Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije sat vremena, Bihac 2000 said:

Kojim pritiskom ?  On je taj pritisak  stvorio ali građanima Bihaća  dajući samovoljno Đački dom   za  migracioni centar  u  samom centru grada . Dao je suglasnost i za Biru pa naknadno   na  gradskom vijeću tražio  suglasnost i za jedno i za drugo . Nikada se nije obratio građanima  a imao je priliku  sto puta , ali je zato javno na gradskom  vijeću  i  u  svojim narcističkim i drskim   istupima na raznim  tv    bišćane koji se bore protiv   migrantskih kampova u centru grada  i  nekontroliranog   ulaska i tumaranja   N.N. lica  ili bolje rečeno kriminalaca  nazvao  fašistima , rasistima , ksenofobima , šizofreničarima . Prodao je naš grad za  5-6 bandera , par stubova ulične rasvjete  i javno govorio da neće dozvoliti   migrantske centre ako tu grad nema interesa , za migrantske horde je rekao da su  kao turisti sa kruzera . Ništa bolji on nije od Cikotića .  Da nije premijer istupio   javno i usprotivio se  mi bi  imali  danas proširenje Bire i  možda još koji kamp . Šuhretu tko da glas i  tom Pomaku  koji nas je pomakao  u 15 stoljeće   je isti kao oni !

šuhret nema pojma gdje goni...jedan dan priča da mu je drago zbog zatvaranja bire,dok mu već drugi dan nije problem da u biri bude 1000-1500 divljaka pod uslovom da drugi ne dolaze:)klasični ublehaš koji hoće svima da se dopadne.

• Replies 19,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3661

• rucica1

1534

• Barba

1276

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

5 hours ago, Grunf said:

Interesantna scena, naš čiko za migrante diže oko 6000 eura preko WU tačno stoji ispred mene. Ništa novo ali ono što se razlikuje u priči koju prosipaju trgovci ljudima i njihovi pomagači (da im te silne novce salju clanovi porodice koji su vec u EU) je činjenica da su ovi novci došli iz Saudijske Arabije. Sad pozivam SIPU ili ko je već nadležan, da poradi na spriječavanju finansiranja terorizma jer se ovo porijeklo novca kosi sa svim mogućim postojećim teorijama. Moje tvrdnje je lako provjeriti u pošti u centru grada kao i dobiti tacan iznos, msm 5555 Eura, ime čovjeka koji je podigao novce kao i njegovo porjeklo

Zar na iznose veće od 5.000 KM nije potrebno dokazati porijeklo, ili se to veže samo za bankovne transfere direktno na žr? 

prije 7 minuta, Haldir said:

Zar na iznose veće od 5.000 KM nije potrebno dokazati porijeklo, ili se to veže samo za bankovne transfere direktno na žr? 

Ti si tačno smješan....

Kad EU i UN imaju nekakav plan... NIKAKVI ZAKONI NE VAŽE.

Mogu te doći ubiti u kući i ništa se neće desiti ako je to plan EU, UN i Ameriek

11 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Ti si tačno smješan....

Mogu te doći ubiti u kući i ništa se neće desiti ako je to plan EU, UN i Ameriek

To onaj plan bijele Evrope da unisti vlastitu rasu i zamijeni je bliskoistocnom? Haj spavaj

1 minute ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Ti si tačno smješan....

Izvini ali malo pretjeravas.Zakoni i tekako vaze samo ih treba znati ocitovati i upotrijebiti a ako treba za njih se i "boriti".

EU i UN prvo posmatraju ponasanje vlade u drzavnom vrhu a mi je nemamo tako da oni to i za svoje interese koriste .Potom se posmatra ponasanje domaceg  stanovnistva i lokalnih nadleznika.Ako vide da nema veceg otpora gradjana tu i navale (a sve pod pokrivacem ljudskih prava i "autoriteta EU") . Domace stanovnistvo mora biti svjesno da ta ista ljudska prava i njih (gradjane) obuhvata i da ih imaju pravo braniti.Nijedna organizacija,EU ili UN im to nemoze zabraniti niti uskratiti. Politicko Sarajevo (one gnjide i paraziti u vladi) urusavaju svojim (ne)radom ljudska prava svoji gradjana tako da je (u ovom slucaju) legitimno da im se poslusnost odbije.      

Jucer je premier Ruznic podrzo proteste u Velikoj Kladusi svojim dolaskom. Znaci ono sto gradjani rade je ispravno. Gradjani imaju pravo da se okupe i izraze svoje nezadovoljstvo, bez da se moraju bojati da ce biti kaznjeni!

https://www.facebook.com/groups/946803665846059/permalink/965846340608458/

Bravo za Ruznica koji je kao prvi covjek kantona stao uz svoj narod

Edited by Lidjo
  • Like 1
  • Dislike 1
prije 6 minuta, toby said:

Onaj koji prima je već dokazao podrijetlo novca potvrdom da ga je primio preko WU.

Da ali obzirom da svako može poslati pare preko Western Uniona ne zna se porjeklo tog novca.

Nikako mi nije jasno kako neko može iz Afganistana uplatiti WU novac i poslati ga u Bosnu, to je strašno, a vamo kontrolišu torbe da vide koliko prenosiš keša.

Edited by Bišćanin Čitaindexiklix
1 hour ago, toby said:

Onaj koji prima je već dokazao podrijetlo novca potvrdom da ga je primio preko WU.

Ma po zakonu ako primis odredjenu svotu novca na bankovni racun, moras objasniti otkud ti taj novac. Ne znam kolika je svota u pitanju i podlijeze li tome i transfer WU

56 minutes ago, toby said:

Radi se o kontroli tijeka novca, a sve si dokazao potvrdom od WU, ili bilo kojom drugom potvrdom na kojoj piše ime pošiljatelja, ništa više ne trebaš dokazivati.

Zapravo moraš, ali stvar je u tome što to nije cifra o kojoj sam ja mislio da se radi, već prema Zakonu o sprječavanju pranja novca, a sad vidim, radi se o iznosu od 15.000€. Tako da neko može da digne i 5000€ za nekog, a da ga niko ni ne provjerava. 

Trebalo bi da se vrši ova kontrola, bez obzira o kojem je iznosu riječ. Također, bilo bi ok da PU obracunava porez i na transakcije preko WU kao što to rade na sve transakcije koje dolaze kao ino uplate. 

@Haldir riječ je o WU a ne o bankovnom računu i on se ne kontroliše a trebao bi. Ne zove se to "sprečavanje pranja novca " nego "sprečavanje pranja novca i finansiranje terorizma". Banke su više -manje kontrolirane ali ne i WU. Ovo se Saudijci brinu za svoju gladnu braću koje ne žele primiti u svoju zemlju? Ili isplaćuju vojsku? Koliki je broj takvih slučajeva, ovo je samo onaj koji sam primjetio. Sav priliv iz inostranstva po Zakonu je kod nas oporeziv bez obzira na iznos iako mu se ne mora utvrđivati porijeklo fo određenog iznosa kad postoji pošiljaoc. Moj post je bio sasvim drugog karaktera. Napisao sam ga i pozvao SIPU (retorički) jer je ovdje riječ o očitom finansiranju terorizma a ne o pranju novca

• Like 2
Ovo je objavljeno na grupi Stop Invaziji migranata ,  radi se o umješanosti  "humanitaraca" NVO u trgovinu  ljudima tj.  organiziranju  dolaska ilegalnih migranata  u Grčku koje je grčka  policija pohvatala  i podnijela krivične prijave  . Isto je to tako i kod nas . 

Dokazi da ovo nisu nikakve spontane migracije jadnih , napaćenih ljudi, koji hodaju po 5000 km da dodju do boljeg zivota, nego TRGOVINA LJUDIMA polako izlazi na vidjelo . Ko je sve umjesan , pocinje se razotkrivati. Procitajte ovaj clanak ( u prilogu je i automatski prijevod na hrvatski : ...........................................................
Četiri nevladine organizacije (uključujući Sea Watch) koje su grčke obavještajne službe optužile za trgovinu ljudima.
Maurizio Blondet 7. listopada 2020
(iz grčkih novina, s automatskim prijevodom)
Tajni dokumenti otkrivaju igre "špijunaže" u Lezbosu: dvije žene i obavještajni podaci u Turskoj
Prošlog svibnja dva su grčka obavještajna agenta otišla u Tursku, djelujući kao tajni migranti. Tako je započela operacija usluga Alcmena. Dvojica agenata uspjela su stupiti u kontakt s onima koji su zaduženi za trgovinu ljudima i brodom su otputovali na otok Lezbos.
Istrage su sad sadržane u obimnom spisu, koji je pravna optužnica protiv 33 člana četiri nevladine organizacije sa sjedištem u Njemačkoj, Austriji i Norveškoj; gdje se spominju podaci i kretanja dviju određenih osoba, koje su imale izravan pristup čak i „zatvorenim“ web mjestima turske vlade, tj. zahtijevaju unos posebnih kodova.
Riječ je o dvije žene, austrijskoj državljanki i norveškoj državljanki, koje su posljednje dvije godine živjele na obalama Turske i koordinirale ilegalne migracijske tokove u našu zemlju. Njihova je krivnja, prema grčkoj policiji, "u potpunosti razjašnjena".
Dvoje optuženika regrutirali su migrante na turskoj obali koji nisu uspjeli doći do grčkih otoka, zbog jake prisutnosti brodova iz grčke obalne straže i Frontexa. Cilj im je bio dobiti od migranata fotografije grčkih brodova i mornarice i obalne straže, ali i Frontexa, koje su poslali u Lezbos, članovima ostale tri optužene nevladine organizacije, kako bi u bilo kojem trenutku mogli znati jesu li ovi brodovi bili privezani ili u ophodnji na moru.
Tipičan je slučaj dvojice Afganistanaca koje su regrutirale nevladine organizacije i koji su kontinuirano fotografirali u luci Mytilene. Istrage NSA-e i antiterorizma započele su postupno od 23.5.2020., A kulminirale su podmetanjem požara u sjedištu Morije, gdje su se do pojave požara počeli pojavljivati jasni znakovi umiješanosti. Prekretnica u istrazi dogodila se 5. rujna kada su Lesvosovi sigurnosni službenici i službenici obalne straže koordinirani s NSA-om i dužnosnicima za protuterorizam izvršili pretragu kabinske krstarice koja je pristala u Mitileni. (glavni grad Lezbosa), koju je kupila određena nevladina organizacija sa sjedištem u Njemačkoj.
S tog su broda, putem posebnog softvera, presretani razgovori obalne straže, preko određene nevladine organizacije koja je također djelovala u Lezbosu. Tamo su pronađeni inkriminirajući dokazi o akciji 33 osobe, svih članova 4 nevladine organizacije koji su čak optuženi za špijunažu: 19 Nijemaca, 2 Švicarca, Francuza, Bugara i Španjolca. Među tim dokazima pronađenim na brodu, spis posebno spominje šifre putem kojih su migrantima na turskoj obali pružali informacije s brodskog telefona, blisku vezu s određenom web stranicom koja je migrante izravno informirala o kretanju Grka i FRONTEX-a. o turskim obalama, podaci o migracijskim tokovima, karte luka Chios, Lesbos i Samos, karte s polaznim mjestima migranata iz Turske, upute migrantima tako da putem web stranice AP-a izravni pristup njihovim vodičima do prirodne luke Lezbosa i istovremeno izravna komunikacija s članovima nevladinih organizacija radi pružanja informacija.
Vlasti su pronašle upute za vođenje web stranice AP-a koja se ujedno udvostručila kao internetski telefon. Doista je otkriveno da je ova internetska stranica jedna od prvih koja je distribuirala turske lažne vijesti o navodnim imigrantima ubijenim na rijeci Evros zbog pucanja grčke policije. Četiri nevladine organizacije su: dobro poznati Sea Watch, Mare Liberum, FFM (Forschungsgesellschaft Flucht & Migration) i Josoor. [Potonja je kontroverzna američka nevladina organizacija koju su stvorili sirijski migranti sa sjedištem u Izmiru, pod zaštitom Erdoganove policije]. Sve četiri nevladine organizacije koristile su platformu "Alarm Phone". Dvije gore spomenute nevladine organizacije imaju sjedište u Berlinu, na istoj adresi.
Konačni podmetanje požara
15. rujna prošle godine zapaljen je veliki izbjeglički kamp postavljen na otoku Lesbos, Moria, koji su sustavno i nemilosrdno punile nevladine organizacije. Zlonamjerna priroda požara je dokazana: policija je praktički na djelu uhitila četvoricu Afganistanaca; drugi nisu uhićeni jer su bili maloljetnici. Kao rezultat ovog namjernog uništavanja, 12.000 izbjeglica je bez skloništa: a Njemačka pazi da ih ne uzme, žele ih ubaciti u Mađarsku, Poljsku ... Ova vatra značajno okrunjuje ovu bezobzirnu, tvrdoglavu, dobro financiranu akciju s kupljenim gliserima i redovito plaćenim na Turskoj i Grčkoj obali, te satelitskim telefonima, podržana protiv naroda Grčke.
Ništa dobrotvorno i humanitarno; ovo je bestidna manifestacija škrtog njemačkog imperijalizma, prezira kancelara koji je, nakon što je ogolio zemlju kako bi osigurao profit svojih banaka, svakog svog stanovnika doveo u siromaštvo desetljetnom unutarnjom politikom devalvacije koju je nametnula "Europa ”, On mu dovodi desetke tisuća imigranata, na njihov teret,pljačajući svoj narod. Ne bih isključio da je požar planiran jer je, nakon raskrinkavanja organizacije, operacija je postala nemoguća.
"Zapalili bi zemlju kako bi upravljali njezinim pepelom" (cit.)#

• Like 4
15 hours ago, toby said:

Opet isto. Daj se prestani sramotiti. I što da nekome neka zaklada iz Saudijske Arabije pošalje 100 tisuća eura, u čemu je problem?

Sprječavanje pranja novca nema nikakve veze s ovim. Ovo je potpuno legalno financiranje šverca ljudima i  agresije na Europu od strane govnara Šoroša i vlada zaljevskih zemalja.  

Prestani pricati gluposti. U ovoj drzavi niko ne moze primiti 100 hiljada eure iz Saudijske Arabije i da ih hladno podigne i proslijedi za sverc. 

6 hours ago, Grunf said:

@Haldir riječ je o WU a ne o bankovnom računu i on se ne kontroliše a trebao bi. Ne zove se to "sprečavanje pranja novca " nego "sprečavanje pranja novca i finansiranje terorizma". Banke su više -manje kontrolirane ali ne i WU. Ovo se Saudijci brinu za svoju gladnu braću koje ne žele primiti u svoju zemlju? Ili isplaćuju vojsku? Koliki je broj takvih slučajeva, ovo je samo onaj koji sam primjetio. Sav priliv iz inostranstva po Zakonu je kod nas oporeziv bez obzira na iznos iako mu se ne mora utvrđivati porijeklo fo određenog iznosa kad postoji pošiljaoc. Moj post je bio sasvim drugog karaktera. Napisao sam ga i pozvao SIPU (retorički) jer je ovdje riječ o očitom finansiranju terorizma a ne o pranju novca

Valjda znamo sta je terorizam. 

25 minutes ago, Haldir said:

Prestani pricati gluposti. U ovoj drzavi niko ne moze primiti 100 hiljada eure iz Saudijske Arabije i da ih hladno podigne i proslijedi za sverc. 

Valjda znamo sta je terorizam. 

Naravno.

"

Terorizam je smišljena uporaba nezakonitog nasilja ili prijetnje nezakonitim nasiljem radi usađivanja straha s namjerom prisiljavanja ili zastrašivanja društva kako bi se postigli ciljevi koji su općenito politički, vjerski ili ideološki."

Dakle, terorizam nužno ne znači ubijanje bombaša samoubojica. I zastrašivanje je oblik terorizma. Starija populacija u Bihaću je u strahu. Svakodnevne paljevine, krađe, pljačke, prijetnje hladnim oružjem, napadi na domaće stanovništvo, prijetnje IOMa odmazdom ukoliko se njihovim zahtjevima ne odobri, sve je to zastrašivanje stanovništva i terorizam da bi se postigli vlastiti ciljevi.

• Like 1
prije 6 minuta, Haldir said:

Dakle, svi migranti koji prime novac odnekud su teroristi? 

Ne.

On je terorista prilikom nasilnog prelaska granice.

Svaki nasilan prelazak granice smatra se teškim krivičnim djelom, nastavak djelovanja nakon nasilnog prelaska granice smatra se terorističkim činom i napadom na državu.

Svi migranti imaju elemenata krivičnog djela da budu zatvoreni na 20 godina zatvora. 

• Like 3
  • Haha 1

Covjek radi na osiguranju u Biri, i kaze kako se sve renovira, cisti, novi tusevi, sve novo, pripreme za smjestanje krimigranata ubrzo. Kao sto se moglo pretpostaviti, kriminalne radnje, trgovina ljudima, terorizam se nastavljaju, iako nosu ni prestali. Nista nije izmjesteno iz Bire, sva logistika je unutra, cistacice i svi ostali nornalno rade. Jucer je kriminalni Crveni kriz ispostavljao uredno, iako su morali zvati policiju zbog blokade ilegalnog ulaza za ilegalne radnje od strane legalnog g. Murica. Smece nase prodano nas gusi, a smeca imamo za izvoziti.

• Like 4
prije 7 minuta, SAMO_REALNOST said:

Covjek radi na osiguranju u Biri, i kaze kako se sve renovira, cisti, novi tusevi, sve novo, pripreme za smjestanje krimigranata ubrzo. Kao sto se moglo pretpostaviti, kriminalne radnje, trgovina ljudima, terorizam se nastavljaju, iako nosu ni prestali. Nista nije izmjesteno iz Bire, sva logistika je unutra, cistacice i svi ostali nornalno rade. Jucer je kriminalni Crveni kriz ispostavljao uredno, iako su morali zvati policiju zbog blokade ilegalnog ulaza za ilegalne radnje od strane legalnog g. Murica. Smece nase prodano nas gusi, a smeca imamo za izvoziti.

Jel sad znate ko je Bosna i ko smo mi?

Dođe stranac i i popiša ti se usta i kaže: liži mi stopala izmetu.

Murić maše presudom a oni hoće da umru od smijeha.

Pa sad da stranci, onaj Nelson i Van Der Auwert uđu u policijsku stanicu i svojim pištoljem ubiju 3 policajca, NIKO PRSTOM NEBI SMIO DA MRDNE.

Još da budemo sretni da ne narede ovim migrantima da nas krenu ubijati, a to će se pravdati da smo mi nasilnici a oni se samo brane.

BOSNA NE POSTOJI, NEMA BOSNE.

Zakoni ne postoje, Sudovi ne postoje, Policija ne postoji, ništa ne postoji.

Postoje samo strane sile koje rade šta hoće. 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...