Jump to content
FORUM

Recommended Posts

EU bi ovaj IOM trebala potpuno ugasiti (samo funkcionisanje Crveog kriza odrzavati).Gdje god se IOM nalazi tu je i veca koncetracja ilegalaca. IOM im je putokaz sto se i iz tih arapskih medija da vidjeti - pogotovo ova stranica sa TIK TAK.Neznam zasto zemlje EU (Slovenija + Hrvatska) na tu TIK TAK stranicu,  gdje se na arapskom sire lazi i stim ohrabruje mnoge da na taj put, avanture krenu - zasto ne reaguju,  .Zasto nadlezni  (po tom nekom medjunarodnom sporazumu) ne zahtjevaju da se ta stranica zatvori.

https://www.biscani.net/van-der-auweraert-migrantska-kriza-je-problem-drzave-potreban-je-dogovor-a-ne-prebacivanje-krivice/

• Like 1
  • Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

prije 6 minuta, Grunf said:

Hajde ovi iz RS-a al se čudim ovim "našim" u Tuzli, umjesto da ih vrate u RS prema Zvorniku, oni ih pošalju u Bihać

Ne mora značiti da ih lično Tuzlaci šalju za Bihać. Kladuša je puna migranata koji su došli busom iz Bihaća a niko od Bišćana ih nije tamo poslao

• Like 1
10 minutes ago, Hysteria said:

Ne mora značiti da ih lično Tuzlaci šalju za Bihać. Kladuša je puna migranata koji su došli busom iz Bihaća a niko od Bišćana ih nije tamo poslao

Govorim o policiji tuzlanskog kantona. I ovdje ima video na kojem im policajci u Tuzli govore da idu ili u Sarajevo ili u Bihać i da se ne smiju zadržavati u Tuzli, znači daju im instrukcije a vjerovatno bi to oni i sami učinili tj. sigurno bi. Umjesto svega toga treba samo da ih vrate prema Zvorniku

• Like 3
2 hours ago, Hysteria said:

Ni P od policije..

Ni Ž od žandarmerije..

Ni G a ni P od granične policije..

U sred ,,bijela dana" ..to samo kod nas,u ovoj,ni D od države¹,ima..svima ,,ruke vezane" nekim zakonima i deklaracijama u rješavanju krize a migranti slobodni da slobodniji biti ne mogu. O je*emte živote i državu¹.

Dobro reče jedan : Ja sam se borio za ovu zemlju ali za ovakvu državu¹ nisam !

¹mislim na aparat državni/uređenje

• Like 3

Ni groba ni slobode:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-busu-kod-rijeke-vozio-gotovo-sto-migranata-kaze-da-mu-je-novac-trebao-za-grobnicu/2210935.aspx

Ovakvi ljudi su ključni za postojanje odnosno nepostojanje migrantske rute.

I u Hr. bježe iako su covid-19 pozitivni.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/velika-potraga-u-rijeci-iz-bolnice-pobjegao-migrant-zarazen-koronom/2210977.aspx

Da je pametan kao što nije ostao bi što dulje i iskoristio medije za pridobijanje pažnje

BTW, kako je IOM zavrnuo slavinu medijima na USK, prvenstveno ovdje mislim na javne servise,  niko više nespominje školu ni djecu migranata. Hoće li ta djeca ove godine u školu ili im njihovi roditelji-rasisti to nedozvoljavaju kao ni lani? 

• Like 1

Grunfe, mi smo samo nazovi drzava, ministar Mup-a Bozinovic je obican pozer, bijedni ušljivi lazjiivac i nesposobnjakovic a sef mu je dezerter domovinskog rata Pljenkovic, tolike milijune im je dala Eu a njima grupe po 100 ljudi prolaze kraj granicara, jasno je da Bozinovic i Pljenkovic igraju za ekipu koja sve ovo vodi, kada to ne bi bilo tako, digli bi vojsku, rezervni sastav, dragovoljce, ovako je jasno da oni imaju zadatak da sto vise divljaka prođe u sto vecoj medijskoj tisini. Prokleti izdajnici.

25 minutes ago, Venom said:

https://www.rtvusk.ba/vijest/realizacija-zakljucaka-na-terenu-slozena-migrantska-situacija-pred-raspletom/42217

E sad znam i sigurno da nema nista od zatvaranja Bire. Jel to Kljajić najavljuje nek nam je bog na pomoći. 

Nema od te priče ništa. Ovo su samo najveća predizborna obećanja, Bira se zatvara već dvije godine i uvijek u nekim rokovima. Sad govore do sredine oktobra, pa će onda zahladniti i migranti sa ulica će u Biru a i na Lipi neće biti uslova pa će i Lipa u Biru. Znamo dobro da nam ova kompletna garnitura vlasti kako gradska (Bihać a i Velika Kladusa) tako i kantonalna radi o glavi te je sad na izborima treba kazniti a ne nagraditi kako oni ovim obećanjima koja neće ispuniti - priželjkuju. Priča sa Lipom je izmišljena da Bihać dobije još jedan treći odnosno četvrti kamp ako računamo i Sedru koja iako pripada Cazinu Bihać trpi njeno postojanje.

• Like 2
prije 30 minuta, Grunf said:

Nema od te priče ništa. Ovo su samo najveća predizborna obećanja, Bira se zatvara već dvije godine i uvijek u nekim rokovima. Sad govore do sredine oktobra, pa će onda zahladniti i migranti sa ulica će u Biru a i na Lipi neće biti uslova pa će i Lipa u Biru. Znamo dobro da nam ova kompletna garnitura vlasti kako gradska (Bihać a i Velika Kladusa) tako i kantonalna radi o glavi te je sad na izborima treba kazniti a ne nagraditi kako oni ovim obećanjima koja neće ispuniti - priželjkuju. Priča sa Lipom je izmišljena da Bihać dobije još jedan treći odnosno četvrti kamp ako računamo i Sedru koja iako pripada Cazinu Bihać trpi njeno postojanje.

Ma oktobar je rok za Miral, mada od tog zatvaranja nema nista. Mislim da ce Bira ubrzo. Poslije milion najava, prvi put vjerujem da ce se zatvoriti. Ako ne ispune jebi ih, a i mene koji sam nasjeo na pricu. 

Edited by Pavarotti
6 minutes ago, rucica1 said:

To su oni na RS mislili. :D

Pa ne možeš zabraniti dovoz do entitetske linije s onu stranu jer ne spada u njihovu nadležnost, znači zabranjuju prevoz sa teritorije USK do entitetske linije. Koja smo mi guba.

• Like 1
8 minutes ago, Grunf said:

Pa ne možeš zabraniti dovoz do entitetske linije s onu stranu jer ne spada u njihovu nadležnost, znači zabranjuju prevoz sa teritorije USK do entitetske linije. Koja smo mi guba.

A sta si od krupljana ocekivao (cast pojedincima) - koliko ih je iz Krupe na protestima u Bihacu bilo.

https://avaz.ba/vijesti/bih/593816/kostresevic-tvrdi-da-ce-policija-rs-nastaviti-pruzati-pomoc-granicnoj-policiji-bih

80 plocajaca RS, na granitnicnim prelazima,  dobilo priliku za dodatnu zaradu na seksi turistima.

Edited by rucica1
  • Like 2

Stanje u garavom kantonu je već tri godine isto,ako ne i gore.vlast ni repom da mrdne,to smo mogli i pretpostaviti da će se tako ponašati.ja sam bio do sad gotovo svaki put na protestima,ništa nismo postigli,svi nivoi vlasti se svaki put par dana pojave u medijima i kao riješiće ovo iseliće arape,a u stvari ovdje se kapaciteti šire.sljedeći po redu protesti bi trebali biti deseti po redu!ja neću izaći na deseti protest jer će to po deseti put pokazati da je ovdje narod nemoćan da demokratskim putem ukaže vlasti na ozbiljnost situacije.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...