz clana 226 krivicnog zakona? 

To sam ja sad krenuo napisati.

Znači ima odluka zabrane prevoza migranata u USK

Možete li zamisliti koji su to debili da tek sad aktiviraju mjeru zabrane kretanja migranata u USK sad kad ih ima 10.000 ovdje?

Možete li zamisliti koji su to debelokošci.

Ali ja čvrsto stojim iza onog što sam rekao ranije a to je: MI NEMAMO NI POLICIJU, NI VLAST mi imamo IOM MUP i POLITIČARE KOJI SU STRANI AGENTI koji postupaju po naređenjima EU a ne naređenjima i volji svoga naroda.

I na to sve nađe se neka nepismena seljačina i kaže: "Moramo poštovati pravila EU"... kao oni su pošteni, jedva čekaju da smeće iz Azije smjeste kod nas.

Edited by Bišćanin Čitaindexiklix
  • Like 2
prije 2 minuta, Grunf said:

Bilo je i na klixu i avazu čitao sam, tačno je to 100%.

Pa ja stvarno ne znam koliki su glupaci ovi naši političari.  Pa jasno da ih matična država neće primiti nazad kad su jedva dočekali da se rješe kriminalaca.

Ja stvarno počinjem vjerovati u viceve o "Glupim Bosancima" 

Taj Cikotić je baš blesav. 

Naši ljudi misle da kad se neki strani amasador smješka da to znači da ti želi dobro. 

• Like 4
38 minutes ago, Grunf said:

Merkelovca je ( mislim prosle godine) po pitanju vracanja izbjeglica u Pakistanu bila. Naisla je na otpor vlade... . Da bi suradanja bila bolja prodala im je "paket ".Ne sjecam se tacno sta je sve u paketu bilo. Obrazlozenje je bilo da mnogi grdjani na rubu existencije zive. Njihova dijaspora porodicama, kako bi prezivjeli, salje novac.Taj novac sliva se u bolju ekonomiju zemlje. Njihova vlada nije cvjecka i to svi diplomati znaju. I tako je nasa Merkelovca morala paket spakovati (a sve sa ledja poreskih obaveznika).

Isto ko ti nasi supci.Kad su vidjeli da im manjka za njihovee gujce uveli su na novac koji dijaspora roditeljima i porodici salju, porez (ako je poslato 1000 maraka od toga moraju 100 za njih odvojiti - a taj novac je vec oporezovan u zemlji u kojoj je zaradjen). Protiv ove odluke niko nije posebno reagovao ( vjerovatno je bilo - haj, ebo dijasporce oni imaju).

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...